پارچه مبل اولین قسمتی است که هنگام انتخاب و خرید مبل‌ها به چشم ما می‌آید و ما را جذب می‌کند. پارچه مبلی از مهم‌ترین اجزای مبل می‌باشد که در عین زیبایی و چشم نوازی باید از جنس و کیفیت بالایی برخوردار باشد. جنس و کیفیت پارچه‌های مبل به عوامل مختلفی بستگی دارد که در این صفحه به نکات مهم پیرامون انتخاب پارچه مبلی هنگام خرید یا تعمیر مبل می پردازیم تا اطلاعات لازم قبل از خرید را در اختیار شما قرار دهیم.

کالیته پارچه مبلی

قیمت پارچه مبلی

نوع پارچه مبلیقیمت هر متر به تومان
پارچه مبلی پورشه98.000
پارچه مبلی مسکو160.000
پارچه مبلی جاسمین130.000
پارچه مبلی مازراتی98.000
پارچه مبلی دیاموند170.000
پارچه مبلی هنری170.000
پارچه مبلی بالاسی195.000
پارچه مبلی مکث98.000
پارچه مبلی ملیتا140.000
پارچه مبلی لیون155.000
پارچه مبلی لاوانته148.000
پارچه مبلی هانزو170.000
پارچه مبلی سیتی190.000
پارچه مبلی مایا148.000
پارچه مبلی ساتن185.000
پارچه مبلی ونالیا305.000
پارچه مبلی مارماریت178.000
پارچه مبلی پفکی(جری)168.000
پارچه مبلی تالوس185.000
پارچه مبلی لی لی148.000
پارچه مبلی آدرین160.000
پارچه مبلی سیلویا158.000
پارچه مبلی سافت160.000
پارچه مبلی ZX98.000

به طور کلی باید بگوییم که قیمت پارچه مبلی در سال 1400 بر اساس کیفیت و طرح تا متری 1.200.000 تومان در بازار موجود می‌باشد. در این میان شاید پارچه‌های گران‌تری نیز موجود باشد که سفارشی محسوب می‌شوند.

انواع پارچه مبلی

قیمت پارچه مبلی

هم همچون سایر وسایل انواع مختلفی دارد که با توجه به دکوراسیون منزل و سلیقه شما می‌توان آن را انتخاب کرد. برای انتخاب پارچه مبل کیفیت را باید به عنوان عامل مهم در نظر گرفت زیرا به دلیل استفاده روزانه از مبل، به مرور زمان پارچه ها مرغوبیت اولیه خود را از دست می‌دهند و اگر جنس پارچه مبل مناسب و مرغوب نباشند پس از مدت کوتاهی مبلمان شما جلوه و زیبایی خود را از دست می‌دهد.

پس بهتر است نهایت دقت را در انتخاب جنس و کیفیت پارچه‌های مبلی داشت. حال به معرفی انواع پارچه رو مبلی و معایب و مزایای آن ها می پردازیم.

پارچه مبلی کتان (سانتوک)

طرح منحصر به فرد و کم یاب و با کیفیت عالی در طرح و رنگ برای انواع مبلمان راحتی و ال، با قابلیت شستشو و بدون تغییر رنگ در ۴ نوع مختلف با جنس کتان در رنگبندی چشم نواز. پارچههای مبلی کتان ویا سانتوک طرح های منحصر به فردی دارند. این نوع پارچه‌ها در کشور با کیفیت بسیار بالایی تولید می‌شوند و می توان گفت که صادرات بسیار خوبی به کشورهای همسایه برای پارچه‌های مبلی سانتوک وجود دارد.

پارچه مبلی کتان
پارچه مبلی کتان
پارچه مبلی کتان

رنگبندی چشم نواز برای انواع مبلمان راحتی، ال و… ارائه می شود. پارچه‌های مبلی کتان با کیفیت قابل شستشو هستند و کیفیت خود را بعد از شستشو از دست نمی دهند ولی نسبت به پارچه‌های دیگر کمی خشک‌تر است.

