تعمیر آیفون تصویری

خرابی آیفون‌های تصویری یکی از مواردی است که برای هر ساختمانی پیش می‌آید که این امر نیاز ما را به تعمیر آیفون تصویری ضروری می‌دارد. ممکن است مشکلات زیادی هنگام خرابی برای این نسل جدید از آیفون بوجود بی‌آید همچون: قطع شدن صدای زنگ در یم واحد و با تمامی واحدها، سیاه شدن و یا برفکی شدن مانیتور، خرابی دکمه‌های پنل داخلی و خارجی و … که هر یک از این مشکلات روند آسایش افراد را مختل خواهد کرد.

در این صفحه از استاده به معرفی بهترین تعمیرکاران و همچنین بررسی دلایل خرابی و نیاز به تعمیر آیفون تصویری خواهیم پرداخت.

تعمیر آیفون تصویری

علی اصغر رستم در تهران

امتیاز 4.3 از 15

استاده در: تعمیرات آیفون تصویری، سیم‌کشی

مزایا: ضمانت قطعات اورجینال، بازگشت وجه در صورت عدم رضایت

این جایگاه برای شماست

امتیاز 3.7 از 34

برای جذب مشتری بیشتر و افزایش درآمد تضمینی، به متخصصین استاده بپیوندید

خدمات مربوط به تعمیر آیفون تصویری

تعمیر آیفون تصویری در استاده

تعمیر آیفون تصویری در نکت

یکی از مهمترین اصولی که هنگام تعمیرات باید به آن توجه داشته باشیم انتخاب تعمیرکار حرفه‌ای و متخصص در این زمینه می‌باشد؛ توجه داشته باشید که یک تعمیرکار حرفه‌ای باید تمامی شرایط زیر را داشته باشد:

 1. وقت شناس باشد و در اسرع وقت در مکان مورد نظر حضور یابد.
 2. به تعمیر تمامی برندهای آیفون تصویری مسلط باشد.
 3. منصف باشد و هزینه زیادی را برای کار ساده دریافت نکند.
 4. مسئولیت پذیر باشد و کار را سالم تحویل دهد.
 5. در کمترین زمان و با کیفیت بالا کار را تحویل دهد.
 6. خوش برخورد و محافظه کار باشد.

ما به شما این تضمین را خواهیم داد که متخصصین نکت در زمینه تعمیر آیفون تصویری تمامی موارد زیر را به نحو احسن انجام خواهند داد و تا پایان کار و رضایت کامل شما در کنار شما خواهند بود.

خدمات تعمیر آیفون تصویری

 • تعویض و نصب آیفون تصویری
 • تبدیل آیفون صوتی به تصویری
 • تعمیر تمامی برندهای آیفون از جمله تابا، کامکث، الکتروپیک و …

تبدیل کردن آیفون های قدیمی به آیفون‌هایی جدید یکی از بهترین خدماتی است که برای ساختمان‌ها احرا و عملی می‌شود. توجه داشته باشید که در این صورت حتما از بهترین برند آیفون تصویری استفاده نمایید تا در مدت زمان کمتری به تعمیر آن نیاز داشته باشید. همچمین استفاده از آیفون‌های تصویری ضدآب بسیار ضروری میباشد زیرا خیس شدن پنل بیرونی آیفون خود یکی از عوامل مهم در خرابی آیفون و در پی آن تعمیر دستگاه میباشد.

عیب یابی آیفون تصویری

عیب یابی آیفون تصویری

هر یک از وسایل الکتریکی دارای قطعاتی می‌باشند که بروز مشکل در هر یک از آنها سبب اختلال در جزء و کل آن دستگاه می‌شود. بنابر این بهتر است جهت تعمیر آیفون تصویری قطعات آن به سه بخش تقسیم شود تا عیب یابی دستگاه نیز ساده تر عنوان شود:

خرابی پنل داخلی(در خانه)

خرابی سیم کشی با کابل کشی آیفون

خرابی پنل خارجی(بیرون خانه)

هر یک از این سه دسته خود دارای قطعاتی میباشند که بروز مشکل در آنها بعد از گذشت مدت زمانی و یا استفاده نادرست، باعث ایجاد اختلال و نیاز به تعمیرکار میشود. در ادامه به بررسی علل خرابی می‌پردازیم:

خرابی پنل داخلی

خرابی پنل داخلی

اتفاقات رایجی که نشان دهنده خرابی پنل داخلی می باشد شامل: قطع و وصل شدن صدا از گوشی آیفون، سیاه شدن تصویر، ایجاد نویز در گوشی، به صدا درآمدن زنگ واحدها به‌طور ناگهانی، کم بودن صدا، حالت برفکی تصویر.

