شارژ کارتریج کانن با در نظر گرفتن هزینه‌ی بالای تعویض کارتریج‌ و مواد جانبی مورد نیاز پرینتر، یکی از راه‌های اقتصادی جهت تامین مواد مورد نیاز این پرینتر Canon اداری می‌باشد. با ما همراه باشید تا در این صفحه از استاده نکاتی مهم درمورد شارژ کارتریج 725 و PIXMA MG2540 کانن به شما آموزش دهیم.

نکته: دستگاه‌های کپی برعکس دستگاه‌های پرینتر، کارتریج یکبار مصرف دارند و توصیه می‌کنیم این نوع کارتریج‌ها بعد از هربار استفاده، عوض شوند.

توجه داشته باشید جهت جلوگیری از کاهش کیفیت چاپ، باید کارتریج دستگاه پرینتر  کانن در زمان موعد و مناسب شارژ شود.

توصیه می‌کنیم پس از شارژ کارتریج کانن، یک برگه را به صورت امتحانی پرینت بگیرید تا از نظر کیفیت چاپ را ارزیابی کنید که آیا کارتریج Canon صحیح شارژ شده‌است. در بعضی مواقع ممکن است با وجود شارژ کارتریج کانن، همچنان نتیجه‌ی مطلوب حاصل نشود؛ در این شرایط احتمالا قطعه‌ای از دستگاه پرینتر نیاز به تعمیر و یا تعویض دارد که جهت تشخیص مشکل به‌وجود آمده به تجربه و تبحر کارشناس متخصص برای عیب‌یابی دستگاه نیاز است.

قیمت شارژ کارتریج کانن

خدمتقیمت به تومان
شارژ کارتریج کانناز 50.000
شارژ کارتریج 725 کانن50.000
شارژ کارتریج Canon PIXMA MG254070.000

آموزش شارژ کارتریج کانن

وسایل مورد نیاز برای شارژ کارتریج کانن عبارت هستند از:

 • تونر
 • پودر بچه
 • قیف مخصوص
 • پنبه
 • پیچ گوشتی چهارسو
 • یک دستمال خشک و یک دستمال نم‌دار

حال به نحوه شارژ کارتریج کانن خواهیم پرداخت:

 1. در ابتدا جهت باز کردن کارتریج، فنر کناری کارتریج را به قسمت پشتی آن قلاب کنید تا از بسته شدن خودکار درب آن جلوگیری به عمل آید.
 2. به کمک پیچ گوشتی چهارسو، پیچ کناری کارتریج را خارج نمایید.
 3. حال برای باز کردن کارتریج 725 کانن، در ابتدا ناحیه‌ای که پیچ از آن خارج شده‌است را به سمت بدن خود نگه دارید. قسمت راست کارتریج باید در دست راست و قسمت چپ آن در دست چپ شما قرار گرفته باشد. در مرحله‌ی بعد دستان شما همزمان باید به کارتریج نیرو وارد کنند و جهت حرکت آنها نیز باید برعکس یکدیگر باشند. این حرکت بایستی طوری باشد که دست راست به سمت بدن شما و دست چپ در سمت مخالف آن و همزمان با یکدیگر حرکت کند. با انجام این کار کارتریج کانن به دو قسمت تقسیم می‌شود.
 4. در این مرحله از شارژ کارتریج کانن فوم‌رول و درام را خارج نمایید. سپس فوم‌رول را به کمک دستمال نم‌دار، و درام را به کمک دستمال خشک تمیز کنید.
 5. شما می‌توانید پس از تمیز کردن درام‌، مقداری پودر بچه به آن بزنید تا سطح اصطکاک کمتری با فوم‌رول داشته باشد و عملیات چاپ راحت‌تر و روان‌تر انجام شود.
 6. زیر قسمتی که درام را از آن خارج کرده‌اید، دو پیچ وجود دارد که با کمک پیچ گوشتی چهارسو آنها را باز کنید. سپس قطعه‌ی مستطیل شکل که قطعه‌ی بلید نام دارد را خارج و به کمک دستمال نم‌دار آن را تمیز کنید.
 7. در مرحله‌ی بعد ضایعات و دوده‌ی سیاه رنگی که زیر بلید وجود دارند را با کمک ضربه زدن به بدنه‌ی کارتریج کانن، دور بریزید.
 8. سپس بلید را جایگذاری کرده و پیچ‌های آن را ببندید و با دقت فوم‌رول و درام را سر جای خود قرار دهید.
 9. پیچ کناری قسمت دیگر کارتریج کانن را باز کنید و در محفظه‌ی تونر، به آرامی و با کمک قیف مخصوص تونر (بهترین پودر تونر) را وارد کرده و محفظه را پر کنید.
 10. کارتریج جوهر را کمی حرکت دهید تا تونر با سطحی یکسان درون کارتریج کانن پخش گردد.
 11. حال می‌توانید پیچ کناری این قسمت از کارتریج کانن را ببندید. مراقب باشید که نصب و جایگذاری صحیح و مناسب قطعات این قسمت کارتریج به ظرافت و دقت فراوانی نیاز دارد. و درنهایت دو قطعه‌ی کارتریج کانن را به یکدیگر وصل کنید. حالا شارژ کارتریج کانن به اتمام رسیده است.

