لیست تعمیرکاران کولرگازی در تهران

تعمیر کولر گازی در محل توسط بسیاری از نمایندگی های معتبر برندهای مختلف انجام می پذیرد. تعمیرات اسپلیت شامل تعویض و عیب یابی تمامی تجهیزات وابسته به آن است. سیکل تبرید به کار گرفته شده در کولرهای گازی دارای تجهیزات مکانیکی بسیار کاربردی هستند که وجود ایراد در هر کدام از آن ها می تواند موجب خرابی کل سیستم شود. تعمیر اسپلیت متناسب با میزان عیوب و خرابی ها می تواند در مدت زمان مختلفی انجام شود. در این صفحه در مورد تعمیر کولر گازی در محل و موارد مرتبط صحبت می کنیم و اطلاعات مفیدی را برایتان شرح می دهیم.

قیمت تعمیر کولر گازی

خدمتقیمت به تومان
شستشوی فیلترهای کولرگازی300.000 تا 600.000
تعویض سنسور یونیت داخلی300.000 تا 650.000
رفع نشتی گاز و وکیوم کامل400.000 تا 1.800.000
شستشوی پنل های داخلی و خارجی600.000
تعویض خازن کولرگازی400.000 تا 800.000
تعویض برد اسپلیت300.000 تا 750.000
تعمیر کمپرسور کولر گازی1.000.000 تا 4.500.000

هزینه سرویس کولر گازی

قبل از پرداختن به مبحث هزینه‌ها لازم است به این نکته اشاره کنیم که کولر گازی شما به سرویس دوره‌ای و متداوم نیاز دارد تا عمر مفید طولانی‌تری داشته باشد و در آینده هزینه‌های بیشتری را دوشتان نگذارد.

خدمتقیمت به تومان
سرویس کامل500.000 تا 800.000

هزینه جابه جایی و نصب کولر گازی

خدمتقیمت به تومان
نصب کول گازی + ایاب و ذهاب1.200.000 تا 1.500.000

هزینه شارژ گاز کولر گازی

در رابطه با هزینه شارژ گاز اسپیلت کولر گازی ذکر این نکته ضروری است که گازها انواع مختلفی دارند و تعیین قیمت بر اساس گاز و ظرفیت دستگاه متغیر است. اما اعداد زیر تا حدودی شما را با رنج قیمت‌ها آشنا می‌کند.

خدمتقیمت به تومان
شارژ گاز تکمیلیبستگی به ظرفیت دستگاه
شارژ گاز کامل300.000 تا 2.500.000

بررسی قطعات برقی، تنظیم و چک کردن گاز

باز کردن پنل و از بین بردن آلودگی‌ها

شستن فیلتر گرد و غبار و یونیت‌های داخلی

شستن کندانسور بخش خارجی و اوپراتور بخش داخلی

به این نکات دقت کنید!

  • اگر سر و صدای غیر عادی و لرزشی از دستگاه احساس کردید سریعا آن را خاموش کرده و برق آن را قطع کنید.
  • کولر گازی خود را سالیانه سرویس کنید (زمان این سرویس بهتر است در ماه خرداد باشد). اما اگر از کولر گازی خود کمتر استفاده می‌کنید، می‌توانید چک کردن آن را هر 24 ماه یکبار انجام دهید.
  • به تمیزی دستگاه و فن بیرونی کولر گازی اهمیت دهید.
  • با توجه به مصرف بالای برق کولر گازی، سیم‌کشی آن را با دقت انجام دهید.
  • راه خروجی آب گولر گازی را به درستی تنظیم کنید و مراقب باشید که مخزن پر نشود زیرا این مورد باعث می‌شود تا آب از پنل داخلی سرازیر شود.

تعمیر کولر گازی در محل

خدمات تعمیر کولر گازی در محل شامل خدمات مختلفی است که بستگی به میزان خرابی دارد. خرابی های ایجاد شده در کولرهای گازی معمولا در چند تجهیز مکانیکی مهم ایجاد می شود. این تجهیزات معمولا قیمت های بالایی دارند و در صورت بروز مشکل در هر کدام از آن ها باید به سرعت نسبت به حل مشکل اقدام کرد.

تعمیرات و نگهداری کولرهای گازی شامل بررسی داکت ها و اتصالات لوله های پنل داخلی و خارجی نیز می شود. بروز مشکل در هر کدام از این قسمت ها نیاز به سرویس و تعمیرات اسپلیت دارد. تجهیزات اصلی کولرهای گازی برای تعمیر عبارتند از:

1. تعمیر کمپرسور

یکی از مهم ترین قطعات کولرهای گازی، کمپرسور آن است. کمپرسورها در واقع وظیفه فشرده سازی گاز مبرد جریان یافته در لوله را دارند. کمپرسورها با توجه به ظرفیت عملکردی دارای چند مدل پیستونی، دوار و اسکرول هستند. کمپرسورهای پیستونی همانطور که از اسمشان پیدا است از یک سیلندر و پیستون تشکیل شده اند که براساس آن وظیفه تراکم سیال را بر عهده دارند. کمپرسورهای چرخشی با استفاده از اختلاف فشار روی پره عمل کرده و گاز مبرد را فشرده می کنند.

