ماشین لباسشویی بوش از محبوب‌ترین برندهای لباسشویی در میان کاربران است که به دنبال استفاده مداوم و مستمر و در صورت مواجهه با مشکل، به تنظیم مجدد کارخانه و ریست نیاز دارد. گفتنی است ریست کردن لباسشویی بوش از جمله اقدامات آسانی است که به منظور رفع رایج‌ترین عیوب پیش آمده برای ماشین لباسشویی قابل انجام است.

ما در این مطلب از استاده قصد داریم درباره نحوه ریست کردن لباسشویی بوش و ریست لباسشویی بوش سری 8 صحبت نماییم. توصیه می‌شود تا انتهای این مطلب از خدمات تعمیر ماشین لباسشویی استاده همراه باشید.

نحوه ریست کردن ماشین لباسشویی بوش

ریست کردن ماشین لباسشویی بوش یکی از کارهایی است که در کوتاه‌ترین زمان ممکن به منظور رفع مشکلاتی از لباسشویی از جمله کار نکردن دستگاه به دلیل بار زیاد، متوقف شدن ماشین لباسشویی در حین فعالیت، عدم چرخش ماشین و همچنین خاموشی ناگهانی آن قابل انجام است. همچنین در صورت بروز کدهای خطا توسط چراغ چشمک زن در صفحه نمایش لباسشویی نیز می‌توان به راحتی با ریست و تنظیم مجدد، عیب رخ داده را برطرف نمود. گفتنی است در صورت خرابی یا سوختگی قطعات داخلی دستگاه نمی‌توان از گزینه ریست استفاده کرد و لازم است تعمیرات تخصصی ماشین لباسشویی بوش توسط تعمیرکاران مجرب این حیطه انجام شود.

توصیه می‌گردد به منظور ریست اصولی ماشین لباسشویی بوش در ابتدا به دفترچه راهنمای مربوط به نوع دستگاه خود رجوع کنید. اما به طور کلی، نحوه ریست انواع مختلف ماشین لباسشویی بوش به شرح موارد زیر است. توصیه می‌گردد تمامی موارد گفته شده در ادامه مطلب را به ترتیب مراحل انجام دهید. (برنامه های شستشوی ماشین لباسشویی بوش)

ریست ماشین لباسشویی بوش بدون دکمه ریست

 در صورت وجود نداشتن دکمه ریست می‌توانید با مراجعه به دفترچه راهنمای ماشین لباسشویی بوش در ابتدا پریز برق دستگاه را قطع نمایید و بعد از گذشت مدت زمان مشخص شده طبق دفترچه راهنما، پس از نگه داشتن دکمه استارت به مدت 5 دقیقه، مجددا لباسشویی را به برق وصل نمایید و آن را روشن کنید. با انجام این کار و ضمن قطع و وصل شدن برق ورودی به دستگاه، عملیات ریست و تنظیم مجدد دستگاه انجام خواهد شد.

ریست ماشین لباسشویی بوش بدون دکمه ریست

ریست ماشین لباسشویی بوش با دکمه ریست

 1. در ابتدا با قطع کردن برق دستگاه، ماشین لباسشویی را خاموش نمایید.
 2.  فیکس کنید.cotton2-برنامه لباسشویی را بر روی گزینه
 3.  را بفشارید.temperature/speed spin3-دستگاه را روشن کرده و به محض روشن شدن آن دکمه
 4.  را فشار دهید.function/level water4-در این مرحله گزینه
 5.  بر روی صفحه نمایش لباسشویی، گزینه استارت را فشار دهید.T025-اکنون بلافاصله پس از نمایان شدن عبارت
 6.  بر لباسشویی، گزینه ری استارت را بزنید.ELT6-در این مرحله پس از نمایش عبارت
 7.  را به مدت چندین ثانیه فشار دهید.temperature7-در نهایت، کلید
 8.  بر روی ماشین لباسشویی بوش، عملیات ریست به پایان می‌رسد.EOT8-در گام آخر در صورت مشاهده شدن کد

در صورت کار نکردن دکمه ریست دستگاه، ممکن است مشکل به وجود آمده به دلیل خرابی تایمر، قفل کننده دستگاه و یا سوئیچ درب لباسشویی باشد.

ریست ماشین لباسشویی بوش دارای ولوم و قابلیت برنامه ریزی

 1. در ابتدا ولوم لباسشویی را روی ساعت 12 و در حالت خاموش قرار دهید.
 2. پس از بستن درب ماشین لباسشویی، ولوم را از موقعیت 12 به موقعیت 6 منتقل نمایید.
 3. طبق دفترچه راهنما، چند ثانیه صبر کرده و دکمه چرخش لباسشویی را فشار دهید.
 4. این مرحله، ولوم را در جایگاه 7 قرار داده و برای مدتی صبر نمایید.
 5. در گام آخر، مجددا ولوم را به موقعیت اولیه خود در ساعت 12 بازگردانید.

ریست ماشین لباسشویی بوش دارای ولوم و قابلیت برنامه ریزی بدون دکمه اسپین

 1. در ابتدا پس از خاموشی دستگاه و بسته شدن درب ماشین، ولوم لباسشویی را بر روی حالت خاموش بگذارید.
 2. در این حالت، به مدت چندین ثانیه دکمه استارت را بفشارید.
 3. ضمن نگه داشتن دکمه استارت، ولوم لباسشویی را با چرخش در خلاف جهت حرکت ساعت در موقعیت برنامه شستشوی سریع قرار دهید.
 4. در آخرین مرحله پس از رها کردن دکمه استارت، ولوم لباسشویی را به جایگاه اول خود در وضعیت خاموش برگردانید.

ریست کردن ماشین لباسشویی بوش سری 8

ریست کردن ماشین لباسشویی بوش سری 8

به دلیل کیفیت و تنوع بالای لوازم برقی بوش از جمله لباسشویی، ماشین لباسشویی‌های بوش در سری‌های متعددی تولید شده‌اند که یکی از باکیفیت‌ترین آنها سری 8 می‌باشد. گفتنی است با اینکه ماشین لباسشویی بوش سری 8 از کیفیت بالایی برخوردار است و بهینه‌ترین کارایی و عملکرد را برای کاربران آن به ارمغان می‌آورد، اما گاهی ممکن است بنا به دلایل مختلفی با مشکلاتی از قبیل کند بودن ساختار مواجه شود که در این صورت نیاز است ریست شود تا به تنظیمات اولیه کارخانه بازگردد.

گفتنی است نحوه ریست لباسشویی‌های سری جدید بوش از جمله سری 6 و 8 نیز مانند روش‌های گفته شده در بالا و بر اساس دکمه ریست قرار گرفته بر روی دستگاه قابل انجام است.

توصیه می‌گردد در صورت بروز مشکل در سری‌های جدید ماشین لباسشویی بوش در ابتدا دفترچه راهنمای آنها را مطالعه کنید و بدون اطلاع از مشکل پیش آمده و نوع خرابی، فقط و فقط به ریست اکتفا نکنید؛ چرا که ممکن است مشکلات جدی‌تر دستگاه با ریست رفع نشوند و با اقدامات ناآگاهانه، عملکرد کلی دستگاه با اختلال مواجه شود.

در این راستا، کارشناسان متخصص استاده ضمن بهره‌مندی از به روزترین تجهیزات و با به صرفه‌ترین هزینه‌ها در خدمات تعمیر ماشین لباسشویی بوش به شما کمک خواهند کرد. با ما در ارتباط باشید.

طبقه بندی شده در