هزینه تعمیرات کولر آبی

خدمتقیمت به تومان
سرویس و راه اندازی کولر آ‌کبند400.000 تا 450.000
قیمت تعویض موتور کولر آبی200.000 تا 250.000
تعویض یاتاقان کولر آبی250.000 تا 300.000
تعویض برزنت کولر آبی 200.000 تا 250.000
تعویض کف کولر آبی 400.000 تا 450.000
شستشوی کف کولر آبی150.000 تا 200.000
نصب سابه بان کولر آبی 200.000 تا 250.000
تعویض تسمه کولر آبی 200.000 تا 250.000
تعمیر پوسیدگی کف کولر آبی300.000 تا 350.00
هزینه ایاب و ذهاب50.000 تا 80.000

تعمیر کولر آبی یکی از خدماتی است که همه افراد در طول زندگی به آن احتیاج پیدا می کنند. انواع مختلف کولر و وسایل سرمایشی در چند سال اخیر در بازار رواج پیدا کرده، اما باز هم کولر آبی طرفداران خود را دارد. در این صفحه از خدمات آنلاین “استاده” قصد داریم تا به معرفی بهترین تعمیرکاران کولر آبی، علت تعمیرات کولر آبی، هزینه تعمیرات و همچنین زمان نیاز به تعمیرات و وظایف تعمیرکاران سیار اشاره کنیم.

خدمات مربوط به تعمیر کولر آبی

هر وسیله خانگی و الکتریکی نیاز به تعمیر دارد همچون تعمیر آبگرمکن، اسپلیت، شوفاژ، اجاق کاز و… که به طور کل هزینه آن بستگی به عوامل مختلف زیادی دارد. بنابراین نمی‌توان یک قیمت کلی و مشخص برای هزینه تعمیر کولر آبی در نظر گرفت.

ضمن آنکه این هزینه متناسب با نرخ تورم و برخی فاکتورهای دیگر، سال به سال دچار تغییر می‌شود. با این حال، فاکتورهایی وجود دارند که معمولا بر تعمیر کولر آبی و هزینه ناشی از آن تاثیرگذار هستند.

از جمله این فاکتورها می‌توان موارد زیر را نام برد:

 • تعویض قطعات: بدون شک تعویض قطعات چه برای کولر آبی و چه برای هر وسیله دیگری، منجر به ایجاد هزینه اضافه خواهد شد. یعنی در اینجا تعمیرکار علاوه بر اجرت و دستمزد خود، هزینه نصب قطعه جدید را نیز خواهد گرفت.
 • دستمزد تعمیرکار: دستمزد تعمیرکار ممکن است بنا به برخی فاکتورها از جمله شهر محل سکونت یا میزان فعالیت برای تعمیر کولر آبی دچار تغییر گردد.
 • میزان دردسر هنگام تعمیرات: در برخی مواقع کولرهای آبی در نقاطی قرار دارند که دسترسی به آنها بسیار سخت و حتی ناممکن است. به طوری که فرد ممکن است در معرض سقوط نیز قرار گیرد. در این مواقع معمولا هزینه تعمیر نیز می‌تواند افزایش یابد.
 • دریافت خدمات تعمیرات با سرعت بالا: در مواردی که می‌خواهید کولر آبی شما سریعا تعمیر شود، به تعمیرات کولر آبی شبانه روزی نیاز دارید که قاعدتا دستمزد او متفاوت است.

تعمیرکار سیار کولر آبی

در بسیاری از مواقع تعمیر کولرهای آبی نه کار افراد معمولی بلکه کار تعمیرکار متخصص است که به آنها تعمیرکار سیار کولر آبی نیز گفته می‌شود. این تعمیرکاران وظایفی بر عهده دارند که بهتر است با آنها آشنایی داشته باشید.

تعمیرکار سیار کولر آبی
 • کار کردن با ابزار تعمیر: برای تعمیرات کولر آبی نیاز است که با برخی ابزارهای مختلف کار شود. یک تعمیر کار سیار کولر آبی باید به خوبی بتواند با این ابزارها کار کند و بداند که هر ابزار برای چه قطعاتی مناسب بوده و چه کارکردی دارد.
 • داشتن اطلاعات از ساختمان کولر: تعمیرکار سیار کولر آبی همچنین باید به صورت دقیق و فنی اطلاعات کامل مربوط به ساختمان کولر آبی و کارکرد قطعات مختلف را داشته باشد. در غیر اینصورت نمی‌تواند به خوبی از عهده انجام این کار برآید. داشتن تجربه کاری و گذراندن دوره‌های حرفه‌ای در این خصوص نیز می‌تواند تاثیرگذار باشد.
 • رعایت نکات ایمنی: تعمیرات کولر آبی از جمله کارهایی است که باید نکات ایمنی مربوط به آن حتما رعایت شود. از جمله این نکات، خطر سقوط در برخی مواقع یا امکان برق‌گرفتگی است.
 • در زمان تعمیر کولر امکان دارد که به ایزوگام صدمه وارد شود و مجبور به ترمیم یا نصب ایزوگام داشته باشید. پس تلاش کنید از تعمیرکار باتجربه کولر آبی استفاده کنید.

تعمیر کولر آبی به چه صورت انجام می‌شود؟

پاسخ به این سوال بسیار بستگی به نوع خرابی کولر آبی دارد. اما معمولا توصیه می‌شود که در ابتدا فصل تابستان و قبل از راه‌اندازی، به سرویس کولر آبی بپردازید تا به هنگام استفاده، نیازی به تعمیرات کولر خود نداشته باشید.

ابتدا لازم است بدانید که ساختمان این نوع از کولرها و قطعات آنها به سه بخش مکانیکی، الکتریکی و ثابت تقسیم‌بندی می‌شود.

بنابراین همواره یکی از این سه بخش خراب خواهد شد. برخی خرابی‌های شایع در کولر آبی عبارتند از:

 • گاهی اوقات فیوز برق کولر قطع می‌شود و این مساله باعث می‌شود تا کولر و پمپ آب روشن نشوند. در برخی مواقع باید فیوز تعویض شده و در پاره‌‌ای از اوقات نیز باید سیم‌کشی مورد بررسی قرار گیرد. با توجه به اینکه این اتفاق ممکن است در هر ساعتی رخ دهد، به افراد متخصص برای تعمیر کولر آبی شبانه روزی نیاز است.
 • یکی دیگر از خرابی‌های رایج در تعمیرات کولر آبی، خراب شدن سیم ‌پیچ راه‌انداز بوده که منجر به روشن نشدن آن می‌شود؛ با آشنایی با نحوه سیم کشی کولر آبی شاید بتوانید این مشکل را حل کنید.
 • یکی دیگر از خرابی‌های رایج در بحث تعمیر کولر آبی، باد داغ خروجی از آن است. در چنین مواقعی معمولا بخش الکتریکی کولر مشکلی نداشته و باید برخی قطعات مانند آب بخش‌کن‌ها و موارد مشابه به آن بررسی شوند. در این زمان ابتدا و قبل از هر اقدامی باید تشتک کولر آبی را مشاهده کنید. در بسیاری از اوقات با مشاهده چشمی متوجه می‌شوید که ایراد از کجا است.
 • گاهی اوقات نیز عملکرد نامناسب تسمه‌ها باعث می‌شوند تا قدرت سرمایشی کولر چندان زیاد نباشد. در این شرایط معمولا تسمه‌ها بیش از حد سفت یا شل هستند که باید آنها را تنظیم کرد.

چه زمانی نیاز به تعمیر کولر آبی داریم؟

این سوال بسیاری از افراد است. یکی از بهترین زمان‌ها برای تعمیر کولر آبی، اوایل تابستان یا قبل از است. درست در فصلی که قرار است از این وسیله استفاده شود.

علاوه بر آن، هر زمان که احساس کردید کارکرد کولر چندان نرمال نبوده یا دچار حالت غیرطبیعی شده، بهتر است اقدام به تعمیر آن کنید.

نکته بسیار مهم

پس از تعمیر کولر آبی، گرده های بسیار زیادی داخل کانال‌های کولر قرار می گیرد ویا از قبل در آنجا هست. در زمان روشن کردن کولر تمام این گرده‌ها از داخل دریچه‌های کولر به داخل منزل خواهند آمد.

سعی کنید قبل از روشن کردن کولر یک کاغذ ویا یک پارچه در جلو دریچه‌ها قرار دهید تا نیاز شدیدی به نظافت منزل ویا نظافت محل کار بعد از تعمیر نداشته باشید.

در پایان:

این روزها با توجه به افزایش روز افزون قیمت‌ها، معمولا ترجیح بر تعمیر وسایل است تا خرید مجدد آن‌ها. تعمیر کولر آبی نیز از جمله کارهایی است که باید توسط افراد حرفه‌ای انجام شود تا از ایجاد هزینه‌های مجدد در آینده جلوگیری شود. کولرهای آبی علی‌رغم کارکرد خوبی که دارند، باید به صورت مداوم مورد بررسی قرار گیرند.

آخرین مطالب تعمیر و سرویس کولر آبی در استاده مگ