یخچال یکی از وسایل مهم و کاربردی آشپزخانه است که از نیازهای هر آشپزخانه‌ای به شمار می‌رود. شرکت وستینگهاوس یکی از شرکت‌های معتبر در زمینه تولید لوازم برقی و از جمله یخچال می‌باشد. این برند با تولید محصولات باکیفیت توانسته مشتریان زیادی داشته باشد. بنابراین، خدمات تعمیر یخچال وستینگهاوس از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

یکی از موضوعاتی که پس از خرید یخچال وستینگهاوس حائز اهمیت است، نگهداری و استفاده صحیح از آن می‌باشد. به طوری که با سرویس به موقع، از خدمات ‎‌از خرابی‌های احتمالی آن جلوگیری شود. البته در صورت خرابی یخچال وستینگهاوس خود نباید نگران باشید؛ چرا که می‌توانید با تماس به تعمیرکاران معرفی شده در بازار “خدمات آنلاین استاده” از کارشناسی آنها بهره‌مند شوید و پس از آن جهت انجام تعمیر یخچال خود ثبت سفارش کنید. 

قیمت تعمیرات یخچال وستینگهاوس

خدمتقیمت به تومان
تعمیر موتور یخچال وستینگهاوس از 200.000
شارژ گاز یخچال وستینگهاوس 400.000 تا 900.000
رفع نشت گاز یخچال وستینگهاوس 150.000 تا 500.000
شستشوی مدار یخچال با گاز فریون وستینگهاوس تا 300.000
شستشوی مدار یخچال با گاز ازت وستینگهاوس تا 650.000
افزایش کندانسور وستینگهاوس 250.000 تا 300.000
عیب یابی و تعمیر ترموستات یخچال وستینگهاوس 150.000 تا 200.000
تعویض ترموستات یخچال وستینگهاوس 200.000 تا 350.000
تعویض فن داخلی سرامیکی یخچال وستینگهاوس 500.000 تا 2.000.000
تعویض فن داخلی معمولی یخچال وستینگهاوس تا 300.000
عیب یابی فن یخچال وستینگهاوس 150.000 تا 200.000
تعویض فن موتور یخچال وستینگهاوس 200.000
رفع چکه کردن آب از یخچال وستینگهاوس 150.000 تا 350.000
تعویض لاستیک درب یخچال (دور معمولی) وستینگهاوس 250.000 تا 350.000
تعویض لاستیک درب یخچال وستینگهاوس (پرسی)500.000
تعمیر آبسرد کن یخچال وستینگهاوس 100.000 تا 200.000
(هر درب) رگلاژ درب یخچال وستینگهاوس 130.000 تا 150.000
تعویض لولای درب یخچال وستینگهاوس (هر سر)100.000 تا 250.000
تعویض کمپرسور یخچال وستینگهاوس 200.000 تا 800.000

نمایندگی تعمیرات یخچال وستینگهاوس دارای سابقه‌ی بسیار زیاد در تعمیرات انواع لوازم خانگی می‌باشد. تعمیرکاران در نمایندگی مجاز یخچال وستینگهاوس به صورت تخصصی به تعمیر یخچال وستینگهاوس می‌پردازند. به صورتی که در کمترین زمان، به عیب یابی، ترمیم و در صورت لزوم تعویض قطعات می‌پردازند.

عوامل زیادی بر قیمت تعمیر یخچال وستینگهاوس موثر هستند که از جمله آنها می‌توان به موارد زیر اشاره نمود.

 • قیمت تعمیر یخچال وستینگهاوس به نوع یخچال بستگی دارد.
 • میزان خرابی و قسمت‌های آسیب دیده یخچال، بر قیمت تعمیر آن تاثیر دارد.
 • تعمیر یا در صورت لزوم تعویض قطعات یخچال بر قیمت تعمیر آن موثر است.
 • مدت زمان سپری شده بابت تعمیر یخچال وستینگهاوس بر قیمت تعمیر آن نقش دارد.
 • هزینه ایاب و ذهاب بر قیمت تعمیر یخچال وستینگهاوس موثر می‌باشد.
 • قیمت تعمیر یخچال وستینگهاوس در نوبت‌های مختلف شبانه روز(صبح، ظهر و شب) متفاوت است.

