اتفاق بسیار ناخوشایندی که بعید است حتی یک بار هم رخ نداده باشد، حتما بارها به راه حلی برای پاک کردن لکه روغن از لباس فکر کرده‌ایم، به دنبال راهی بوده‌ایم تا برای از بین بردن لکه چربی روی لباس بهترین روش را بشناسیم و به کار ببندیم. با ما همراه باشید تا در این صفحه از خدمات نظافت منزل در استاده مگ روش‌های جادویی پاک كردن لكه چربی از لباس و روغن را معرفی کنیم.

در این مقاله از استاده مگ شما را با 5 روش مهم و برتر برای پاک كردن لكه روغن از لباس آشنا می‌کنیم و این اطمینان را به خواننده گرامی می‌دهیم که موضوع پاک كردن لكه چربی از لباس دیگر یک شعار رویایی نیست و کاملا کاربردی و ممکن خواهد بود.

راهکارهای از بین بردن لکه چربی و روغن از لباس

خیلی حیف است که به خاطر عدم آگاهی از پاک كردن لكه روغن موتور از روی لباس و یا پاک كردن رنگ روغن از روي پارچه آن را کنار گذاشته و حتی دور بیندازیم.

لکه روغن روی لباس با چی پاک میشه؟ به راحتی می‌شود لکه‌های بسیار نگران کننده را از سوی لباس برداشت و از بین برد. قرار نیست پیراهن شما بعد از لکه بری، آسیب دیده باشد. در واقع قرار نیست شما هزینه پاک شدن یک لکه را با تخریب بخشی از لباس خود پرداخت کنید.

برای «استاده» بسیار اهمیت دارد که مخاطب گرامی با مطالعه یک مقاله با اطمینان کامل بهترین روش‌ها برای برخورد با یک مشکل را در اختیار داشته باشد. در صورت رفع نشدن مشکل می‌توانید با خشکشویی آنلاین در استاده تماس بگیرید و اقدامات لازم را انجام دهید.

1- استفاده از مایع ظرفشویی و آمونیاک

این دو معمولا در صدر جدول راه حل برای پاک كردن لكه روغن از لباس هستند. موضوع بسیار مهم این است که باید بدانید هر لباسی با هر مایعی پاک نخواهد شد، بنابر این در کنار آگاهی از این راه حل‌ها باید به جنس و کیفیت لباس نیز توجه ویژه داشته باشید. برای پاک كردن لكه چربی از لباس نکات مهمی در کنار هم معنا دارند و با هم یک فرایند را به نتیجه می‌رسانند.

پاک كردن لكه چربی از لباس

تلفیق یا ترکیب مایع ظرفشویی و آمونیاک برای از بین بردن لکه روغن از روی لباس خطرناک است و باید از دسترس کودکان یا افراد ناآگاه از خطرات آن دور نگاه داشته شود. در این روش مهمترین کار این است که ابتدا با پوشش دهی لکه چربی با مایع ظرفشویی محل دارای لکه و چربی را کاملا سست و آماده جداسازی کنید. پس از شستشوی لباس، آن را با آمونیاک و مواد شوینده مرطوب کنید و کمی بعد با مقداری سرکه سفید بشویید. در نهایت لباس شما به صورت معمولی آب کشی خواهد شد و لکه به احتمال فراوان کاملا از بین خواهد رفت.

2-  استفاده از لکه‌‌بر جاذب و خشک

لکه روغن روی لباس با چی پاک میشه

در بسیاری از مواقع این روش سودمند و کاربردی است. جاذب‌های مهم عبارتند از نشاسته‌ ذرت، پودر تالک، ذرت نیم‌کوب، نمک و بیکینگ پودر.

کافی است در چنین شرایطی برای پاک كردن لكه روغن از لباس اجازه بدهید این مواد جاذب به اندازه کافی روی سطح آسیب دیده یا چرب شده بماند. برای پاک كردن لكه چربی از لباس باید صبور باشیم و به قانون اثرگذاری زمان پایبند بمانیم.

آموزش پاک کردن لکه خون از تشک و تمیز کردن تشک خوشخواب را اینجا بخوانید.

3- استفاده از جوش شیرین

جوش شیرین بهتر است ابتدا با آب مخلوط و به حالت خمیری تبدیل شود. بهتر است خمیر تهیه شده در مدت زمان مطلوبی روی لکه ایجاد شده بماند و در نهایت با یک فرچه مخصوص می‌شود این خمیر را برداشت.

