ماشین ظرفشویی هوورHoover به دلیل قابلیت اطمینان و کارایی در تمیز کردن ظروف، یک برند شناخته شده است. با این حال، مانند هر دستگاه دیگری، می‌توانند با اختلال‌هایی مواجه شوند که کارکرد عادی آنها را مختل کند. البته در این راستا ماشین ظرف شویی هوور یک برد الکترنیکی طراحی کرده، که دارای یک سری سنسورها می‌باشد و این خطاها از طریق سنسورهای موجود دریافت شده و معمولاً با کدهای خطای نمایش داده شده در صفحه کنترل ماشین ظرفشویی نشان داده می‌شوند.

بنابراین درک این کدهای خطا می‌تواند به کاربران کمک کند تا مشکلات ماشین ظرفشویی هوور خود را عیب یابی و حل کنند. و ما در این مقاله درنظر داریم تا 5 مورد از ارور ماشین ظرفشویی هوور را برای شما بازگو کنیم.

کد خطای E1 در ماشین ظرفشویی هوور

در ماشین ظرفشویی هوور، کد خطای1 E نشان دهنده مشکل تامین آب می‌باشد. این خطا ممکن است در صورت بسته بودن شیر، تامین آب یا انسداد شیلنگ ورودی آب رخ دهد. (علت خرابی شیر برقی ماشین ظرفشویی چیست؟)

برای رفع این مشکل، کاربران باید بررسی کنند که دریچه تامین آب باز باشد و شلنگ ورودی پیچ خورده یا مسدود نشده باشد. اگر مشکل همچنان ادامه داشت، ممکن است نیاز به تعویض شیر ورودی آب باشد.

کد خطایE2 در ماشین ظرفشویی هوور

کد خطایE2 در ماشین ظرفشویی هوور

از دیگر کد خطا ماشین ظرفشویی هوور، کد خطای 2E است که دلیل آن مشکل زهکشی است. این خطا ممکن است در صورت گرفتگی پمپ تخلیه یا انسداد در شیلنگ تخلیه رخ دهد.

برای حل این مشکل، کاربران باید بررسی کنند که پمپ تخلیه و شیلنگ تخلیه از هرگونه انسداد پاک باشند. آنها همچنین می‌توانند یک چرخه تمیز کردن را با ماشین ظرفشویی برای حذف هرگونه تجمع در سیستم تخلیه امتحان کنند.

کد خطای E3در ماشین ظرفشویی هوور

کد خطای 3E در ماشین ظرفشویی Hoover نشان دهنده مشکل گرمایش است. اگر المنت گرمایشی معیوب باشد یا مشکلی در ترموستات وجود داشته باشد، ممکن است این خطا رخ دهد و ارور ماشین ظرفشویی هوور در صفحه نمایشگر، نمایان شود.

جهت حل این مشکل، کاربران باید بررسی کنند که المنت گرمایش به درستی کار می‌کند و اتصالات شلی وجود ندارد. در صورت لزوم، آنها می‌توانند عنصر گرمایش یا ترموستات را برای بازگرداندن عملکرد گرمایش مناسب جایگزین کنند.

کد خطای E4در ماشین ظرفشویی هوور

کد خطای4 E در ماشین ظرفشویی هوور نشان¬دهنده مشکل تشخیص نشت آب است. این خطا ممکن است در صورت نشتی در وان ظرفشویی یا درزگیر رخ دهد. برای حل این ارور ماشین ظرفشویی هوور، کاربران باید هرگونه نشتی قابل مشاهده را بررسی کنند و هر گونه مهر و موم یا واشر آسیب دیده را تعویض کنند. آنها همچنین می‌توانند یک چرخه تشخیص نشت را برای شناسایی و رفع هرگونه نشتی در ماشین ظرفشویی امتحان کنند.

کد خطای E5در ماشین ظرفشویی هوور

کد خطای 5E در ماشین ظرفشوییHoover معمولاً نشان دهنده مشکل در شیر ورودی آب است. این شیر وظیفه ورود آب به ماشین ظرفشویی را در طول چرخه شستشو دارد. اگر سوپاپ خراب یا مسدود باشد، می‌تواند از ورود آب به ماشین ظرفشویی جلوگیری کند که منجر به کد خطای E5می‌شود.