پارچه مبلی مخمل

پارچه مبلی مخمل

یکی از زیباترین و پر طرفدارترین نوع پارچه مبلی ، مخمل می باشد که هیچ‌گاه از مد نخواهد افتاد و از لحاظ بافت و رنگ‌بندی دارای تنوع بسیاری است.

پارچه مبلی مخمل
پارچه مبلی مخمل
پارچه مبلی مخمل

تراکم در پارچه‌های مخمل بسیار مهم می‌باشد هر چه تراکم و فشردگی پارچه بیشتر باشد کیفیت پارچه مخمل بیشتر می‌باشد. در ادامه به روش هایی برای شناسایی میزان تراکم پارچه اشاره خواهیم کرد.

پارچه مبلی ساتن

کمتر کسی را می بینیم که از پارچه‌های ساتن به عنوان پارچه مبلی استفاده کند؛ تنها مزیتی که پارچه‌های ساتن از آن برخوردار هستند تنوع بسیار بالا در طرح و رنگ آن می باشد.

پارچه مبلی ساتن
پارچه مبلی ساتن
پارچه مبلی ساتن

از معایت پارچه ساتن می توان به چروک شدن و لک شدن سریع پارچه اشاره کرد. سخت پاک شدن لکه ها از روی پارچه‌های ساتن کار دردسر سازی است که در صورت بروز  همچین مشکلی حتما ترجیح می دهید پارچه رو مبلی خود را تعویض کنید. پس سعی کنید پارچه ساتن را به عنوان آخرین گزینه در انتخاب پارچه رو مبلی در نظر بگیرید.

پارچه مبلی مازراتی

پارچه مبلی مازراتی

پارچه مبل مازراتی دارای بافت های برجسته و پستی و بلندی می باشد که پس از گذشت مدتی بر اثر نشستن بر روی آن این برجستگی ها از بین می رود. از لحاظ رنگبندی تنوع بسیاری در این نوع پارچه وجود دارد که به راحتی می توانید رنگ دلخواه خود را متناسب با طراحی دکوراسیون منزل خود انتخاب کنید.

از معایب این نوع پارچه می توان به این موارد اشاره کرد که، هنگام نشستن و یا استراحت بر روی مبل گرما زیادی ایجاد می کند و در فصل تابستان آزار دهنده می باشد. همچنین ریختن آب و یا هرگونه مایعات بر روی این نوع پارچه رومبلی، مایع به تمام بافت پارچه نفوذ می کند.

پارچه مبلی چرم

پارچه مبلی چرم

همانطور که میدانید چرم جزء الیاف طبیعی به شمار می آید و استفاده از چرم به عنوان پارچه مبل یکی از آسان ترین و کم دردسر ترین راه ها برای خانم های خانه دار می باشد. اما نکته ای که باید به آن توجه کرد این است که اگر بر روی مبل های چرمی لکه هایی از چربی بریزد امکان پاک کردن آن ها به سادگی نمی باشد و گاهی جای لکه ها بر روی چرم می ماند در صورتی که مواد غذایی غیر چرم و یا آب را به راحتی و با یک دستمال می توان پاک کرد.

پارچه مبلی چرم
پارچه مبلی چرم
پارچه مبلی چرم

نکته دیگری که در رابطه با پارچه مبل از جنس چرم می توان به آن اشاره کرد این است که استفاده از مبل‌های چرم خانه شما را رسمی تر نشان می دهد که این تماما به سلیقه افراد بستگی دارد. اکثرا از مبل های چرمی درمبلمان اداری شرکت ها و سازمان ها و همچنین برای صندلی اداری مدیریتی استفاده می شود. پارچه مبلی از جنس چرم به دلیل اینکه هوا از آن نفوذ نمی کند، گرما و سرما را به راحتی بروز می دهد و احساس چسبندگی و عرق کردن هنگام نشستن بر روی مبل های چرمی به این دلیل می باشد.

پارچه مبلی گلیم ویا جاجیم

پارچه مبلی گلیم ویا جاجیم

گلیم و جاجیم از بافت ضخیمی نسبت به سایر پارچه‌های دیگر برخوردار می باشد که امروزه استفاده از این نوع پارچه مبل در خانه ها رواج پیدا کرده و حس و حال زیبایی به دکوراسیون داخلی منزل می بخشد. گلیم و جاجیم ها دارای طرح های شلوغ و اکثرا دارای رنگ های گرم مانند قرمز و نارنجی می باشند و زمانی که لک و یا کثیفی روی آن ها باشد به اندازه سایر پارچه های دیگر مشخص نمی باشد. مبل فرش یا مبل قالی از هنر دست مردمان شهر کرمان می باشد که آمیخته هنر صنعت چوب و قالیبافی در این شهر می باشد.

بهترین پارچه مبل

تراکم پارچه های مبلی

یکی از مهم ترین نکاتی که هنگام انتخاب پارچه مبل باید در آن نهایت دقت را داشت، میزان تراکم، استحکام و جنس پارچه می باشد. هرچه میزان تراکم و استحکام پارچه مبل بیشتر باشد طول عمر پارچه بیشتر می باشد و  لازم نیست پس از مدت کوتاهی پارچه‌های مبل را تعویض کرد در نتیجه به کاهش هزینه ها کمک خواهد کرد.

هنگام خرید مبل دقت داشته باشید که جنس پارچه مبل کشی نباشد زیرا پس از مدتی استفاده پارچه کش می آید و از روی مبل بلند می شود و جای نشستن بر روی آن باقی می ماند. برای پی بردن به اینکه آیا پارچه مبل کشی است یا نه؟ می توانید پارچه را مقداری بکشید تا به راحتی متوجه جنس آن شوید.

جهت انتخاب بهترین پارچه مبلی (راحتی، استیل، ترک، کاور و…) روی آن کلیک کنید و اطلاعات کامل را دریافت کنید.

دقت داشته باشید که تراکم در پارچه‌های مبلی هنگام لمسه دوزی مبل بسیار مهم می باشد؛ زیرا در صورتی که تراکم کم باشد لمسه های مبل پس از مدتی پاره خواهند شد!

پارچه مبلی ترک یا ایرانی؟

در کشور ما تولید کنندگان برتر زیادی وجود دارند که پارچه هایی تولید می کنند که می توان کیفیت آن را با تولید کشورهایی مثل ترکیه مقایسه کرد. متاسفانه پارچه‌های مبلی با کیفیت ایرانی (یا هر پارچه دیگری مثل تریکو و…)به نام پارچه ترک در بازار ایران فروخته می شوند. برخی از تولیدکنندگان برتر کشور مان   محصولاتی تولید می کنند که حتی به کشورهایی مثل ترکیه هم صادر می شوند ولی در کشور خودمان اگر این نوع پارچه ها به عنوان پارچه ترک ویا خارجی فروخته می شود.

محصولات شیوانساج که واحد نمونه در زمینه تولید پارچه مبلی هم انتخاب شده است را می توان یکی از تولید کنندگان پارچه‌‌‌‌های مبلی نام برد که قابل رقابت با پارچه هایی مثل کشور ترکیه است. بزرگترین مزیت رقابتی تولیدات داخل را می توان به قیمت بسیار پایین تر از محصولات خارجی است. تولیدکنندگان ما مانند شیوانساج تلاش خود را برای محصولات با کیفیت کرده اند و در این راه هم موفق بوده اند و سوال مهم اینجاست