کمپرسورهای اسکرول از جمله کمپرسورهایی است که از یک حلزونی تشکیل شده اند و توانایی ارائه توان بالا را نیز دارند. مصرف برق کمپرسورهای دوار نسبت به کمپرسورهای پیستونی بسیار کمتر است.

2. تعمیر کندانسور

کندانسور از جمله دیگر تجهیزات مهم موجود در کولرهای گازی است که ممکن است دچار ایراد شود. این تجهیز وظیفه جذب گرمای گاز مبرد و دفع آن به محیط خارج را دارد. این تجهیز در محیط بیرونی ساختمان نصب می شود و در برخی موارد دچار مشکلاتی در بازه زمانی طولانی مدت می شود.

3. تعمیر اواپوریتور

اواپوریتور یکی دیگر از تجهیزات مکانیکی در تعمیر کولر گازی است که امکان جداسازی هوای سرد و گرم را فراهم می کند. این تجهیز در داخل ساختمان نصب شده و از مجموعه لوله ها و صفحات فلزی مشخصی تشکیل شده است. تعمیرات این تجهیز معمولا در داخل ساختمان انجام می پذیرد.

خرابی کولر گازی

همانطور که در قسمت های قبل به آن اشاره شد خرابی کولرهای گازی می تواند به دلایل مختلفی بروز پیدا کند. از جمله دلایل اصلی خرابی کولرهای گازی، خرابی تجهیزات مکانیکی آنها است. این ایرادات می تواند ناشی از خرابی کمپرسور، اواپوریتور یا کندانسور باشد. در برخی موارد ایرادات این دستگاه ها را می توان با تعویض پره یا موتور برقی آنها برطرف کرد. اما گاهی نیاز است کل تجهیز تعویض شود که در این صورت هزینه بالایی را برای شما خواهد داشت.

در برخی موارد ایرادات از اتصالات لوله های پنل داخلی و خارجی است. ایجاد شکاف یا ترک به خصوص در لوله انتقال مبرد می تواند باعث کاهش شدید بازدهی اسپلیت شود. در این موارد بهتر است از یک متخصص تعمیر کولر گازی برای برطرف کردن مشکل کمک بگیرید.

عیب یابی اسپلیت

عیب یابی اسپلیت

کولرهای گازی نیاز به نگهداری و سرویس های سالیانه می باشد. زمان پیشنهادی برای ارزیابی عملکرد اسپلیت‌ها با توجه به پیشنهادات متخصصین متفاوت است. تمامی قطعات اصلی کولرها باید به صورت بازه ای چکاپ شوند. این سرویس ها کمک می کنند تا عیب قطعات کولرهای گازی قبل از بروز ایرادات کشف شده و نسبت به برطرف کردن آن اقدام شود. معمولا پس از عملکرد طولانی مدت اسپلیت ممکن است ایراداتی در نقاط اتصال و تجهیزات مکانیکی آن به وجود بیاید.

نمایندگی های معتبر امکان تعمیر کولر گازی سامسونگ برای محصولات این برند فراهم می کنند. امکان ارائه مشاوره و راهنمایی در زمینه تعمیر کولر گازی جنرال نیز در نمایندگی های معتبر وجود دارد.

تعمیرات انواع کولر گازی

تعمیر کولرهای گازی معمولا به دو صورت جزئی و کلی انجام می پذیرد. برخی از کولرهای گازی نیاز به تعویض قطعه یا به صورت کلی تر تعویض لوله کشی دارند. تعمیرات و سرویس های ارائه شده در زمینه کولرهای گازی متناسب با میزان خدمت رسانی متخصصین است. در برخی موارد کارت های گارانتی امکان تعویض رایگان برخی قطعات را برای مشتریان فراهم می کند. تعویض قطعات با استفاده از کارت گارانتی معمولا با قیمت پایین تری انجام می شود.

سرویس تعمیر کولر گازی معمولا شامل تغییر اتصالات، تعویض قطعات، شستشوی پنل ها و بررسی سیم کشی است. این خدمات در شکل های مختلفی می تواند ارائه شود که متناسب با میزان خرابی های کولر گازی است. متخصصین با بازدید از قطعات کولرهای گازی می توانند نظرات دقیق تری را ارائه دهند.

نکات مهم در تعمیر اسپلیت

برای اطمینان از شرایط تعمیر اسپلیت به بهترین وجه بهتر است از نمایندگی و یا افراد خبره در این امر استفاده کنید. سرویس و تعمیر کولر گازی ال جی گاهی تنها شامل تغییرات در جایگاه پنل و نصب مجدد است زیرا جایگاه نصب پنل داخلی اهمیت زیادی دارد.

در مجموع

خرابی های کولرهای گازی می تواند بر اثر بروز ایراد در تجهیزات مکانیکی مانند کمپرسور ایجاد شود. لوله ها و اتصالات می توانند به مرور زمان دچار زنگ زدگی و خوردگی شوند که نیاز به تعمیر و تعویض دارند. سرویس کولر گازی ها باید به صورت سالیانه انجام شود تا جلوی بروز مشکلات بزرگتر گرفته شود.

آخرین مطالب کولر گازی در استاده مگ