لیست افراد کلید ساز در تهران

حتما تابه‌حال بارها برای شما پیش‌آمده است که به هر دلیلی کلید کمدتان را گم کرده باشید. بدون شک پیدا کردن یک تعمیرکار مطمئن برای تعمیر قفل درب کمد معطلی زیادی دارد.

مشاهده شماره‌های کلید سازی در تهران برای تعمیر قفل کمد

در این صفحه از استاده به معرفی بهترین تعمیرکاران جهت تعمیر قفل کمد میپردازیم و همچنین شما میتوانید با آموزشی که در ادامه به آن اشاره شده است، مشکلات ساده را برطرف کنید.

تعمیر قفل کمد دیواری

تعمیر قفل کمد دیواری

بهترین راهی که می‌توانید به آسانی مشکل خرابی را برطرف کنید، درخواست از کمک از یک تعمیرکار حرفه‌ای می‌باشد.  اما اگر به هر دلیلی نمیخواهید برای تعمیر قفل درب کمد دیواری از فرد کاربلد و متخصص کمک بگیرید، انجام برخی کارهای ساده می‌تواند به شما کمک کند. معمول‌ترین خرابی که در قفل کمدها به وجود می‌آید شامل باز یا بسته نشدن درب کمد و یا گیرکردن یا شکسته شدن کلید در قفل است که در ادامه راه‌حل‌هایی برای آن ارائه می‌دهیم.

آموزش تعمیر قفل کمد دیواری

 1. اولین کاری که برای آموزش تعمیر قفل کمد دیواری باید انجام دهید تمیزکاری قفل و بررسی پیچ‌های آن است.
 2. اگر درب کمد باز است و امکان باز کردن قفل وجود دارد، قفل را باز کرده و آن را روغن‌کاری کنید. درنهایت پیچ‌ها را با استفاده از یک پیچ‌گوشتی سفت کرده یا در صورت فرسودگی تعویضشان کنید. جهت تعویض مغزی قفل درب ضد سرقت و حیاط میتوانید بخوانید و اطلاعات لازم را بدست آوردید.
 3. در بعضی از موارد ممکن است قفل سالم بوده و باز نشدن آن به دلیل فرسودگی کلید باشد. در این صورت از یک کلید جایگزین استفاده کنید یا به یک کلیدساز مراجعه کنید.
 4. اطمینان داشته باشید که لولاهای درب شل نشده‌اند و زبانه به‌درستی در قفل تراز می‌شود. این مشکل باکمی جابجا کردن قفل قابل‌حل است.
 5. اگر کلید در قفل شکسته و بخشی از آن بیرون مانده است، با استفاده از انبردست آن را بگیرید و بچرخانید. در غیر این صورت، یک شی فلزی باریک را داخل قفل کرده و آن را به کلید گیر دهید. سپس به‌آرامی آن را بچرخانید تا کلید چرخیده و خارج شود. برای راحتی کار می‌توانید از کمی چسب استفاده کنید اما به مقدار چسب استفاده‌شده دقت کنید.
 6. تراشیدن رنگ‌های اضافه در اطراف صفحه یا گشاد کردن محل قرارگیری زبانه در چوب نیز می‌تواند یکی از راه‌حل‌های راهگشا در تعمیر قفل درب کمد دیواری باشد.

 باز کردن قفل کمد دیواری بدون کلید!

روش‌های مختلفی برای باز کردن قفل کمد دیواری بدون کلید وجود دارد.

روش اول: استفاده از گیره کاغذ یا سنجاق‌سر

برای این کار به دو عدد گیره نیاز دارید.

1- ابتدا یک طرف گیره‌ها را به شکل حرف L درآورید و دیگری را صاف کنید.

آموزش تعمیر قفل کمد دیواری

2-سپس یکی از آن‌ها را از طرف خمیده وارد سوراخ کلید کنید تا مغزی قفل را تکان دهد. مطمئن شوید که گیره را در جهت درست (جهتی که گیره به‌راحتی می‌چرخد) قرار داده‌اید.

