ماشین ظرفشویی یکی از لوازم پراستفاده در منزل است. امکان دارد هنگام کار با ماشین ظرفشویی بوش و ال جی با روشن شدن چراغ نمک ماشین ظرفشویی روبه‌رو شوید. این چراغ معمولا به دلیل تمام شدن نمک روشن می‌شود. حتی امکان دارد با ریختن نمک در ماشین ظرفشویی، چراغ نمک باز هم روشن بماند. در ادامه با این مطلب از “استاده مگ” همراه باشید تا به بررسی دلیل روشن شدن چراغ نمک ماشین ظرفشویی بوش و ال جی و خدمات تعمیر ظرفشویی بپردازیم.

دلیل روشن شدن چراغ نمک ماشین ظرفشویی بوش

ماشین ظرفشویی‌های بوش دارای چراغ نمک هستند. اگر چراغ نمک ماشین ظرفشویی شما روشن شده است و از علت روشن شدن چراغ نمک ماشین ظرفشویی بوش آگاه نیستید، با ما همراه باشید تا علت این اتفاق و نحوه رفع مشکل را به شما آموزش دهیم. دلیل روشن شدن چراغ نمک ماشین ظرفشویی بوش و ال جی اکثرا یکی می‌باشد. در ادامه دلیل آنها بیان شده‌ است.

تمام شدن نمک در ماشین ظرفشویی بوش

اولین و اصلی‌ترین دلیل روشن شدن چراغ نمک ماشین ظرفشویی بوش، تمام شدن و خالی شدن نمک در ماشین ظرفشویی است. استفاده از نمک در ماشین ظرفشویی اهمیت زیادی دارد. نمک باعث کم کردن سختی آب و جلوگیری از تشکیل رسوب و همچنین نرم شدن آب و تمیزتر شسته شدن ظروف می‌شود. با توجه به موارد گفته شده، وجود نمک در ماشین ظرفشویی الزامی است.

هنگامی که نمک در داخل ماشین ظرفشویی بوش به اتمام می‌رسد، این خبر توسط چراغی که برای ماشین ظرفشویی طراحی شده است به شما اعلام می‌شود. پس از مشاهده روشن شدن چراغ نمک ماشین ظرفشویی در داخل ماشین ظرفشویی خود به میزان کافی نمک بریزید تا این چراغ خاموش شود.(طرز استفاده نمک در ماشین ظرفشویی؛ چه مقدار؟)

استفاده از نمک تقلبی در ماشین ظرفشویی بوش

ممکن است دلیل روشن شدن چراغ ماشین ظرفشویی استفاده از نمک غیر اصل و تقلبی در ماشین ظرفشویی باشد. ماشین ظرفشویی بوش سنسوری دارد که هنگام ریختن نمک در ماشین ظرفشویی آن را تشخیص می‌دهد تا چراغ نمک که نشان‌ دهنده تمام شدن نمک است، خاموش شود.

نمک ماشین ظرفشویی(نحوه استفاده از قرص ماشین ظرفشویی به چه صورت است؟) یک نوع نمک خاص با مواد خاص است که سنسور‌های ماشین ظرفشویی بوش و سایر ماشین‌های ظرفشویی پس از استفاده از نمک اصل آن را تشخیص می‌دهند. اگر از نمک غیر اصل و تقلبی استفاده کنید، سنسور ماشین ظرفشویی امکان شناسایی آن را نخواهد داشت؛ اما چراغ نمک ماشین ظرفشویی روشن خواهد ماند.

علاوه بر اینکه استفاده از نمک بی کیفیت یکی از دلیل‌های روشن شدن چراغ نمک ماشین ظرفشویی است، باید دقت کنید که نمک اصل سبب بهتر شسته شدن ظروف خواهد شد. همچنین نمک مورد استفاده در ماشین ظرفشویی سبب جلوگیری از تشکیل رسوب در ماشین ظرفشویی می‌شود.

وجود مشکل در سنسور نمک ماشین ظرفشویی بوش

در صورتی که پس از مشاهده روشن شدن چراغ نمک ماشین ظرفشویی بوش و اضافه کردن نمک کافی به ماشین ظرفشویی ضمن استفاده از نمک مرغوب همچنان چراغ نمک ماشین ظرفشویی روشن بماند، ممکن است دلیل روشن ماندن چراغ نمک ماشین ظرفشویی بوش مربوط به سوختن سنسور ماشین ظرفشویی باشد.

برای بررسی و رفع اشکال این ایراد می‌توانید نمک ریخته شده درون ماشین ظرفشویی بوش را هم بزنید. دلیل این کار این است که ممکن است با وجود استفاده از نمک باکیفیت و به مقدار کافی، سنسور نمک را تشخیص نداده باشد(علت حل نشدن قرص ماشین ظرفشویی چیست؟). بنابراین با هم‌ زدن نمک، سنسور را متوجه وجود نمک در ماشین ظرفشویی خواهید کرد.

اگر پس از بررسی و عیب‌یابی از ظرفشویی متوجه سوختن سنسور ماشین ظرفشویی بوش شدید، هر چه سریع‌تر نسبت به تعمیر و تعویض آن اقدام کنید تا از ایجاد مشکلات بیشتر برای ماشین ظرفشویی پیشگیری کرده باشید.