تعمیر یخچال وستینگهاوس در منزل

همانطور که گفته شد، هنگامی که یخچال وستینگهاوس دچار خرابی می‌شود، می‌توانید در اسرع وقت با تماس به تعمیرکاران با تجربه، به تعمیر یخچال وستینگهاوس در منزل بپردازید. تعمیرکاران پس از رجوع به منزل شما، پس از بررسی خرابی، هزینه تعمیر یخچال وستینگهاوس را به طور تقریبی به شما اعلام کرده و با تجهیزات لازم و قطعات اصلی به تعمیر آن می‌پردازند.

تعمیر یخچال وستینگهاوس در منزل

تعمیرکاران پس از تعمیر، ضمانت نامه‌ای را در اختیار شما قرار داده که طبق آن، یخچال به مدت مشخص شده در ضمانت نامه اگر دچار همان خرابی گردد، تعمیرکاران موظف هستند به صورت رایگان به تعمیر آن خرابی بپردازند. در واقع تعمیر یخچال وستینگهاوس در منزل مزیت‌های زیادی دارد که برخی از آنها به صورت زیر می‌باشد.

 • تعمیر در حضور شما انجام می‌گیرد و شما ناظر تعمیر دستگاه خود هستید.
 • ‌از آنجایی که یخچال ساید بای ‌ساید یکی از سنگین‌ترین وسایل خانه است، جابه‌جایی آن نیز مشکل می‌باشد. بنابراین، تعمیر آن در منزل باعث می‌شود که از جابه‌جایی یخچال و آسیب‌های بیشتر(حین جابه‌جایی یخچال) جلوگیری شود.
 • تعمیر یخچال وستینگهاوس در منزل موجب صرفه جویی در زمان و هزینه می‌گردد.

دلایل خرابی ساید بای ساید وستینگهاوس

دلایل خرابی ساید بای ساید وستینگهاوس

ساید بای ساید وستینگهاوس ممکن است به دلایل گوناگونی دچار خرابی شود که در ادامه مقاله به صورت مختصر به توضیح برخی از آنها می‌پردازیم:

خرابی یخ ساز ساید وستینگهاوس

یکی از خرابی‌هایی ساید وستینگهاوس، خرابی یخ ساز آن می‌باشد. در بعضی از مواقع امکان دارد داخل قالب یخ ساز، یخ وجود داشته باشد اما از یخچال خارج نشود. در چنین حالتی می‌توان به این نتیجه رسید که مخزن آب سالم می‌باشد زیرا مخزن، آب را به داخل قالب یخ ساز منتقل کرده ولی یخ خارج نمی‌شود. معمولا این اتفاق به دلیل مشکلات برقی نیز رخ  می‌دهد.

یکی دیگر از دلایل این موضوع می‌تواند مربوط به جابه‌جایی ساید باشد. بدین صورت که حین جابه‌جایی ممکن است دست افراد به طور تصادفی به قسمت خاموش کردن یخ سازی برخورد کرده باشد. اگر پس از روشن نمودن قسمت یخ سازی، باز هم یخ از قالب ساز خارج نشود، مشکل می‌تواند به دلیل مشکلاتی نظیر اختلال در موتور یا گیربکس باشد.

عدم خنک سازی ساید وستینگهاوس

یکی دیگر از خرابی‌های ساید وستینگهاوس، خنک نکردن یخچال است. در واقع این خرابی ممکن است به دلیل خرابی فن، ترموستات، لاستیک درب، کمپرسور و… باشد. بنابراین نیاز است تا در اسرع وقت به تعمیر یخچال وستینگهاوس بپردازید.

