لیست نقاشان ساختمانی و نصاب کاغذ دیواری در تهران

 • قیمت پتینه کاری

  پتینه کاری یکی از روش‌های رنگ‌آمیزی روی دیوار و سقف ساختمان است که تنوع بالایی در طرح و رنگ را در اختیار شما قرار می‌دهد. قیمت پتینه کاری از دیگر روش‌هایی که برای پوشش سقف و دیوارها استفاده می‌شود بیشتر است ولی به دلیل قابلیت‌های بی‌نظیر این هنر و ایجاد طرح‌های مختلف و استفاده از رنگ‌های گوناگون بعضی افراد ترجیح می‌دهند تا با پرداخت بهای این هنر ارزشمند از زیبایی آن لذت ببرند و دکوراسیون خانه خود را خاص‌تر و چشم‌نوازتر کنند.

  همان‌طور که گفتیم قیمت پتینه کاری بیشتر از سایر روش‌های پوشش دیوار و سقف بنایی ساختمان است؛ اما زیبایی بیشتر تنها دلیل ارجحیت پتینه کاری نیست.

  عوامل تعیین قیمت پتینه کاری

  مزیت‌هایی همچون پوشش موج‌ها و ترک‌های دیوار و سطوح و امکان شست و شوی آن نیز در تصمیم افراد برای پرداخت هزینه بیشتر، بسیار موثر هستند. همچنین مزیت مهم دیگر پتینه کاری این است که با توجه به تعداد زیاد روش‌ها و تکنیک‌های انجام آن، گستره‌ای وسیعی از انتخاب‌ها را برای رسیدن به دکوراسیون داخلی موردنظرتان در اختیار شما می‌گذارد. در این صفحه برای یافتن قیمت پتینه کاری سقف و و دیوار با ما همراه شوید.

  قیمت پتینه کاری به‌طور متوسط در حدود ۲۰ تا ۳۵ هزار تومان به ازای هر یک متر مربع است.

  در اصل پتینه کاری یک هنر است که روی همه سطوح نیز قابل‌اجرا است. تعیین به معیارهای مختلفی وابسته است و قیمت پتینه کاری همان‌طور که در طرح‌ها و رنگ‌های گوناگونی اجرا می‌شود، با انتخاب تکنیک‌ها و متدهای گوناگون اجرا و سطحی که بر روی آن اجرا می‌شود، می‌تواند متفاوت باشد. البته بسته به سطحی که مدنظر دارید و تکنیک و طرحی که پسندیده‌اید، همچنین سختی کار و اجرای آن بر روی دیوار و سقف بنایی ساختمان هزینه می‌تواند متفاوت باشد.

  متراژ و تاثیر آن بر قیمت پتینه کاری

  متراژ عامل مهمی است که با انتخاب هر نوع پوشش دیگری نیز بر روی قیمت نهایی تأثیرگذار است. ازآنجایی‌که قیمت پتینه به ازای هر مترمربع محاسبه می‌شود، متراژ سطحی که می‌خواهید با هنر پتینه کاری آن را پوشش دهید، در قیمت نهایی بسیار تأثیرگذار است. البته بسته به‌طرف حساب شما، ممکن است در متراژهای بالا تخفیف نیز شامل کار شود و هزینه قابل پرداخت نهایی کاهش یابد.

  متد مختلف و تاثیر آن بر قیمت پتینه کاری

  معیار مهم دیگر در تعیین قیمت پتینه کاری روی دیوار و سقف بنایی ساختمان، متد و روشی است که برای اجرای آن انتخاب می‌کنید. همان‌طوری که گفتیم پتینه کاری شامل رنج وسیعی از روش‌ها می‌شود و روی تمام سطوح قابل‌اجرا است. تکنیک‌های متفاوت اجرای این کار نیز بر روی قیمت موثر هستند.

  میزان سختی کار

  اگر درخواست پتینه کاری در ارتفاع زیاد یا روی ابزارآلات را داشته باشید، طبیعتا باید هزینه بیشتری پرداخت کنید. این هزینه مضاعف به دلیل افزایش سختی انجام کار است. اینکه شما قصد پتینه کاری دیوارها را دارید و یا می‌خواهید سقف را پتینه کاری کنید، در قیمت نهایی آن تاثیر گذار است. معمولا قیمت تمام‌شده به ازای متراژ برای سقف بیشتر از دیوارها است.

  زیرکاری سطح

  در برخی از روش‌های پتینه کاری قبل از انجام کار، نیاز به سطحی صاف و صیقلی است. اگر برای انجام طرح دلخواه خود نیاز به زیرسازی سطوح دارید، منطقی است که هزینه انجام کار افزایش بیابد.

  مجری کار و تاثیر آن بر قیمت

  علاوه بر تاثیر معیارهایی که در بالا بررسی کردیم، شایان‌ذکر است که به‌عنوان معیار آخر به اجراکننده پتینه کاری و تاثیر آن بر روی قیمت آخر پتینه کاری روی دیوار و سقف بنایی ساختمان بپردازیم. هرچند که محدوده قیمت پتینه کاری به دلیل تنوع تکنیک‌ها و رنگ‌ها و … متفاوت است؛ اما درنهایت به ازای هر متر میانگین ۲۷ هزار تومان است و دستمزد مجری کار نیز بر روی قیمت تاثیر گذار است. شما می‌توانید قبل از انجام کار، از چند گروه اجرایی قیمت بگیرید و در آخر تصمیم بگیرید که کار را به چه کسی می‌سپارید.

  هزینه تعمیر و لکه گیری

  یکی از مزیت‌های بزرگ پتینه کاری این است که پس از صرف هزینه اولیه بیشتر برای لکه‌گیری و انجام تعمیرات نیاز به‌صرف هزینه بالایی نیست. درست است که در ابتدا قیمت آن نسبت به روش‌های دیگر پوشش سطح، مانند کاغذدیواری بیشتر است ولی تعمیر آن بسیار سریع‌تر و راحت‌تر است. البته قیمت تغییر کلی دیوار و انجام دوباره آن قطعا زیاد و هزینه این کار جدای از هزینه تعمیرات آن است.

  جمع بندی

  همان‌طور که گفته شد قیمت پتینه کاری نسبت به دیگر روش‌های پوشش دیوار و سقف بنایی ساختمان، بیشتر است و با توجه به تنوع بالای رنگ و طرح که فن‌های مختلف و گوناگون این هنر، قابلیت استفاده از آن را فراهم کرده است. معمولا هزینه پتینه کاری روی دیوار و سقف بنایی ساختمان نیز با توجه به معیارهایی که گفتیم متفاوت است و شما می‌توانید با توجه به بودجه‌ای که در اختیاردارید، طرح و رنگی زیبا را به خانه خود ببخشید و از زیبایی که پتینه کاری برای شما به ارمغان می‌آورد، لذت ببرید.

  آخرین مطالب نقاشی ساختمان در استاده مگ