بررسی علل روشن شدن چراغ نمک ماشین ظرفشویی بوش و ال جی

نشتی و بیرون ریختن نمک ماشین ظرفشویی بوش

نشتی یا بیرون ریختن نمک دلیل بعدی است. ممکن است نمک ماشین ظرفشویی بوش بیرون ریخته شود که در این صورت باید به بررسی ماشین ظرفشویی بپردازید و منشا مشکل را پیدا کنید. برای این کار دقت داشته باشید که به اندازه مناسب و تعیین شده نمک در ماشین ظرفشویی بوش وجود داشته باشد. همچنین توجه به دلایل قبلی روشن شدن چراغ نمک ماشین ظرفشویی نیز در برطرف کردن این مشکل کمک خواهد کرد.

باید از نمک باکیفیت استفاده کنید و از سالم بودن سنسور اطمینان حاصل کنید. در صورتی که محفظه را بررسی کردید و مشکل بیرون ریخته شدن نمک به علت پر شدن بیش از حد محفظه نبود، با تعمیرکار مربوطه برای برطرف کردن مشکل ماشین ظرفشویی به مشورت بپردازید.

بهتر است جهت پیشگیری از به وجود آمدن مشکل بیرون ریختن نمک از ماشین ظرفشویی، به طرز صحیح ریختن نمک در ماشین ظرفشویی بوش و ال جی دقت کنید.

دلیل روشن شدن چراغ نمک ماشین ظرفشویی ال جی

در ادامه دلایل روشن شدن چراغ نمک ماشین ظرفشویی ال جی را به طور کامل بررسی خواهیم کرد:

خراب شدن سنسور نمک ماشین ظرفشویی ال جی

اگر ماشین ظرفشویی ال جی با مشکل مداوم روشن ماندن چراغ نمک روبه‌رو شود، به احتمال زیاد ماشین ظرفشویی با خرابی سنسور نمک مواجه شده است.جهت عیب‌یابی ماشین ظرفشویی ال جی و رفع مشکل کلیک کنید.

راهکار رفع مشکل

  • ریختن نمک به اندازه کافی در ماشین ظرفشویی ال جی
  • به کار بردن نمک باکیفیت در ماشین ظرفشویی ال جی
  • به هم زدن نمک موجود در مخزن به وسیله قاشق

اگر با انجام موارد ذکر شده چراغ نمک ماشین ظرفشویی ال جی همچنان به طور مداوم روشن بود، ماشین ظرفشویی توسط تعمیرکار مجرب بررسی و سنسور نمک ماشین ظرفشویی در صورت خرابی تعمیر و یا تعویض شود.

بیرون ریخته شدن نمک ماشین ظرفشویی ال جی

معمولا دلیل اصلی بیرون ریخته شدن نمک ماشین ظرفشویی ال جی، پر کردن بیش از حد مخزن نمک ماشین ظرفشویی می‌باشد. برای بررسی این مشکل پس از باز کردن درب ماشین ظرفشویی ال جی و پیدا کردن مخزن نمک، از کافی بودن و کم یا زیاد بودن مقدار نمک موجود در مخزن نمک ماشین ظرفشویی ال جی اطمینان حاصل کنید.

به اتمام رسیدن نمک در ماشین ظرفشویی ال جی

حال به اصلی‌ترین علت روشن شدن چراغ نمک ماشین ظرفشویی ال جی که به اتمام رسیدن نمک در ماشین ظرفشویی است، می‌پردازیم. اگر ماشین ظرفشویی ال جی در قطعات دیگر دچار مشکل نشده باشد، با روشن کردن چراغ نمک پایان وجود نمک را اعلام میکند. در این صورت می‌توانید با ریختن مقدار نمک مناسب درون مخزن باعث خاموش شدن این چراغ شوید.

به کار بردن نمک تقلبی در ماشین ظرفشویی ال جی

معمولا به کار بردن مواد باکیفیت و اصل از نگرانی ما می‌کاهد. این موضوع برای کیفیت نمک ماشین ظرفشویی ال جی نیز صدق می‌کند. نمک‌های غیر اصل توسط ماشین ظرفشویی ال جی شناسایی نمی‌شوند و به همین علت پس از استفاده از این نمک، چراغ نمک ماشین ظرفشویی ال جی همچنان روشن می‌ماند. علاوه بر تاثیر مفیدی که نمک اورجینال بر روی ماشین ظرفشویی بر جای دارد، امکان تشخیص نمک توسط سنسور را نیز برای ماشین ظرفشویی فراهم می‌آورد.

نحوه ریختن نمک در ماشین ظرفشویی بوش و ال جی

برای این کار ابتدا باید درب ماشین ظرفشویی را باز کنید. سپس مکان قرارگیری درپوش مخزن نمک را بیابید. معمولا این درپوش در کف ماشین ظرفشویی قرار دارد که روی آن salt نوشته شده است. با استفاده از قیف مورد نظر نمک را داخل مخزن بریزید. تا خاموش شدن چراغ صبر کنید. به همین راحتی و طبق مراحل بالا می‌توانید داخل ماشین ظرفشویی بوش و ال جی نمک بریزید.

طبقه بندی شده در