امروزه ماشین‌ لباسشویی بکو (Beko) با شهرت نوآوری، کیفیت بالای محصولات و قابل اطمینان بودن خود، به عنوان انتخابی محبوب شناخته می‌شود. با وجود تمام مزایای این دستگاه، ممکن است حین عملکرد دچار مشکلاتی شود که آگاهی از کد خطای لباسشویی بکو می‌تواند در این زمینه کمک‌کننده باشد. در ادامه مطلب قصد داریم تا به معرفی کدهای خطا و ارور ماشین لباسشویی بکو بپردازیم و راه حل مناسبی برای آن‌ها ارائه دهیم.

ارورهای ماشین لباسشویی بکو

اگر هنگام کار کردن با ماشین لباسشویی بکو با پیغام خطا مواجه شدید، مهم است که قبل از اقدام به برقراری تماس با نمایندگی خدمات پس از فروش و یا ارتباط با تعمیرکاران متخصص، با کدهای خطا، ارورها و نحوه برطرف کردن آن‌ها آشنا باشید و تنها هنگامی که در مورد چگونگی رفع مشکل مطمئن نیستید یا نمی‌توانید آن را به تنهایی حل کنید، از دانش و مهارت تکنسین متخصص کمک بگیرید. با رسیدگی سریع به کدهای خطا، عیب‌یابی دقیق و رفع مشکلات به طور صحیح و اصولی، ماشین لباسشویی بکو شما برای سال‌های آینده به درستی به کار خود ادامه خواهد داد.

ارورهای ماشین لباسشویی بکو

ارور E1 ماشین لباسشویی بکو

به طور معمول هنگام مواجهه با کد خطا E1، در عملکرد NTC یا همان سیم‌کشی ترمیستور دستگاه، مشکلی به وجود آمده است. به منظور اطمینان حاصل کردن از بروز این مشکل، تنها کافی است تا ترمیستور ماشین لباسشویی بکو را چک کنید که آیا 4700 اهم با دمای 25 درجه سانتی گراد را به شما نشان می‌دهد یا خیر.

ارور E2 ماشین لباسشویی بکو

مشاهده ارور E2 در ماشین لباسشویی بکو معمولا مربوط به اشکال در عملکرد گرمکن آب و یا سیم‌کشی دستگاه می‌باشد. توصیه می‌شود جهت عیب‌یابی دقیق‌تر و تعمیر اصولی ماشین لباسشویی بکو، از تعمیرکاران متخصص و حرفه‌ای در این زمینه کمک بگیرید.

ارور E3 ماشین لباسشویی بکو

علت اصلی مشاهده ارور E3 ماشین لباسشویی بکو مربوط به بروز اشکال در عملکرد گرمکن آب می‌باشد و عبارتی دیگر، همواره جریان ثابت و یکنواختی از گرما در دستگاه جریان دارد. به منظور حل این کد خطا بهتر است که رله برد کنترل ماشین لباسشویی را از لحاظ سالم بودن عملکرد گرمکن آب بررسی کنید. توصیه می‌شود که این کار توسط یک تکنسین ماهر و متخصص انجام پذیرد.

ارور E4 ماشین لباسشویی بکو

مشکلاتی که منجر به پر نشدن آب ماشین لباسشویی بکو می‌گردند، باعث می‌شوند که شاهد ارور E4 باشیم. گاهی اوقات این مشکلات با کمک دفترچه راهنمای دستگاه به سادگی حل می‌شوند؛ اما در برخی مواقع می‌توانند بسیار پیچیده باشند که برای رفع آن‌ها نیاز است، شیرآب، سیم‌کشی و… توسط فرد ماهر و متخصص بررسی و مشکلات مربوط به آن‌ها برطرف شوند.  

