تعمیر کولر گازی

لیست تعمیرکاران کولرگازی در تهران

تعمیر کولر گازی در محل توسط بسیاری از نمایندگی های معتبر برندهای مختلف انجام می پذیرد. تعمیرات اسپلیت شامل تعویض و عیب یابی تمامی تجهیزات وابسته به آن است. سیکل تبرید به کار گرفته شده در کولرهای گازی دارای تجهیزات مکانیکی بسیار کاربردی هستند که وجود ایراد در هر کدام از آن ها می تواند موجب خرابی کل سیستم شود. تعمیر اسپلیت متناسب با میزان عیوب و خرابی ها می تواند در مدت زمان مختلفی انجام شود. در این صفحه در مورد تعمیر کولر گازی در محل و موارد مرتبط صحبت می کنیم و اطلاعات مفیدی را برایتان شرح می دهیم.

تعمیر کولر گازی

خدمات کولر گازی

قیمت تعمیر کولر گازی

کاربران گرامی، تمامی قیمت‌های اعلام شده در استاده به‌صورت حدودی می‌باشد.

خدمتقیمت به تومان
تعویض شیر برقی کولر گازی80.000
تعویض لوله مویی و کنتاکتور کولر گازی130.000
تعویض روغن کمپرسور کولر گازی175.000
تعویض ترانس برد کولر گازی85.000
تعویض شیر رفت و برگشت کولر گازی130.000
تعویض مهره لوله رفت و برگشتی کولر گازی90.000
تعویض خازن کولر گازی80.000
هزینه ایاب و ذهاباز 30.000 تا 50.000

تعمیر کولر گازی در محل

خدمات تعمیر کولر گازی در محل شامل خدمات مختلفی است که بستگی به میزان خرابی دارد. خرابی های ایجاد شده در کولرهای گازی معمولا در چند تجهیز مکانیکی مهم ایجاد می شود. این تجهیزات معمولا قیمت های بالایی دارند و در صورت بروز مشکل در هر کدام از آن ها باید به سرعت نسبت به حل مشکل اقدام کرد.

تعمیرات و نگهداری کولرهای گازی شامل بررسی داکت ها و اتصالات لوله های پنل داخلی و خارجی نیز می شود. بروز مشکل در هر کدام از این قسمت ها نیاز به سرویس و تعمیرات اسپلیت دارد. تجهیزات اصلی کولرهای گازی برای تعمیر عبارتند از:

1. تعمیر کمپرسور

یکی از مهم ترین قطعات کولرهای گازی، کمپرسور آن است. کمپرسورها در واقع وظیفه فشرده سازی گاز مبرد جریان یافته در لوله را دارند. کمپرسورها با توجه به ظرفیت عملکردی دارای چند مدل پیستونی، دوار و اسکرول هستند. کمپرسورهای پیستونی همانطور که از اسمشان پیدا است از یک سیلندر و پیستون تشکیل شده اند که براساس آن وظیفه تراکم سیال را بر عهده دارند. کمپرسورهای چرخشی با استفاده از اختلاف فشار روی پره عمل کرده و گاز مبرد را فشرده می کنند.

کمپرسورهای اسکرول از جمله کمپرسورهایی است که از یک حلزونی تشکیل شده اند و توانایی ارائه توان بالا را نیز دارند. مصرف برق کمپرسورهای دوار نسبت به کمپرسورهای پیستونی بسیار کمتر است.

2. تعمیر کندانسور

کندانسور از جمله دیگر تجهیزات مهم موجود در کولرهای گازی است که ممکن است دچار ایراد شود. این تجهیز وظیفه جذب گرمای گاز مبرد و دفع آن به محیط خارج را دارد. این تجهیز در محیط بیرونی ساختمان نصب می شود و در برخی موارد دچار مشکلاتی در بازه زمانی طولانی مدت می شود.

3. تعمیر اواپوریتور

اواپوریتور یکی دیگر از تجهیزات مکانیکی در تعمیر کولر گازی است که امکان جداسازی هوای سرد و گرم را فراهم می کند. این تجهیز در داخل ساختمان نصب شده و از مجموعه لوله ها و صفحات فلزی مشخصی تشکیل شده است. تعمیرات این تجهیز معمولا در داخل ساختمان انجام می پذیرد.

