امروزه ماشین ظرفشویی به عنوان یکی از مهم‌ترین و پرکاربردترین لوازم آشپزخانه محسوب می‌شود که مانند هر وسیله برقی دیگری می‌تواند عملکرد آن دچار مشکل شود. ما در این صفحه از استاده قصد داریم به معرفی نکاتی پیرامون تعمیر ماشین ظرفشویی حایر (Haier) بپردازیم و قیمت تعمیرات ماشین ظرفشویی را بررسی نماییم. از شما عزیزان دعوت می‌شود تا در ادامه مطلب همراه ما باشید.

نمایندگی تعمیر ماشین ظرفشویی حایر

نمایندگی تعمیر ماشین ظرفشویی حایر با اعزام تعمیرکاران ماهر و متخصص تمامی خدمات نصب، سرویس، عیب‌یابی دقیق و تعمیر اصولی دستگاه را بالاترین کیفیت به انجام می‌رساند. تکنسین‌های متخصص نمایندگی تعمیر ماشین ظرفشویی حایر با بهره‌گیری از به‌روزترین تجهیزات و استفاده از قطعات اورجینال و باکیفیت در 24 ساعت شبانه روز و 7 روز هفته آماده خدمت‌رسانی به شما کاربران عزیز می‌باشند.

چند مورد از مهم‌ترین خدماتی که توسط نمایندگی تعمیر ماشین ظرفشویی حایر ارائه می‌شود، شامل موارد زیر می‌باشد:

 • راه اندازی و نصب ماشین ظرفشویی حایر
 • سرویس منظم و دوره‌ای ماشین ظرفشویی حایر
 • عیب‌یابی دقیق و برطرف نمودن مشکل پیش آمده برای دستگاه
 • تعمیر ماشین ظرفشویی حایر در محل
 • اعزام تکنسین‌های متخصص و با تجربه در کوتاه‌ترین زمان ممکن
نمایندگی تعمیر ماشین ظرفشویی حا

قیمت تعمیرات ظرفشویی حایر

نوع خدمت ارائه شدهقیمت به تومان
نشت یابی و برطرف نمودن آبریزی ظرفشویی حایر250.000 الی 450.000
تعمیر پمپ تخلیه ظرفشویی حایر 450.000
تعویض پمپ تخلیه ظرفشویی حایر 700.000 الی 2.000.000
تعمیر برد ظرفشویی حایر 650.000 الی 1.000.000
تعویض آکوا استاپ ظرفشویی حایر 600.000 الی 1.000.000
تعمیر موتور ظرفشویی حایر 600.000 الی 1.800.000
تعویض موتور ظرفشویی حایر 1.000.000 الی 2.100.000
تعمیر المنت ظرفشویی حایر 800.000 الی 2.000.000
تعویض المنت ظرفشویی حایر 2.800.000 الی 3.300.000
تعویض چاهک ظرفشویی حایر 1.000.000 الی 2.400.000
تعویض موتور ساعت ظرفشویی حایر 400.000 الی 700.000
تعویض سنسور ظرفشویی حایر 400.000 الی 700.000
تعویض شیر برقی ظرفشویی حایر 400.000 الی 700.000

تعیین قیمت تعمیرات ظرفشویی حایر زیر نظر تعرفه اتحادیه و نهادهای نظارتی اما تحت تاثیر عوامل گوناگونی انجام می‌گردد. به همین جهت در نظر گرفتن قیمت ثابت و مشخصی برای آن امکان‌پذیر نمی‌باشد. مهم‌ترین عوامل موثر بر قیمت تعمیر ماشین ظرفشویی حایر عبارت هستند از:

 • نوع و مدل ماشین ظرفشویی حایر و تکنولوژی مورد استفاده در دستگاه
 • کیفیت قطعات استفاده شده هنگام تعمیر دستگاه (اصل و یا غیر اورجینال بودن آنها)
 • مدت زمان ضمانت ماشین ظرفشویی
 • نوسانات وضعیت اقتصادی بازار

عیب یابی ظرفشویی حایر (و راهکار)

پیش از اقدام به تعمیر دستگاه نیاز است عیب یابی ظرفشویی حایر به شکل کاملا دقیق انجام پذیرد. در صورتی که علت مشکل پیش آمده برای دستگاه به درستی تشخیص داده نشود، خرابی گسترده‌تر و افزایش هزینه تعمیرات را به دنبال دارد. در این قسمت به عیب ‌یابی مهم‌ترین و رایج‌ترین مشکلات گزارش شده برای ماشین ظرفشویی حایر و ارائه راهکار مناسب و اصولی جهت برطرف نمودن آنها می‌پردازیم.

ماشین ظرفشویی حایر ظروف را به خوبی نمی‌شوید.

اگر پس از اتمام عملیات شستشوی ماشین ظرفشویی حایر، ظروف به خوبی تمیز نشده‌اند، بهتر است در ابتدا نسبت به تمیز کردن اسپری و بازوهای آب‌پاش دستگاه اقدام نمایید. همچنین توصیه می‌شود پیش از قرار دادن ظروف در ماشین ظرفشویی، تمامی مواد غذایی داخل آنها را خارج سازید.

