در این مطلب از استاده، ضمن آشنایی با انواع مدل‌های کارتریج مصرفی در پرینترهای hp، با به‌روزترین قیمت شارژ انواع کارتریج آشنا شویم و درصورت بروز مشکل، با آگاهی از اقدامات اولیه‌ی لازم جهت شارژ کارتریجHP، به انجام این پروسه در محل بپردازیم.

پرینتر hp یکی از پرطرفدارترین برندهای معتبر پرینتر می‌باشد که شارژ کارتریج آن نیز یکی از حساس‌ترین خدماتی است که از دغدغه‌های کاربران این پرینتر به‌شمار می‌رود.

قیمت شارژ کارتریج HP

به‌طور تخمینی، قیمت شارژ کارتریج hp در سال 1402 برای هر یک از انواع مدل‌های آن در سال جاری به شرح زیر می‌باشد:

خدمتقیمت(تومان)
قیمت شارژ کارتریج hp 1102توافقی
قیمت شارژ کارتریج hp 2035 توافقی
قیمت شارژ کارتریج hp cp1025 توافقی
قیمت شارژ کارتریج hp 1005 توافقی
قیمت شارژ کارتریج hp 79a توافقی
قیمت شارژ کارتریج hp m1132 توافقی

به‌طور کلی، قیمت و هزینه شارژ کارتریج پرینتر hp به موارد زیادی ازجمله مدل و نوع پرینتر، ظرفیت کارتریج hp، جنس تونر مصرفی، میزان جوهر یا پودر موردنیاز و… وابسته است.

شارژ کارتریج hp j4580

از آنجایی که این نوع از پرینتر دارای طراحی پیچیده و مدرن منحصربه‌فردی می‌باشد، توصیه می‌شود برای شارژ کارتریج hp j4580 و پر کردن مخزن تونرهای آن حتما به مراکز تخصصی مراجعه کنید و از تعمیرکاران مجرب در این زمینه کمک بگیرید.

شارژ کارتریج hp j4580 از دسته جوهرافشان رنگی است که ویژگی‌های گوناگونی اعم از چاپ، کپی، فکس، اسکن و… را شامل می‌شود و با سرعت چاپ بالای خود امور پیچیده و دقیق را به‌آسانی برای کاربران انجام می‌دهد.

این پرینتر دارای دو کارتریج از نوع سیاه و رنگی می‌باشد که کارایی آن را دوچندان می‌کند؛ به‌گونه‌ای که یکی از بهترین گزینه‌ها برای انتخاب پرینتر از لحاظ قدرت، کارایی و همینطور زیبایی می‌باشد.

آموزش ویدئویی شارژ کارتریج پرینتر را اینجا مشاهده کنید.

شارژ کارتریج hp 2130

برای پر کردن تونر کارتریج hp 2130 و شارژ آن، نیاز به انجام چندین مرحله‌ی اصولی و مهم می‌باشد که تنها از متخصصین با دانش فنی و مهارت و قلق تخصصی انجام می‌شود. اما به‌طور کلی شامل چندین مرحله می‌باشد که به شرح زیر است:

 1. پس از تهیه‌ی مخزن تونر و کیت وسایل موردنیاز، ضمن اطمینان از بسته بودن شلنگ‌گیر، آن را به قسمت انتهایی کارتریج  hpبچسبانید و شلنگ تخلیه را در آن جایگذاری کنید.
 2. شلنگ را به‌ اندازه‌ای در داخل مخزن آزاد کنید که کارتریج به انتهای پرینتر برسد و کاملا پر شود. اجازه دهید جریان پیوسته‌ای از تونر به کارتریج hp2130راه یابد و آن را کاملا پر کند.
 3. پس از پر شدن کارتریج hp 2130 و اطمینان از شارژ شدن آن، ضمن گرفته شدن تست پرینت از پرینتر و اطمینان از شفافیت چاپ، شلنگ‌گیر را خارج و درب مخزن پرینتر را طبق حالت اولیه‌ی خود جایگذاری کنید.

شارژ کارتریج hp 1600

مراحل شارژ کارتریج hp 1600کاملا مطابق با پروسه‌ی شارژ سایر انواع پرینترهای کانن، سامسونگ و… می‌باشد. از آنجایی که برخی از اقدامات لازم جهت شارژ کارتریج به مهارت و قلق خاصی نیاز دارد، درصورت امکان این کار را به متخصصین ماهر و حرفه‌ای در این زمینه بسپارید. اما به‌صورت کلی مراحل شارژ کارتریجhp 1600 به شرح زیر است:

