ماشین لباسشویی و ظرفشویی ال جی در مدل‌ها و انواع مختلفی در بازار موجود هستند. در مدل‌های جدید، صفحه نمایشی برای نشان‌دادن اطلاعات دستگاه و کد خطاها تعبیه شده است. این مشکلات و خطاها، با حروف اختصاری کدها روی صفحه نمایان می‌شوند. بیشتر خطاهای ماشین لباسشویی و ظرفشویی ال جی مشابه یکدیگر هستند. در این مطلب از خدمات تعمیر ظرفشویی و تعمیر لباسشویی برخی روش‌های رفع ارور IE لباسشویی ال جی و رفع ارور IE ظرفشویی ال جی را شرح خواهیم داد.

در صورتی که مهارت زیادی برای عیب یابی و رفع عیب ندارید، برای تعمیر ماشین ظرفشویی ال جی و تعمیر ماشین لباسشویی ال جی از تکنسین متخصص کمک بگیرید.

بررسی شلنگ لباسشویی و ماشین ظرفشویی ال جی

یکی از مشکلات شایعی که می‌تواند منجر به ارور IE در ماشین لباسشویی یا ظرفشویی ال جی شود، نقص شلنگ ورودی آب است. در حالت کلی می‌توان گفت زمانی این کد ارور روی صفحه نمایش مشاهده می‌گردد که آب به میزان کافی وارد ماشین نشده باشد.

برای اینکه درباره ارورهای دیگر لباسشویی ال جی بدانید، کلیک کنید. (ارور ماشین لباسشویی ال جی و رفع خطا ماشین لباسشویی LG)

اگر شلنگ ورودی آب دچار تاشدگی و پیچ‌خوردگی باشد، آب نمی‌تواند مسیر خود را به راحتی طی کند. بنابرین در طول مدت زمانی که در برنامه‌ریزی ماشین لباسشویی و ظرفشویی مشخص شده است، آب به ماشین نمی‌رسد.

برای رفع ارور IE ظرفشویی ال جی و هم‌چنین ماشین لباسشویی این برند، از وجود فضای کافی برای این که شلنگ ورودی آب به طور کامل صاف و بدون پیچ و تاب باشد، اطمینان حاصل کنید.

شلنگ نامناسب، علت ارور IE لباسشویی و ظرفشویی ال جی

 • شلنگ‌های ماشین لباسشویی و ظرفشویی انواع مختلفی دارند. در صورتی که قبلا شلنگ دستگاه خود را تعویض کرده‌اید، ممکن است شلنگ جدید، مناسب مدل ماشین لباسشویی و ظرفشویی شما نباشد.
 • هم‌چنین احتمال دارد که کیفیت شلنگ مناسب نبوده و بعد از مدتی دچار ترک و پوسیدگی و در نهایت نشت آب شود.

برای برطرف نمودن ارور IE ظرفشویی ال جی و ارور IE لباسشویی ال جی، قبل از تعویض شلنگ، مدل و برند ماشین و مشخصات شلنگ را به فروشنده یا تعمیرکار ارائه دهید تا مناسب‌ترین جایگزین برای شلنگ ماشین شما انتخاب شود.

رفع ارور E1 لباسشویی ال جی را اینجا بخوانید.

قطع بودن و نرسیدن آب به ماشین

یکی دیگر از مواردی که باعث ارور IE ظرفشویی ال جی و ارور IE لباسشویی ال جی می‌شود، مشکلات مربوط به شبکه آب است. موارد گوناگونی سبب نرسیدن آب به ماشین لباسشویی و ظرفشویی می‌شوند. برخی از این موارد به شرح زیر هستند:

 • به دلیل شکستگی لوله در شبکه آب شهری در نزدیکی منزل شما، آب قطع شده باشد.
 • در لوله‌کشی داخلی ساختمان و منزل شما مشکل به وجود آمده باشد.
 • فلکه آب ساختمان خراب شده یا روی فشار کم تنظیم شده باشد.
 • املاح آب در لوله‌ها رسوب کرده و سبب گرفتگی لوله شود.
 • به طور هم‌زمان چند شیر آب باز بوده و سبب کاهش فشار آب شوند.

