ماشین لباسشویی سامسونگ از با کیفیت‌ترین محصولات موجود در بازار جهانی و ایران می‌باشد. بنابراین، بدیهی‌ست که استفاده بسیار زیادی در میان کاربران دارد و ممکن است در نتیجه کارکرد مداوم و خرابی‌هایی که احتمال دارد به‌ وجود بیاید، نیاز به ریست ماشین لباسشویی سامسونگ ضروری به نظر برسد. در ادامه این مطلب از خدمات استاده درباره ریست کردن ماشین لباسشویی سامسونگ، روش ریست لباسشویی سامسونگ و به طور خاص ریست انواع مختلفی از لباسشویی سامسونگ توضیحات مفصلی ارائه خواهد شد. با ما همراه باشید.

ریست ماشین لباسشویی سامسونگ

از جمله دلایلی که سبب برخی از مشکلات ماشین لباسشویی سامسونگ شما می‌شوند، شامل مواردی چون قطعی برق، ورود ناگهانی ولتاژ زیاد برق به دستگاه و نوسانات برقی هستند.

یکی از کارهایی که در موارد مواجهه لباسشویی سامسونگ با خرابی جزئی کاربردی است و ممکن است هنگام استفاده از ماشین لباسشویی که به مشکلی برخورده باشد آن را انجام داده باشید، ریست کردن لباسشویی سامسونگ است.

نکته قابل توجه این است که ممکن است مشکل لباسشویی سامسونگ از خرابی قطعات باشد و اصلاً با ریست حل نشود. بنابراین ابتدا از سالم بودن قطعات داخلی دستگاه خود مطمئن شوید. در صورتی که ایراد به وجود آمده مربوط به چنین قسمت‌هایی بود، از تکنسین‌های با تجربه کمک بگیرید.

چه زمانی باید ریست کردن لباسشویی سامسونگ انجام شود؟

 • هنگامی که ماشین ارورهای زیادی را به‌طور همزمان به شما نشان می‌دهد و یا خاموش نمی‌شود. در این حالت باید چک کنید که این مشکل از کدام قسمت است. (ارور لباسشویی سامسونگ و رفع خطاهای لباسشویی سامسونگ را بخوانید). اگر این مشکل از قسمت سخت افزاری لباسشویی شما نباشد، ریست لباسشویی سامسونگ می‌تواند ایده خوبی برای تعمیر دستگاه باشد.
 • ممکن است لباسشویی در حین انجام کار به یک‌باره دیگر نچرخد. در این صورت اگر مطمئن شدید که مشکل سخت افزاری وجود ندارد و یا مقدار زیادی لباس درون ماشین ریخته نشده است، ریست ماشین به شما پیشنهاد می‌شود.
 • اگر هنگام نوسانات برق مشاهده می‌کنید که این اتفاق سبب خاموش شدن لباسشویی شما می‌شود، نحوه ریست ماشین لباسشویی سامسونگ را بخوانید و آن را انجام دهید. علت روشن نشدن ماشین لباسشویی سامسونگ چیست؟
 •  اگر ماشین در میانه سیکل از کار بیفتد و با فشردن دکمه‌های آن نیز کاری انجام نشود، ابتدا از سالم بودن شلنگ تخلیه و شیر تخلیه آب اطمینان حاصل کنید. سپس ریست ماشین لباسشویی را امتحان نمایید.

موضوع قابل توجه این است که ممکن است لباسشویی شما اصلاً دکمه ریستی نداشته باشد. گفتنی است فقط برخی از لباسشویی‌های سامسونگ مدل جدید این دکمه را دارند. در ادامه، روش ریست لباسشویی سامسونگ در دستگاه‌هایی که دکمه ریست دارند و یا فاقد این دکمه هستند، توضیح داده خواهد شد.

ریست کردن لباسشویی سامسونگ

نحوه ریست کردن ماشین لباسشویی سامسونگ

همانطور که بالاتر گفته شد، برخی از ماشین‌های لباسشویی دکمه ریست ندارند. همچنین این ماشین‌ها مدل قدیمی و جدید دارند و مدل‌های جدید، قابل برنامه ریزی هستند. فیلم ریست لباسشویی سامسونگ و توضیح اولی که در ادامه آورده شده است، مربوط به مراحل ریست ماشین‌های لباسشویی سامسونگ مدل جدیدی است که قابل برنامه ریزی هستند و دکمه ریست دارند.

ریست ماشین لباسشویی سامسونگ با دکمه ریست

 1. در ابتدا باید ماشین لباسشویی خود را خاموش کرده و سپس آن را روی حالت cotton قرار دهید.
 2. لباسشویی را روشن کرده، دکمه Temp و یا Speed spin را فشار دهید.
 3. بعد از انجام مرحله دوم باید فوراً دکمه level water و یا function را فشار دهید. این حلقه را باید تا زمانی که T01 روی صفحه مشاهده شود، انجام دهید.
 4. حالا که T01 را مشاهده کرده‌اید، روی Start کلیک کنید. در این صورت احتمالاً عبارت‌هایی که مخصوص به نوع ماشین لباسشویی می‌باشند یا عبارت ELT را می‌بینید.
 5. حالا به مدت 5ثانیه، دکمه Temp را دوباره فشار داده و نگه دارید تا EOD ظاهر شود.
 6. در مرحله آخر دیگر نیازی نیست کاری انجام دهید. فقط منتظر بمانید تا دستگاه ریست شود.
روش ریست لباسشویی سامسونگ

ریست ماشین لباسشویی سامسونگ بدون دکمه ریست

در این قسمت به توضیح ریست لباسشویی سامسونگ در حالتی که دکمه ریست ندارد، می‌پردازیم:

 1. در مرحله اول باید لباسشویی را خاموش کرده و حدود نیم تا یک دقیقه از برق بکشید.
 2. اگر لباسشویی شما کنترل دکمه‌ی(دکمه‌ای برای تنظیم حرارت، نوع شستشو و…) دارد، باید دکمه را بچرخانید. دقت کافی داشته باشید که روی Final speed قرار نگرفته باشد.
 3. حالا در این قسمت چرخه ماشین را روی Spin قرار دهید.
 4. هنگامی که آب وارد دیگ ماشین شما شد، لباسشویی را به برق بزنید.

ممکن است تلاش کنید لباسشویی سامسونگ خود را ریست کنید ولی موفق نشوید. در این صورت:

 • اگر ارور خاصی داد، آن را بررسی کنید.
 • اگر ارور را متوجه شدید، سعی کنید آن را برطرف کرده و سپس دستگاه را مجددا ریست کنید.

طبقه بندی شده در