انتخاب بهترین پارچه مبلی استیل هنگام خرید یا قصد تعمیر مبل، یکی از حساس‌ترین کارها برای هر خانمی است که جهت راحت‌تر تصمیم گرفتن شما در این مطلب از استاده به معرفی مرغوب پارچه‌ها برای این مدل مبل خواهیم پرداخت.

وجود مبل‌های استیل در فضای خانه و یا محیط کار سبب می‌شود تا دکوراسیونی شیک و لوکس به دست بیاورید. شاید شما با شنیدن مبل استیل فکر کنید که با مبلمانی که از جنس فلز ساخته شده است مواجه می‌شوید. اما این گونه مبل‌ها به دلیل داشتن قابلیت جهت ایجاد فضای چشم گیری که دارند به این نام خوانده می‌شوند و بدنه آنها از چوب می‌باشد. در ادامه به بررسی عواملی که باعث می‌شود بتوانیم بهترین پارچه مبلی استیل را انتخاب کنیم می‌پردازیم.

ویژگی پارچه مبلی استیل خوب چیست؟

  • جنس پارچه مبل استیل: پارچه‌های مبل استیل عموما جنسی مقاوم و لطیف باید داشته باشند؛ به این دلیل که دیرتر لک شده و به راحتی تمیز شوند. همین طور وجود ابریشم مصنوعی در بافت پارچه سبب می‌شود مبلمان ظاهر لوکس خود را برای زمان بیشتری حفظ کند.
  • رنگ پارچه‌های مبل استیل: برای برگزیدن رنگ پارچه مبل استیل جدا از سلیقه شخصی باید به رنگ چوب مبل استیل خود نیز دقت کنیم. زیرا تناسب رنگ پارچه و چوب باعث می‌شود ظاهری زیباتر به محیط منزل خود بدهیم.
  • طرح پارچه مبل استیل: معمولا در مبل‌های استیل ازپارچه‌هایی با نقوش گل‌دار و در کل طرح‌دار استفاده می‌شود. در این میان طرح‌هایی که دارای مقداری برجستگی ملایم هستند طرف‌دار بیشتری دارد. در طراحی برجسته معمولا از طرح‌های مخملی در زمینه ساده به‌کار گرفته می‌شود که زیبایی چشم نوازتری به ظاهر مبلمان می‌دهد. پیشنهاد می‌شود اگر فضای منزل شما برای قرار گیری مبلمان وسیع است از پارچه‌هایی با طراحی شلوغ استفاده کنید و بالعکس. اگر در زمینه لمسه دوزی مبل اطلاعاتی ندارید حتما روی آن کلیک کنید. این کار یکی از مواردی است که زینت مبل استیل را چندین برابر می‌کند.
  • ترکیب کردن پارچه مبل استیل: برای این مورد نکته مهم این است که حتما از یک جنس پارچه استفاده کنیم؛ زیرا با انتخاب جنس‌های متفاوت هم ظاهری چشم نواز ندارد و هم این که از کیفیت مبلمان کم می‌کند. در عوض استفاده از رنگ‌های مختلفی که در یک طیف رنگی گرم یا سرد قرار دارند زیبایی و شکوه بیشتری به مبلمان استیل می‌دهند.

انواع پارچه مبل استیل

پارچه‌هایی که برای مبلمان استیل استفاده می‌شود، معمولا انواع مختلفی دارند که بر اساس طرح منتخب و بودجه‌ای که هست افراد می‌توانند نوع پارچه مبل استیل خود را انتخاب کنند. در اینجا چند نمونه از پرطرفدارترین پارچه‌های مبل استیل را ذکر می‌کنیم:

  • پارچه‌های مبلی شانل: این مدل نسبت به سایر پارچه‌های مبل استیل دارای کالیته رنگی زیادی است، و به دلیل پرزهایی که روی پارچه قرار دارد نمای رنگی قشنگی به ظاهر این پارچه‌ها می‌دهد. در دو مدل طرح‌دار و ساده نیز در بازار موجود می‌باشد که استفاده ترکیبی از آن زیبایی دو چندانی فراهم می‌کند. کاتالوگ پارچه مبلی شانل ترک را اینجا مشاهده کنید.
  • پارچه کریستال(طرح اسلیمی): جزو خاص‌ترین نوع پارچه‌های مبل استیل از نظر طرح است. به دلیل قیمت تقریبا بالای آن بیشتر برای مبل‌های گران قیمت درنظر گرفته می‌شود. اگر قیمت برایتان مهم نیست پیشنهاد می‌شود! همینطور در نوعی از آن که قیمت بالایی دارد در بافت این پارچه از هنر طلا کوبی بهره گرفته شده است که در ترکیب با چوب های کنده کاری شده اسکلت مبلمان بسیار جذاب و چشم نواز است.

هزینه تعویض پارچه مبلی چقدر است؟

پیشنهاد می‌کنیم از مشاوران تعمیر مبل استاده جهت انتخاب مناسب‌ترین پارچه مبلی استیل مشورت بگیرید. کافی است با شماره موجود در صفحه تماس بگیرید.

  • پارچه ابریشمی: بافت‌های ابریشمی به دلیل ظرافتی که دارا هستند با الیاف پلاستیکی ترکیب شده و در روکش مبلمان استیل به‌کار برده می‌شود. این نوع پارچه‌ها به دلیل مقاومتی که دارند بسیار کاربردی هستند و خیلی دیرتر رنگ و رو پریده می‌شوند و براقیت خود را سریع از دست نمی‌دهند. همچنین تمیز کردن و بردن لکه‌ها از روی آن به راحتی انجام می‌گردد. لکه‌ها بر روی پارچه‌های ابریشمی به صورت محو هستند و خیلی در دید قرار نمی‌گیرند. برای مشاهده طرح و رنگ پارچه مبلی مازراتی روی آن کلیک کنید.
  • پارچه چرمی: تعداد محدودی از افراد هستند که در انتخاب پارچه مبل استیل خود از چرم استفاده می‌کنند. زیرا به آسانی قابل تمیز کردن بوده و به وسیله واکس‌های مخصوصی خیلی سریع ظاهری نو و براق به خود می‌گیرند. معمولا از مبل‌های چرمی استیل بیشتر در فضاهای کاری و رسمی استفاده می‌شود. اما در مجموع طرف‌دار زیادی ندارد. رنگ بندی پارچه مبلی جاسمین را اینجا مشاهده کنید.
  • پارچه مخملی: در انتخاب پارچه‌های مخملی تنوع رنگی بالایی وجود دارد، که از نوع مات (بدون پرز) و مدل براق (پرزدار) برای منزل انتخاب کرد. در کل بهتر است برای پارچه‌های مبل استیل به سراغ مخمل یک‌دست نروید و سعی کنید پارچه‌های طرحداری را با آن ترکیب کنید. به عنوان مثال می‌توانید مبل‌های میزبان را از پارچه مخمل بزنید و مبل سه نفره را ترکیب مخمل و طرحدار. یا می‌توانید تکیه‌گاه مبل‌ها را از مخمل ساده استفاده کنید و نشیمن را طرحدار بزنید. کالیته رنگی پارچه مبلی مخمل به همراه قیمت را حتما مشاهده کنید.

در انتخاب پارچه مبل استیل خیلی بهتر است که به جنس پارچه دقت زیادی شود. زیرا برای مبل‌های استیل با توجه به هزینه بیشتر هنگام خرید و استفاده از چوب بیشتر دربرابر به مبل‌های راحتی، بهتر است پارچه باکیفیت‌تری را انتخاب کرد. پس نیازمند این است که در ترکیب با این چوب و بدنه از پارچه‌ای مرغوب و زیبا نیز استفاده شود، تا ظاهر لوکس و جذاب مبل حفظ گردد.

طبقه بندی شده در

با برچسب در

,