ارور E5 ماشین لباسشویی بکو

وقتی که با کد خطا E5 مواجه می‌شوید، بدانید که این خطا به علت بروز اشکال در فرآیند مربوط به زهکشی و تخلیه شدن آب می‌باشد. دلیل بروز این مشکل می‌تواند ناشی از گرفتگی ساده فلیتر پمپ و یا مشکلات پیچیده‌تری باشد. به منظور رفع این کد خطا، تکنسین متخصص باید ضمن بررسی دقیق دستگاه و تشخیص صحیح علت مشکل پیش آمده، به تعمیر اصولی آن بپردازد. (اما نحوه تعویض پمپ تخلیه ماشین لباسشویی به چه صورت انجام می‌شود؟)

رور E6 یا E60 ماشین لباسشویی بکو

ارور E6 ماشین لباسشویی بکو که با نام E60 نیز آن را می‌شناسیم، عمدتا مربوط به بروز اشکال در عملکرد قطعات سیستم گرمایشی و موتور می‌باشد. مشکلات متعددی می‌توانند در عملکرد این قطعات اختلال ایجاد کنند، بنابراین توصیه می‌شود جهت پیشگیری از بروز مشکلات جدی‌تر، هرچه سریع‌تر دستگاه خود را به تعمیرکار ماهر و متخصص بسپارید.

ارور E7 ماشین لباسشویی بکو

هنگامی که سنسور تشخیص سطح آب ماشین لباسشویی بکو قادر نیست تا وظایف خود را به درستی انجام دهد، ارور E7 بر روی نمایشگر دستگاه ظاهر می‌گردد. یکی از علائمی که شما را مطمئن می‌کند دستگاهتان دچار ارور E7 شده است، این است که هر زمان ماشین لباسشویی را روشن می‌کنید، تخلیه آب انجام می‌شود. بهتر است جهت پیشگیری از بروز مشکلات جدی‌تر، مشکل سنسور تشخیص آب توسط یک تکنسین متخصص با دقت بررسی به درستی رفع شود.

ارور E17 ماشین لباسشویی بکو

به طور معمول علت مشاهده کد خطای E17 مربوط به تشخیص حجم بیش از حد کف توسط دستگاه می‌باشد که به احتمال زیاد علت بروز این مشکل مربوط به استفاده از مواد شوینده بی‌کیفیت و نامرغوب و یا مصرف مقدار زیادی از مواد شوینده می‌باشد. ولی نگران نباشید؛ شما می‌توانید به تنهایی این مشکل را تنها با تمیز کردن کف و یک بار آبکشی کردن دستگاه (بدون لباس)، برطرف کنید. (اما نحوه استفاده از نرم‌کننده در ماشین لباسشویی به چه صورت است؟)

ارور E20 یا E21 یا C2 ماشین لباسشویی بکو

کدهای خطای E20 یا E21 ماشین لباسشویی بکو که با نام C2 نیز شناخته می‌شوند، معمولا مربوط به بروز اشکال در عملکرد پمپ کردن می‌باشد. اگر عملیات تخلیه آب یا چرخیدن درام نیز به درستی انجام نشوند، می‌توانند منجر به مشاهده این کد خطا شوند. بنابراین توصیه می‌شود جهت عیب‌یابی دقیق دستگاه، از دانش و تجربه تعمیرکاران متخصص کمک بگیرید.

ارورهای ماشین لباسشویی بکو

ریست ماشین لباسشویی بکو

برای ریست کردن ماشین لباسشویی بکو، در ابتدا باید به مدت 5 ثانیه دکمه شروع را بفشارید تا پمپ تخلیه راه‌اندازی شود. سپس اجازه دهید ماشین لباسشویی همانند قبل، روال طبیعی خود را انجام دهد که این کار ممکن است 2 دقیقه یا بیشتر به طول بینجامد. در نهایت، پس از انجام مراحل ذکر شده، ماشین لباسشویی بکو ریست می‌گردد و شما می‌توانید برنامه شستشوی مورد نظر خود را انتخاب کنید و با خیالی آسوده لباس‌های کثیف خود را به دستگاه بسپارید.

طبقه بندی شده در