قالیشویی در منزل با دستگاه، مزایای شستشوی فرش در محل

قالیشویی در منزل

در این صفحه از “استاده” قصد داریم به بررسی کامل شستشوی فرش در محل با دستگاه بپردازیم و به چگونگی انجام آن توسط شرکت‌ها اشاره کنیم..

شرکت‌های قالیشویی از طریق دستگاه‌های صنعتی، فرآیند قالیشویی در منزل را انجام می‌دهند که این امر آسیب‌های احتمالی شستشوی فرش را بسیار کاهش می‌دهد. در واقع به دلیل استفاده از دستگاه‌های صنعتی دستی، آسیب‌هایی که از طریق قالیشویی‌های سنتی برای فرش به وجود می‌آمد، از این طریق بسیار کمتر شده است.

شستشوی فرش در منزل با دستگاه

شستشوی فرش در منزل با دستگاه

بهتر است بدانید شستشوی فرش در منزل با دستگاه از طریق مراکز قالیشویی، انتخاب بسیار مناسب برای شستن فرش به روش سنتی درمنزل شده است. در این نوع شستشو، فرآیند قالیشوی و خشک کردن خیلی سریع انجام می‌شود و شما بدون جابجا کردن فرش از منزل، می‌توانید از خدمات مراکز قالیشویی بهره‌مند شوید. تصور کنید قالی کوچکی دارید و یا حیاط بزرگی دارید و می‌خواهید شستشوی فرش‌ها در منزل انجام شود!

انجام کار قالیشویی در منزل از جانب شرکت‌ها با استفاده از دستگاه دریل و برس‌های بزرگتری نسبت به فرچه انجام می‌شود. البته در مورد مایع شوینده قالیشویی نیز می‌توانید خودتان در زمان تماس با شرکت‌های قالیشویی نوع آن را انتخاب و تعیین کنید.

 بعد از اتمام شستشو باید از طریق دستگاه مکش مایع، رطوبت فرش را جذب و آن را خشک کرد. این دستگاه مکش، اکثر رطوبت را از فرش گرفته و اثر زیادی بر روی فرش باقی نمی‌گذارد پس نسبت به روش سنتی که برای خشک کردن فرش از پارو استفاده می‌شود، فرش زودتر خشک می‌شود. همچنین دستگاه مکش قالیشویی در منزل تمام لکه‌های فرش را پاک کرده و کاملا تمیز می‌کند.

 قالیشویی در محل 

قالیشویی در محل

برخی از افراد به دلایلی، تمایل به انجام شستن فرش‌ها در کارخانه‌ها را نداشته و خواستار انجام قالیشویی در محل می‌باشند. از این رو شرکت‌ها خدمات شستشو را در محل مورد نظر مشتریان عرضه می‌دارند.

در این روش یک تا دو نفر (بسته به تعداد فرش) برای انجام قالیشویی در خانه توسط شرکت مورد نظر اعزام خواهند شد و نیاز به ارسال فرش و سایر مراحل نخواهد بود.

در این روش دستگاه‌های فرش‌شوی شامل ۳ بخش اصلی یعنی آبپاش و مواد شوینده فرش، برس‌های شستشوی متحرک و سیستم مکش قوی می‌باشند. هر یک از این عملکردهای سه‌گانه دستگاه‌ها باعث راحت‌تر شدن امور شستشو و سریع‌تر و باکیفیت شدن شستشوی فرش‌ها در منزل شده است. پیشنهاد می‌کنیم مقاله نحوه شستن فرش با بخارشوی خانگی را در استاده مگ مطالعه کنید.

 نحوه عملکرد دستگاه‌های شستشو برای انجام قالیشویی در محل به این شکل است که همزمان با پاشش آب و مواد شوینده بر روی فرش، برس‌های غلتکی بر روی سطح فرش می‌چرخند و لکه‌های کثیفی و آلودگی‌ها را پاک و تمیز می‌کنند. در همین حین نیز آب و مواد شوینده بعد از پاکسازی سطوح چرب و کثیف فرش، از طریق سیستم مکش قوی دستگاه جمع می‌شوند و در مخزن آب کثیف ریخته می‌شود.

 قالیشویی در منزل با دستگاه 

قالیشویی در منزل با دستگاه به وسیله مواد شوینده مناسب فرش برای پاک کردن کامل لکه‌های کثیف و چربی انجام می‌شود. در واقع دستگاه‌ها به دلیل دارا بودن فناوری‌های به روز کیفیت و سرعت شستشو را افزایش داده‌اند. مجهز بودن دستگاه شستشو به موتور حرکتی باعث یکنواخت کردن عملیات نظافت و کیفیت بالای شستشو شده است.

 در واقع استفاده از این روش مانع از رشد باکتری‌ها خواهد شد به این منظور که شاید با استفاده از روش سنتی نتوانید آلودگی‌های فرش را به خوبی پاک کنید و یا هنگام شستن مواد شوینده از روی فرش به درستی این کار را انجام ندهید.

همچنین قالیشویی در منزل با دستگاه به منظور جلوگیری از تغییر رنگ فرش، قاتی شدن رنگ‌ها، زرد شدن ریشه‌های فرش، کاهش کیفیت فرش و… صورت می‌گیرد. چرا که دستگاه‌های شستشو فرایند لکه‌گیری، استفاده از پاک‌کننده‌ها و مواد شوینده مناسب برای هر نوع فرش و در آخر آبکشی و خشکشویی فرش را کاملاً دقیق و با کیفیت انجام می‌دهند تا از آسیب رساندن به بافت فرش جلوگیری شود.

کلام آخر 

امروزه به دلیل وجود انواع مواد شوینده مختلف معمولا خانم‌های خانه‌دار شستشوی فرش را در منزل خودشان انجام می‌دهند. اما قابل ذکر است که اگر چه این انواع شامپوهای شیمیایی، ظاهر فرش را خیلی سریع و راحت تمیز می‌کنند، اما به مرور زمان آلودگی‌ها در فرش میماند و به مرور لکه‌های سفید بر روی فرش ظاهر خواهند شد. به همین دلیل بهتر است که قالیشویی در منزل را به کارگاههای شستشوی فرش بسپارید تا مشکلاتی از این قبیل رخ ندهد.

مطالب مرتبط برای شما...

 1. ناشناس گفت:

  سلام در قالیشویی صنعتی
  فرش با دوبار شستن چند قسمت ریشه هاش پاره می شه و معلوم نیست چه موادی از شوینده ها استفاده میشود برای شستن فرش و هیچ اطمینانی نیست به قالسشویی ها اگر در خانه یک حیاط کوچک داشته باشیم شستن فرش بهتره
  حتی با دستگاه اینقدر به فرش صدمه نمی زند.

 2. مراد بیرانوند گفت:

  از راهنمایی های شما ممنونیم

 3. النا گفت:

  سلام ممنون بایت مطلب خوبتون

 4. اصرار سورچی گفت:

  سلام قیمت میخام از عراق

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *