تعیین هزینه دوخت کاور مبل و آشنایی ‌با قیمت انواع کاور مبل

هزینه دوخت کاور مبل

یکی از بهترین روشها برای محافظت از مبل، استفاده از کاور مبل است. کاور مبل، هم برای مبل‌های قدیمی هم برای مبل‌های نو قابل استفاده است. از این جهت که به مبل‌های قدیمی ظاهری نو و تمیز میدهد و از مبلهای نو در برابر دوده و آلودگی محافظت می‌کند. کاورهای مبل با تنوع بسیار زیاد در بازار موجود است و بنا بر سلیقه‌ی مشتری ‍و کاربردی که دارند مورد استفاده قرار می‌گیرند.به همین دلیل از کاور مبل استفاده می‌کنیم که دیرتر نیاز به تعمیرات مبل داشته باشیم. در این صفحه با انواع کاور مبل و هزینه دوخت کاور مبل آن آشنا خواهیم شد.

کاور مبل آماده

این نوع کاور در بازار به صورت آماده، بدون زیپ و زیپ دار موجود هستند و بیشتر بخش‌های نشیمن و پشتی مبل را می‌پوشانند. اگر به دنبال کاور مبل ارزان هستید و یا اینکه زمان کافی برای دوخت کاور را ندارید، پیشنهاد می‌کنیم از این نوع کاوراستفاده کنید.

قیمت این نوع کاور بین یک میلیون و پانصد هزار تومان تا دو میلیون تومان برای مبل هفت نفره، متغیر است.

هزینه دوخت کاور مبل پارچه‌ای

هزینه دوخت کاور مبل پارچه‌ای

جنس این نوع کاور از پارچه است. شما می‌توانید انواع و اقسام پارچه را برای ‍مبلتان انتخاب کنید، اما توجه داشته باشید این نوع کاور، برای مبلهای راحتی و ال شکل، کاربرد دارند. یکی از ویژگی‌های مثبت این نوع از کاورهای مبل، قابل شستشو بودن آن در لباسشویی است. هر زمان احساس کردید کاور مبل تان کثیف شده، می‌توانید خیلی راحت آن را در لباسشویی، شستشو دهید و نگران خراب شدن پارچه کاور مبل هم نباشید،

به این دلیل که معمولا جنس این نوع پارچه ها از پلی استر و پنبه است و به همین دلیل تغییر حالت و رنگ نمی‌دهند. برای محاسبه هزینه دوخت این نوع کاور در نظر داشته باشید که نوع کاور بستگی به قیمت پارچه ای که انتخاب می‌کنید دارد به عنوان مثال پارچه های طبیعی، مانند کتان، ابریشم و … قیمتشان بالاتر از پارچه های مصنوعی مانند پلی استر هستند و قسمتی از هزینه مربوط به دستمزد خیاط است.

در صورتی که تمایل داشته باشید مقدار کمتری برای تهیه کاور مبل منزلتان هزینه کنید، می توانید از پارچه های ارزان قیمت در بازار استفاده کنید. اما در نظر داشته باشید برای خیاط کاور مبل، فرقی ندارد که شما چه نوع پارچه ای انتخاب کنید.

خیاط ها معمولا یک هزینه ثابت برای دوخت دارند که با تغییر نوع و جنس پارچه، دستمزدشان تغییر نمی‌کند. هزینه‌ی دوخت این نوع کاور، بین دو میلیون تا سه میلیون تومان برای مبلمان هفت نفره، متغیر است.

قیمت دوخت کاور مبل ژله ای

هزینه دوخت کاور مبل ژله ای

این نوع کاور مبل، مناسب مبلهای رسمی یا سلطنتی است. جنس این نوع کاور از طلق شفاف است. ویژگی مثبت این‍ نوع کاور این است که، شما بدون نگرانی از اینکه مبل تان کثیف شود و یا اینکه آسیب ببیند، می‌توانید از زیبایی مبلتان هم لذت ببرید. تمیز کردن این نوع از کاور هم بسیار راحت است.

کافیست با یک دستمال نمدار سطح کاور مبلتان را پاک کنید. برای دوخت این کاور ابتدا الگوی مبل ها را می‌کشند سپس برش می‌زنند و آنها را دوخته و در نهایت برای تمیزکاری و استحکام بیشتر جای دوخت‌ها را نوار دوزی می‌کنند. این نوع مبل به دلیل پیچیدگی‌هایی که در قسمت دستها و پشتی دارند، کار دوختشان مدت بیشتری طول خواهد کشید و در نتیجه دستمزد بیشتری نسبت به سایر مبل‌ها برای دوخت دریافت می‌کنند.

