زمانی که صحبت از پارچه مبلی و روکش مبلمان می‌شود سریع ذهنمان به سمت این موضوع می‌رود که چه نوع پارچه‌ای را هنگام تعمیرات مبل یا خرید آن انتخاب کنیم. این مسأله بستگی به این موضوع دارد که کیفیت برایتان مهم است یا تنوع در مدل پارچه! با توجه به این موضوع می‌توانید پارچه مبلی خود را پیدا کنید. با استاده همراه شوید تا لیست 11 تایی از بهترین پارچه مبلی لاکچری را ببینید و انتخاب کنید.

برای مثال کسانی که پارچه‌های طبیعی را برای مبل خود انتخاب می‌کنند پارچه مد نظر آن‌ها کمترین عملکرد را خواهد داشت. اما‌ در عوض این نوع پارچه‌ها نرم ترین و راحت ترین جنس را دارا هستند. در مقابل پارچه‌های مصنوعی که عموما برای تودوزی استفاده می‌شوند دوام و توانایی بالاتری دارند. همینطور هزینه کمتری برای ساخت آن ها نسبت به پارچه های طبیعی صرف می‌شود. نوع دیگری از پارچه مبلی وجود دارد که جزء پارچه مبلی لاکچری محسوب می‌شوند که در ادامه به هر یک از آنها خواهیم پرداخت.

1.پارچه مبلی لاکچری ابریشمی

پارچه مبلی لاکچری ابریشمی

این نوع پارچه مبلی جزو گران‌ترین و لاکچری‌ترین الیاف‌های طبیعی به شمار می رود.

به نظر می‌رسد به دلیل اینکه شستشوی این نوع پارچه مبلی لاکچری به مهارت خاصی نیاز دارد باید از آن در یک اتاق رسمی و خاص استفاده شود که به طور مکرر در معرض تماس قرار نگیرد.

می‌توانید اطلاعات کامل در مورد پارچه مبلی مخمل (انواع مدل‌های طرح دار و ساده) آن را اینجا بخوانید.

2.پارچه مبلی پشمی

 • از جمله الیاف‌های طبیعی بسیار مقاوم و محکم به شمار می‌روند.
 • به دلیل مقاومت بالا در مقابل لکه‌ها و گردوخاک برای استفاده در در منازل و ادارات به عنوان استفاده روزمره بسیار گزینه مناسبی هستند.
 • لکه‌ها به سختی دیده می‌شوند.

14 مدل از بهترین پارچه مبلی گلدار را اینجا مشاهده کنید.

تنها عیب این نوع پارچه مبلی لاکچری این امر می‌تواند باشد که در صورت خیس شدن بوی نامطبوعی می گیرد. که تا مدت زمان طولانی هم در تار و پود آن باقی می‌ماند و تقریبا از بین بردن آن غیر ممکن است.

3.پارچه مبلی لاکچری چرمی

 • یک نمونه دیگر از الیاف طبیعی به حساب می‌آید که همانند پشم از مقاومت و کیفیت بالایی برخوردار است.
 • برای استفاده در منازل و مکان های تجاری پر رفت وآمد بسیار مناسب و در عین حال بسیار راحت است.
 • چرم خیلی راحت‌تر از سایر پارچه‌ها تمیز می‌شود و می‌توان به صورت مکرر شستشو داده شود. با این حال دوام خود را از دست نمی‌دهد.
 • همچنین برای افرادی که حیوانات خانگی نگهداری می‌کنند پارچه مبلی چرم لاکچری به دلیل شستشوی آسانی که دارد بسیار کاربردی است.

نحوه نگهداری از مبل چرمی را اینجا بخوانید و جهت اقدام برای تعمیر مبل چرمی در استاده روی آن کلیک کنید.

4.پارچه مبلی مازراتی

جزو یکی از انواع پارچه مبلی لاکچری و لوکس محسوب می‌شود که به دلیل تنوع رنگی بالایی که نسبت به سایر پارچه‌ها دارد می‌تواند برای هر سلیقه ای مورد استفاده قرار بگیرد. این پارچه بافتی زبر دارد و در تماس با آن دانه های ریزی احساس می‌شود و در مدل‌هایی حالت زبری کمی دارد. برای افرادی که طرح های برجسته را می‌پسندند بهترین نوع انتخاب است. از دیگر مزایای پارچه مازراتی به چروک نشدن آن می توان اشاره کرد و با این که از تجمع و اتصال دانه‌های ریز تشکیل شده، اما سطحی لطیف دارد.

