از مسائل و مشکلاتی که گاهی افراد در استفاده از ماشین ظرفشویی با آن مواجه می­‌شوند، حل نشدن قرص ماشین ظرفشویی است. عوامل متعددی در بروز این اتفاق تاثیر گذار هستند که در این مقاله از استاده مگ به بررسی علت حل نشدن قرص ماشین ظرفشویی و ارائه راه­ حل­‌هایی برای آن پرداخته‌ایم. با ما همراه باشید. می‌توانید جهت تماس با تعمیرکار برای تعمیر ماشین ظرفشویی در استاده با شماره‌های موجود در صفحه تماس بگیرید.

دلایل حل نشدن قرص ماشین ظرفشویی

قرص ماشین ظرفشویی به دلایل زیر ممکن است حل نشود :

درست کار نکردن دیسپنسر ظرفشویی

دیسپنسر ظرفشویی به قطعه‌ای گفته می­‌شود که درب قسمت محفظه نگهدارنده قرص ماشین ظرفشویی را باز می‌­کند. اگر دیسپنسر خراب باشد، درب محفظه باز نمی­‌شود و قرص حل نمی‌­شود.

دلیل روشن شدن چراغ نمک ماشین ظرفشویی را در این صفحه بخوانید و با راهکارهای آن آشنا شوید.

استفاده از قرص ظرفشویی بی کیفیت

اگر از قرص ظرفشویی بی‌کیفیت استفاده شود، امکان این که راه ورودی قرص رقیق شده و حل شده به داخل مخزن ظرفشویی مسدود می­شود و قرص نمی­‌تواند عملکرد خوبی داشته باشد. لازم به ذکر است که در برخی موارد قرص مورد استفاده از کیفیت استانداردی برخوردار است اما به علت فاسد شدن، کارایی خود را از دست داده است. این مورد از شایع ترین دلایل حل نشدن قرص ماشین ظرفشویی محسوب می‌­شود. ­در چه زمانی ماشین ظرفشویی را ریست کنیم؟

خراب شدن سنسور درب یا همان کلید سوئیچ

در بعضی مواقع گیر کردن سوئیچ درب ظرفشویی باعث می­‌شود قرص حل نشود. به‌همین علت باید از آزاد بودن کلید سوئیچ درب اطمینان حاصل کنید. علت خرابی شیر برقی ماشین ظرفشویی چیست؟ می‌توانید اینجا بخوانید.

برای مطمئن شدن از اینکه سوئیچ درب ماشین ظرفشویی درست کار می­‌کند به وسیله یک دستمال نم دار، سوئیچ را بچرخانید. اگر توانستید این کار را انجام دهید یعنی سوئیچ مشکلی ندارد.

قطع چرخه شستشو

اگر چرخه شستشو در ماشین ظرفشویی، قبل از حالت طبیعی قطع شود، باعث حل نشدن قرص ماشین ظرفشویی می­‌شود. با توجه به این که دیسپنسرها در ابتدای کار برنامه شستشو را دریافت می­‌کنند، در صورتی که در وسط کار بخواهید چرخه شستشو را قطع کنید، عمل شستشو دچار مشکل می‌­شود و نمی‌­تواند از قرص به خوبی استفاده کند و آن را حل کند. چرا ظرف در ماشین ظرفشویی خشک نمی‌شود؟ پیشنهاد می‌کنیم مطالعه کنید.

رفع مشکل حل نشدن قرص ماشین ظرفشویی

با توجه به موارد گفته شده، به راحتی می­‌توانید به رفع مشکل حل نشدن قرص ماشین ظرفشویی بپردازید. 7 علت اصلی جمع شدن آب کف ماشین ظرفشویی را اینجا بخوانید.

پس از تشخیص اقدامات و انجام نکات زیر مورد نیاز است:

  • قرص ماشین ظرفشویی را در مکانی خشک و خنک نگهداری کنید تا از فاسد شدن آن­ جلوگیری کنید.
  • از قرص با کیفیت و معتبر استفاده کنید. طرز استفاده نمک در ماشین ظرفشویی چه مقدار است؟
  • اگر فرآیند شستشو قطع شده است، یک بار Start/cancel را بزنید. درب ماشین ظرفشویی را باز کنید و دوباره همین عمل را تکرار کنید. توجه داشته باشید که حتما باید درب را باز کنید تا ظرفشویی به طور صحیحی دوباره شروع به کار نماید.
  • در مورد درست عمل نکردن سوئیچ درب ماشین ظرفشویی هم همانطور که گفته شد با استفاده از یک دستمال نم دار سوئیچ را بچرخانید تا به حالت نرمال برگردد. توجه داشته باشید که پس از چرخاندن سوئیچ با دستمال نم دار، آن را با دستمال دیگری خشک کنید.

در پایان

امیدواریم مطالعه این مطلب در استاده به شما در عیب‌یابی و رفع مشکل حل نشدن قرص ماشین ظرفشویی کمک کند. اما اگر باز هم نتوانستید مشکل را عیب یابی یا رفع کنید می­‌توانید از متخصص و تعمیرکاران ماشین ظرفشویی معرفی شده در استاده کمک بگیرید.

طبقه بندی شده در