چرا ما باید پارچه با کیفیت ایرانی را به جای پارچه ترک خریداری کنیم؟

خوشبختانه کشور ما تولید کننده باکیفیت‌ترین پارچه‌های مبل سلطنتی می باشد که اکثر افراد شناخت کافی در این مورد ندارند، “شهر یزد” تولید کننده بهترین پارچه مبل برای مبل های سلطنتی یا استیل می باشد که خیلی از فروشندگان متاسفانه به دلیل شناخته نشدن این صنعت در بین افراد، این نوع از پارچه‌ها را به عنوان پارچه ترک به مشتریان معرفی می کنند. تولید پارچه رو مبلی در شهر یزد نیز درجه های مختلفی دارد که حین انتخاب باید دقت کافی را رعایت نمود. همانطور که می دانید کشور ترکیه نیز از بهترین کشورهای صادر کننده پارچه رو مبلی می باشد که مرغوبیت و طرح های خاص آن مشتری را مجذوب می کند.

مراکز خرید پارچه مبل تهران کجاست؟

مراکز خرید پارچه مبل تهران کجاست؟

یافت آباد

خیابان دلاوران

بازار بزرگ

خیالان ولیعصر (عج)

عبدل آباد

دروازه دولت (خیابان روشن‌دلان)

برای خرید پارچه مبل در تهران می توانید به خیابان زرتشت نیز مراجعه کنید پارچه‌های زیبایی را خریداری کنید.

انتخاب رنگ و طرح پارچه مبل

انتخاب رنگ و طرح پارچه مبل

لازم است بگوییم که انتخاب رنگ و طرح پارچه مبل کاملا به سلیقه شخصی افراد بستگی دارد، اما در این قسمت به چند نکته مهم در زمینه انتخاب پارچه رو مبلی اشاره میکنیم تا به راحتی بتوانید طرح و رنگ مورد نظر خود را برگزینید.

  • شما می توانید رنگ پارچه‌های مبلی خود را با رنگ پرده ها و یا پارکت ها ست کنید.
  • اگر فضای منزل شما کوچک می باشد سعی کنید از طرح های شلوغ استفاده نکنید.
  • اگر فضای منزل شما بزرگ می باشد سعی کنید از پارچه های طرح دار (گلدار، راه راه و…) استفاده کنید.
  • برای اتاق هایی که رفت و آمد در آن بیشتر می باشد از پارچه های تیره تر و مقاوم تر استفاده کنید
  • برای اتاق های پذیرایی با دکوراسیون کلاسیک و یا مبلمان استیل از رنگ های روشن تر استفاده کنید تا جلوه اتاق بیشتر شود.
  • می توانید از طرح های خاص پارچه مبل و یا انتخاب طرحی خاص در قالب مبل‌ها برای جلوه دادن به اتاق پذیرایی استفاده کنید.
  • اگر می خواهید مدت زمان بیشتری از مبل های خود استفاده کنید سعی کنید در تعمیر مبل خود از پارچه رومبلی با رنگ های تیره همچون خاکستری، قهوه ای، زغالی و … استفاده کنید.
  • به کار بردن پارچه رو مبلی طرح دار در اتاق های پر رفت و آمد سبب می شود تا لکه ها و کثیفی های مبل ها کمتر به چشم بیایند.
  • اگر شما دارای فرزندی کوچک هستید پیشنهاد می کنیم از پارچه های مبلی با رنگ های فندقی، کاراملی، نسکافه ای استفاده کنید تا در اثر بازیگوشی های فرزند خود دچار دردسر نشوید.
  • اگر تمام پارچه مبلی شما ساده می باشد سعی کنید با چند کوسن طرح دار فضای اتاق را از سادگی و بی روح بودن خارج کنید.

در این صفحه از خدمات آنلاین استاده با توجه به انواع پارچه‌های رو مبلی و مزایای هر یک از آن‌ها می توانید بهترین نوع آن را بنا بر سلیقه خود انتخاب کنید و از مراکز خرید خریداری کنید.

طبقه بندی شده در

با برچسب در

,