برای آگاهی شما از انواع ارور ظرفشویی ال جی در مدل‌های مختلف، جدولی قرار داده شده که علت خطا ظرفشویی ال جی و در ادامه به توضیح درباره آن و راه‌های برطرف کردنش می‌پردازیم.اگر مهارت کافی برای بررسی منشا و علت خطا و یا تعمیر و تعویض قطعات را ندارید، با تماس با کارشناسان معرفی شده در صفحه خدمات استاده از آن‌ها کمک بگیرید. “استاده” می‌تواند با معرفی تعمیرکاران معتبر تعمیر ماشین ظرفشویی شما را در این زمینه کمک کند.

جدول ارور ظرفشویی ال جی

علت ارورارور ظرفشویی ال جی
ورودی آبارور IE ماشین ظرفشویی ال جی مدل dc35t
تخلیه آب ماشین ظرفشوییارور OEماشین ظرفشویی ال جی مدل dc35t
نشتی آبخطا EIماشین ظرفشویی ال جی مدل dc35t
آب زیاد در محفظهارور FEماشین ظرفشویی ال جی مدل dc35t
سنسور دماارور TEماشین ظرفشویی ال جی مدل dc35t
موتور پمپ شستشوخطا LEماشین ظرفشویی ال جی مدل dc35t
هیتر ماشین ظرفشوییارور HEماشین ظرفشویی ال جی مدل dc35t
عملکرد موتورارور CEماشین ظرفشویی ال جی مدل de24
عملکرد موتورخطا LEماشین ظرفشویی ال جی مدل de24
نشتی دستگاهخطا EIماشین ظرفشویی ال جی مدل de24
پر شدن ماشین از آبارور FEماشین ظرفشویی ال جی مدل de24
گرم شدن بیش از حدخطا HEماشین ظرفشویی ال جی مدل de24
خشک کن دستگاهارور AEماشین ظرفشویی ال جی مدل de24
برقارور PEماشین ظرفشویی ال جی مدل de24
نمایشگر دستگاه دمای آب ورودیخطاTEماشین ظرفشویی ال جی مدل de24
آب ورودیارور IEماشین ظرفشویی ال جی مدل de24
برق ورودیخطا PFماشین ظرفشویی ال جی مدل de24
موتور پمپ شستشوارور LEماشین ظرفشویی ال جی مدل dc75b
نشت آبخطا EIماشین ظرفشویی ال جی مدل dc75b
قطع برقخطا PEماشین ظرفشویی ال جی مدل dc75b
خشک کن دستگاهارور OEماشین ظرفشویی ال جی مدل dc75b
آب ورودیخطا IEماشین ظرفشویی ال جی مدل dc75b
آب بیش از حدارور FEماشین ظرفشویی ال جی مدل dc75b

خطا IE ماشین ظرفشویی ال جی مدل dc35t

در این ارور ظرفشویی ال جی، ورود آب مشکل پیدا کرده است. بنابراین آسیب‌ها و انسداد لوله ورود آب و پس از آن پمپ را بررسی کنید. اگر مهارت کافی برای رفع مشکل را ندارید از تکنسین ماهر در این زمینه کمک بگیرید.

ارور OEماشین ظرفشویی ال جی مدل dc35t

تخلیه آب مختل شده است و برای رفع این خطای ظرفشویی ال جی باید پمپ تخلیه، لوله تخلیه و همچنین شلنگ تخلیه بررسی شود. در صورت نیاز، باید تعویض صورت بگیرد.

خطا EIماشین ظرفشویی ال جی مدل dc35t

این ارور ظرفشویی ال جی مربوط به نشتی می‌شود، پس ماشین و پمپ را از نظر نشتی بررسی کنید. جاهایی از دستگاه که احتمال نشتی دارند را بررسی کنید و نشتی‌ها را در صورت وجود برطرف کنید. پس از آن پمپ را نیز چک و در صورت عیب دار بودن تعمیر یا تعویض کنید.

