خشکشویی لباس عروس و همچنین قیمت آن یکی از مسائل بسیار مهم برای دارندگان آرایشگاه‌ها و همچنین مزون‌های لباس به شمار می‌رود. خشک شویی لباس عروس به علت ظرافت‌های لباس و همچنین رنگ آن که عموماً سفید است، دارای اهمیت زیادی است. رنگ سفید به‌عنوان یک رنگ روشن بسیار سریع لک می‌شود.

حتی اگر به هنگام بر تن داشتن لباس عروس کمال دقت و احتیاط را به کار ببرید، بازهم بنا به دلایلی همچون تعرق ممکن است که لک شود. در این صفحه میخواهیم به بررسی نکاتی پیرامون خشکشویی لباس عروس بپردازیم .

قیمت خشکشویی لباس عروس

نوع لباس عروساتوشویی به تومانخشکشویی به تومان
کار شده100.000200.000
ساده90.000180.000
کارشده زیاد150.000300.000
تور بلند8.00020.000
تور کوتاه6.00015.000
ژپون15.00030.000
دستکش5.00010.000
شنل10.00020.000
لیست قیمت خشکشویی لباس عروس

پارامترهایی همچون ظرافت لباس و پیچیدگی‌های به‌کاررفته شده در آن، می‌تواند قیمت خشکشویی لباس عروس را تحت تاثیر قرار دهد.

به صورت خلاصه، لباس عروس به علت رنگ روشن خود، می‌تواند به‌راحتی و تحت تأثیر عواملی همچون:

  • بی‌احتیاطی در هنگام تحرک (گیرکردن زیر کفش و یا کشیده شدن بر سطح زمین و …)
  • تماس با مواد آرایشی مورداستفاده در میکاپ عروس
  • ریخته شدن مواد غذایی به هنگام سرو غذا
  • تعرق

لک شود. در مسئله تعرق سوای از بحث رنگ لباس، بوی آن نیز تأثیر می‌پذیرد. لباس عروس در تماس مستقیم با بدن عروس است و اگر به‌درستی شسته نشود، می‌تواند منجر به ایجاد آسیب‌های پوستی شود. پس مهم است که به‌درستی این لباس را که عموماً حجیم و دارای ظرافت‌های بسیار هستند، شسته شود.

قیمت خشکشویی لباس عروس

لازم به ذکر است که اگر لباس عروس قدیمی باشد و یا به‌کرات از آن استفاده‌شده باشد، هزینه لازم برای شستشوی آن بیشتر است. چراکه لکه‌ای موجود در سطح آن، عموماً چرک مرده هستند. در این صورت لباس با یک خشکشویی ساده لکه بری نمی‌شود. در این صورت اصطلاحاً باید به سفیدشویی متوسل شد.

گهگاه برخی از شرکت‌های خشکشویی لباس عروس، سوای از بحث شستشو، خدماتی تحت عنوان اتوی لباس عروس ارائه می‌دهند. حتماً درباره این مسئله سؤالات لازم از شرکت انتخابی شما باید پرسیده شود. دقت داشته باشید که اتوی لباس می‌تواند در قیمت خشکشویی لباس عروس اثرگذار باشد.

در کنار بحث اتو، بعضی از شرکت‌ها خدمات دیگری تحت عنوان تعمیر لباس عروس ارائه می‌دهند. این بخش مخصوص لباس‌هایی است که در پروسه شستشو و یا به‌طور اتفاقی دچار آسیب‌هایی شده‌اند. این مسئله نیز می‌تواند هزینه خشکشویی لباس عروس را تحت تأثیر قرار دهد. به طور کلی باید بگوییم قیمت ثابتی تحت عنوان هزینه خشکشویی لباس عروس وجود ندارد.

بهترین خشکشویی لباس عروس کجاست؟

بهترین خشکشویی لباس عروس کجاست؟

در مواردی که شما لباس عروس را از یک مزون اجاره می‌کنید، حتماً از موضوع خشکشویی لباس عروس مذکور توسط یک شرکت معتبر اطمینان کافی پیدا کنید که علت آن؟ پیشگیری از بروز بیماری‌های پوستی می‌باشد.

عروس به هنگام حضور در تالار عموماً به علت گرمی هوا و تحرک بسیار دچار تعرق می‌شود. تعرق علاوه براثر نامطلوبی که بر بوی لباس دارد می‌تواند در مواردی همچون رشد قارچ و باکتری اثرگذار باشد.

خشک شویی لباس عروس عموماً به علت تور و لایه‌های مختلف و همچنین منجوق‌های به‌کاررفته شده در لباس، کار بسیار پر زحمتی است. این کار همچنین باید با دقت کافی انجام شود و باید ضمن لکه بری از لباس و سفیدشویی آن به مواردی همچون

  • بافت لباس
  • آسترهای آن
  • منجوق‌ها و ریزه کاری‌های به‌کاررفته شده در آن

آسیبی وارد نکند. همچنین باید از شوینده مناسبی استفاده شود تا نرمی لباس از بین نرود؛ مسئله‌ای که در راحتی عروس در مهم‌ترین و باشکوه‌ترین شب زندگی‌اش به نحو چشمگیری اثرگذار است.

عموماً در خشک شویی لباس عروس تلاش بر آن است که از حلالی به‌غیر از آب و حلال‌ها و شوینده‌های بی‌رنگی استفاده شود. این حلال‌های بدون رنگ با توجه به ریزه کاری‌های به‌کاررفته شده در لباس عروس و همچنین جنس آن، بهترین گزینه می‌باشد. حلالی که لکه‌های سطح لباس عروس را به‌خوبی از بین می‌برد.

شرکتی که شما برای خشکشویی لباس عروس به آن مراجعه می‌کنید، باید:

  • قابلیت شستشوی جنس‌های مختلف لباس عروس از قبیل تور، گیپور، حریر،ساتن و… را داشته باشد. جنس‌هایی که نرمی و ظرافت خاص خود را دارند و باید برای شستشوی آن‌ها جانب احتیاط رعایت شود.
  • بتواند لباس‌ عروس های ساده، مرواریددوز و یا جواهر دوز را با رعایت جوانب احتیاط به‌درستی شستشو دهد.

همچنین به علت نوع پارچه به‌کاررفته شده در لباس عروس، خشکشویی لباس عروس می‌تواند منجر به از دست رفتن بافت لباس شود. اتفاقی که سبب می‌شود، لباس نتواند حالت اولیه خود را حفظ کند. همچنین حجم زیاد لباس عروس، بالکل می‌تواند قضیه استفاده از ماشین لباسشویی را منقضی کند.

در پایان

درباره شستشوی لباس عروس با استفاده از ماشین لباسشویی جدا بپرهیزید. چراکه می‌تواند منجر به کنده شدن تورها و همچنین مهره‌های به‌کاررفته شده در آن شود. البته لباسشویی می‌تواند منجر به از بین رفتن الیاف لباس شود و یا پرزهایی را روی آن به وجود آورد.

طبقه بندی شده در