پودر برای از بین بردن لکه روغنی از لباس

بهترین راه برای پاک كردن لكه روغن از لباس بدون تردید سریع ترین راه نیست و گاهی باید زمان بیشتری برای رسیدن به هدف اصلی صرف کرد. بسیاری از کارشناسان مواد شوینده بر این باورند که برای پاک كردن لكه چربی از لباس بهتر است از یک روش درست به جای چند روش اشتباه و پشت سر هم استفاده کنیم. برای آموزش تمیز کردن مبل پارچه‌ای با جوش شیرین و سایر مبل‌ها روی آن کلیک کنید.

4- استفاده از نشاسته ذرت و سرکه

تلفیق این دو عامل بسیار کاربردی و معجزه آسا عمل می‌کند. خیلی از کاربران در فشای مجازی بعد از استفاده از نشاسته ذرت و سرکه شگفت زده شده و قدرت اثر آن را ضمن عدم تخریب بافت لباس، مثل یک اسید توصیف کرده‌اند.

بهتر است نشاسته نزدیک به 30 دقیقه روی لکه بماند. پس از آن نشاسته از محل جدا شده و با استفاده از یک پارچه بدون پرز که به سرکه آغشته شده باشد به آرامی روی محل باقی مانده لکه می‌کشیم. اگر این جایگاه خشک شود متوجه معجزه این معجون لکه بر خواهید شد.

خانم های نمونه برای شستشوی پرده، چه راهکارهای ساده ای دارند؟ پیشنهاد می‌کنیم خواندن این صفحه را از دست ندهید.

5- استفاده از گچ!

تعجب نکنید، این یکی از بهترین روش‌ها است البته باز هم تاکید می‌کنیم که این یک رابطه دو طرفه است و جنس و سن و کیفیت لباس شما نیز در انتخاب راهی برای از بین بردن لكه روغن روی لباس بسیار اهمیت دارد. طبیعی است که برای پاک كردن لكه چربی از لباس باید یک راه و البته مناسب ترین راه را انتخاب کرد. (لکه فرش را با این 11 محلول در خانه خود به روش خانگی تمیز کنید!)

چگونه رنگ روغن را از روی لباس پاک کنیم؟

یکی از روش‌های مهم برای پاك كردن لكه روغن از لباس استفاده از پودر بچه است، اما این مورد را در میان 5 مورد برتر وارد نکردیم چون در نظرسنجی‌های مهم و میدانی کارخانه‌های مهم شوینده در ایران و جهان این عامل به رغم معروف بودن، چندان کاربردی نبوده است.

برای پاك كردن لكه چربی از لباس می‌شود تحت شرایطی خاص از پودر بچه هم استفاده کرد.

البته از طریق ترکیب نمک و الکل نیز می‌شود در خصوص از بین بردن لكه روغن روی لباس اقدام کرد. اصولا فرایند پاک كردن لكه چربی از لباس پیچیده نیست اما همان طور که ذکر شد، صبوری و دقت در این حوزه بسیار حیاتی است. در صورت نیاز آموزش شستن کاپشن چرم و پرزدار در لباسشویی و دستی را در این صفحه مطالعه کنید.

تا کنون موارد مهم و برتر برای پاک كردن لكه روغن از لباس را با شما در میان گذاشتیم و امیدواریم در آینده در خصوص پاک كردن لكه چربی از لباس مشکلی نداشته باشید و یکی از بهترین راه‌ها را برای حل این مشکل انتخاب کنید.

فرایند

چگونه رنگ روغن را از روی لباس پاک کنیم؟

پاک كردن رنگ روغن از روی پارچه از دغدغه‌های هنرمندان و کسانی است که البته مرام رفتار در یک اتاق شلوغ نقاشی را ندارند. البته رنگ روغن کاربردهای فراوان و متنوعی دارد اما راه حل ساده برای این مشکل استفاده از ذغال و یا خمیردندان است، البته به شرطی که مطمئن باشیم آسیبی به خود لباس وارد نمی‌کند.

چند گام مهم برای از بین بردن لکه

سعی کنید تا پارچه خیس نشده است روی لکه کار کرده و آن را تا حد امکان کاهش دهید. در فرایند پاک كردن لكه روغن از لباس از مقوا استفاده کنید، این مقوای کوچک کمک بزرگی به شما می‌کند و از انتشار بیشتر چربی در لباس جلوگیری خواهد کرد. اصولا در فرایند از بین بردن لكه چربی از لباس بهتر است از یک پارچه تمیز و خشک استفاده کنید.

  • اجازه بدهید پارچه به صورت طبیعی و در هوای آزاد خشک شود.
  • راه حل اساسی برای پاک كردن لكه روغن از لباس این است که بدانید کدام یک از راه حل های ارائه شده برای لباس به خصوص و شاید منحصر به فرد شما مناسب تر است.
  • برای پاك كردن لكه چربی از لباس استفاده از مایعی که کارش در هم شکست ساختار چربی است، اولویت دارد.

طبقه بندی شده در

با برچسب در