در این صفحه از خدمات آنلاین استاده به معرفی تعمیرکار جهت تعمیر موبایل در محل پرداخته و خدمات تعمیر گوشی و هزینه‌های تعمیر موبایل در محل در سال 1401 را مورد ارزیابی قرار دهیم. در صورت نیاز می‌توانید با شماره تعمیرات موبایل آنلاین در همین صفحه تماس بگیرید.

این روزها با توجه به پیشرفت تکنولوژی و دستگاه‌های دیجیتال، نیاز روزانه افراد به اینترنت و شبکه‌های اجتماعی بیشتر می‌شود. این نیاز زمانی که گوشی یا تبلت شما خراب شود، آشکارتر خواهد شد. بنابراین موبایل یکی از ضروری‌ترین ابزارهایی است که خراب شدن آن می‌تواند حتی کارهای روزمره شما را نیز به تعویق بیاندازد و نیاز به تعمیر موبایل را حیاتی کند.

احتمالا همه ما در ارتباط با تعمیر موبایل در محل کمتر شنیده‌ایم. اما این سرویس یک سرویس کاربردی است که با استفاده از آن می‌توان در زمان و هزینه صرفه جویی بسیاری کرد. در این روش سفیران هر شرکت خدمات و تعمیرات موبایل، به محل مورد نظر شما مانند منزل یا محل کار و یا هر محل دیگری که مد نظر شما باشد، ارسال می‌شوند. در این راستا به ثبت سفارش و ارائه خدمات در ارتباط با تعمیر موبایل، انواع تبلت و غیره می‌پردازند.

خدمات مرتبط تعمیر موبایل

هزینه تعمیرات موبایل

نرخ نامه تعمیرات موبایل:

خدمتقیمت به تومان
نصب سیستم عامل200.000 تا 700.000
رفع عیوب تخصصی نرم افزاری500.000 تا 800.000
سرویس سخت افزاری400.000 تا 1.200.000
تعویض قطعات(دوربین، میکروفون و…)400.000 تا 1.500.000
تعویض تاچ و ال سی دی300.000 تا 1.500.000
تعمیرات سخت افزاری(تعویض کانکتور)300.000 تا 1.500.000
تعمیرات سخت افزاری(قطعات الکترونیک و آی سی غیر چسبی)500.000 تا 3.000.000
تعویض باتری300.000 تا 1.500.000
تعویض مادربرد300.000 تا 1.500.000
تعویض قاب300.000 تا 1.500.000

هزینه تعمیرات موبایل در محل یا به صورت معمولی که شما آن را به شرکت‌های مختلفی می‌سپارید، با هم متفاوت است. اما بر خلاف تصوری که وجود دارد هزینه تعمیر موبایل در محل هزینه بیشتری ندارد. این خدمات حتی در برخی از موارد بسیار مقرون به صرفه‌تر است و در مرکز تخصصی تعمیرات موبایل به صورت تصویب شده اعلام می‌شود.

معمولا هزینه تعمیر گوشی بر اساس چند عامل تعیین می‌شود. یکی از مهم‌ترین عوامل در این زمینه میزان خرابی دستگاه شما است. این مورد به صورت مستقیم بر هزینه تعمیرات تاثیر می‌گذارد.

عامل دیگر، کیفیت قطعاتی است که در هنگام تعمیر و یا تعویض در دستگاه شما استفاده می‌شود. عامل مهم دیگر هم آن است که دستگاه شما پیش از این توسط مراکز خدماتی و تعمیرگاه‌ها باز شده است یا خیر؛ زیرا در این صورت کار و پیدا کردن عیب، برای تعمیرکار گوشی شما سخت‌تر خواهد بود.

عمدتا ایرادهای نرم افزاری هزینه کمتری دارند. اگر مشکل گوشی شما مربوط به قطعات سخت افزاری مانند تغییر ال سی دی و غیره باشد، هزینه تعمیر برای شما بیشتر خواهد شد. معمولا مراکز خدمات تعمیر موبایل در محل یا مراکز خدماتی معمولی پیش از انجام هر گونه تعمیر، هزینه آن را با شما در میان گذاشته و با شما مشورت خواهند کرد.

تعمیر تاچ گوشی

خدمتقیمت به تومان
تعمیر تاچ گوشی500.000 تا 4.000.000

یکی از تعمیراتی که عمدتا در ارتباط با گوشی‌های هوشمند صورت می‌گیرد، تعمیر تاچ گوشی است که خرابی آن به دنبال ضربه خوردن صفحه نمایش، افتادن و غیره اتفاق می‌افتد. گاهی اوقات این آسیب به حدی است که شما نیاز دارید ال سی دی و تاچ گوشی را تغییر دهید.