خرابی کولر گازی

همانطور که در قسمت های قبل به آن اشاره شد خرابی کولرهای گازی می تواند به دلایل مختلفی بروز پیدا کند. از جمله دلایل اصلی خرابی کولرهای گازی، خرابی تجهیزات مکانیکی آنها است. این ایرادات می تواند ناشی از خرابی کمپرسور، اواپوریتور یا کندانسور باشد. در برخی موارد ایرادات این دستگاه ها را می توان با تعویض پره یا موتور برقی آنها برطرف کرد. اما گاهی نیاز است کل تجهیز تعویض شود که در این صورت هزینه بالایی را برای شما خواهد داشت.

در برخی موارد ایرادات از اتصالات لوله های پنل داخلی و خارجی است. ایجاد شکاف یا ترک به خصوص در لوله انتقال مبرد می تواند باعث کاهش شدید بازدهی اسپلیت شود. در این موارد بهتر است از یک متخصص تعمیر کولر گازی برای برطرف کردن مشکل کمک بگیرید.

عیب یابی اسپلیت

عیب یابی اسپلیت

کولرهای گازی نیاز به نگهداری و سرویس های سالیانه می باشد. زمان پیشنهادی برای ارزیابی عملکرد اسپلیت‌ها با توجه به پیشنهادات متخصصین متفاوت است. تمامی قطعات اصلی کولرها باید به صورت بازه ای چکاپ شوند. این سرویس ها کمک می کنند تا عیب قطعات کولرهای گازی قبل از بروز ایرادات کشف شده و نسبت به برطرف کردن آن اقدام شود. معمولا پس از عملکرد طولانی مدت اسپلیت ممکن است ایراداتی در نقاط اتصال و تجهیزات مکانیکی آن به وجود بیاید.

نمایندگی های معتبر امکان تعمیر کولر گازی سامسونگ برای محصولات این برند فراهم می کنند. امکان ارائه مشاوره و راهنمایی در زمینه تعمیر کولر گازی جنرال نیز در نمایندگی های معتبر وجود دارد.

تعمیرات انواع کولر گازی

تعمیر کولرهای گازی معمولا به دو صورت جزئی و کلی انجام می پذیرد. برخی از کولرهای گازی نیاز به تعویض قطعه یا به صورت کلی تر تعویض لوله کشی دارند. تعمیرات و سرویس های ارائه شده در زمینه کولرهای گازی متناسب با میزان خدمت رسانی متخصصین است. در برخی موارد کارت های گارانتی امکان تعویض رایگان برخی قطعات را برای مشتریان فراهم می کند. تعویض قطعات با استفاده از کارت گارانتی معمولا با قیمت پایین تری انجام می شود.

سرویس تعمیر کولر گازی معمولا شامل تغییر اتصالات، تعویض قطعات، شستشوی پنل ها و بررسی سیم کشی است. این خدمات در شکل های مختلفی می تواند ارائه شود که متناسب با میزان خرابی های کولر گازی است. متخصصین با بازدید از قطعات کولرهای گازی می توانند نظرات دقیق تری را ارائه دهند.

نکات مهم در تعمیر اسپلیت

برای اطمینان از شرایط تعمیر اسپلیت به بهترین وجه بهتر است از نمایندگی و یا افراد خبره در این امر استفاده کنید. سرویس و تعمیر کولر گازی ال جی گاهی تنها شامل تغییرات در جایگاه پنل و نصب مجدد است زیرا جایگاه نصب پنل داخلی اهمیت زیادی دارد.

در مجموع

خرابی های کولرهای گازی می تواند بر اثر بروز ایراد در تجهیزات مکانیکی مانند کمپرسور ایجاد شود. لوله ها و اتصالات می توانند به مرور زمان دچار زنگ زدگی و خوردگی شوند که نیاز به تعمیر و تعویض دارند. سرویس کولر گازی ها باید به صورت سالیانه انجام شود تا جلوی بروز مشکلات بزرگتر گرفته شود.

آخرین مطالب کولر گازی در استاده مگ