خرابی شیر آب سرد و گرم لباسشویی و ظرفشویی ال جی

ماشین‌های ظرفشویی معمولا به شیر آب سرد و ماشین‌های لباسشویی نیز به هر دو شیر یا تنها شیر آب سرد متصل می‌گردند. اگر این شیرهای برقی خراب شوند، آب به ماشین نمی‌رسد و ارور IE ظرفشویی ال جی و ارور IE لباسشویی ال جی روی صفحه نمایش، نشان داده می‌شوند.

بررسی خرابی شیرهای برقی امری تخصصی بوده و نیاز به ابزاری مانند مولتی‌متر دارد. بهتر است تشخیص این موضوع را به افراد حرفه‌ای بسپارید تا در صورت نیاز، تعمیر یا تعویض شیر به درستی انجام شود.

انسداد فیلتر ماشین لباسشویی و ظرفشویی ال جی

فیلترهای متعددی در ماشین لباسشویی و ظرفشویی وجود دارند. برخی از این فیلترها در مسیر ورودی آب برای جلوگیری از ورود رسوب آب به ماشین و برخی دیگر در مسیر خروجی قرار می‌گیرند. وظیفه فیلترهای خروجی این است که آلودگی‌های بعد از شست‌وشو وارد بخش تخلیه نشوند و راه خروجی آب مسدود نگردد. در صورت انسداد این فیلترها، ارور IE ظرفشویی ال جی و ارور IE لباسشویی ال جی به وجود می‌آیند.

برای اینکه درباره ارورهای دیگر ظرفشویی ال جی بدانید، کلیک کنید. جدول ارور ظرفشویی ال جی و رفع خطا ظرفشویی LG

تمیز کردن فیلتر لباسشویی ال جی

 1. ابتدا باید ماشین لباسشویی را از برق بکشید و شیرهای آب را ببندید.
 2. فیلترهای ورودی آب را به دقت جدا کرده و در محلول سرکه و آب یا سایر محلول‌های پاک‌کننده قرار دهید.
 3. بعد گذشت چند ساعت فیلترها را به آرامی شسته و دوباره در سر جای خود قرار دهید.

فیلتر خروجی ماشین لباسشویی عموما در قسمت پایینی جلوی ماشین وجود دارد. بعد از باز کردن درب و چرخاندن فیلتر برعکس عقربه‌های ساعت، فیلتر خارج می‌شود. این فیلتر را نیز به دقت تمیز کرده و دوباره به ماشین متصل کنید. در صورتی که فیلترها آسیب دیده باشند، بهتر است تعویض گردند تا ارور IE لباسشویی ال جی برطرف شود.

تمیز کردن فیلتر ماشین ظرفشویی ال جی

ارور IE ظرفشویی ال جی
 1. ابتدا ظروف و سبدهای داخل ماشین ظرفشویی را خالی کرده و از برق بکشید.
 2. فیلتر ماشین ظرفشویی اکثرا در قسمت پایینی دستگاه قرار دارد. فیلتر را خارج کرده و در محلول پاک‌کننده حاوی جوش‌شیرین یا سرکه قرار دهید.
 3. بعد از مدت زمانی فیلترها را بشویید و با دستمال خشک کنید و دوباره درون ماشین ظرفشویی قرار دهید.

خرابی سنسور تشخیص سطح آب دستگاه

یکی دیگر از دلایل بروز ارور IE ظرفشویی ال جی و ارور IE لباسشویی ال جی، خرابی قطعات الکترونیکی به خصوص سنسور تشخیص آب است. خرابی بخش‌های گوناگونی منجر به این می‌شود که میزان آب درون ماشین به اندازه کافی نباشد. عیب‌یابی این موضوع نیازمند تسلط و دانش کافی است.

در صورتی که این کد ارور ماشین ظرفشویی یا لباسشویی شما با راهکارهای مطرح شده برطرف نشد، حتما با یک تعمیرکار حرفه‌ای تماس بگیرید تا قطعات داخلی و سنسورهای دستگاه شما را بررسی و تعمیر یا تعویض نماید.