خرابی آیفون‌های تصویری یکی از مواردی است که برای هر ساختمانی پیش می‌آید که این امر نیاز ما را به تعمیر آیفون تصویری ضروری می‌دارد. ممکن است مشکلات زیادی هنگام خرابی برای این نسل جدید از آیفون تصویری بوجود بی‌آید همچون: قطع شدن صدای زنگ در یم واحد و با تمامی واحدها، سیاه شدن و یا برفکی شدن مانیتور، خرابی دکمه‌های پنل داخلی و خارجی و … که هر یک از این مشکلات روند آسایش افراد را مختل خواهد کرد.

خدمات مربوط به تعمیر آیفون تصویری

تعمیر آیفون تصویری در استاده

تعمیر آیفون تصویری در نکت

یکی از مهمترین اصولی که هنگام تعمیرات باید به آن توجه داشته باشیم انتخاب تعمیرکار حرفه‌ای و متخصص در زمینه تعمیرات آیفون تصویری می‌باشد؛ توجه داشته باشید که یک تعمیرکار حرفه‌ای باید تمامی شرایط زیر را داشته باشد:

 1. وقت شناس باشد و در اسرع وقت در مکان مورد نظر حضور یابد.
 2. به تعمیر تمامی برندهای آیفون تصویری مسلط باشد.
 3. منصف باشد و هزینه زیادی را برای کار ساده دریافت نکند.
 4. مسئولیت پذیر باشد و کار را سالم تحویل دهد.
 5. در کمترین زمان و با کیفیت بالا کار را تحویل دهد.
 6. خوش برخورد و محافظه کار باشد.

می‌توانید با شماره‌های متخصصین استاده در زمینه تعمیر آیفون تصویری که در بالا موجود است تماس بگیرید تا در اولین فرصت در محل شما حضور یابند.

هزینه تعمیر آیفون تصویری

نوع خدماتقیمت به تومان
تعمیر پنل یا گوشیاز 150.000
تست سیم کشی هر واحد40.000
تعمیر و تعویض برد50.000 تا 70.000
تعویض قطعات داخل آیفون تصویری50.000 تا 70.000
کابل کشی آیفون تصویری به همراه سربندی(متری)4.500 تا 5.500
کابل کشی آیفون تصویری به همراه داکت کشی(متری)6.000

دو نکته مهم هنگام محاسبه هزینه تعمیر آیفون تصویری:

 1. اگر آیفون تصویری یک ساختمان چند واحده خراب شود و مشکل از پنل درب ساختمان باشد باید هزینه ها بین همسایگان تقسیم شود.
 2. اگر تعمیرات آیفون تصویری در محل انجام گیرد هزینه ایاب و ذهاب به آن افزوده می‌شود.

عوامل موثر بر هزینه تعمیر آیفون تصویری

عوامل موثر بر هزینه تعمیر آیفون تصویری

با توجه به گران­تر شدن قطعات الکترونیکی در این روزها بدون شک هزینه‌های تعمیر آیفون تصویری نیز تحت الشعاع قرار گرفته‌اند. اما به طور کلی عواملی که روی قیمت تعمیر آیفون تصویری تاثیر گذاشته است را می‌توان در موارد زیر خلاصه کرد:

 1. قیمت قطعه‌های خراب شده که باید تعمیر یا تعویض شوند
 2. دستمزد تعمیر­کار که خود بر میزان هزینه‌ها تاثیر خواهد گذاشت.
 3. نوع آیفون تصویری و برند آن نیز بر این مساله موثر است.
 4. هزینه ایاب و ذهاب تعمیرکار

تاثیر برند بر هزینه تعمیرات آیفون تصویری

تاثیر برند بر هزینه تعمیرات آیفون تصویری

برند یکی از اصلی ترین عوامل در هزینه تعمیر آیفون تصویری است که انواع آن­ها شامل موارد زیر هستند:

 • کوماکس
 • تابا الکترونیک
 • آلدو
 • سیماران
 • پاناسونیک
 • سوزوکی
 • سامسونگ
 • کالیوز

این هزینه‌ها بنا بر خرابی قسمت‌های مختلف آیفون تصویری متفاوت بوده بعلاوه تفاوت برندها نیز بر این امر تاثیر می­گذارد. مثلا خرابی آیفون‌های برند تابا الکترونیک در مقایسه با سایر برندها بیشترین خرج را روی دست شما خواهد گذاشت؛ اما کیفیت خوب آن­ها تضمینی بر عملکرد بلند مدتشان است.

