تعمیر کارتریج

پیدا کردن یک مرکز معتبر برای تعمیر کارتریج پرینتر، از دغدغه‌های افرادی است که قصد تعمیر کارتریج را دارند. کارتریج از مهم‌ترین بخش‌های یک پرینتر است و بنا به نوع پرینتر، کاربرد آن و  سایز دستگاه، اندازه و مدل کارتریج نیز متفاوت است. در این صفحه از خدمات آنلاین “استاده” به معرفی متخصصین تعمیر کارتریج پرینتر و جوهر افشان hp به همراه قیمت تعمیرات کارتریج پرینتر خواهیم پرداخت.

قیمت تعمیر کارتریج

خدمتقیمت به تومان
قیمت تعمیر کارتریجاز 110.000
تعمیر کارتریج hpاز 140.000

پس از پیدا کردن مرکز مناسب برای تعمیر کارتریج و شارژ، دغدغه بعدی هزینه تعمیر است که باید گفت باتوجه به مدل دستگاه و در پی آن اندازه دستگاه این هزینه متفاوت خواهد بود.

قیمت تعمیر کارتریج به عوامل مختلفی بستگی دارد، از جمله:

 • مدل دستگاه پرینتر و همچنین مدل کارتریج
 • نوع کارتریج که جوهرافشان است و یا لیزری
 • عامل خرابی دستگاه
 • اقداماتی که برای تعمیر کارتریج پرینتر انجام می‌شود

همانطور که در مطالب بالا مطالعه کردید، پرینتر اچ پی مدل‌های مختلفی دارد و اگر کارتریج نیاز به تعمیر پیدا کند، روش‌های متنوعی برای برطرف کردن مشکل وجود دارد که باتوجه به بودجه صاحب پرینتر و همچنین نظر کارشناس یکی از روش‌ها انجام می‌شود.

انجام تعمیرات تخصصی کارتریج

یک سری از پرینترها لیزری هستند که در کارتریج پودر وجود دارد که به آن تونر گفته می‌شود، اما یک سری دیگر جوهرافشان هستند که در کارتریج جوهر وجوددارد.

تعمیر پرینتر در محل و قیمت تعمیرات پرینتر را اینجا مشاهده کنید.

یک مرکز جهت تعمیرات تخصصی کارتریج معتبر باید ویژگی‌هایی داشته باشد، از جمله:

 • مرکزی که از کادر مجرب و متخصص تشکیل شده باشد و تعمیرات را حرفه‌ای انجام دهند.
 • گارانتی پس از تعمیر ارائه دهند. یک مرکز معتبر و حرفه‌ای پس از تعمیرات گارانتی و تا مدتی پشتیبانی ارائه می‌دهد.
 • تعمیرکار از کارتریج استاندارد برای شارژ استفاده می‌کند.

اگر هنگام تعمیر کارتریج از کارتریج غیراستاندارد استفاده شود، خسارات زیادی در آینده به دستگاه وارد می‌شود. این خسارت در پرینتر لیزری بسیار بیشتر از دستگاه جوهرافشان است. اگر برای شارژ کارتریج پرینتر جوهر فشان از جوهر غیر استاندارد استفاده شود، مسدود شدن نازال هد و شلنگ ورودی جوهر را شاهد خواهیم بود. در نتیجه، با وجود هزینه کمتر شارژ کارتریج غیر استاندارد، در نهایت هزینه‌های بیشتری را برای تعمیر قطعات دستگاه باعث می‌شوند.

اگر شارژ پرینتر لیزری به صورت غیر استاندارد انجام شود، قسمت‌های زیادی از دستگاه آسیب می‌بیند و در نهایت ممکن است منجر به خرابی کل دستگاه شود. موادی که در کارتریج وجود دارد، تونر نام دارد که اگر تونر غیر استاندارد باشد، این خرابی را به بار می‌آورد.

پرینتر همانند دستگاه‌های دیگر، بهتر است هر چند وقت یک بار سرویس شود تا در صورت وجود مشکل، برطرف شود تا عمر بهتری داشته باشد و نیاز به تعمیرات آن کمتر شود.

تعمیر کارتریج جوهر افشان

جهت تعمیر کارتریج جوهر افشان، اگر دستگاه پرینتر جوهر افشان شما پرینت نمی‌گیرد یا کیفیت پرینت پائین است، احتمالا جوهر آن خشک شده است. از دلایل خشک شدن جوهر افشان می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. رسیدن تاریخ انقضا شارژ کارتریج
 2. عدم استفاده از دستگاه به مدت طولانی
 3. نفوذ هوا به داخل کارتریج
 4. قرار گرفتن در دمای نامناسب و بسیار بالا و یا در معرض نور مستقیم خورشید

دلایل متعددی برای پرینت نگرفتن پرینتر وجود دارد، اما یکی از دلایل آن، خشک شدن کارتریج پرینتر جوهر افشان است که در اثر عدم استفاده از دستگاه در زمان زیاد و یا گذشتن تاریخ انقضا رخ می‌دهد. عامل دیگری که می‌توان برای خشک شدن جوهر کارتریج اشاره کرد، ورود هوا به داخل کارتریج است. اگر شارژ کارتریج به صورت اصولی انجام نشده باشد، این اتفاق خواهد افتاد و جوهر زودتر از رسیدن تاریخ انقضا خشک می‌شود. همچنین محیط قرارگرفتن پرینتر را نیز بررسی کنید تا دمای مناسب داشته باشد و در معرض نور خورشید نباشد.

برای این که تشخیص دهید که جوهر کارتریج خشک شده است یا خیر، کافی است یکی از نشانه‌های زیر را مشاهده کنید:

 • پرینتر صفحه‌ی سفید پرینت می‌گیرد و اصلا پرینت گرفته نمی‌شود.
 • کیفیت پرینت بسیار پائین و محتوای پرینت گرفته شده بسیار کم رنگ باشند و یا خطوط  سفیدی که نشان از پرینت گرفته نشدن هستند، روی برگه نمایان شود.

راه‌هایی برای بازیابی جوهر وجود دارد، اما اگر مهارت و حوصله کافی ندارید، بهتر است از فرد متخصص برای تعمیر کارتریج کمک بگیرید تا آسیبی به سایر قطعات دستگاه وارد نشود و کار تمیز انجام شود.

تعمیر کارتریج hp

کارتریج پرینتر hp امکان دارد مانند انواع بخش‌ها و قسمت‌های پرینتر hp، آسیب ببیند و نیاز به تعمیر داشته باشد. افراد گاهی عجله می‌کنند و در همان ابتدا به خرید کارتریج و تعویض و یا شارژ خودسرانه آن اقدام می‌کنند، در حالی که ممکن است با تعمیر کارتریج hp مشکل برطرف شود و هزینه‌ی کمتری داشته باشد.

هنگامی که کارتریج  hp مشکل پیدا می‌کند، این مشکل می‌تواند در زمینه‌های مختلف باشد. می‌تواند مشکل شارژ کارتریج hp باشد و یا جوهر و پودر موجود در مدل‌های مختلف آن باشد و … .

برای برطرف کردن مشکل راه‌هایی وجود دارد که پیشنهاد می‌شود قبل از انجام خودسرانه آن‌ها، از فرد متخصص در این زمینه کمک بگیرید تا هم هزینه‌ها کمتر شود و هم مشکل به صورت اساسی حل شود.  

 • می‌توانید کارتریج اصل را خریداری کنید. یکی از روش‌های تعویض کارتریج hp، خرید کارتریج اصل است که قاعدتا هزینه‌ی بیشتری خواهد داشت.
 • راه سومی که وجود دارد، شارژ کارتریج  hp است. این کار کم هزینه‌تر از تعویض و خرید کارتریج اصلی است، اما به همان میزان نیز اگر شارژ اصولی و استاندارد نباشد، به دستگاه آسیب می‌رساند.
 • روش چهارم استفاده از کارتریج طرح hp  است که هزینه آن از کارتریج اصلی قطعا کمتر است اما از شارژ بیشتر است. همه این موارد باید توسط مراکز معتبر و بدست افراد مورد اطمینان و حرفه‌ای انجام شوند تا روش تعمیر کارتریج آن اصولی و جنس خریداری شده مرغوب و اصل باشد.