تعمیر تاچ گوشی

هزینه تعمیر و تعویض ال سی دی گوشی طبق نرخ نامه تعمیرات موبایل بسیار متفاوت است که موارد زیادی در تعیین دقیق تعمیر موبایل در محل اثر می‌گذارد. این عوامل عبارت است از: نوع و میزان آسیبی که متوجه صفحه نمایش گوشی شده است، سایز و مدل گوشی و برند آن، در دسترس بودن قطعات جانبی گوشی شما و غیره. برای آشنایی با نحوه اتصال گوشی به تلویزیون در “استاده” کلیک کنید.

قیمت صفحه نمایش گوشی‌ها از برندهای مختلف با هم تفاوت دارند. برای مثال هزینه تعمیر صفحه تاچ گوشی شیاومی و آیفون بسیار متفاوت خواهد بود و قیمت تعمیر گوشی در هر دو نوع آنها با گوشی ال جی فرق دارد.

به هر میزان که گوشی در رده بالاتری باشد، تعویض تاچ آن و همچنین تعمیر گوشی هم گران‌تر خواهد بود و در هزینه لوازم جانبی آن اثرگذار می‌باشد. البته باید دقت داشته باشید که تعمیر گوشی خود را به کدام موسسه یا شرکتی واگذار می‌کنید؛ زیرا برخی از شرکت‌ها از قطعات تقلبی استفاده می‌کنند که بر هزینه تعمیر موبایل در محل تاثیرگذار خواهد بود.

تعمیر جای سیم کارت

جای سیم کارت که به آن خشاب سیم کارت هم گفته می‌شود، می‌تواند بر اثر وارد شدن آسیب یا هر اتفاق دیگری دچار آسیب شود. معمولا این قسمت در گوشی‌ها دارای مقاومت خوبی است و تا زمانی که در معرض آسیب قرار نگیرد، خراب نمی‌شود. در برخی گوشی‌ها از این خشاب برای قرار دادن دو سیم کارت و در برخی برای قرار دادن یک سیم کارت استفاده می‌شود.

اگر خشاب، سیم کارت شما را به خوبی نگه نمی‌دارد یا دچار فشار و در نتیجه آسیب شده، شما باید نسبت به تعمیر آن در مرکز تخصصی تعمیرات موبایل اقدام کنید که می‌توانید با شماره تلفن تعمیرات موبایل در استاده تماس بگیرید.

هزینه تعمیر خشاب در گوشی‌های مختلف متفاوت است و از 50 هزار تومان در گوشی‌های ساده‌ای مانند شیائومی شروع شده و تا 500 هزار تومان و بیشتر در گوشی‌هایی مانند سامسونگ، هووای و آیفون وجود دارد.

لازم به ذکر است انجام این خدمات در محل با توجه به شرکتی که انتخاب می‌کنید و قیمت‌های مصوب آن متفاوت خواهد بود.

تعمیر سی پی یو گوشی

خدمتقیمت به تومان
تعمیر سی پی یو موبایل500.000 به بالا

سی پی یو هم قطعه دیگری است که مانند پردازنده کامپیوتر کار می‌کند؛ با این تفاوت که کوچک بوده و ساختار متفاوتی دارد. سی پی یو در واقع مرکز اصلی یک گوشی است که تمام دستورات از آن صادر می‌شود. بنابراین خرابی آن می‌تواند شما را به دردسر بیاندازد.

هزینه تعمیر سی پی یو گوشی هم به مقدار آسیب و خرابی پردازنده یا همان سی پی یو و برند گوشی شما وابسته است. اگر خرابی سی پی یو به حدی باشد که با تعمیر حل شود، هزینه آن زیاد نخواهد بود. اما تعویض آن طبق نرخ تعمیرات موبایل به هزینه بیشتری نیاز خواهد داشت.

لازم به ذکر است تعویض سی پی یو تا چندین میلیون تومان می‌تواند متغیر باشد و به عواملی که پیش‌تر اشاره کردیم وابسته است.

تعمیر دکمه ولوم گوشی

تعمیر دکمه ولوم گوشی

یکی دیگر از قطعاتی که در گوشی شما ممکن است دچار آسیب شود، دکمه ولوم گوشی است که بسیار هم پرکاربرد است. شما از این دکمه برای تنظیم صدا، سایلنت کردن، گرفتن اسکرین شات با گوشی و غیره استفاده می‌کنید.

با توجه به این که این دکمه‌ها در حاشیه گوشی قرار دارند، ممکن است بر اثر نوسانات داخلی، خیس شدن و یا فشار زیاد از کار افتاده و آسیب ببینند.

معمولا این قطعات به راحتی تعمیر می‌شوند و مشکل آنها با خدمات تعمیر موبایل حل می‌شود. اما در صورت عدم تعمیر دکمه ولوم گوشی به راحتی تعویض می‌شوند و هزینه کمی هم برای تعمیر و تعویض دارند. گفتنی است این موضوع به برند گوشی شما بستگی زیادی دارد.

تعمیر گوشی آب خورده

آب رفتن به داخل گوشی یکی از شایع‌ترین اتفاقاتی است که می‌افتد و به دنبال آن به تعمیر گوشی نیاز پیدا می‌شود. حتی وارد شدن یک قطره آب هم به داخل مدار الکترونیکی گوشی می‌تواند برد یا حتی ال سی دی آن را دچار مشکل کند. به همین دلیل توصیه می‌شود که حتی با دست خیس هم از گوشی خود استفاده نکنید.

هزینه تعمیر گوشی آب خورده طبق نرخ تعمیرات موبایل گاهی اوقات به اندازه خرید یک گوشی جدید است. بهتر است در صورتی که آب خوردگی بسیار شدید است، برای آن هزینه نکنید. زیرا معمولا این دستگاه‌ها بعد از گذشت مدت زمانی مجددا دچار مشکل خواهند شد.

معمولا هزینه تعمیر گوشی آب خورده بعد از عیب یابی دستگاه مشخص می‌شود و گاهی نیاز است که برخی از قطعات تعویض شوند که همین موضوع هزینه تعمیر گوشی شما را بیشتر می کند.

تعمیر جریان کشی موبایل

یکی از متداول‌ترین راه‌ها برای انجام تعمیرات گوشی، جریان کشی آن است که با استفاده از برقرار کردن جریان برق به صورت مستقیم در آن صورت می‌گیرد.

بیشتر تعمیرکاران موبایل برای عیب یابی سخت افزاری گوشی‌ها از جریان کشی استفاده می‌کنند و پس از آن متوجه عیب هر قطعه خواهند شد. با توجه به این که این کار برای تعمیرات سخت افزاری صورت می‌گیرد، هزینه این کار وابسته به نوع قطعه و برندی است که گوشی شما دارد.

تعمیر بلندگوی گوشی

خدمتقیمت به تومان
تعمیر بلندگوی گوشی50.000 به بالا

بلندگو یا اسپیکر گوشی وظایف متعددی به عهده دارد که از جمله آنها می‌توان به پخش صدای برنامه‌های مختلف در گوشی و پخش صدای آهنگ و فیلم‌ها اشاره کرد. اگر مشکل و ایراد گوشی شما مربوط به این قطعه باشد، می‌توان آن را تعمیر یا تعویض کرد. هزینه تعمیر بلندگوی گوشی به میزان خرابی آن بستگی دارد و خرید و تعویض آن نیز به برند گوشی شما و اصل بودن آن قطعه وابسته است.

گفتنی است هر چه مدل گوشی شما بالاتر باشد، هزینه تعمیر آن بیشتر خواهد بود.

هزینه تعویض قطعات گوشی

خدمتقیمت به تومان
تعویض قطعات گوشی400.000 تا 1.500.000

هزینه تعویض قطعات گوشی طبق نرخ نامه تعمیرات موبایل در گوشی‌های مختلف با توجه به اصل یا تقلبی بودن هر قطعه و برند گوشی شما تعیین می‌شود. برای مثال اگر گوشی شما هووای یا شیائومی باشد و به دنبال قطعه غیر اصل ولوم صدا باشید، هزینه‌ای که پرداخت‌ می‌کنید کمتر از خرید یک قطعه اصل برای گوشی آیفون خواهد بود.

تعویض دوربین گوشی

این روزها بسیاری از افراد به جای خرید دوربین‌های حرفه‌ای به سراغ استفاده از دوربین‌های گوشی‌های هوشمند رفته‌اند. اما عملکرد این قطعه هم ممکن است مانند دیگر قطعات دچار مشکلاتی شود. مشکلاتی مانند آب خوردگی و ورود مایعات، ایرادات لنز، به هم ریختن تنظیمات، فلش شدن گوشی و غیره از قبیل آنها هستند.

تعمیرکاران با استفاده از سیستم‌های نرم افزاری و سخت افزاری خود می‌توانند این مشکلات را رفع کنند. در صورت رفع نشدن مشکل، دوربین گوشی را تعویض خواهند کرد. این گزینه یکی از خدماتی است که توسط تعمیرات موبایل در محل انجام می‌شود. گفتنی است هزینه تعویض دوربین گوشی به برند آن وابسته است.