قطعه هوک: در مورد قطع و وصل شدن صدای آیفون نیاز به تمیز کردن قطعه هوک می‌باشد که درون پنل داخلی تعبیه شده است. تعمیرکاران جهت تعمیر این نوع مشکل در آیفون تصویری از نوعی اسپری های خشک مخصوص استفاده میکنند تا هرگونه گردوغبار و آلودگی از بین رود.

برد تغذیه: مشکل بعدی که ممکن است در پنل داخلی آیفون تصویری به وجود آید. گذشت زمان یکی از عوامل مهم در خراب شدن برد تغذیه میباشد که به دنبال آن ایجاد صداهای مکرر در گوشی آیفون، خاموش ماندن صفحه مانیتور پس از زنگ یا زدن دکمه view و روشن و خاموش شدن مکرر چراغ تعبیه شده روی پنل. در این صورت باید از تعمیرکاران مجرب درخواست کمک کنید.

خرابی برد صدای آیفون تصویری:  ممکن است هنگام برداشتن آیفون شروع به سوت کشیدن و خش خش یا همان نویز کرده و صدای کسی که آن طرف خط است را نشنوید. در این شرایط برد صوت است که اولین متهم شناخته می­شود. با ایجاد این مشکل نیز تنها تعمیرکار و کارشناس حرفه­ای است که می­تواند مشکل را حدس زده و آن را تعمیر یا در صورت نیاز برد را تعویض کند.

از جمله دلایلی که ممکن است دچار این مشکلات شده باشد شامل موارد زیر هستند:

 • به کار بردن سیم­های بدون فویل و روکش
 • استفاده نکردن از شیلد کابل
 • استفاده از سربند نادرست دو سیمی که کار رساندن صدا را انجام می­دهند
 • خرابی در بخش سیم کشی

برای این منظور باید اسکرول صدا را بررسی نمایید. بهتر است آن را با اسپری خشک تمیز کنید و در صورت رفع نشدن خرابی آیفون قطعه اسکرول باید توسط تعمیرکار تعویض گردد. زنگ نخوردن و همچنین کم بودن میزان صدای زنگ از علل این مشکل میباشد.

آبی شدن صفحه آیفون تصویری: برای این مشکل نمی­توان علت راسخی آورد؛ چراکه دلایل مختلفی برای آن در نظر گرفته شده و نیازمند تشخیص فردی حرفه­ایست. اما از اصلی­ترین دلایل آن می­توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • سوختن دوربین پنل آیفون
 • معیوب شدن مانیتور یا LCD آیفون
 • نقص در سیم­کشی

تعمیر سوئیچر: یکی دیگر از عوامل خرابی در پنل داخلی میباشد که تعمیرکاران در آخرین مرحله به بررسی آن می‌پردازند.

خرابی سیم کشی آیفون

خرابی سیم کشی آیفون

عوامل متعددی میتوانند در این زمینه دخیل باشند از جمله: باز نشدن درب، عدم شنیدن صدا از بالا به پایین و بالعکس، به صدا درآمدن زنگ به صورت مدام، زنگ نخوردن آیفون، آبی شدن مانیتور، کار نکردن کلی دستگاه و …

بهتر است بدانید که آیفون‌های تصویری دارای 4 نوع سیم می‌باشند که هر یک از آن‌ها مربوط به قسمت مشخصی میباشد. به عنوان مثال در صورت زنگ نخوردن آیفون تصویری باید سیم شماره یک بررسی و تعمیر شود.

خرابی پنل بیرونی

خرابی پنل بیرونی

صفحه کلید پنل بیرونی، دوربین و برد اصلی پنل که خود شامل بخش های دیگری از جمله: درب بازکن، شاسی زنگ و … میباشد شامل پنل بیرونی آیفون تصویری میباشد که از جمله خرابی‌های ناشی از آن که سبب نیاز به تعمیر آیفون تصویری را به دنبال دارد می‌توان به عدم شنیدن صوت از بالا به پایین و برعکس، خرابی تصویر و ایجاد نویز در صدا و تصویر و … اشاره نمود.

انواع پنل در آیفون تصویری

پنل‌های نامبرینگ

در آیفون‌های تصویری نوع پنل‌های بیرونی به دو دسته نامبرینگ و کدینگ تقسیم می‌شود: پنل‌های نامبرینگ که برای ساختمان‌های نسبتا قدیمی تر استفاده شده است که دکمه زنگ هرواحد به صورت جدا می‌باشد و برای .آپارتمان‌هایی با واحد‌های زیاد جلوه مناسبی را رقم به وجود نمی‌آورد

پنل‌های کدینگ

اما پنل‌های کدینگ که جدیدتر میباشند دارای ارقام یک تا 9 و همچنین علامت * و # می‌باشند که برای برج‌ها نیز مناسب است‌ طریقه کار این پنل به این صورت میباشد که در ابتدا برای هر واحد کدر را تعیین میکنند که اکثرا شماره واحد را به عنوان کد در نظر میگیرند. به عنوان مثال برای واحد 21 عدد 2 و 1 را پشت سر هم وارد میکنید و در نهایت کلید مربع و یا ستاره را وارد میکنید.

در پایان:

شما میتوانید در صورت بررسی و یا وجود هرگونه از خرابی‌های مذکور در بالا با تعمیرکاران متخصص نکت تماس حاصل نمایید تا در کمترین زمان جهت تعمیر آیفون تصویری به کمک شما بشتابند و در پایان سعی کنید با استفاده درست از آیفون و نصب آن در جایی که بدور از آب و باران باشد در افزایش طول عمر آن کمک کنید.

آخرین مطالب تعمیر آیفون تصویری و صوتی در استاده مگ

نام: مجید صالح آبادی

خدمات: تعمیرات انواع پکیج و آبگرمکن دیواری

مزایا: ۶ ماه ضمانت قطعات و ۱ ماه ضمانت تعمیرات پکیج

مناطق تحت پوشش: تمام مناطق تهران

مشاهده پروفایل | نظرات کاربران | ثبت شکایت

نام: رامین پیله رود

خدمات: تعمیرات انواع پکیج و آبگرمکن دیواری

مزایا: فاکتور رسمی، 1 ماه ضمانت قطعات، تضمین قطعات اورجینال

مناطق تحت پوشش: تمام مناطق تهران

مشاهده پروفایل | نظرات کاربران | ثبت شکایت

نام: پیام صداقت

خدمات: تعمیرات و تعویض روکش صندلی، تعمیر و فروش قطعات صندلی

مزایا: استفاده از قطعات اورجینال، تضمین بازگشت وجه، فاکتور رسمی، تضمین کتبی قطعات

مشاهده پروفایل | نظرات کاربران | ثبت شکایت

نام: شرکت تهران بوران (تعمیر خونه)

خدمات: تعمیرات جاروبرقی، ماکروفر، لباسشویی، ظرفشویی

مزایا: بازدید رایگان، ایاب و ذهاب رایگان، ضمانت 30 تا 365 روز، استفاده از قطعات اورجینال

مشاهده پروفایل | نظرات کاربران | ثبت شکایت

نام: شرکت تهران بوران (تعمیر خونه)

خدمات: تعمیرات جاروبرقی، ماکروفر، لباسشویی، ظرفشویی

مزایا: بازدید رایگان، ایاب و ذهاب رایگان، ضمانت 30 تا 365 روز، استفاده از قطعات اورجینال

مشاهده پروفایل | نظرات کاربران | ثبت شکایت

نام: شرکت تهران بوران (تعمیر خونه)

خدمات: تعمیرات جاروبرقی، ماکروفر، لباسشویی، ظرفشویی

مزایا: بازدید رایگان، ایاب و ذهاب رایگان، ضمانت 30 تا 365 روز، استفاده از قطعات اورجینال

مشاهده پروفایل | نظرات کاربران | ثبت شکایت