رنگ آمیزی نرده راه پله یکی از به صرفه‌ترین امور جهت زیباسازی دکوراسیون داخلی یا خارجی منازل مسکونی و تجاری و … است. رنگ نرده راه پله باید با توجه به مواردی همچون هماهنگی رنگ مدنظر با دیزاین ساختمان و همچنین سلیقه شخصی شما باشد. در این صفحه از استاده سعی داریم تا نکاتی را در رابطه با رنگ آمیزی نرده راه پله بررسی کنیم.

همچنین رنگ نرده راه پله و بهترین رنگ نرده راه پله نیز ممکن است از مواردی باشد که شما به دانستن آن‌ها نیاز پیدا کنید و می‌توانید از مطالب این صفحه کمک بگیرید.

رنگ آمیزی نرده راه پله

از مهم‌ترین مراحل نقاشی ساختمان‌های مدرن می‌توان به رنگ آمیزی نرده راه پله و همچنین انتخاب رنگ نرده راه پله اشاره کرد. نرده‌های فلزی و آهنی و فرفورژه از انواع پرکاربرد به عنوان نرده در ساختمان‌ها به شمار می‌روند. این نرده‌ها مخصوصا نرده فرفورژه در انواع مختلفی موجود است که سبب زیباسازی ساختمان‌ها خواهد شد.

رنگ آمیزی نرده راه پله

رنگ آمیزی نرده راه پله فرفورژه با توجه به مدل طرحی که دارد کمی سخت خواهد بود. اگر شما با رنگ آمیزی نرده آهنی راه پله آشنا شوید می‌توانید به راحتی به انتخاب رنگ نرده راه پله بپردازید. در ادامه با نحوه رنگ آمیزی نرده آهنی راه پله آشنا خواهید شد.

 • اولین اقدام، تمیز کردن همه نواحی نرده‌ها است تا هرگونه گرد و غبار و آلودگی از روی آن پاک شود.
 • سپس باید با یک سمباده یا یک برس سیمی تمام زنگ زدگی‌ها و برآمدگی‌های اضافی را پاک کنید.
 • در مرحله بعد باید سطوح موردنظر را جهت رنگ آمیزی آماده کنید. به همین جهت باید از رنگ ضد زنگ استفاده کنید تا تمامی نواحی نرده را با آن پوشش دهید. در این مرحله استفاده از اسپری ضد زنگ نیز توصیه می‌شود. برای بهتر انجام شدن این کار پس از خشک شدن سطوح بار دیگر این اقدامات را تکرار کنید.
 • تا کامل خشک شدن نرده‌ها صبر کنید و سپی یک قلم‌موی مناسب را آماده کنید. رنگ آمیزی را شروع کنید و برای درزها از قلم‌موی نازک و باریک استفاده کنید.
 • تمام تلاشتان را بکنید تا رنگ زدن را در یک جهت انجام دهید تا اثر قلم‌مو روی نرده اشکار نباشد.
 • پس از اتمام کار تا کامل خشک شدن نرده‌ها صبر کند. سپس مجدد نسبت به رنگ آمیزی نرده راه پله اقدام کنید.

رنگ نرده راه پله فلزی و آهنی

رنگ نرده راه پله آهنی تاثیر شگرفی در زیباسازی فضای داخلی و خارجی ساختمان شما دارد. شما برای انتخاب رنگ نرده راه پله باید به موارد زیر دقت کنید.

موارد موثر در انتخاب رنگ نرده راه پله

 • توجه به ترکیب رنگ نرده با سایر لوازم
 • سبک دکوراسیون داخلی یا خارجی
 • لوازم منزل
 • سلیقه شخصی
 • جنس نرده

رنگ سفید و مشکی از محبوب‌ترین رنگ‌ها به عنوان رنگ نرده راه پله آهنی به شمار می‌روند. اما باید این رنگ‌ها را با توجه به موارد بالا تعیین کرد.

نکته مهم در تعیین رنگ نرده راه پله توجه به کمتر نشان دادن لک‌ها است. استفاده از رنگ سفید برای قسمت‌های کوچک با سقف کوتاه توصیه می‌شود تا آن محیط بزرگ‌تر و روشن‌تر جلوه کند. در صورت داشتن فضای بزرگ و مناسب و با توجه به سبک دکوراسیون منزل استفاده از رنگ مشکی به عنوان رنگ نرده راه پله برای نمایش زیبای راه پله و چشم‌نواز نشان دادن آن نیز پیشنهاد می‌شود. (قیمت اجرا و نصب راه پله داخل ساختمان (کوچک، دوبلکس))

بهترین رنگ برای نرده راه پله

بهترین رنگ برای نرده راه پله

انتخاب رنگ و تعیین کردن رنگ مناسب نرده راه پله از مهم‌ترین امور جهت تکمیل زیباسازی ظاهر و دکوراسیون منزل است. پیش از انتخاب کردن این رنگ باید توجه داشته باشید که نرده در معرض مستقیم تماس با دست و لک شدن خواهد بود پس باید رنگ مناسب نرده راه پله با توجه به این مورد تعیین شود.

پس هنگام انتخاب رنگ باید رنگی را انتخاب کنید که لک‌ها را کمتر نشان دهد. رنگ نرده راه پله برای منازل دوبلکس باید با توجه به دکوراسیون داخلی انتخاب شود اما شما می‌توانید از رنگ‌های روشن نیز استفاده کنید. بهترین رنگ برای نرده راه پله خارج از منزل رنگی است که حتی در تاریکی و نور کم هم قابل رویت باشد. همچنین توجه داشته باشید که این رنگ باید مخالف رنگ دیوار و پله‌ها باشد.

طبقه بندی شده در

با برچسب در