رنگرزی در لغت به صورت رنگ کردن پارچه، نخ، ظرف و… تعریف می‌شود که به طور معمول رنگرزی بیشتر برای کالا نساجی مانند: پارچه و نخ کاربرد دارد. در فرآیند رنگرزی، رنگ دلخواه فرد به الیاف پارچه‌ی مورد نظر منتقل می‌شود و باتوجه به نظر و سلیقه‌‌ی شخص تغییر رنگ خواهد داد. شما همرهان عزیز استاده می‌توانید با رنگرزی لباس آنلاین، پارچه و یا لباس مورد نظر خود را به صورت دائمی تغییر دهید و مجددا از آنها استفاده نمایید.

ما در این صفحه از بازار خدمات آنلاین “استاده” قصد داریم به معرفی نکاتی پیرامون رنگرزی لباس و کاپشن بپردازیم و در انتها عوامل موثر بر قیمت رنگرزی را بررسی نماییم. از شما عزیزان دعوت می‌نماییم تا در انتهای مطلب همراه ما باشید.

قیمت رنگرزی لباس

در جدول پایین به بررسی قیمت خدمات ارائه شده برای رنگرزی لباس می‌پردازیم.

کاربران گرامی، تمامی قیمت‌های اعلام شده در استاده به‌صورت حدودی می‌باشد.

خدمتقیمت به تومان
رنگرزی مانتو70.000
رنگرزی شلوار50.000
رنگرزی پیراهن70.000
رنگرزی بلوز 50.000
رنگرزی شلوار لی 80.000
رنگرزی بارانی100.000
رنگرزی کاپشن 100.000
رنگرزی پالتو100.000
رنگرزی چادر50.000

عوامل مختلفی در تعیین قیمت رنگرزی لباس تاثیرگذار هستند. مهم‌ترین این موارد عبارت هستند از:

  • نوع لباس (مانتو، شلوار، پیراهن، بلوز، بارانی، کاپشن، پالتو، چادر و…)
  • جنس لباس (نخی، کتان، ابریشم، پلاستیک، جین، پشم و…)
  • رنگ لباس
  • نوع و میزان مواد مصرفی جهت رنگرزی لباس
  • کیفیت و دقت خدمات انجام شده

لازم به ذکر است رنگ کردن لباس‌های نخی و نازک نسبت به جنس‌های دیگر راحت‌تر می‌باشد و به همین دلیل هزینه‌ی رنگرزی لباس نخی به نسبت پایین‌تر در نظر گرفته می‌شود. همچنین قیمت رنگرزی لباس با رنگ مشکی نسبت به سایر رنگ‌ها کمتر محاسبه می‌گردد.

توجه داشته باشید که قیمت رنگرزی لباس در خشکشویی نسبت به منزل گران‌تر است که البته رنگرزی لباس در خشکشویی با دقت و کیفیت بهتری انجام می‌شود.

قیمت رنگرزی لباس

رنگرزی لباس

رنگرزی لباس عملی است که پارچه، نخ و یا لباس مورد نظر توسط مواد رنگی و شیمیایی در حرارت و دمای کنترل شده و زمان مشخص رنگ می‌شود.

پس از خشک شدن رنگ لباس جهت تثبیت بیشتر، لباس مورد نظر با آب سرد شسته می‌شود. بنابراین بعد از اتمام فرآیند رنگرزی می‌بایست رنگ لباس دوام خوبی داشته باشد و به آسانی در اثر شستشو و نور خورشید از بین نرود.

لازم به ذکر است ماده‌ی رنگی به صورت تمامی مواد طبیعی یا مصنوعی که قابلیت رنگرزی پارچه، لباس، نخ و… را دارد، تعریف می‌شود.

رنگرزی لباس به دو روش سنتی و صنعتی انجام‌پذیر است. امروزه روش سنتی با پیشرفت تکنولوژی و صنعت نساجی کم رنگ‌تر شده و بسیار کمتر استفاده می‌شود. به عبارتی دیگر خدمات رنگرزی بیشتر توسط ماشین آلات و دستگاه‌های مدرن صورت می‌پذیرد. در ادامه دو روش رنگرزی به صورت سنتی و صنعتی را به صورت مختصر بررسی می‌نماییم.

روش اول

در روش سنتی از رنگ‌های طبیعی با پایه‌ی گیاهی یا معدنی مانند: قهوه، چای، روناس، پوست برخی از میوه‌ها و… به عنوان ماده‌ی رنگزا استفاده می‌شود. همچنین استفاده از وسایلی مانند: همزن، دماسنج، پاتیل و… نیز مرسوم است.

امکان دارد در روش سنتی ماده‌ی رنگزا به خوبی و به صورت یکدست به بافت پارچه نفوذ پیدا نکند و رنگ نهایی نسبت به رنگ مدنظر شما کمی متفاوت باشد که این مشکل در رنگرزی لباس با روش صنعتی مشاهده نمی‌شود.

روش دوم

در روش صنعتی استفاده از ماشین آلات اتوماتیک رنگرزی کاربرد دارند و عملیات رنگرزی البسه به مراتب ساده‌تر صورت می‌پذیرد. البته شایان ذکر است دوام رنگ در روش رنگرزی صنعتی نسبت به سنتی کمتر می‌باشد.

اگر پس از رنگرزی لباس مورد نظر اصول مراقبتی را رعایت نمایید، رنگ جدید لباس شما با ماندگاری و دوام طولانی قابل استفاده خواهد بود.

رنگرزی چه لباس‌هایی ممنوع است؟

رنگرزی لباس با پارچه‌های از جنس الیاف طبیعی مانند: پنبه، کتان و ابریسم بهترین انتخاب می‌باشند. رنگرزی پارچه‌های ریون و نایلون نیز قابل انجام است اما توجه داشته باشید که رنگرزی البسه با پارچه‌های از جنس 100 درصد پلی استر ممنوع می‌باشد و می‌بایست از رنگ کردن آنها خودداری نمایید.

آیا رنگرزی لباس در منزل قابل انجام است؟

رنگرزی لباس در منزل

رنگرزی لباس به مهارت، دقت و دانش تخصصی نیاز دارد بنابراین توصیه‌ی ما به شما همراهان عزیز استاده این است که جهت پیشگیری از بروز کوچک‌ترین خطا و درنهایت از بین رفتن لباس، رنگرزی لباس‌ و پارچه‌های خود را به خشکشویی مطمئن و معتبر بسپارید تا عملیات رنگ کردن با بالاترین کیفیت توسط بهترین تجهیزات و امکانات انجام شود. 

رنگرزی کاپشن

رنگرزی کاپشن از حساسیت‌ها و ظرافت‌های خاصی برخوردار است که می‌بایست با کمک دانش، تجربه و مهارت بالایی انجام شود. به همین دلیل پیشنهاد ما به شما همرهان عزیز استاده این است که جهت رنگرزی کاپشن خود به خشکشویی معتبر و مورد اطمینان محل مراجعه فرمایید تا عملیات رنگرزی کاپشن با بالاترین کیفیت صورت پذیرد.

طبقه بندی شده در

با برچسب در