ماشین‌های لباسشویی بوش مدل‌های متفاوتی دارند که تقریبا دارای برنامه‌های یکسانی هستند. در ادامه این مطلب از استاده به بررسی برخی از مهم‌ترین برنامه‌ شستشوی ماشین لباسشویی بوش می‌پردازیم. دقت داشته باشید در صورت تمایل جهت اقدام به تعمیرات لباسشویی در استاده می‌توانید روی آن کلیک کنید.

امروزه ساخت و تولید لوازم خانگی در برندهای مختلفی انجام می‌گیرد که یکی از برندهای معروف بوش می‌باشد. در این میان، ماشین لباسشویی بوش از جمله کاربردی‌ترین وسایلی است که در صورت آشنا بودن با تعدادی از برنامه‌ شستشوی ماشین لباسشویی بوش می‌توان بهترین استفاده بهینه از این وسیله پرکاربرد را داشت.

انواع برنامه شستشوی ماشین لباسشویی بوش

انواع برنامه‌های شستشوی ماشین لباسشویی بوش

همانطور که گفته شد، برنامه های شستشوی ماشین لباسشویی بوش متفاوت می‌باشند. بنابراین لازم است مهم‌ترین آنها را به ذهن بسپاریم. همچنین باید برای انتخاب برنامه ماشین لباسشویی بوش متناسب با کاربرد مورد نظر، برنامه مخصوص آن را انتخاب نماییم. در ادامه برخی از برنامه های شستشوی ماشین لباسشویی بوش توضیح داده شده‌اند:

برنامه Cottons

از برنامه های شستشوی ماشین لباسشویی بوش، برنامه Cottons است. معمولا از این برنامه برای شستشوی لباس‌های رنگی و مقاوم استفاده می‌گردد که از جمله این لباس‌ها می‌توان به پارچه‌هایی مانند ملحفه، لباس‌های پنبه‌ای، کتان و… اشاره کرد. آموزش شستن کاپشن چرم و پردار در لباسشویی و دستی را بخوانید.

در این برنامه دمای آب، بالاتر از شصت درجه سانتی گراد تنظیم شده است.

برنامه Delicate/silk

یکی دیگر از برنامه‌های شستشوی ماشین لباسشویی بوش، برنامه Delicate/silk می‌باشد. برای شستشوی لباس‌هایی با جنس بسیار ظریف استفاده می‌شود. این برنامه‌، شستشوی لباس را به مدت 40 دقیقه تنظیم کرده و در این حالت به آرامی می‌چرخد. همچنین در این برنامه دمای آب در سی درجه سانتی‌ گراد تنظیم شده است.

هنگام استفاده از این برنامه برای نتیجه مطلوب‌تر توصیه می‌شود از مقدار کمی نرم کننده نیز استفاده نمایید. نحوه استفاده از وایتکس در لباسشویی چیست؟

برنامه شستشوی aqua plus

از دیگر برنامه های شستشوی ماشین لباسشویی بوش می‌توان به برنامه aque plus اشاره کرد. از این برنامه برای آبکشی مجدد لباس‌ها استفاده می‌شود. روش‌های پاک کردن لکه روغن از لباس و چربی را در “استاده” مطالعه کنید.

برنامه شستشوی Drain یا Empty

از دیگر برنامه‌ شستشوی ماشین لباسشویی بوش، برنامه Drain می‌باشد که از این برنامه می‌توان برای تخلیه آب استفاده کرد.

برنامه Spin

یکی از برنامه هایی که پس از شستشوی لباس‌ها می‌توان برای خشک کردن ‌لباس‌ها بهره برد، برنامه Spin است.

برنامه Duvet program

از برنامه‌های شستشوی ماشین لباسشویی بوش، برنامه Duvet program می‌باشد. معمولا از این برنامه برای شستن لباس‌های ضخیم استفاده می‌گردد به طوری که شستشوی لباس‌ها در این حالت به مدت هشتاد دقیقه تنظیم شده است؛ بدون آنکه به ماشین لباسشویی فشار آمده یا کثیفی روی لباسها باقی بماند.

برنامه شستشوی لباسشویی Super Quick

برنامه Super Quick از برنامه‌های پرکاربرد ماشین لباسشویی بوش است. در واقع این برنامه هنگامی استفاده می‌شود که زمان کوتاهی برای شستن لباس مورد نظر در اختیار دارید. مثلا، لباس خاصی را برای رفتن به جلسه‌ای مهم باید تن کنید. اما شستن لباس مورد نظر را فراموش کرده‌اید و برای پوشیدن آن عجله دارید. در این شرایط برنامه Super Quick کمک زیادی به شما خواهد کرد؛ چرا که در مدت زمان کوتاهی لباس مورد نظر را به خوبی برای شما می‌شوید.

بهترین روش‌های پاک کردن چسب از روی لباس را در این صفحه از “استاده” مطالعه کنید.

برنامه شستشوی لباسشویی Sensitive

نوع بعدی برنامه های شستشوی ماشین لباسشویی بوش، برنامه Sensitive است که از این برنامه برای شستن لباس‌های حساس یا به عبارتی دیگر لباس‌هایی که بافت حساسی دارند، استفاده می‌گردد.

برنامه لباسشویی mix

از دیگر برنامه‌های شستشوی ماشین لباسشویی بوش، می‌توان به برنامه mix پرداخت. از این برنامه برای شستن لباس‌ها به طور روزمره استفاده می‌شود. به گونه‌ای که می‌توان در این حالت لباس‌هایی با جنس و رنگ مختلف را به صورت مطلوب مورد شستشو قرار داد.  

برنامه Pre Wash برنامه‌ای از برنامه‌های شستشوی ماشین لباسشویی بوش است. برای شستن لباس‌های بیش از اندازه کثیف می‌توان از این برنامه استفاده کنید.

برنامه شستشوی Sport Wash  

مدل بعدی از برنامه های شستشوی ماشین لباسشویی بوش، برنامه Sport Wash می‌باشد.

مدل‌های جدید ماشین لباسشویی بوش دارای برنامه Sport Wash هستند. این برنامه برای شستن لباس‌هایی که خیلی عرقی باشند مانند لباس‌های باشگاهی مورد استفاده قرار می‌گیرد به طوری که لباس‌ها را به صورت عالی شسته و تحویل می‌دهد.

برنامه Eco

از دیگر برنامه های ماشین لباسشویی بوش برنامه Eco می‌باشد. در واقع از این برنامه برای شستن لباس‌ها به صورت اقتصادی( مصرف انرژی بهینه) استفاده می‌شود.

برنامه Baby Care

از دیگر برنامه های شستشوی ماشین لباسشویی بوش می‌توان به برنامه Baby Care اشاره کرد. این برنامه برای شستن لباس‌های کودکان، مورد استفاده قرار می‌گیرد.

برنامه شستشوی لباسشویی easy care

برنامه easy care نیز از برنامه های شستشوی ماشین لباسشویی بوش می‌باشد که در مواقعی مورد استفاده قرار می‌گیرد که قصد داشته باشید ماشین لباسشویی، پس از شستن لباس‌ها، لباس‌هایی بدون چین و چروک به شما تحویل دهد.

در حقیقت با استفاده از این برنامه، لباس‌هایی مانند مانتوهای نخی، لباس‌های مردانه و… به صورت مطلوب و صاف شسته می‌شوند. به طوری که این لباس‌ها به اتوکشی نیاز نخواهند داشت.

برنامه Dark Wash

از برنامه های ماشین لباسشویی بوش، برنامه Dark Wash است. از این برنامه برای شستن لباس‌های تیره و کدر استفاده می‌شود. در حقیقت استفاده از این برنامه باعث افزایش طول عمر لباس‌های تیره و کدر می‌شود. همچنین پیشنهاد می‌شود که برای رسیدن به نتیجه مطلوب‌تر هنگام استفاده از برنامه، Dark Wash از مایع مخصوص لباس‌های تیره نیز کمک بگیرید.

نتیجه گیری

ماشین‌های لباسشویی بوش معمولا دارای برنامه های شستشوی یکسانی می‌باشند. برای استفاده صحیح و متناسب با کاربرد مورد نظر، شناخت برنامه های شستشوی لباسشویی بوش امری ضروری می‌باشد تا نتیجه مطلوب و مورد نظر حاصل شود. در این مقاله از استاده به توضیح برخی از مهم‌ترین برنامه های شستشوی ماشین لباسشویی بوش پرداخته شد که در نهایت این امر باعث مصرف بهینه انرژی، عدم خرابی لباس‌ها، حفظ کیفیت لباس‌ها و… خواهد شد.

طبقه بندی شده در