ماشین ظرفشویی ال جی در اثر عوامل مختلف، معیوب می‌شود و نیاز به تعمیر ماشین ظرفشویی پیدا می‌کند. در این شرایط عیب یابی اصولی بسیار مهم است و به همین دلیل باید توسط تکنسین ماهر انجام شود. بهتر است کار را به نمایندگی ظرفشویی ال جی بسپارید. در ادامه به بررسی عیب‌های رایج و تعمیر ماشین ظرفشویی ال جی می‌پردازیم.

تعمیر درب ماشین ظرفشویی ال جی

از آن جایی که با هر بار استفاده از ماشین ظرفشویی درب آن دو بار بازوبسته می‌شود. به همین دلیل در گذر زمان، درب ماشین ظرفشویی ال جی فرسوده می‌شود، آسیب می‌بیند و به همین دلیل تعمیر درب ماشین ظرفشویی از درخواست‌های رایج تعمیرات است. بهتر است برای تعمیر ماشین ظرفشویی ال جی و درب آن، به نمایندگی ظرفشویی ال جی رجوع کنید.

از قطعاتی که می‌توانند آسیب ببینند، می‌توان موارد زیر را نام برد:

 • قفل درب ظرفشویی
 • لولای درب ظرفشویی
 • بازوهای در ظرفشویی
 • دستگیره درب ظرفشویی
 • چفت درب ظرفشویی

قفل درب ظرفشویی

اگر مشکل از قفل درب ظرفشویی باشد، چفت به طور صحیح در میکروسوئیچ قرار نمی‌گیرد و در نتیجه درب ماشین ظرفشویی بسته نخواهد شد. برای بررسی این مشکل و در صورت وجود عیب در قفل و نیاز به تعویض آن، از تکنسین ماهر در این زمینه کمک بگیرید.

لولای درب ظرفشویی

اگر مشکل مربوط به لولای درب ظرفشویی باشد، باید تعویض شوند تا شستشوی ظرف‌ها به طور صحیح انجام شود. درب را کاملا باز کنید و لولاهای درب را از نظر صحت بررسی کنید و در صورت نیاز به تعویض آن بپردازید. اگر مهارت کافی برای تعمیر ماشین ظرفشویی ال جی ندارید، بهترین گزینه نمایندگی ظرفشویی ال جی و تکنسین‌های ماهر هستند.

چفت درب ظرفشویی

اگر چفت درب سالم نباشد، نشتی رخ می‌دهد و درب به طور کامل بسته نمی‌شود. برای برطرف کردن این مشکل چفت درب را همراه میکروسوئیچ بررسی کنید. از فرد ماهر برای عیب یابی هر چه بهتر و سریعتر کمک بگیرید.

بازوهای در ظرفشویی

بازوهای ماشین ظرفشویی نیز جزو قطعاتی هستند که طی گذر زمان فرسوده می‌شوند و یا آسیب می‌بینند. اگر آسیب ببینند، باز و بسته شدن درب ظرفشویی مشکل پیدا می‌کند. به همین دلیل استفاده از ظرفشویی غیرممکن می‌شود. اگر بازو نیاز به تعویض داشت، باید به تعویض ان بپردازید.

دستگیره درب ظرفشویی

اگر دستگیره درب ظرفشویی آسیب دیده باشد، تنها با کشیدن آن می‌توانید به معیوب بودن آن پی ببرید. سپس به تعویض و یا تعمیر دستگیره درب بپردازید.

همه این موارد با جزئیات گفته شد تا شما آگاهی لازم از قطعات درب و نیاز آن‌ها به تعمیر یا تعویض را پیدا کنید. سپس در صورت وجود مشکل برای تعمیر ماشین ظرفشویی ال جی اقدام کنید. بهتر است برای تعمیرات از نمایندگی ظرفشویی ال جی کمک بگیرید. برای عیب یابی و راهکار رفع مشکلات ماشین ظرفشویی ال جی کلیک کنید.

سرویس ماشین ظرفشویی ال جی

ماشین ظرفشویی مانند وسایل دیگر، با گذر زمان فرسوده می‌شود و یا برخی از قطعات آن (هر چقدر جزئی) آسیب می‌بینند. بنابراین سرویس ماشین ظرفشویی ال جی اهمیت پیدا می‌کند. بهتر است هر چند وقت یک بار برای سرویس دوره‌ای ماشین ظرفشویی ال جی اقدام کنید تا اگر عیبی وجود داشت، سریع برطرف شود و تبدیل به خرابی‌های بزرگتر نشود. چرا که در این صورت هم کار دشوارتر خواهد بود و هم هزینه بیشتری خواهد داشت.

برای سرویس ماشین ظرفشویی ال جی، بهترین گزینه نمایندگی ظرفشویی ال جی است و تکنسین ماهر و باتجربه به خوبی می‌تواند به عیب یابی بپردازید و در صورت وجود عیب، قطعات را تعمیر و یا تعویض کند.

