یکی از محبوب‌ترین پارچه‌های مبلی در بازار، پارچه مبلی نانو است. زیرا پارچه‌های مبلی نانو پارچه هوشمند به حساب می‌آیند که به وسیله فناوری نانو در صنایع نساجی وارد شده است و قابلیت‌های زیادی دارد که باعث شده است جزو پرفروش‌ترین پارچه‌های مبلی محسوب شود.

با استفاده از فناوری نانو خاصیت‌هایی در پارچه ایجاد میکنند تا در برابر عوامل و شرایط محیطی مقاوم شود. پارچه مبلی نانو در مدل‌ها و رنگ‌های گوناگون موجود است و همچنین ساخت ایران و چین و ترک می‌باشد که هنگام خرید یا اقدام به تعمیر مبل می‌توانید از فروشنده درخواست کالیته کنید تا انتخاب برای شما آسان‌ترشود.

قیمت پارچه مبلی نانو

در زیر قیمت پارچه مبلی نانو را بررسی می‌کنیم.

خدمتقیمت به تومان
پارچه نانو ایرانی120.000
پارچه نانو چینی درجه یک170.000
پارچه نانو چینی درجه دو140.000
پارچه نانو ترک درجه یک200.000
پارچه نانو ترک درجه دو250.000

موارد زیادی در تعیین قیمت پارچه مبلی نانو تاثیرگذار است. این پارچه‌ها در کارخانه‌های نساجی مختلفی تولید و روانه بازار می‌شوند و برندهای مختلفی پارچه‌های مبلی نانو را ارائه می‌دهند که همین موضوع باعث تفاوت قیمت می‌شود.

دیگر عوامل تاثیرگذار بر قیمت پارچه‌های مبلی نانو:

  • کیفیت پارچه
  • عرض پارچه
  • گارانتی و خدمات پس از فروش
  • طرح پارچه نانو
  • تولید داخلی یا خارجی

با توجه به عوامل ذکر شده شما می‌توانید بر اساس سلیقه خود به راحتی پارچه مبلی نانو را تهیه کنید زیرا از تنوع طرح و رنگ خوبی برخوردار است و می‌توانید هر نوع و رنگ و مدلی را که بخواهید خریداری کنید. از دیگر قابلیت‌های این پارچه توانایی ست کردن آن با سایز لوازم منزل است. پیشنهاد می‌کنیم بهترین پارچه مبلی کدام است؟ این صفحه را بخوانید.

معایب و مزایای پارچه‌های مبلی نانو

به طور کلی پارچه‌های مبلی نانو دارای مزایای زیادی است که در زیر نام برده شده است:

۱- عدم نفوذ آب

پارچه مبلی نانو که از خاصیت ضد آب بودن برخوردار است منفذه‌های الیاف این پارچه در فناوری نانو به طور کامل پوشیده شده‌اند که عملا نفوذ آب را به این پارچه کم و یا در موارد پیشرفته غیرممکن کرده است. پس علاوه بر آب در برابر مایعات هم مقاومت می‌کند و اجازه نفوذ آن‌ها را به داخل پارچه نمی‌دهد.

۲- جای لکه روی آن نمی‌ماند!

همانطور که متوجه شدید در روند تولید این پارچه همه منفذهای آن توسط مواد نانو پوشانده و ضد آب شده است و ممکن است زمانی که آب بر روی پارچه ریخته شود شما نگران لک شدن پارچه مبل باشید اما پارچه‌های مبلی نانو خاصیت ضد لک شدن دارد یعنی در برابر لکه آب و مایعات و حتی ذرات غبار مقاومت می‌کند. پارچه نانو در برابر لکه خودکار و جوهر هم مقاوم هستند و می‌توان این لک‌ها را از روی مبل‌ها پاک کرد.

۳- نگران شستشوی پارچه‌های مبلی نانو نباشید!

با توجه به توضیحات موارد قبل متوجه شدیم که به طور کلی پارچه مبلی نانو نیازی به شست‌وشو ندارد ولی در طولانی مدت ممکن است این نیاز ایجاد شود. البته باید گفت که می‌توانیم پارچه‌های مبلی نانو را شستشو دهیم و بااین کار خاصیت پارچه‌ها از بین نمی‌رود پس این مورد هم از دیگر مزایای آن به حساب می‌آید  که می‌توانید از مبل شویی در منزل استاده جهت اقدام برای این کار استفاده کنید.

۴- چروک نخواهد شد!

این مزیت برای پارچه مبلی نانو وجود دارد که تا حدود زیادی چروک هم نمی‌شوند و اگر چروک شدند به حالت اولیه خود برمیگردند.

لیست 10 تایی از بهترین پارچه مبلی لاکچری را می‌توانید در این صفحه مشاهده کنید.

۵- ثابت ماندن رنگ

وقتی منافذ پارچه مبلی با مواد نانو پوشانده شده باشند همین موضوع باعث مقاومت در برابر شرایط مختلف برای از دست ندادن رنگ است. به نحوی دیگر باید گفت که مواد نانوی موجود در پارچه به صورت غیرمستقیم باعث ثابت شدن رنگ الیاف پارچه شده‌اند و همینطور باعث ایجاد ویژگی‌های ثبات رنگی شست‌وشو، ثبات رنگی فرسایشی و ثبات رنگی نوری و … می‌شود.

۶- داشتن کیفیت عالی

  • چون مواد نانو دارای مواد نامرئی و بدون حساسیت و بو هستند پس همین موارد باعث می‌شوند تا کیفیت عالی پارچه‌های مبلی نانو تضمین شود.
  • نشان دادن مقاومت در برابر صدمه مثل برخورد اجسام تیز نیز یکی دیگر از مزایای پارچه مبلی نانو است.
  • نرم هستند و باعث ایجاد حس راحتی هنگام نشستن برروی آن‌ها می‌شوند.
  • اگر در نزدیکی مبل خود وسایل گرمایشی وجود دارد برای سوختن پارچه نگران نباشید زیرا این نوع، خاصیت ضد حریق دارند و همین ویژگی باعث جلوگیری از وقوع سوختگی می‌شود.
  • علاوه بر اینکه می‌توان آنها را شست خودشان هم خاصیت آنتی باکتریال دارند که به نوعی خودشان تمیز می‌شوند و خاصیت خودتمیزشوندگی دارند.

کالیته پارچه مبلی جاسمین و معایب پارچه‌های مبلی جاسمین را در این صفحه از استاده مشاهده کنید.

کالیته پارچه‌های مبلی نانو را مشاهده کنید:

کاتالوگ پارچه مبلی نانو
مدل پارچه مبلی نانو

طبقه بندی شده در

با برچسب در

,