هزینه دوخت کاور مبل ژله‌ای بین یک میلیون و پانصد هزارتومان تا سه میلیون تومان برای مبلمان هفت نفره، متغیر است.

کاور ‌مبل ‌ضد آب ‌و ضد لک

کاور ‌مبل ‌ضد آب ‌وضد ضربه

این ‌نوع‌ کاو‌رمناسب‌ افرادی‌ است ‌که‌ د‌رمنزل ‌از ‌حیوانات ‌خانگی ‌استفاده‌ می‌کنند و ممکن‌ است ‌حیوانات ‌خانگی‌ شان‌ با ناخن ‌ودندان ‌به مبل ‌آسیب ‌برسانند. این ‌نوع ‌کاور‌،علاوه براستحکام ‌بالا، ضدآب وضد لک هستند و به راحتی با آب سرد و بدون استفاده از مواد آنزیم دار قابلیت شست‌وشو در لباس‌شویی را دارند.

همچنین یکی دیگر از ویژگی‌های این نوع کاور این است که به راحتی قابل برداشتن وگذاشتن روی مبل است. حتی اگر تمایل ندارید این کاور را کاملا در بیاورید و در لباس‌شویی شست‌وشو دهید، می‌توانید باآب وصابون وپارچه‌‌‌ی مرطوب لکه‌های آن را از سطح کاور مبل پاک نمایید. قیمت این کاور از ۴۰۰ هزار تومان به بالا برای مبلمان هفت نفره و به صورت آماده در بازار خواهد بود که طبعا اگر بخواهید این پارچه‌های محافظ آب را تهیه کرده و به خیاط برای دوخت دهید هزینه شما بسیار بیشتر خواهد شد.

پیشنهاد می‌شود این کاور مبل را به صورت آماده خریداری کنید. هزینه دوخت کاور مبل خیلی بیشتر از آماده می‌شود.

هزینه دوخت کاور مبل چرمی

این نوع کاور مخصوص افرادی است که علاقه خاصی به چرم دارند. اساسا روکش چرم همخوانی خاصی با همه نوع، دکوراسیون را دارا می باشد. برای دوخت این نوع کاور هم، با استفاده از الگو اندازه‌ها گرفته می‌شود و سپس چرم برش می‌خورد و پس از دوخت روی مبل کشیده می‌شود. هزینه تمام شده برای داشتن روکش چرمی مبل بسته به نوع چرم آن دارد.

برای مثال چرم طبیعی ۵.۲۵ فوتی حدود ۹۰ هزار تومان هزینه دارد و همین چرم اگر مصنوعی باشد قیمت بسیار پایین‌تری خواهد داشت. همچنین به دلیل حساسیت کار با چرم دستمزد دوخت کاور مبل خیاط هم بالاتر است و قیمت تمام شده برای داشتن کاور مبل چرمی افزایش چشمگیری نسبت به انواع دیگر دارد.

موضوع دیگری که در تمام انواع کاور مبل مشترک است و بر کاهش و یا افزایش هزینه ی دوخت کاور مبل تاثیردارد، تعداد مبل شما است. کاملا مشخص است که هزینه ی دوخت کاور مبل نه نفره، از هزینه ی دوخت مبل هفت نفره، بیشتر است.

به این نکته توجه کنید اگر مبل از نوع تشک دوبل دار باشد و شما تمایل داشته باشید که تشک دوبل، مبل تان را جداگانه کاور کنید باید برای هر کدام از آنها مبلغ جداگانه ای جهت دوخت، پرداخت نمایید و در غیر این صورت هزینه دوخت کاور مبل شما کمتر میشود.

کلام آخر

پیشنهاد ما به شما این است که اولا با توجه به نوع مبل، کاور مناسب برای آن انتخاب نمایید تا بتوانید مدت زمان طولانی تری از کاور مبل استفاده نمایید. همچنین برای خرید پارچه رومبلی، کمی بیشتر هزینه کنید، زیرا با این کار به دوام و استحکام مبل کمک کرده اید. در پایان دقت کنید نحوه استفاده مناسب از کاور مبل میتواند، به دوام و طولانی شدن عمر آن کمک شایانی کند.

مطالب مرتبط برای شما...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *