در این صفحه از استاده مگ به بررسی تمام نکات مربوط به جرم گیری ماشین ظرفشویی ال جی، بوش و … خواهیم پرداخت و فرآیند و زمان مناسب برای انجام آن را به شما آموزش دهیم.

استفاده مستمر و روزانه از ماشین ظرفشویی سبب جرم گرفتن آن‌ می‌شود که نادیده گرفتن آن نیاز ما را به خدمات تعمیر ماشین ظرفشویی افزایش می‌دهد. نکته‌ای که مطرح است، نحوه‌ جرم گیری ماشین ظرفشویی است که برای آن راه‌های ساده و در دسترسی وجود دارد. با انجام برخی از این نکات ساده که شاید از قبل نشنیده باشید، به راحتی می‌توانید فرآیند جرم گیری ظرفشویی را انجام دهید. قبل از همه‌ باید بدانید که چه زمانی ماشین ظرفشویی نیاز به جرم گیری دارد و یا اینکه کدام قسمت‌های ماشین ظرفشویی را می‌توان جرم گیری کرد.

زمان جرم گیری ماشین ظرفشویی

همانطور که ممکن است قبلا هم تجربه کرده باشید، در صورت استفاده‌ مستمر از ماشین ظرفشویی‌های ال جی، بوش و…، پس از مدتی بوی نامطبوعی از داخل دستگاه ماشین ظرفشویی حس می‌شود و‌ به دنبال آن ظرف‌ها مثل همیشه تمیز نمی‌شوند. در این حالت لکه‌هایی هم روی قسمت‌هایی از ماشین ظرفشویی ایجاد می‌شوند که پاک کردن آنها به سادگی اتفاق نمی‌افتد.

در مورد زمان لازم برای جرم گیری ماشین ظرفشویی باید در ابتدا این نکته را بدانید که این موضوع با میزان استفاده از ماشین ظرفشویی ارتباط مستقیم دارد.

لازم است بدانید بهتر است جرم گیری ماشین ظرفشویی ال جی، سامسونگ، بوش و … به صورت ماهانه انجام شود. اگر میزان استفاده‌ شما از ماشین ظرفشویی کم است یا خانواده‌ کم جمعیتی دارید، خواهید تواست هر دو ماه یکبار ماشین ظرفشویی خود را جرم گیری کنید.

بهترین مقیاس برای شروع جرم گیری و تمیز کردن ماشین ظرفشویی، مشاهده‌ جرم و یا بوی نامطبوعی است که درون ماشین به وجود می‌آید.

به منظور آشنایی با انواع ارورهای به وجود آمده در برندهای مختلف ماشین ظرفشویی کلیک کنید:

نکته‌‌ای که برای شروع جرم گیری ظرفشویی باید رعایت شود، این است که در ابتدا حتما ماشین ظرفشویی را از برق بکشید و بعد از چند ثانیه کار خود را شروع کنید. در این مرحله نیاز به جرم گیری ماشین ظرفشویی و قطعات خاصی از آن احساس می‌شود. در ادامه مطلب چندین قسمت از ماشین ظرفشویی که جرم گیری آنها لازم است، برشمرده شده‌اند:

چه قسمت‌هایی از ماشین ظرفشویی باید جرم گیری شوند؟

چه قسمت‌هایی از ماشین ظرفشویی باید جرم گیری شوند

لازم به ذکر است تمامی قسمت‌های ظرفشویی قابلیت شستشو و جرم گیری ندارند. در این راستا آگاهی از بخش‌ها یا قطعاتی از ظرفشویی که می‌توان آنها را جرم گیری کرد، در چگونگی انجام جرم گیری و بهبود عملکرد دستگاه نقش مهمی دارد. علت حل نشدن قرص ماشین ظرفشویی چه چیزی می‌تواند باشد؟

سبد ماشین ظرفشویی

یکی از اصلی‌ترین قسمت‌هایی از ماشین ظرفشویی که در طی پروسه‌ استفاده از دستگاه بسیارمورد جرم و کثیفی قرار می‌گیرد، سبد ماشین ظرفشویی است. این قطعه را باید با احتیاط جرم گیری کنید. چرا ظرف در ماشین ظرفشویی خشک نمی‌شود؟

برای جرم گیری سبد ماشین ظرفشویی فقط به استفاده از آب داغ بسنده نکنید و از برس یا فرچه‌ای کوچک که به مواد شوینده آغشته شده باشد، کمک بگیرید.

شما می‌توانید مقداری مواد شوینده را به برس و یا پارچه‌ای نم دار آغشته کنید و روی سبد ظرفشویی بکشید. گفتنی است قبل از این کار لازم است سبد ماشین ظرفشویی را چند دقیقه با آب داغ به خوبی خیس کنید. بعد از می‌توانید سبد را بسته به میزان کثیفی و جرمی که دارد، پاک کنید.

واشر ماشین ظرفشویی

برای جرم گیری بهتر ماشین ظرفشویی در قسمت‌هایی مثل واشر که نیاز به احتیاط بیشتری دارد و جزو قطعات کوچکتر است، استفاده از سرکه توصیه می‌گردد. در این حالت می‌توانید از سرکه برای بهتر تمیز شدن واشر ماشین ظرفشویی استفاده کنید. با سرکه می‌توانید ظرفشویی را به‌طور کامل جرم گیری کنید. علت اصلی جمع شدن آب کف ماشین ظرفشویی چیست؟

ممکن است به کمک دستمال آغشته به سرکه و یا سایر مواد شوینده‌، همه قسمت‌های آن قابل دسترسی نباشد. در این صورت می‌توانید از دستمال یا برسی کوچک برای جرم گیری بهتر استفاده کنید.

گفتنی است اگر این کار را به صورت متداول و هر چند وقت یکبار انجام می‌دهید، تنها آب داغ و مقداری شوینده برایتان کافی است. در این صورت لکه‌ها به راحتی پاک می‌شوند. به همین جهت جرم گیری مداوم ماشین ظرفشویی اهمیت دارد.

سایر قسمت های جرم گرفته

در بقیه‌ قسمت‌های ماشین ظرفشویی که پس از مدت‌ها دچار لک و یا جرم شده‌اند هم می‌توانید از شیوه‌های قبل استفاده کنید. دقت داشته باشید که استفاده نکردن طولانی مدت از ماشین ظرفشویی خوب نیست!

جرم‌ گیری ماشین ظرفشویی با سرکه

همان طور که در بالا هم اشاره شد، سرکه جزو بهترین لکه‌بر‌ها است. با کمک سرکه به راحتی می‌توان جرم و لکه‌های قدیمی را پاک کرد. برای جرم‌ گیری تمامی قطعات حساس ماشین ظرفشویی که در بالا به آنها اشاره شد، می‌توان از سرکه بهره گرفت. برای قطعاتی که نیاز به جرم گیری دارند و آلودگی‌ها و ذرات غذایی به راحتی از روی آنها پاک نمی‌شوند یا ایجاد لکه کرده‌اند، می‌توان از سرکه استفاده کرد.

برای جرم‌ گیری ماشین ظرفشویی با سرکه کافی است مقداری سرکه را درون آب حل کنید. پس از آن با استفاده از پارچه یا برس، قطعات مختلف ماشین ظرفشویی را جرم گیری کنید. همچنین برای راحت تر شدن کار می‌توانید درون محلول آب و سرکه، مقداری جوش شیرین هم اضافه کنید. با این کار به راحتی جرم و آلودگی‌ها پاک می‌شوند. اگر آبی که برای حل کردن سرکه استفاده می‌کنید، داغ و یا ولرم باشد، تاثیرگذاری آن بیشتر می‌شود.

طبقه بندی شده در