از آنجایی که نکات ریز و درشت زیادی در انتخاب رنگ چوب مبل وجود دارد، با ما در این مقاله از استاده مگ همراه باشید تا جدیدترین رنگ چوب مبلمان را معرفی کرده و به توضیحاتی درباره ویژگی‌های آنها بپردازیم تا حین انجام تعمیرات مبل با دقت رنگ مورد علاقه خود را انتخاب کنید.

متخصصین تعمیرات مبل در استاده

امروزه با توجه به این که مبلمان‌های منزل، فضای زیادی را به خود اختصاص می‌دهند، رنگ‌آمیزی چوب مبلمان و رنگ پارچه رویه‌ آن تأثیر به‌سزایی در دکوراسیون منزل دارند. این روزها رنگ چوب مبلمان بسیار متنوع بوده و انتخاب‌های گوناگونی را برای شما فراهم کرده است. برای داشتن یک انتخاب بی‌نقص، ابتدا طبق روانشناسی رنگ‌ها و هماهنگی با سایر لوازم منزل خود، رنگ رویه‌ مبل‌های خود را انتخاب کنید؛ سپس به تناسب رنگ چوب به رنگ پارچه مبلی دقت کنید.

رنگ چوب مبل بژ

رنگ چوب بژ مبل استیل

در میان انواع مختلف رنگ چوب مبل، رنگ بژ جایگاه ویژه‌ای دارد؛ چرا که این رنگ شیک و خنثی را می‌توان به راحتی در کنار بیشتر رنگ‌ها به کار برد. رنگ‌های صورتی و خاکستری از بهترین انتخاب‌ها در کنار رنگ چوب بژ هستند. رنگ بژ طیف‌های گوناگونی دارد و با توجه به تیره و روشن بودن آن، رنگ‌های به کار رفته در کنار آن نیز متفاوت خواهد بود.

این رنگ محیط آرام‌بخشی را برای شما فراهم می‌کند. اما در صورتی که مکمل‌های رنگی به طور مناسب انتخاب نشوند، ممکن است محیط خسته‌کننده و کسالت‌آوری ایجاد شود. رنگ بژ، بیشتر در مبلمان کلاسیک و مدرن به کار می‌رود.

طیف رنگ چوب مبل استیل

رنگ چوب مبل شامپاینی

رنگ شامپاینی چوب مبل استیل

رنگ شامپاینی که به تازگی در طراحی دکوراسیون جا باز کرده‌، ترکیبی از رنگ‌های طلایی، صورتی و کرم است. نسبت استفاده شده از هر کدام از این رنگ‌ها، طیف جدیدی از رنگ شامپاینی را به وجود می‌آورد. رنگ شامپاینی در کنار طیف‌های کمرنگ و ملایم رنگ‌های سبز، نارنجی، آبی، بژ، مرجانی و قهوه‌ای، محیطی لطیف و دلپذیر به ارمغان می‌آورد.

رنگ شامپاینی را می‌توان جایگزین خوبی برای رنگ طلایی در دانست. این رنگ، هم در مبلمان سلطنتی و باشکوه و هم در مبلمان راحتی و مینیمال نمای زیبایی خواهد داشت. برای تغییر دکوراسیون منزل، رنگ شامپاینی انتخابی فوق‌العاده و مطابق مد روز دنیا خواهد بود.

رنگ چوب مبل نسکافه‌ای

رنگ نسکافه‌ای چوب مبل استیل

رنگ نسکافه‌ای جایگاه ویژه‌ای در انواع رنگ‌ها دارد. این رنگ در انواع مختلف مبلمان راحتی، استیل و کلاسیک به زیبایی استفاده می‌شود. به دلیل نزدیک بودن رنگ نسکافه‌ای به رنگ اصلی چوب، با انتخاب این رنگ دیگر نگران قدیمی‌ شدن و از مد افتادن دکوراسیون منزل خود نخواهید بود. رویه کوبی مبل استیل و هزینه رویه کوبی مبل استیل را اینجا بخوانید.

رنگ نسکافه‌ای به عنوان رنگ چوب، با بیشتر رنگ‌ها همراه می‌‌شود. اما رنگ کرم، قهوه‌ای، فیروزه‌ای و زیتونی از بهترین انتخاب‌ها هستند.

حین چیدن و انتخاب سایر لوازم منزل، می‌توانید طرح فرش یا کوسن‌ها را با رنگ چوب مبلمان هماهنگ کنید. با این کار جلوه دو برابری را به مبلمان خود خواهید بخشید.

رنگ چوب مبل استخوانی

رنگ استخوانی چوب مبل استیل

رنگ استخوانی بیشتر در مبلمان استیل و سلطنتی به کار می‌رود. از مهم‌ترین مزیت‌های این رنگ به عنوان رنگ چوب مبلمان، هماهنگی با تمامی رنگ‌های تیره و روشن است. با انتخاب رنگ استخوانی، دست شما در انتخاب پارچه و رویه مبل (رویه کوبی مبل) کاملا باز است. این رنگ، انتخاب مناسبی برای کسانی است که به دنبال فراهم نمودن محیط آرام برای منزل خود هستند؛ زیرا رنگ استخوانی خنثی بوده و برخلاف رنگ سفید کسل‌کننده نیست. رنگ چوب استخوانی، دکوراسیون منزل شما را بسیار لوکس نشان خواهد داد.

رنگ چوب مبل استیل

در گذشته رنگ چوب مبلمان استیل تنها به رنگ طلایی محدود شده بود. اما امروزه رنگ‌های متفاوت و مدرنی برای چوب مبلمان استیل به کار برده می‌شود. رنگ‌های سفید، نقره‌ای، قهوه‌ای و حتی مشکی در چوب مبلمان استیل جدید به چشم می‌خورد. در برخی مدل‌ها نیز در قسمت تاج و پایه‌های مبل، کنده‌کاری‌ها و نقش و نگارهایی با رنگ‌های متضاد به چشم میخورد که زیبایی مبل استیل را چندین برابر می‌کند.

اگر درخواست رنگ‌کردن چوب مبل استیل خود را دارید، ابتدا باید مشخص کنید که رنگ را به طور کلی عوض می‌کنید یا می‌خواهید رنگ قبلی را ترمیم کنید. انتخاب این موضوع کاملا سلیقه‌ای بوده و با مشاهده مدل‌های جدید و مشورت با افرادی که در این حوزه فعالیت می‌کنند، می‌توانید به یک تصمیم و انتخاب عالی برسید.

رنگ مخصوص چوب مبل

ترکیبات مختلفی برای ساختن رنگ چوب مبلمان وجود دارد. نسبت این ترکیبات با توجه به ویژگی‌هایی مانند مقاومت در برابر رطوبت، خشک‌شدن سریع و میزان درخشش و جلایی که مورد نظر شماست، انتخاب می‌گردد. ابزار گوناگونی برای رنگ‌کاری انواع رنگ‌های مخصوص چوب مبل وجود دارد. برخی از این رنگ‌ها به وسیله قلمو و برخی دیگر با ابزار پاششی به‌ خصوصی به کار می‌روند.

در اکثر موارد قبل از رنگ‌آمیزی کردن چوب مبل، باید رویه آن را جدا کرد و اقداماتی را به عنوان زیرسازی روی چوب مبل انجام داد.

انتخاب رنگ مخصوص و همچنین مات و براق بودن آن تا حد زیادی به نورپردازی و دکوراسیون فضای خانه شما بستگی دارد. هم‌چنین قیمت نوع رنگ مورد استفاده نیز با توجه به کیفیت و ویژگی‌های آن متفاوت خواهد بود.

طبقه بندی شده در

با برچسب در