نکته: جهت پیشگیری از صدمه دیدن کارتریج کانن بهتر است مراحل بالا به دور از تابش مستقیم نور خورشید انجام شود.

شارژ کارتریج 725 کانن

شارژ کارتریج 725 کانن

کارتریج 725 کانن یکی از معروف‌ترین و پرمصرف‌ترین کارتریج‌های شرکت کانن و از نوع لیزری می‌باشد که رنگ مشکی را چاپ می‌کند. کارتریج 725 کانن می‌تواند تا 1600 برگ را پرینت بگیرد و توانایی شارژ کردن کارتریج‌های 725 Canon به‌طور متوسط تا 5 مرتبه از نکات قابل توجهی است که برای کارتریج 725 کانن درنظر گرفته می‌شود.

نکته: تا وقتی که بدنه کارتریج Canon آسیبی ندیده باشد؛ شما می‌توانید به دفعات زیاد نسبت به شارژ آن اقدام کنید.

شایان ذکر است استفاده از قطعات و وسایل جانبی نامرغوب و برندهای نامعتبر و غیراصل می‌تواند به دستگاه پرینتر شما صدمه جدی وارد کند و موجب تحمیل هزینه‌های چند برابری تعمیرات و حتی تعویض قطعات شود. به‌طور کلی جهت شارژ کارتریج Canon فقط از موادی استفاده کنید که به کیفیت و سازگاری آنها اطمینان دارید چراکه قطعات غیراصل موجود در بازار باوجود داشتن ظاهری مقرون به‌صرفه، درنهایت می‌تواند صدمه‌‌های جبران‌ناپذیر به دستگاه شما وارد نماید.

از مزایای استفاده از کارتریج کانن باید به این مورد اشاره کرد که طراحی این وسیله به‌گونه‌ای است که شما می‌توانید در منزل بدون کمک و بدون نیاز به مهارت خاصی نسبت به تعویض کارتریج 725 کانن اقدام نمایید. لازم به‌ذکر است شارژ کارتریج‌ها در هر یک از دستگاه‌ها متفاوت است و دستورالعمل خاص خود را دارد؛ بنابراین، نیاز است شارژ کارتریج کانن توسط تکنسین متخصصی صورت پذیرد تا از تجربه و مهارت لازم برخوردار باشد و امکان صدمه‌ دیدن قطعات مختلف کارتریج‌ها به حداقل میزان خود برسد.

نکته: پس از اتمام تونر هرچه سریع‌تر به شارژ آن اقدام کنید و جهت جلوگیری از آسیب به دستگاه، شارژ آن را به تاخیر نیندازید!

قیمت شارژ کارتریج 725 کانن

خدمتقیمت به تومان
شارژ کارتریج 725 کانن50.000

شارژ کارتریج Canon PIXMA MG2540

کارتریج Canon PIXMA MG2540 درواقع محصول جدیدتر PIXMA MG2440 و از نوع جوهرافشان می‌باشد که بیشتر جهت چاپ عکس و کارهای گرافیکی استفاده می‌شود. توصیه‌ می‌کنیم انتخاب شما برای چاپ متن، این دستگاه نباشد و به جای آن به سمت پرینترهای لیزری بروید. کارتریج PIXMA MG2540 کانن چاپ رنگی انجام می‌دهد و به همین دلیل عملکرد آن سرعت زیادی ندارد.

 • نکته: استفاده‌ی نادرست از پرینتر PIXMA MG2540 می‌تواند باعث خشک شدن سرکارتریج جوهری کانن گردد.
 • درصورتی که پس از اتمام کارتریج پرینتر کانن و خالی شدن آن را دور بیندازید؛ تجزیه‌ی آن هزاران سال به طول می‌انجامد و درنتیجه بهتر است جهت بازیافت، کارتریج مورد نظر به مراکز بازیافت تحویل دهید و به تعویض کارتریج کانن اقدام نمایید.
 • همچنین شما می‌توانید با شارژ کارتریج PIXMA MG2540 کانن به مقدار زیادی هزینه‌های پرداختی را کاهش دهید.

طبقه بندی شده در