ماشین ظرفشویی حایر نشتی آب دارد.

یکی از مشکلات رایج پیش آمده برای ماشین ظرفشویی حایر نشتی آب در نظر گرفته می‌شود. اگر سریعا نسبت به برطرف نمودن مشکل اقدام نشود، آسیب‌های جدی و جبران ناپذیری به دستگاه وارد خواهد شد. چند مورد از مهم‌ترین دلایل بروز این مشکل عبارت هستند از:

 • انسداد و یا پارگی شلنگ تخلیه دستگاه
 • آسیب‌دیدگی واشر لاستیکی
 • بروز اشکال در عملکرد پمپ ماشین ظرفشویی
 • آسیب‌دیدگی لاستیک اطراف درب دستگاه

بهتر است در این شرایط برای عیب‌یابی دقیق و تعمیر ماشین ظرفشویی حایر، دستگاه خود را به تعمیرکاران مجرب و متخصص بسپارید.

ماشین ظرفشویی حایر روشن نمی‌شود.

هنگام روشن نشدن ماشین ظرفشویی حایر بهتر است در قدم اول از برقراری جریان برق و عملکرد صحیح پریز برق، کابل دستگاه و سایر اتصالات اطمینان حاصل نمایید. در شرایطی که علت مشکل پیش آمده به میکرو سوئیچ، فیوز حرارتی، selector، رله استارت و… مربوط باشد، می‌بایست دستگاه خود را جهت عیب‌یابی دقیق و تعمیر اصولی به تعمیرکاران متخصص و نمایندگی‌های معتبر بسپارید. البته شایان ذکر است گاهی اوقات اشکال در بسته شدن درب و خرابی قفل درب نیز می‌تواند باعث روشن نشدن دستگاه گردد.

عیب یابی ظرفشویی حایر (و راهکار)

صداهای زیاد و غیرمعمولی از ماشین ظرفشویی حایر شنیده می‌شود.

علت شنیده شدن صداهای زیاد و غیرطبیعی از دستگاه می‌تواند مربوط به یکی از موارد زیر باشد:

 • عدم چینش صحیح ظروف در ماشین ظرفشویی
 • از کار افتادگی، آسیب‌دیدگی و یا شکستگی بلبرینگ دستگاه
 • آسیب‌دیدگی و پوسیدگی پولی قرقره ماشین ظرفشویی حایر
 • بروز اشکال در عملکرد پمپ تخلیه دستگاه

بوی بد و نامطبوع از ماشین ظرفشویی حایر استشمام می‌شود.

انسداد فیلتر تخلیه با پسماند و مواد غذایی به‌جامانده بر ظروف باعث استشمام بوی بد و نامطبوعی از ظروف شسته شده خواهد شد. مواد غذایی می‌توانند اطراف واشر و یا بازوهای آب‌پاش دستگاه تجمع نمایند و عملکرد کلی دستگاه را با مشکل روبه‌رو سازند.

آب داخل ماشین ظرفشویی حایر تخلیه نمی‌شود.

علت تخلیه نشدن آب ماشین ظرفشویی می‌تواند به آسیب‌دیدگی شلنگ دستگاه، کیپ شدن فیلتر تخلیه، بروز اشکال در عملکرد برد الکترونیک و یا شل شدن تسمه ماشین ظرفشویی مربوط باشد.

توصیه می‌شود جهت پیشگیری از بروز مشکلات جدی‌تر در سریع‌ترین زمان برای عیب‌یابی دقیق و مشکل عدم تخلیه آب و تعمیر ماشین ظرفشویی حایر، دستگاه خود را به تعمیرکاران باتجربه و متخصص بسپارید.

آبگیری ماشین ظرفشویی حایر به درستی انجام نمی‌شود.

هنگام شروع عملیات شستشو، آبگیری دستگاه اتفاق می‌افتد. گاهی اوقات معیوب بودن قفل درب، شیر ورودی آب ماشین ظرفشویی و یا بروز اشکال در عملکرد برد دستگاه می‌توانید عملیات آبگیری را با اختلال مواجه نماید. در این شرایط توصیه می‌شود برای تعمیر ماشین ظرفشویی حایر با تعمیرکاران متخصص و باتجربه مشورت فرمایید.

ظروف پس از اتمام عملیات شستشو سفیدک می‌زنند.

به طور معمول سختی آب منطقه و یا به اتمام رسیدن نمک ماشین ظرفشویی موجود در مخزن منجر به سفیدک زدن ظروف خواهد شد. توصیه می‌شود در این شرایط جهت تعمیر ماشین ظرفشویی حایر از مواد کمک‌کننده شستشو یا Rinse Aid استفاده نمایید.

پس از اتمام عملیات شستشو بر روی ظروف لکه باقی می‌ماند.

شما همراهان عزیز استاده می‌توانید جهت برطرف نمودن لکه‌های به‌جامانده بر ظروف و تعمیر ماشین ظرفشویی حایر از نمک دانه درشت و مایع جلا دهنده استفاده نمایید. همچنین بررسی میزان سختی آب منطقه و انتخاب صحیح برنامه شستشو نیز در رفع لکه‌ها کارساز خواهد بود.

طبقه بندی شده در