برای عیب یابی این کد خطا ظرفشویی هوور، کاربران باید ابتدا بررسی کنند که آیا منبع آب ماشین ظرفشویی روشن است و آیا پیچ خوردگی یا گرفتگی وجود دارد یا خیر. در شیلنگ ورودی آب اگر به نظر می‌رسد همه چیز درست است، ممکن است لازم باشد شیر ورودی آب را تعویض کنید تا کد خطا برطرف شود.

ماشین ظرفشویی Hoover مدلNEXTRA

 ماشین ظرفشویی هوور مدل Nextra به دلیل طراحی شیک، بهره وری انرژی و ویژگی‌های پیشرفته، انتخابی محبوب برای بسیاری از خانواده‌ها است. با این حال در ادامه این مطلب، کدهای خطای E6،E7وE8 در مدل Nextra ماشین ظرفشویی هوور و نحوه عیب یابی و رفع آن‌ها را بررسی می‌کنیم.

کد خطاE6 در مدل NEXTRA

این ارور ماشین ظرفشویی هوور مدل NEXTRA به یک خطای ارتباطی بین اجزای ماشین ظرفشویی اشاره دارد. سعی کنید ماشین ظرفشویی را با جدا کردن آن از برق برای چند دقیقه و سپس وصل کردن دوباره آن به برق، تنظیم مجدد کنید.

کد خطاE7 در مدل NEXTRA

 کد خطا E7نشان دهنده خطای فلومتر است. بررسی کنید که آیا انسدادی در فلومتر وجود دارد یا نیاز به تعویض دارد.

کد خطاE8 در مدل NEXTRA

این کد خطا نشان دهنده مشکل پر شدن بیش از حد است. سوئیچ شناور را برای هر گونه مانع یا آسیبی که ممکن است باعث خرابی آن شود، بررسی کنید. هر گونه زباله را تمیز کنید و سوئیچ شناور را تست کنید تا ببینید درست کار می‌کند یا خیر.

 مشکلات دیگر ماشین ظرفشویی Hoover مدل NEXTRA

علاوه بر این کدهای خطا ماشین ظرفشویی Hoover مدل NEXTRA، مشکلات دیگری نیز وجود دارد که ممکن است ایجاد شود مانند نشتی، صداهای عجیب در حین کار یا تمیز نشدن ظروف. برای رفع این مشکلات بهتر است مراحل زیر را دنبال کنید:

  1. نشتی: هر گونه ترک قابل مشاهده یا آسیب در درب یا شیلنگ‌ها که می‌تواند باعث نشتی شود را بررسی کنید. اتصالات شل شده را سفت کنید و قطعات آسیب دیده را در صورت نیاز تعویض کنید.
  2. صداهای عجیب: تمام قطعات متحرک مانند بازوهای اسپری، قفسه‌ها و پمپ‌ها را از نظر انسداد یا فرسودگی که می‌تواند باعث ایجاد صداهای غیرعادی در حین کار شود، بررسی کنید.
  3. تمیز نبودن ظروف: اطمینان حاصل کنید که از مواد شوینده مخصوص ماشین ظرفشویی استفاده می‌کنید و دستورالعمل‌های بارگیری مناسب را برای نتایج بهینه تمیز کردن دنبال می‌کنید. همچنین بررسی کنید که آیا گرفتگی در بازوهای اسپری یا فیلترها وجود دارد که می‌تواند بر عملکرد تمیز کردن تأثیر بگذارد.

اگر در ماشین ظرفشویی Hoover مدل Nextra خود با کد خطایی مواجه شدید که به تنهایی قادر به رفع آن نیستید، در تماس با خدمات مشتریان یا یک تکنسین حرفه‌ای برای کمک دریغ نکنید. نادیده گرفتن مشکلات مداوم می‌تواند منجر به آسیب بیشتر و تعمیرات پرهزینه شود.

بنابراین باتوجه به مطالب گفته شده، درک کدهای خطای رایج در ماشین ظرفشویی Hoover و دانستن نحوه عیب یابی آنها می‌تواند از بروز مشکلات پر هزینه‌تر کمک کند و با رعایت این نکات و دستورالعمل‌ها، می‌توانید از شست و شوی بدون دردسر با خود لذت ببرید.

طبقه بندی شده در