7.پارچه مبلی لاکچری چلسی

پارچه‌های چلسی از جمله پارچه مبلی لاکچری و اعلا هستند که بهتر است در اتاق‌هایی که به فضای بیرون دید دارند و یا فضایی طبیعی در آن قرار گرفته استفاده شوند. این پارچه با حمایت از محیط زیست بدون بهره‌گیری از هیچ گونه مواد شیمیایی تهیه شده و بنابر گفته طراحانش باید در فضایی که سبک آن طبیعت است مورد استفاده قرار بگیرد. چرا باید پارچه مبلی مسکو بخریم؟ این صفحه را حتما مطالعه کنید.

5.پارچه مبلی کتانی

نمونه دیگری از پارچه مبلی لاکچری طبیعی محسوب می‌شود و به دلیل این که می توان طرح های مختلف و متنوعی بر روی آن از طریق چاپ ایجاد کرد مورد توجه قرار گرفته است. به علت سبک بودن، شستشوی راحتی دارد. می‌توان در هنگام شستن، پارچه را به راحتی جمع کرده و با استفاده از ماشین های مخصوص شستشو آن را ضدعفونی و تمیز کرد. انواع رنگ بندی پارچه مبلی پورشه، مازراتی، جاسمین و ملیتا را اینجا ببینید.

6.پارچه پلی استر

 • یکی از انواع پارچه‌های مصنوعی است. برای استفاده حتما باید در کنار الیاف دیگر قرار بگیرد و به تنهایی کاربرد ندارد.
 • از چین و چروک پارچه و مبل در طول زمان جلوگیری می کند و باعث می‌شود ترکیب رنگ پارچه مبلی لاکچری ثابت بماند.

بهترین انتخاب برای استفاده در پارچه مبل‌هایی که در فضای باز قرار می گیرند به حساب می‌آید.

8.پارچه پنبه ای

 • پارچه‌های پنبه‌ای در دسته پارچه‌های طبیعی قرار می‌گیرند.
 • از الیاف طبیعی ساخته شده اند.
 • این‌گونه پارچه‌ها عملکرد کمی دارند اما به راحتی قابل شستشو هستند.
 • دوام لکه‌ها در برابر محو شدن عالی است. اما در مقابل اثر کوچکترین لکه بر روی آنها باقی می‌ماند.
 • پنبه پرمصرف‌ترین الیاف طبیعی می‌باشد و همینطور از نظر هزینه ارزان‌ترین نوع است.

پیشنهاد ما این است که پنبه به دلیل حساس بودن در مقابل لکه برای استفاده روزمره مناسب نیست.

9.پارچه اکریلیک

 • این پارچه ازطریق تغییرات شیمیایی بر روی پشم به دست می‌آید.
 • همانند پشم کیفیت بالایی دارد.
 • در مقابل لکه و چروک شدن بسیار مقاوم است.

در صورتی که از پشم با مرغوبیت بالا استفاده نشود با سنتزی که بر روی آن صورت می‌گیرد کیفیت پارچه اکریلیک پایین آمده و در معرض عوامل خارجی بسیار آسیب پذیر می‌شود و جزء پارچه مبلی لاکچری محسوب نمی‌شود.

10.پارچه مبلی لاکچری چارلز

 • این نوع پارچه مبلی لاکچری طراحی شطرنجی در ابعاد متفاوت و اشکال هندسی مختلفی دارد.
 • در بیشتر موارد از نخ پنبه تهیه می‌شود.
 • بسار جنس لطیف و سبکی دارد.
 • با تلفیق مناسبی که با محیط دارد می‌تواند به راحتی هم در فضای سنتی و هم مدرن قرار بگیرد.

پارچه مبلی نایلون

نوعی از پارچه‌های مصنوعی حساب می‌شود که همانند پلی استر به تنهایی کاربردی ندارد و باید با پارچه‌های طبیعی و مصنوعی دیگر ترکیب شود تا قابل استفاده گردد.در مقایسه با پلی استر تقریبا مقاومت کمتری دارد و نمیتوان از این پارچه‌ها در فضای باز و در معرض مستقیم  نور خورشید و گرمای شدید استفاده کرد.چون ممکن است حالت نیمه مایع به خود گرفته و به بافت پارچه اصلی صدمه بزند. این نوع پارچه به طور مثال در کنار پارچه‌های مخملی از خرد شدن آن ها جلوگیری می کند و یا با قرار گرفتن در کنار پارچه‌های شنیل باعث می شود بر روی آن در طول زمان رد و اثر کمتری باقی بماند. پس این نوع پارچه مبلی جزء پارچه‌های لاکچری محسوب نمی‌شود.

طبقه بندی شده در

با برچسب در

,