یکی از عناصری که بدون شک در زیبایی فضای خانه تأثیر به سزایی دارد، استفاده از گل و گیاه است. اگر شما هم اهل نگهداری از گل و گیاه هستید و اکنون به دنبال گل و گیاهان جدیدی می‌گردید، تا انتهای این مطلب همراهمان باشید! در این صفحه به بررسی کامل گرانترین گلهای آپارتمانی و گیاهان آپارتمانی لوکس خواهیم پرداخت و در عین حال هرآنچه که در موردشان باید بدانید را توضیح خواهیم داد.

گرانترین گلهای آپارتمانی

استفاده از گل‌های طبیعی در منزل، برای زیباسازی فضا از بهترین انتخاب‌ها است. در صورتی که می‌خواهید از گل‌های گران‌ قیمت برای دکور استفاده کنید، در ادامه مجموعه‌ای از بهترین و گرانترین گلهای آپارتمانی را برایتان جمع‌آوری کرده‌ایم. در عین معرفی هر یک از گل‌ها، در رابطه با شیوه نگهداری آنها نیز توضیحات لازم را ارائه خواهیم کرد تا بتوانید بهترین گل آپارتمانی را برای منزل خود برگزینید. این گل‌ها عبارت هستند از:

گل ارکیده

بدون استثنا اولین گل منتخب آپارتمانی، گل ارکیده است که علاوه‌ب ر زیبایی منحصر به‌ فرد خود، شیوه نگهداری خاصی نیز دارد. این گل از گل‌های ثروتمندان بوده و به همین سبب احتمالا در فیلم‌ها نیز آن را دیده باشید که چگونه افراد ثروتمند از آن برای دیزاین خانه‌شان استفاده کرده‌اند!

از نقاط قوت این گل زیبا می‌توان به وجود رنگ‌های بی‌شمار آن اشاره کرد که هر رنگ دارای زیبایی خاصی است؛ در نتیجه این طیف رنگی گسترده، به سادگی می‌توانید رنگ مناسب گل ارکیده را انتخاب و در منزلتان قرار دهید. برای نگهداری آن نیز باید از میزان رطوبت، آبیاری مناسب و کافی و نور محیط مطمئن شوید تا ارکیده پژمرده نشود.

گل ارکیده

آنتوریوم

در دومین مورد از معرفی گرانترین گلهای آپارتمانی به آنتوریوم می‌رسیم که ظاهرش اندکی شبیه ارکیده بوده و انتخاب اغلب ثروتمندان به شمار می‌آید. این گل برگ‌هایی قلبی شکل داشته و رنگ قرمز آن بسیار دلربا و جالب توجه است. این گل زیبا نیز روش نگهداری مشابهی همانند ارکیده دارد و لازم است در فضایی مرطوب قرار گیرد. همچنین، باید نور به صورت غیر مستقیم به آن بتابد.

آنتوریوم

گل استرلیتزیا

احتمالا این گل زیبا و جذاب را در دسته گلهای گران‌ قیمت دیده باشید! گیاه استرلیتزیا که به پرنده بهشتی نیز معروف است، با داشتن رنگ‌های مختلف برای زیباسازی منزلتان گزینه‌ای عالی به شمار می‌رود؛ چرا که تنوع رنگی بالایی داشته و در نتیجه در هر منزلی، با هر رنگ دکوری، می‌تواند زیبایی و جلوه خاصی را به ارمغان آورد.

روش نگهداری این گل نیز چندان سخت نبوده و تنها باید در نور غیر مستقیم قرار گیرد و در زمان درست آبیاری شود. در ضمن، به وجود رطوبت نیز حساس بوده و باید در فضایی مرطوب قرار بگیرد.

 گل استرلیتزیا

گرانترین و لوکس‌ترین گیاهان آپارتمانی

در صورتی که نگهداری گیاهان را بر گل‌ها ترجیح می‌دهید، این بخش از مقاله برای شماست! در این قسمت به معرفی گیاهان آپارتمانی لوکس خواهیم پرداخت که برای زیباسازی فضای منزلتان می‌توانید از آنها استفاده کنید.

توجه داشته باشید که لیست گیاهان آپارتمانی لوکس بی‌شمار بوده اما در ادامه سه مورد از بهترین‌ها را برایتان گردآوری کرده و نحوه نگهداری آنها را نیز توضیح داده‌ایم. این گیاهان شامل موارد زیر هستند:

گیاه برگ انجیری

اولین مورد از گیاهان لوکس آپارتمانی که امروزه بین عده زیادی نیز رواج پیدا کرده، گیاه برگ انجیری است. این گیاه انواع مختلفی دارد که گران‌ترین مدل آن، گیاه برگ انجیری ابلق است. به دلیل وجود رگه‌های سفید، زیبایی فوق‌ العاده‌ای دارد.

نوع دیگر آن که گران‌ قیمت بوده و ظاهری بسیار جذاب دارد، مدل آبلیکوآ است که برگ‌هایی بزرگ با بخش‌هایی خالی داردو ظاهری توری به آن بخشیده است. نحوه نگهداری برگ انجیری نیز تقریبا ساده بوده و کافی است که به اندازه کافی به آن آب داده شود و در محیطی با نور غیرمستقیم قرار گیرد. وجود رطوبت در فضا نیز می‌تواند برای رشد هرچه‌ بیشتر آن مفید باشد!

گیاه برگ انجیری

فیکوس الاستیکا

اگر به دنبال گیاهی لوکس با ظاهری شیک هستید، این گیاه برای شماست! فیکوس الاستیکا رشد متوسطی داشته و در نهایت، ارتفاع آن به ۵۰ الی ۶۰ سانتی‌ متر خواهد رسید. بنابراین اگر به دنبال گیاهی ساده و در عین حال مدرن برای تزئین دکور خانه‌تان هستید، فیکوس الاستیکا را از دست ندهید!

روش نگهداری آن ساده بوده و به آبیاری متوسطی نیاز دارد. برای جلوگیری از سوختن برگ‌هایش، گیاه را در معرض نور غیر مستقیم آفتاب قرار دهید و در عین حال در فضایی مرطوب نگهداری کنید.

فیکوس الاستیکا

فیلودندرون برگ کنگره‌ای

در آخرین مورد از معرفی گیاهان آپارتمانی لوکس، به فیلودندرون برگ کنگره‌ای می‌رسیم. این گیاه برگ‌هایی نازک داشته و به خاطر تناژ رنگی برگ‌هایش، ظاهری کاملا لوکس و جذاب دارد. اگر به دنبال گیاهی تقریبا کوچک برای دیزاین اتاقتان باشید، می‌توانید فیلودندرون برگ کنگره‌ای را در اولویت قرار دهید! روش نگهداری آن نیز تقریبا راحت بوده و سختی خاصی ندارد؛ تنها باید زمانی که خاکش خشک شده، به آن آب دهید و در معرض نور غیر مستقیم قرار دهید.

فیلودندرون برگ کنگره‌ای

طبقه بندی شده در

با برچسب در