لیست افراد کلید ساز در تهران

شاید شما هم با این مشکل مواجه شده باشید که در زمان باز نمودن در یا قفل کردن آن، کلید داخل قفل گیر کرده و نمی‌چرخد. در هنگام شکستن کلید در داخل قفل می‌توان در مدت زمان خیلی کوتاهی با کمی آرامش و حوصله، کلید داخل قفل را بدون این که نیازی به کلید ساز داشته باشید، خارچ کنید. در این مطلب از استاده می‌خواهیم به این سوال که “چگونه قفل گیر کرده را باز کنیم؟” پاسخ دهیم. با ما همراه باشید تا با راهکار رفع مشکل شکستن کلید در قفل آشنا شوید.

نحوه درآوردن کلید گیر کرده در قفل

روش‌های مختلفی برای درآوردن کلید گیر کرده در قفل وجود دارد که کارآمد بودن آنها در گرو دقت و حوصله‌ در هنگام درآوردن کلید گیر کرده در قفل است. نحوه درآوردن کلید گیر کرده در قفل به شرح زیر است. جهت بهره‌مندی از خدمات تعمیر قفل و باز کردن قفل با ما همراه باشید.

 1. زمانی که کلید داخل قفل قرار گرفته و حرکت نمی‌کند یا نمی‌‌چرخد، در اولین قدم از فشار آوردن بیش از حد به آن خودداری کنید تا کلید درون قفل نشکند.
 2. سپس لازم است به کمک مقدار کمی روغن، گردش کلید درون قفل را روان کنید. فرقی نمی‌کند که از روغن‌های مخصوص لولای در استفاده کنید یا هر نوع روغن دیگری که در دسترس است.
 3. بعد از روغن‌کاری و روان شدن کلید در داخل قفل، سعی کنید به آرامی کلید را چرخانده و بیرون بیاورید.

نحوه درآوردن کلید شکسته شده در قفل

در بیشتر موارد، گیر کردن کلید منجر به شکستن کلید در قفل می‌شود. در این صورت برای بیرون آوردن باقی‌ مانده کلید شکسته در قفل، در ابتدا باید از هر کاری که سبب می‌شود کلید بیشتر در داخل قفل فرو رود، جلوگیری نمود.

اگر حتی قسمت کوچکی از کلید شکسته بیرون باشد، می‌توان با دم‌ باریک یا یک انبردست قسمت بیرونی کلید را گرفته و به آرامی کلید را از قفل بیرون کشید.

نحوه درآوردن کلید شکسته شده در قفل

روش اول

برای درآوردن کلید گیر کرده در قفل مخصوصا زمانی که به هیچ قسمتی از کلید شکسته دسترسی ندارید، می‌توانید به کمک یه پیچ‌ گوشتی دو سو و باریک، کلید شکسته را از درون قفل خارج کنید. آموزش تعمیر قفل درب چوبی ، پی وی سی و دوجداره را بخوانید.

 1. اگر در قفل شده باشد، می‌توانید پیچ‌ گوشتی دو سو را در کنار کلید قرار داده و سعی کنید با چرخش پیچ‌گوشتی، کلید را در جهت باز کردن قفل در بچرخانید.
 2. اگر به پیچ‌گوشتی مناسب دسترسی ندارید، می‌توانید به کمک هر جسم نوک‌ تیز مانند چاقو، نوک قیچی یا گیره مو سعی کنید از دو طرف کلید شکسته به جهت بیرون، نیرو وارد کنید تا کلید از درون قفل بیرون بیاید.

روش دوم

 1. روش دیگری که برای درآوردن کلید گیر کرده در قفل وجود دارد این است که روی یک ورقه فلزی باریک، مقداری چسب ریخته و آن را به جهتی که چسب به سمت کلید باشد، داخل قفل کنید.
 2. پس از چند ثانیه که ورقه فلزی به کلید چسبید، با بیرون کشیدن آن، کلید شکسته نیز خارج خواهد شد.