ارور FEماشین ظرفشویی ال جی مدل dc35t

این خطا زمانی ظاهر می‌شود که تجمع بیش ار حد آب را داشته باشیم، بنابراین مشکل می‌تواند شیر برقی، برد الکترونیک و یا هیدروستات باشدو بررسی این قطعات نیاز به مهارت بالا دارد، تکنسین‌های استاده به شما در این زمینه کمک می‌کنند. دلایل اصلی خراب شدن شیر برقی ظرفشویی چیست؟

خطا TEماشین ظرفشویی ال جی مدل dc35t

سنسور دما، ترمیستور، مقاومت سنسور دما و برد  بررسی شود؛ چرا که این خطا مربوط به دما است و اگر مهارت لازم برای این اقدامات را ندارید، از کارشناسان در این زمینه کمک بگیرید.

خطا LEماشین ظرفشویی ال جی مدل dc35t

در این ارور ظرفشویی ال جی، برد کنترلی که به موتور شستشو مربوط است باید بررسی و عیب یابی شود.  حتما از تعمیرکار ماهر کمک بگیرید تا آسیب بیشتری به دستگاه وارد نشود.

ارور HEماشین ظرفشویی ال جی مدل dc35t

برای رفع این ارور باید برد کنترل هیتر و هیتر المنت بررسی شود، چرا که مشکل مربوط به دما است. اگر مهارت کافی برای این کار را ندارید، از تعمیرکار حرفه‌ای کمک بگیرید.

عیب یابی ماشین ظرفشویی ال جی و رفع مشکلات آن را می‌توانید اینجا مطالعه کنید.

خطا CEماشین ظرفشویی ال جی مدل de24

این ارور ظرفشویی ال جی مهم و مربوط به موتور است و موتور باید بررسی شود. تعمیر موتور از اهمیت بالایی برخوردار است، به همین دلیل از فرد حرفه‌ای در این زمینه کمک بگیرید.

ارور LEماشین ظرفشویی ال جی مدل de24

این خطا نیز مربوط به موتور است و در صورتی که پس از قطع و وصل کردن مجدد آن مشکل برطرف نشد، باید توسط فرد حرفه‌ای چک شود. موتور نقش مهمی در فعالیت ظرفشویی دارد، پس حتما آن را به تکنسین ماهر بسپارید.

خطا EIماشین ظرفشویی ال جی مدل de24

اتصال قطعات و میزان آب را بررسی کنید. درواقع این ارور ظرفشویی ال جی خبر از نشتی می‌دهد، به همین دلیل باید ابتدا اتصالات چک شود تا اگر موردی بود برطرف شود. اگر مهارت کافی برای بررسی همه قطعات را ندارید، از فرد ماهر کمک بگیرید.  علت اصلی جمع شدن آب کف ماشین ظرفشویی چیست؟ هفت دلیل اصلی را اینجا بخوانید!

خطا FEماشین ظرفشویی ال جی مدل de24

مشکل مربوط به ورود آب است، در نتیجه مسیر های ورود آب و همچنین پمپ آب را بررسی کنید. مسیر ورد آب یعنی شیر، شلنگ و لوله‌ها را بررسی کنید. هیدروستات را نیز بررسی کنید.

ارور HEماشین ظرفشویی ال جی مدل de24

اگر دستگاه بیش از حد گرم شده باشد، با این خطا ظرفشویی ال جی مواجه خواهید شد. بنابراین ترمیستور و سنسور دمایی بررسی شود.

مدار الکترونیکی هیتر را نیز بررسی و در صورت نیاز تعمیر کنید.

خطا AEماشین ظرفشویی ال جی مدل de24

احتمالا نشتی رخ داده و اجرا به خوبی به هم متصل نشده اند. برای بررسی بهتر است از تکنسین کمک بگیریدو استاده به شما در این زمینه کمک خواهد کرد.

خطا PEماشین ظرفشویی ال جی مدل de24

در این خطا ظرفشویی ال جی، قطعی برق رخ داده است. اتصالات و جریان برق را بررسی کنید. ممکن است سیم‌کشی پشت دستگاه مشکل داشته باشد. ابتدا جریان برق را بررسی کنید که قطع نشده باشد، سپس اتصالات و سیم‌کشی‌ها را از نظر عیب دار بودن بررسی کنید تا مشکل برطرف شود.