استفاده از گیره کاغذ یا سنجاق‌سر

3- گیره دوم را از طرف صاف و از قسمت بالا داخل سوراخ فرو کنید و گیره را تکان تکان دهید تا قفل باز شود.

آموزش تصویری تعمیرات قفل کمد

روش دوم: استفاده از کارت‌بانکی

برای این کار به یک کارت‌بانکی یا هر کارت پلاستیکی محکمی نیاز دارید.

1- کارت را از شکاف لای در، کمی بالاتر از زبانه قفل وارد کنید.

باز کردن قفل کمد با کارت بانکی

2-سپس کارت را رو به پایین هدایت کنید و در را به داخل هل دهید. کارت با فشار بر زبانه قفل درب را باز می‌کند.

استفاده از کارت‌بانکی برای باز کردن قفل کمد

درنهایت اگر هیچ‌کدام از روش‌های بالا کارساز نبود، می‌توانید لولاهای در و قفل را کاملا از جا دربیاورید. اگر به این مرحله رسیدید، توصیه می‌کنیم حتما یک کلیدساز خبر کنید.

چرا قفل خراب می‌شود؟

یکی از اصلی‌ترین سوالاتی که مطرح می‌شود این است که «چرا قفل خراب می‌شود؟». روش‌های مختلفی برای نگهداری از قفل و جلوگیری از خرابی آن وجود دارد که در ادامه تعدادی از آن‌ها را بیان می‌کنیم.

 • هرچند وقت یک‌بار غبار و کثیفی‌های داخل سوراخ کلید را پاک‌کرده و قفل را روغن‌کاری کنید.
 • حتما از کلیدهای مخصوص قفل استفاده کنید. کپی‌های کلید را از جاهای مطمئن تهیه کنید و از آن به‌درستی نگهداری کنید.
 • هنگام گیرکردن کلید از زور استفاده نکنید، کمی صبور باشید و بعد به‌آرامی کلید را حرکت دهید تا قفل باز شود.
 • کمد را بیش‌ازحد پر نکنید و درب را با زور نبندید. این کار نه‌تنها طول عمر قفل را به‌شدت کاهش می‌دهد بلکه باعث گیرکردن اشیای داخل کمد در میان قفل و ایجاد مشکلات بعدی می‌شود.
 • از تکیه دادن اشیای داخلی کمد به درب بسته آن خودداری کنید. با این کار به قفل کمد فشار زیادی واردشده و خطراتی را در دفعات بعدی باز کردن کمد برای خود شما به دنبال دارد.

چه کاری انجام ندهیم؟

اگر با رعایت همه نکات ایمنی و نگهداری باز هم نیاز به تعمیر قفل کمد پیدا کردیم، بهتر است چه کاری انجام ندهیم؟

 • تلاش نکنید که با چرخاندن محکم و مداوم کلید در قفل، آن را باز کنید یا ببندید. این کار نه‌تنها مشکل را حل نمی‌کند بلکه باعث شکسته شدن کلید در قفل می‌شود.
 • از واردکردن فشار یا ضربه به قفل کمد خودداری کنید.
 • از کلیدهای دیگر قفل‌ها استفاده نکنید.
 • اگر هیچ اطلاعی از مکانیسم عملکرد قفل ندارید به‌هیچ‌عنوان دست به تعمیر قفل کمد نزنید.

سخن آخر

آنچه که در این صفحه خواندید مروری کوتاه بر دلایل خرابی و روش‌های تعمیر قفل درب کمد بود. تعمیر قفل بدون داشتن دانش کافی نه‌تنها باعث حل مشکل شما نمی‌شود بلکه هزینه‌های بیشتری را به شما تحمیل می‌کند. پس قبل از اینکه دست به آچار شوید بهتر است کاملا از مشکل به وجودآمده اطلاع حاصل کنید و از تعمیرکاران حرفه‌ای استاده بخواهید تا مشکل شما را برطرف نمایند.

طبقه بندی شده در