این روش ریسک بالایی داشته و اگر با دقت کافی انجام نشود، ممکن است سبب ریختن چسب روی قفل شده و کار درآوردن کلید را بسیار مشکل‌تر کند.

روش سوم

یکی دیگر از کارهایی که هنگام شکستن کلید در قفل می‌توان انجام داد، استفاده از دریل است. خدمات تعویض مغزی قفل درب ضد سرقت و حیاط را در استاده بخوانید.

 1. برای این کار باید باریک‌ترین مته‌ی آن را متصل کرده و سپس نوک مته را روی کلید شکسته شده قرار دهید و دریل را روشن کنید.
 2. پس از مدت بسیار کوتاهی، سر مته درون کلید شکسته گیر کرده و با بیرون کشیدن مته، کلید نیز خارج خواهد شد.

در استفاده از این روش باید دقت داشته باشید که مته به سایر قسمت‌های قفل و دستگیره آسیبی وارد نکند و گیر کردن آن تنها در بخش کوچکی از کلید برای درآوردن کلید از قفل کافی است.

نحوه در آوردن کلید گیر کرده در قفل کتابی

برای درآوردن کلید گیر کرده در قفل کتابی نیز می‌توان از روش‌های مطرح شده در قسمت قبلی بهره برد. اما علاوه بر آنها، روش‌های دیگری نیز وجود دارند که می‌توان از آنها در در آوردن کلید شکسته در قفل کتابی استفاده کرد. به منظور آشنایی با نحوه در آوردن کلید گیر کرده در قفل کتابی تا انتهای مطلب را دنبال کنید.

نحوه در آوردن کلید گیر کرده در قفل کتابی

روش اول

یکی از روش‌ها، استفاده از چسب‌های مخصوص چسب تفنگی است.

 1. برای این کار کافی است که یکی از لوله‌های چسب‌های تفنگی را برداشته و سر آن را کمی حرارت دهید تا چسب، آب شود.
 2. حال، آن را به کلید شکسته چسبانده و فشار دهید تا کاملا خشک شود.
 3. پس از خشک شدن چسب، با کشیدن لوله‌ی چسب تفنگی، کلید شکسته که به آن چسبیده از قفل خارج می‌شود.

خدمات تعمیر قفل درب کمد و آموزش تعویض و تعمیر قفل کمد دیواری را در خدمات استاده مشاهده نمایید.

روش دوم

روش دیگر برای درآوردن کلید گیر کرده در قفل کتابی این است که از چسب‌های قطره‌ای بسیار قوی استفاده کنید.

 1. برای این کار باید بخش دیگر کلید شکسته شده را در دسترس داشته باشید و با دقت بر روی قسمت شکستگی آن، چسب قطره‌ای بزنید.
 2. میزان چسب مورد استفاده باید به گونه‌ای باشد که پس از قرار دادن آن بر روی قسمت دیگری از کلید که درون قفل است، چسب به بیرون نشت نکرده و روی قفل نریزد.
 3. بعد از قرار دادن قسمت دیگر کلید بر روی قسمت شکسته و گیر کرده درون قفل، چند دقیقه کلید را نگه دارید تا کاملا خشک شده و بچسبد.
 4. بعد از این که از خشک شدن کامل چسب قطره‌ای مطمئن شدید، به آرامی کلید را به بیرون بکشید تا کل کلید از قفل خارج شود.

نتیجه نهایی

گفتنی است در صورتی که به هیچ کدام از ابزارآلات لازم در هنگام گیر کردن کلید در قفل یا شکستن کلید در قفل دسترسی نداشته باشید یا نتوانید با روش‌های ذکر شده در مطلب فوق، مشکل کلید گیر کرده در قفل را حل کنید، بهترین راهکار تماس با یک کلید ساز با تجربه است.

در چنین مواقعی کلید ساز در هر ساعتی از روز در محل شما حاضر شده و به کمک ابزار مخصوص ظرف چند ثانیه کلید شما را از قفل خارج می‌کند. در این راستا، جهت درآوردن کلید گیر کرده در قفل با کارشناسان ما در استاده در ارتباط باشید.

طبقه بندی شده در