ارور TEماشین ظرفشویی ال جی مدل de24

این ارور زمان عیب دار شدن نمایشگر رخ می‌دهد و باید برد الکترونیکی پنل چک شود. این قطعه بسیار مهم است و برای بررسی آن حتما باید مهارت کافی وجود داشته باشد.

خطا IEماشین ظرفشویی ال جی مدل de24

مسیر ورودی آب را چک کنید. مسیر ورودی شیر آب، لوله و شلنگ است که ممکن است هر یک از این قطعات آسیب دیده باشند و در ورود آب اختلال ایجاد شود. هر یک از این موارد را بررسی کنید و اگر آسیب دیده بودند، به تعویض یا برطرف کردن عیب بپردازید.

ارور PFماشین ظرفشویی ال جی مدل de24

مشکل از جریان برق است، برای رفع این خطا سیم کشی را حتما بررسی کنید. حین بررسی جریان برق مراقب باشید و حتما از فرد ماهر کمک بگیرید.

خطا LEماشین ظرفشویی ال جی مدل dc75b

برای رفع این نوع ارور ظرفشویی ال جی، برد کنترل موتور پمپ شستشو بررسی و رفع عیب شود. برای این کار حتما از فرد ماهر کمک بگیرید، چرا که برد قطعه بسیار مهمی است و اگر به درستی و با مهارت بالا تعمیر و بررسی نشود، باعث اختلال در عملکرد کل دستگاه می‌شود.

ارور EIماشین ظرفشویی ال جی مدل dc75b

اگر با این خطا مواجه شدید، احتمالا نشتی آب وجود دارد؛ بنابراین باید قسمت‌های مختلف دستگاه که احتمال نشتی در آن‌ها وجود دارند، بررسی شوند و در صورت وجود مشکل بررسی شوند، سپس پمپ آب را نیز بررسی کنید.

خطا PEماشین ظرفشویی ال جی مدل dc75b

جریان برق مشکل دارد و قطع شده است. از آن جایی که وجود عیب در سیم‌کشی دستگاه ممکن است جریان برق را مختل کند، پس حتما سیم‌کشی و اتصالات را بررسی کنید که اگر مشکلی وجود داشت برطرف شود. حین بررسی جریان برق ایمنی را رعایت کنید و در صورت نداشتن مهارت کافی، از تکنسین ماهر در این زمینه کمک بگیرید.

خطا OEماشین ظرفشویی ال جی مدل dc75b

احتمالا در این ارور ظرفشویی ال جی، خشک کن ایراد دارد. پمپ تخلیه و شلنگ تخلیه را نیز بررسی کنید. اگر مهارت کافی ندارید با کارشناسان استاده تماس بگیرید. چرا ظرف در ماشین ظرفشویی خشک نمی‌شود؟

ارور IEماشین ظرفشویی ال جی مدل dc75b

در این ارور ظرفشویی ال جی ورود آب مشکل دارد. بدین ترتیب ابتدا باید مسیر ورود آب به صورت کامل بررسی شود و هر مشکلی که در هر قسمتی از مسیر وجود داشت باشد برطرف شود، سپس یکی دیگر از عوامل احتمالی به وجود آمدن این خطا که پمپ آب است، بررسی شود تا در صورت عیب دار بودن، برطرف شود. البته اگر مهارت کافی در این زمینه ندارید، حتما از کارشناس در این زمینه کمک بگیرید.

خطا FEماشین ظرفشویی ال جی مدل dc75b

احتمالا تجمع آب وجود دارد، پس شیر برقی را بررسی کنید تا در صورت وجود مشکل، آن را برطرف کنید. اگر عیب هنوز برطرف نشده بود، باید برد الکترونیکی را نیز بررسی کنیذ، چرا که ممکن است مشکل مربوط به آن باشد. برای بررسی برد الکترونیکی از تکنسین ماهر کمک بگیرید تا آسیبی به دستگاه وارد نشود.

طبقه بندی شده در