لیست افراد کلید ساز در تهران

تعمیر قفل درب 206 و مشکلاتی که منجر به خرابی قفل درب 206 می‌شوند را در این صفحه از خدمات آنلاین استاده بخوانید. مشکلاتی که نیازمند تعمیر قفل صندوق عقب 206 هستند و نکاتی برای جلوگیری از معیوب شدن قفل درب و قفل صندوق عقب 206 را در ادامه بررسی می‌کنیم.

درب‌های 206 توسط دو اهرم فلزی به هم قفل می‌شوند. اگر این دو اهرم به درستی روی هم قرار بگیرند، سیستم قفل مرکزی متوجه بسته بودن درب‌ها خواهد شد. گاهی اوقات با گذر زمان و کهنه شدن اهرم‌ها و یا درست رگلاژ نشدن درب‌ها، ممکن است خودرو در سیستم قفل درب دچار مشکلاتی شود.

قفل نشدن یا باز نشدن درب خودرو با ریموت، هشدار خودرو برای باز بودن درب در حالی که تمام درها بسته هستند، باز و بسته شدن درب‌ها و بسته نشدن درب‌ها از جمله مشکلاتی هستند که ممکن است برای درب 206 پیش بیاید.

تعمیر قفل درب 206

خرابی ممکن است از قفل درب 206 یا از ریموت خودرو باشد. در اکثر موارد کهنه شدن اهرم‌های قفل، سبب درست قرار نگرفتن این اهرم‌ها روی هم شده و به قفل مرکزی خودرو این پیغام را صادر می‌کند که درب باز است.

در مواردی می‌توان با استفاده از انبردست، جای اهرم‌ها را تنظیم کرد تا درست روی هم قرار بگیرند؛ یا در صورت زنگ زدگی اهرم‌ها، آن را خراشید تا اهرم‌ها در مکان درست خود قرار داشته باشند. باید دقت کرد که این کار اگر به درستی صورت نگیرد، ممکن است به اهرم‌ها آسیب برساند.

در صورتی که نیاز به تعویض اهرم‌ها باشد، می‌توان با خرید اهرم‌های جدید، به راحتی آن‌ها را با اهرم‌های قبلی جایگزین نمود اما باید دقت داشت که این کار باید توسط متخصص صورت بگیرد. زیرا انجام اشتباه آن به سیستم درب‌ها و قفل مرکزی آسیب وارد خواهد کرد. برای تعویض می‌توانید با متخصصین حرفه‌ای معرفی شده در سایت استاده تماس بگیرید.

اهرم روی بدنه با یک پیچ به بدنه خودرو متصل است. جهت تعویض آن و تعمیر قفل درب 206 باید پیچ را باز کرده و بعد اهرم جدید را دقیقا در جای اهرم قبلی قرار بدهید و پیچ آن را سفت کنید. درست قرار نگرفتن اهرم در جای خود می‌تواند منجر به آسیب به قفل خودرو شود.

اگر ایراد از ریموت بود:

گاهی اوقات نیز ممکن است ایراد از ریموت خودرو باشد که در این صورت باید به تعمیر ریموت 206 پرداخت. تعمیر ریموت کار حساسی است و در صورتی که توسط متخصص صورت نگیرد می‌تواند منجر به از کار افتادن ریموت شود. ریموت ممکن است سیگنال درست را به قفل مرکزی ارسال نکند و یا دکمه‌های آن دچار مشکل شده باشد که برای هر کدام، متخصص باید تعمیر جداگانه‌ای انجام دهد و در صورت نیاز، نسبت به تعویض ریموت اقدام کند.

در صورت تعویض ریموت، باید کد یکتای درون ریموت که کد یکتای قفل مرکزی است، برای ریموت جدید تعریف شود تا بتواند کنترل باز و بسته شدن درب خودرو را با آن به دست گیرد. برای تعمیر و یا ساخت سوئیچ جدید خودرو می‌توانیداز متخصصین معرفی شده در استاده کمک بگیرید.

ایراد تعمیر نکردن ایراد قفل درب 206

در صورت خرابی قفل درب و قفل نشدن آن، می‌توان با فشار دادن اهرم قفل درب راننده، تمام درب‌ها را قفل کرد اما این راه‌حل برای کوتاه مدت جوابگو بوده و در صورتی که قفل درب 206 ایراد داشته باشد و تعمیر صورت نگیرد، می‌تواند منجر به خرابی پمپ‌ درب‌ها، خرابی و از کار افتادن قفل مرکزی و یا خرابی ریموت شود. بنابراین باید در اولین زمان ممکن نسبت به تعمیر قفل درب 206 اقدام نمود.

مشکلات ناشی از خرابی قفل صندوق عقب 206

گاهی اوقات قفل صندوق عقب 206 دچار مشکل شده و درب به خوبی بسته نمی‌شود. اگر قفل صندوق عقب خودرو با چند بار فشار دادن بسته شد، اهرم قفل نیازمند رگلاژ شدن و تعمیر است و اگر به طور کلی بسته نشد؛ باید برای تعویض آن اقدام نمود.

برای تعمیر قفل صندوق عقب 206 چه کاری می‌توان انجام داد؟

تعمیر و تعویض قفل صندوق عقب نیز مانند قفل درب‌ها است و مالک خودرو می‌تواند آن را انجام دهد اما انجام آن توسط متخصص بهتر است چون ممکن است در صورت اشتباه، منجر به خرابی سیستم قفل خودرو شود. برای تعمیر قفل صندوق عقب، باید آن را در جای خود قرار داده و در صورت وجود زنگ‌زدگی یا آلودگی آن را خراشید تا اهرم‌های قفل به خوبی روی هم چفت شوند.

قفل صندوق نیز با پیچ به بدنه متصل است و برای تعویض باید پیچ را باز کرده و سپس اهرم قفل جدید را دقیقا در جای قفل قبلی قرار داد و پیچ را در جای خود محکم کرد. درست قرار ندادن اهرم قفل در مکان خود می‌تواند منجر به خرابی زود هنگام اهرم شود.

چگونه از خراب شدن قفل و صندوق عقب 206 جلوگیری کنیم؟

معمولا خرابی قفل‌های درب و صندوق عقب خودرو بر اثر گذر زمان و کهنه شدن اتفاق می‌افتد اما با رعایت چند نکته ساده می‌توان از آن جلوگیری کرده و یا زمان آن را به تاخیر انداخت:

  • تمیز کردن اهرم‌ها از آلودگی و زنگ زدگی به طور منظم
  • آهسته بستن درب‌ها و صندوق عقب
  • ضربه نزدن به ریموت
  • دستکاری نکردن سیستم قفل مرکزی

از راه‌های جلوگیری از خرابی قفل درب و صندوق عقب خودرو 206 است که با رعایت همین نکات ساده‌ می‌توان، درب و صندوق را از تعمیر و تعویض قفل بی‌نیاز کرد.

در صورتی که پاسخ خود را در هنوز دریافت نکرده‌اید، می‌توانید با متخصصین استاده تماس گرفته و در صورت نیاز برای تعمیرات اقدام کنید.

طبقه بندی شده در

با برچسب در

,