وجود برق در بدنه ساید وستینگهاوس

وجود برق در بدنه یخچال یکی دیگر از خرابی‌های یخچال وستینگهاوس است. این خرابی نیز به دلایل گوناگونی رخ می‌دهد که از جمله آنها می‌توان به معیوب بودن سیم‌های رابط، داشتن اتصال بدنه موتور یا ترموستات یا سر پیچ لامپ داخل یخچال و… اشاره نمود. تعمیرات ترموستات یخچال همراه هزینه تعمیرات را در خدمات “استاده” بخوانید.

راهکارهای رفع خرابی ساید وستینگهاوس

همانطور که گفته شد، ساید وستینگهاوس ممکن است به دلایلی دچار خرابی گردد که در این مواقع می‌توانید با انجام راهکارهای صحیح به رفع خرابی یا کمتر نمودن خرابی بپردازید. بعضی از کاربردی‌ترین راهکارها به صورت زیر است:

رفع خرابی یخ ساز ساید وستینگهاوس

در صورتی که با وجود یخ داخل قالب ساز، یخ خارج نشود، می‌توانید اقداماتی را انجام دهید.

 1. در ابتدا بهتر است یخچال را از دیوار به اندازه کافی فاصله داده و شیر تامین کننده آب را نیز ببندید و در نهایت یخچال را از برق بکشید.
 2. سپس تمام یخ‌های باقی مانده داخل قالب ساز را به طور دستی خارج نمایید.
 3. پس از انجام این کار باید مجددا یخچال را به برق زده و دسته کنترل یخ ساز را نیز در حالت خاموش قرار دهید.
 4. حال باید دسته کنترل یخ ساز را به مدت ده ثانیه پایین آورده و نگه دارید.
 5. در این حالت، آب وارد قالب‌ها می‌شود. سپس به مدت چند ساعت (حدودا چهار ساعت) به یخ ساز اجازه دهید تا آب‌ها را به یخ تبدیل نماید.

اگر پس از انجام این کار باز هم قالب‌های یخ خارج نشوند، باید به تعمیرگاه مجاز یخچال وستینگهاوس جهت تعمیر تماس گرفته و توسط آنها به بررسی فنی( بررسی موتور و گیربکس) بپردازید.

برای سهولت کار جدا کردن یخ‌ها می‌توانید مقداری آب گرم را روی یخ‌ها ریخته و پس از یک دقیقه به جدا کردن یخ‌ها بپردازید.

راهکار جهت خنک نکردن یخچال وستینگهاوس

برای خنک نکردن یخچال باید با تعمیرکاران متخصص تماس گرفته و به رفع خرابی بپردازید. در این مواقع معمولا تعمیرکاران برای رفع این خرابی به بررسی فن، لاستیک درب، ترموستات و کمپرسور پرداخته و در صورت خرابی به تعویض آنها می‌پردازند.

راهکار جهت رفع برق در بدنه یخچال وستینگهاوس

برای رفع برق در بدنه یخچال وستینگهاوس باید یخچال را از برق بیرون کشیده و با تعمیرکاران باتجربه تماس بگیرید و نسبت به رفع خرابی اقدام کنید. در این صورت تعمیرکاران رله استارت و اورلود را از موتور جدا کرده و مجددا یخچال را به برق می‌زنند. آنها همچنین با مولتی متر قسمت‌هایی نظیر سیم‌های رابط، سرپیچ لامپ داخل یخچال و علائم خرابی ترموستات را بررسی و تست کرده تا اتصال را پیدا کنند و در نتیجه بتوانند به رفع اتصال برق بدنه بپردازند.  

نتیجه گیری  

یخچال وستیگهاوس ممکن است به دلایل متفاوتی دچار خرابی شود که این خرابی‌ها گاهی ساده هستند. به گونه‌ای که با انجام اقداماتی ساده می‌توانید به رفع خرابی بپردازید. البته گاهی هم ممکن است خرابی نوعی مشکل فنی باشد که در این صورت باید با تعمیرگاه مجاز یخچال وستینگهاوس تماس گرفته و توسط تعمیرکاران حرفه‌ای به تعمیر آن بپردازید.