 1. در اولین گام، مطمئن شوید پرینتر مربوطه خاموش است و با پریز برق اتصالی ندارد. پس از باز کردن درب مخزن پرینتر، کارتریج  hpرا خارج کرده و با دریل، پیچ‌های دوطرف آن را باز کنید تا قاب رویی کارتریجhp  خارج شود.
 2. پس از جداسازی دو قسمت کارتریج  hpشامل مخزن تونل و مخزن ضایعات از یکدیگر، قطعات جانبی هر یک از آنها را خارج و اجزایی مانند بلید، فوم، درام و غیره را کاملا تمیز و پاکسازی کنید.
 3. در انتها، پس از سرویس‌کاری هر یک از قطعات، تونر (بهترین پودر شارژ کارتریج) را در داخل مخزن کارتریجhp  تخلیه و تزریق کنید و پس از اتمام کار، با نصب تمامی پیچ‌هایی که باز کردید و قطع‌هایی که جدا کردید، مخزن اصلی و مخزن ضایعات را بر روی یکدیگر سوار کنید و کارتریج  hpرا از قسمت دهانه‌ی آن در داخل پرینتر جایگذاری نمایید.

شارژ کارتریج جوهرافشان hp

شارژ کارتریج جوهرافشان hp

برای شارژ کارتریج جوهرافشان hp، نیاز به کیت شارژ می‌باشد. این کیت شامل یک عدد پایه‌ی شارژ و دو عدد جوهر شارژ می‌باشد که هر یک از جوهرها برای چهار مرتبه شارژ قابل استفاده هستند و هربار حدود 5 سی‌سی جوهر در کارتریجhp  تزریق می‌شود. علاوه بر موارد فوق، سوزن و سرنگ هواگیری نیز در کیت مربوطه قرار دارند.

طبق کاتالوگ موردنظر، شارژ کارتریج‌های جوهرافشان hp شامل 6 مرحله اساسی می‌باشد که به‌صورت زیر است:

 1. در ابتدا، یکی از جوهرها، پایه‌ی سرنگ و سوزن را از داخل کیت خارج کرده و سوزن و پایه‌ی سرنگ را در جایگاه اصلی قرارگیری خود در دو طرف جوهر قرار دهید و آنها را برای شارژ کارتریج جوهر افشان  hpآماده کنید.
 2. لیبل قرارگرفته در پشت کارتریج جوهرافشان مشکی hp را بلند کرده و سوزن را کاملا داخل کارتریج قرار دهید و فرو کنید.
 3. پس از تزریق 5 سی‌سی جوهر، سوزن را به‌ آهستگی از داخل کارتریج خارج کرده و مجددا لیبل را در پشت کارتریج  hpبچسبانید و برای هواگیری اقدام کنید.
 4. برای جلوگیری از پرینت سفید و ناواضح و همچنین رگه‌رگه، انجام هواگیری کارتریج  hpپس از شارژ الزامی است. برای این منظور،  با استفاده از سرنگ، هوای قسمت سری کارتریج را همزمان با باز بودن این قسمت خارج کنید. با خارج شدن هوا، جوهر نیز پس از آن در سرنگ جاری می‌شود که نشان از هواگیری درست می‌باشد.
 5. به آهستگی سرنگ را از کارتریج  hpخارج کرده و کارتریج را نیز از پایه‌ی هواگیری جدا کرده و آن را پاکسازی کنید.
 6. با انجام شدن موارد فوق، شارژ کارتریج hp به شیوه‌ی ‌درستی انجام و پس از قرارگیری آن در پرینتر، پروسه‌ی چاپ و پرینت انجام خواهد شد.

شارژ کارتریج hp 17a

شارژ کارتریج hp 17a شامل مواردی است که به شرح زیر می‌باشد:

 1. ابتدا، دو قسمت کارتریج را که شامل مخزن پودر و قسمت درام، فوم و… می‌باشد، از یکدیگر جدا کرده و درام و فوم را با پارچه‌ی آغشته به مواد تمیزکننده از هرگونه آلودگی و جوهر یا تونر پاک کنید. لازم به ذکر است در پرینترهای 17a hp نیازی به جداسازی هر یک از قطعات درام و فوم نمی‌باشد و کافی است مجموعه‌ی آنها را کاملا تمیز کنید.
 2. مخزن پودر را که در این نوع از پرینتر hp به‌صورت پلمپ قرار دارد، از سمتی که دارای ساختار پیچیده‌تر و پیچ‌های زیادی است، با قلق تخصصی و به کمک پیچ‌گوشتی یا دریل خارج کنید.
 3. پس از تزریق تونر در مخزن مربوطه و پر شدن آن، با جایگذاری مجدد درپوش و محکم کردن مجدد پیچ‌ها، فرآیند شارژ کارتریج  hp 17aانجام و آماده‌ی جایگذاری در داخل پرینتر خواهد بود.

طبقه بندی شده در