به خاطر داشته باشید که آیفون تصویری نباید در معرض برف و باران باشد که امکان سوختگی و هزینه بالا را دارد، هزینه خرابی در سیم کشی ها بسیار زیاد است و در این امر نباید کوتاهی کرد.

پرهزینه ترین تعمیرات آیفون تصویری

پرهزینه‌ترین و زمان‌برترین بخش خرابی آیفون تصویری در خرابی بخش سیم کشی خلاصه شده است. برای عیب یابی دقیق در این زمینه حتما باید از تعمیرکاری ماهر کمک گرفت که بسته به تعویض یا تعمیر سیم کشی‌ها هزینه‌های تعمیرش متفاوت است.در صورت ایجاد مشکل در آیفون تصویری ساختمان خود حتما با متخصصین استاده تماس بگیرید.

خدمات تعمیر آیفون تصویری

 • تعویض و نصب آیفون تصویری
 • تبدیل آیفون صوتی به تصویری
 • تعمیر تمامی برندهای آیفون تصویری از جمله تابا، کامکث، الکتروپیک و …

تبدیل کردن آیفون‌های تصویری قدیمی به آیفون‌هایی جدید یکی از بهترین خدماتی است که برای ساختمان‌ها احرا و عملی می‌شود. توجه داشته باشید که در این صورت حتما از بهترین برند آیفون تصویری استفاده نمایید تا در مدت زمان کمتری به تعمیر آن نیاز داشته باشید. همچمین استفاده از آیفون‌های تصویری ضدآب بسیار ضروری میباشد زیرا خیس شدن پنل بیرونی آیفون تصویری خود یکی از عوامل مهم در خرابی آیفون تصویری و در پی آن تعمیر دستگاه میباشد.

عیب یابی آیفون تصویری

عیب یابی آیفون تصویری

هر یک از وسایل الکتریکی دارای قطعاتی می‌باشند که بروز مشکل در هر یک از آنها سبب اختلال در جزء و کل آن دستگاه می‌شود. بنابر این بهتر است جهت تعمیر آیفون تصویری قطعات آن به سه بخش تقسیم شود تا عیب یابی دستگاه نیز ساده تر عنوان شود:

خرابی پنل داخلی(در خانه)

خرابی سیم کشی با کابل کشی آیفون تصویری

خرابی پنل خارجی(بیرون خانه)

هر یک از این سه دسته خود دارای قطعاتی میباشند که بروز مشکل در آنها بعد از گذشت مدت زمانی و یا استفاده نادرست، باعث ایجاد اختلال و نیاز به تعمیرکار میشود. در ادامه به بررسی علل خرابی می‌پردازیم:

خرابی پنل داخلی

خرابی پنل داخلی

اتفاقات رایجی که نشان دهنده خرابی پنل داخلی می باشد شامل: قطع و وصل شدن صدا از گوشی آیفون تصویری، سیاه شدن تصویر، ایجاد نویز در گوشی، به صدا درآمدن زنگ واحدها به‌طور ناگهانی، کم بودن صدا، حالت برفکی تصویر.

قطعه هوک: در مورد قطع و وصل شدن صدای آیفون تصویری نیاز به تمیز کردن قطعه هوک می‌باشد که درون پنل داخلی تعبیه شده است. تعمیرکاران جهت تعمیر این نوع مشکل در آیفون تصویری از نوعی اسپری های خشک مخصوص استفاده میکنند تا هرگونه گردوغبار و آلودگی از بین رود.

برد تغذیه: مشکل بعدی که ممکن است در پنل داخلی آیفون تصویری به وجود آید. گذشت زمان یکی از عوامل مهم در خراب شدن برد تغذیه میباشد که به دنبال آن ایجاد صداهای مکرر در گوشی آیفون تصویری، خاموش ماندن صفحه مانیتور پس از زنگ یا زدن دکمه view و روشن و خاموش شدن مکرر چراغ تعبیه شده روی پنل. در این صورت باید از تعمیرکاران مجرب درخواست کمک کنید.

خرابی برد صدای آیفون تصویری:  ممکن است هنگام برداشتن آیفون تصویری شروع به سوت کشیدن و خش خش یا همان نویز کرده و صدای کسی که آن طرف خط است را نشنوید. در این شرایط برد صوت است که اولین متهم شناخته می­شود. با ایجاد این مشکل نیز تنها تعمیرکار و کارشناس حرفه­ای است که می­تواند مشکل را حدس زده و آن را تعمیر یا در صورت نیاز برد را تعویض کند.

از جمله دلایلی که ممکن است دچار این مشکلات شده باشد شامل موارد زیر هستند:

 • به کار بردن سیم­های بدون فویل و روکش
 • استفاده نکردن از شیلد کابل
 • استفاده از سربند نادرست دو سیمی که کار رساندن صدا را انجام می­دهند
 • خرابی در بخش سیم کشی

برای این منظور باید اسکرول صدا را بررسی نمایید. بهتر است آن را با اسپری خشک تمیز کنید و در صورت رفع نشدن خرابی آیفون تصویری قطعه اسکرول باید توسط تعمیرکار تعویض گردد. زنگ نخوردن و همچنین کم بودن میزان صدای زنگ از علل این مشکل میباشد.

آبی شدن صفحه آیفون تصویری: برای این مشکل نمی­توان علت راسخی آورد؛ چراکه دلایل مختلفی برای آن در نظر گرفته شده و نیازمند تشخیص فردی حرفه­ایست. اما از اصلی­ترین دلایل آن می­توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • سوختن دوربین پنل آیفون تصویری
 • معیوب شدن مانیتور یا LCD آیفون تصویری
 • نقص در سیم­کشی

تعمیر سوئیچر: یکی دیگر از عوامل خرابی در پنل داخلی میباشد که تعمیرکاران در آخرین مرحله به بررسی آن می‌پردازند.

خرابی سیم کشی آیفون تصویری

خرابی سیم کشی آیفون

عوامل متعددی میتوانند در این زمینه دخیل باشند از جمله: باز نشدن درب، عدم شنیدن صدا از بالا به پایین و بالعکس، به صدا درآمدن زنگ به صورت مدام، زنگ نخوردن آیفون تصویری، آبی شدن مانیتور، کار نکردن کلی دستگاه و …

بهتر است بدانید که آیفون‌های تصویری دارای 4 نوع سیم می‌باشند که هر یک از آن‌ها مربوط به قسمت مشخصی میباشد. به عنوان مثال در صورت زنگ نخوردن آیفون تصویری باید سیم شماره یک بررسی و تعمیر شود.

خرابی پنل بیرونی

خرابی پنل بیرونی

صفحه کلید پنل بیرونی، دوربین و برد اصلی پنل که خود شامل بخش های دیگری از جمله: درب بازکن، شاسی زنگ و … میباشد شامل پنل بیرونی آیفون تصویری میباشد که از جمله خرابی‌های ناشی از آن که سبب نیاز به تعمیر آیفون تصویری را به دنبال دارد می‌توان به عدم شنیدن صوت از بالا به پایین و برعکس، خرابی تصویر و ایجاد نویز در صدا و تصویر و … اشاره نمود.

انواع پنل در آیفون تصویری

پنل‌های نامبرینگ

در آیفون‌های تصویری نوع پنل‌های بیرونی به دو دسته نامبرینگ و کدینگ تقسیم می‌شود: پنل‌های نامبرینگ که برای ساختمان‌های نسبتا قدیمی تر استفاده شده است که دکمه زنگ هرواحد به صورت جدا می‌باشد و برای .آپارتمان‌هایی با واحد‌های زیاد جلوه مناسبی را رقم به وجود نمی‌آورد

پنل‌های کدینگ

اما پنل‌های کدینگ که جدیدتر میباشند دارای ارقام یک تا 9 و همچنین علامت * و # می‌باشند که برای برج‌ها نیز مناسب است‌ طریقه کار این پنل به این صورت میباشد که در ابتدا برای هر واحد کدر را تعیین میکنند که اکثرا شماره واحد را به عنوان کد در نظر میگیرند. به عنوان مثال برای واحد 21 عدد 2 و 1 را پشت سر هم وارد میکنید و در نهایت کلید مربع و یا ستاره را وارد میکنید.

در پایان:

شما میتوانید در صورت بررسی و یا وجود هرگونه از خرابی‌های مذکور در بالا با تعمیرکاران متخصص استاده تماس حاصل نمایید تا در کمترین زمان جهت تعمیر آیفون تصویری به کمک شما بشتابند و در پایان سعی کنید با استفاده درست از آیفون تصویری و نصب آن در جایی که بدور از آب و باران باشد در افزایش طول عمر آن کمک کنید. نباید انتظار داشت که یک وسیله الکترونیکی تا مدت‌ها بدون هیچگونه خللی کار کند؛ چراکه هر عاملی ممکن است در ایجاد خلل و نیاز به تعمیر آن موثر باشد. دیدیم که عوامل زیادی ممکن است موجب این اختلال شوند که هر کدام هزینه تعمیر آیفون تصویری را تحت تاثیر قرار می­دهند. از طرفی برندها نیز در میزان هزینه‌ها تاثیر­گذار هستند.

آخرین مطالب تعمیر آیفون تصویری و صوتی در استاده مگ