انواع خدمات ماشین ظرفشویی

مشکلات و عیب‌هایی که ماشین ظرفشویی پیدا می‌کند، بسیار متنوع هستند و به دلایل مختلفی ایجاد می‌شود. از شایع‌ترین مشکلات می‌توان به این موارد اشاره کرد:

 • ظرف‌ها داخل ماشین ظرفشویی خوب شسته نمی‌شوند. و یا پس از شسته شدن و اتمام زمان شستن ظرف‌ها، لکه روی ظرف‌ها باقی می‌ماند.
 • یکی دیگر از موارد شایع، روشن نشدن ماشین ظرفشویی است
 • مورد دیگری که می‌توان به عنوان عیب رایج ظرفشویی ال جی نام برد، تخلیه نشدن آب ظرفشویی است.
 • گاهی ممکن است خشک شدن ظرف‌ها در ظرفشویی نیز با اختلال مواجه شود که دلایل متعددی دارد.

نمایندگی ظرفشویی ال جی وظیفه دارد تا در صورت بروز مشکل، به طور کامل منشا عیب را بررسی کند تا عیب برطرف شود و در صورت نیاز به تعویض قطعه معیوب بپردازد.

مهم‌ترین ارور ظرفشویی ال جی

ماشین ظرفشویی در اثر عوامل مختلف، معیوب می‌شود و از آن جایی که قطعات به هم مربوط هستند و خرابی هر یک از آن‌ها در عملکرد کل دستگاه اختلال ایجاد می‌کند، بنابراین باید با عوامل خرابی و مهم‌ترین خرابی‌ها و ارورهای ظرفشویی ال جی آشنا باشید تا بتوانید برای برطرف کردن آن بهترین راه را انتخاب کنید.

ارور IE و FE

یکی از مهم‌ترین و شایع‌ترین مشکلاتی که ظرفشویی پیدا می‌کند، مشکل در ورود آب است. بدین صورت که ورود آب و مسیرهای ورود آب مشکل پیدا می‌کنند. این مشکل با ارورهای مختلفی همرا است که می‌توان به IE و FE اشاره کرد. برای اینکه منشا عیب به طور صحیحی پیدا شود، از تکنسین ماهر کمک بگیرید.

ارور PE و PF

ممکن است جریان برق قطع شده باشد و یا مسیر جریان مشکل داشته باشد. این مشکل نیز یکی از موارد شایع است که در این صورت باید جریان برق و سیم‌کشی‌ها بررسی شوند. ارور PE و PF از جمله ارورهایی هستند که به این مورد اشاره دارند.

ارور TE

یکی دیگر از مشکلات و عیب‌های شایع ظرفشویی ال جی که تعمیر ماشین ظرفشویی ال جی را ضروری می‌سازد، خرابی برد دستگاه است. از آن جایی که برد دستگاه همانند مرکز فرمان دستگاه عمل میکند، در صورت آسیب دیدن، کار نکردن دستگاه را منجر می‌شود. بدین ترتیب از اهمیت بالایی برخوردار است. یکی از ارورهایی که مربوط به خرابی برد ظرفشویی ال جی است، ارور TE است که برای برطرف شدن آن مهارت بالا لازم است.

ارور HE، AE، EI و OE

 • گاهی در اثر عوامل مختلف و خرابی قطعات مختلف دستگاه، دما بیش از حد بالا می‌رود و در این صورت ممکن است با ارورهایی از جمله HE مواجه شوید. برای برطرف کردن این مشکل باید سنسور دمایی و ترمیستور بررسی شوند.
 • دستگاه شما ممکن است نشتی پیدا کند. این اتفاق می‎تواند در اثر اتصال غیرصحیح اجزا و قطعات رخ دهد. در این صورت شما با ارور AE وEI مواجه خواهید شد.
 • یکی از مراحل مهمی که در دستگاه انجام می‌شود، مرحله تخلیه است. اگر این فرآیند با اختلال مواجه شود، احتمالا با ارور OE مواجه خواهید شد که برای رفع آن باید اقدام کنید.

ارورها و خطاهای ظرفشویی ال جی بسیار فراتر از این مواردی بود که بالاتر بررسی شد، این موردها صرفا نمونه‌ای از خطاها و مخصوصا خطاهای شایع بودند که افراد با آن مواجه می‌شوند. ارورهای ظرفشویی ال جی تنها به ورود آب و المنت خلاصه نمی‌شوند، بلکه هریک از قطعات ممکن است آسیب ببینند و عملکرد دستگاه را مختل کنند و باعث بروز خطا شوند. ممکن است مشکل مربوط به تجمع بیش از حد آب، دمای آب، قطعاتی مثل هیدروستات، ترموستات، پمپ تخلیه و حتی موتور باشد که خرابی هر یک از این موارد با ارورها و خطاهای مخصوص به خود همراه است.

نکته قابل توجه و مهم این است که ممکن است یک ارور منشاهای متفاوتی داشته باشد که با عیب یابی آن‌ها، برطرف می‌شود. بنابراین تخصص در این زمینه از اهمیت بالایی برخوردار است که تمامی منشاهای احتمالی عیب بررسی و در صورت وجود مشکل، برطرف شوند.