ماشین‌های لباسشویی از اولین ماشین‌های شست‌وشو تاکنون پیشرفت زیادی داشته اند. در حالی که ماشین‌های امروزی کار را آسان می کنند، انتخاب هایی که باید قبل از شروع به کار ماشین انجام شود به طرز چشمگیری افزایش یافته است. زمانی که تنظیمات ماشین لباسشویی را انجام می دهید بر تمیزی، ماندگاری لباس شما و عدم نیاز سریع به تعمیر ماشین لباسشویی تأثیر می گذارد.

برای هر بار شست‌وشوی لباس، سه گزینه وجود دارد که باید قبل از شروع شست‌وشو بررسی شود:

  • اندازه بار و یا سطح آب
  • دمای آب برای دوره‌های شست‌وشو
  • تنظیم چرخه

که در ادامه به هر یک از تنظیمات ماشین لباسشویی خواهیم پرداخت:

اندازه بار ماشین لباسشویی

بارهای کوچک، متوسط ​، بزرگ یا بسیار بزرگ. منظور از آن‌ها در تنظیمات ماشین لباسشویی چیست ؟ قبل از حدس، کتابچه راهنمای شست‌وشو را بخوانید. برای انتخاب اندازه بار، اطلاعاتی پیدا خواهید کرد. دقیق ترین روش تعیین اندازه بار، وزن نسبت به ظرفیت ماشین است. قوانین کلی وجود دارد که براساس آن از سطح لباس‌های درون ماشین استفاده کنید.

  • بار کوچک: تقریباً یک چهارم پر است
  • بار متوسط: تقریباً نیمی از آن پر است
  • بار بزرگ: بیش از نیمی از آن پر است
  • بار فوق العاده بزرگ: با ظرفیت کامل

دمای آب برای ماشین لباسشویی

انتخاب دمای مناسب آب برای هر بار می تواند از بدشکل شدن، کشش یا جمع شدن لباس جلوگیری کند. باز هم، شما یک راهنما بر روی برچسب لباس ها و پارچه ها دارید. یکی از رمزهای موفقیت، مرتب سازی صحیح و شستن وسایل مشابه با هم است. برای بررسی دلایل ارور لباسشویی آاگ و رفع خطا کامل پیشنهاد می‌کنیم این صفحه را بخوانید.

قانون قدیمی، استفاده از آب گرم برای بهترین نتیجه بود. این قانون دیگر صحت ندارد؛ زیرا بسیاری از پارچه های امروزی در اثر آب گرم آسیب می‌بینند.

این نکات را برای تنظیمات دمای آب ماشین لباسشویی دنبال کنید:

  • آب سرد: بهترین گزینه برای رنگ‌های تیره و پارچه‌های ظریف است. همچنین برای هر نوع لباس که به آرامی کثیف شده باشد (مانند لباس اداری) یک انتخاب مناسب است. آب سرد به پارچه‌ی قابل شستشو آسیب نمی‌رساند و باعث صرفه جویی در هزینه‌های آب و برق می‌شود. آموزش طریقه استفاده از خشک کن لباسشویی ال جی و سامسونگ را اینجا بخوانید.
  • آب گرم: بهترین گزینه برای پارچه‌های نخی سفید است که مانند لباس زیر ، جوراب و ملافه ، نزدیک بدن استفاده می شود. اگر لباس‌های کثیفی دارید که آلودگی آنها بسیار سنگین است مانند شلوار جین کار ، لباس مخصوص مکانیک ، لباس بازی بچه‌ها و تمیزی آن‌ها مهمتر از محافظت از رنگ است ، برای از بین بردن لکه‌ها ممکن است به آب گرم نیاز باشد. علت روشن نشدن ماشین لباسشویی سامسونگ و ال جی را اینجا بخوانید.

انتخاب چرخه در ماشین لباسشویی

از دیگر موارد مهم در تنظیمات ماشین لباسشویی استفاده از چرخه صحیح برای شست‌وشو در لباسشویی است که به تمیز کردن لباس‌ها و ظاهر بهتر آنها کمک می‌کند.

Delicate, Hand Wash, or Wool: این تنظیمات بسیار مشابه و قابل تعویض هستند و باید برای وسایل ظریف و لطیف مانند لباس زیر ، توری و … استفاده شوند. سرعت کمتر و چرخه شست‌وشوی کوتاه‌تر به جلوگیری از کشش و پاره شدن پارچه کمک می‌کند. دکمه تخلیه آب ماشین لباسشویی دوو، پاکشوما، بوش، ال جی، سامسونگ را اینجا بخوانید.

برنامه شستشوی ماشین لباسشویی سامسونگ را در این صفحه از استاده مگ بخوانید.

Rapid Wash or Speed Wash: در حالت ایده‌آل، شما هرگز از این چرخه استفاده نخواهید کرد؛ با این حال، گاهی اوقات در لحظه آخر نیاز به یک پیراهن یا لباس فرم خاص است که باید به تنهایی شسته شود. این تنظیم دارای چرخه شست‌وشوی کوتاه‌تر و چرخش سریع برای کوتاه شدن زمان خشک شدن است. برای مواردی که به شدت کثیف شده و یا مواد ظریف توصیه نمی‌شود. فیوز ماشین لباسشویی کجاست؟

Permanent Press, Wrinkle Control, Casual Clothes, or Dark Colors : این چرخه استفاده برای بیشتر پارچه های مصنوعی ، پارچه های ترکیبی و هر پارچه‌ی رنگی است. چهار چرخه قابل تعویض هستند و از عملکرد شست‌وشوی با سرعت متوسط​​، چرخش با سرعت کم و دوره cool-down یا استراحت برای کاهش چین و چروک استفاده می‌کنند.

جدول ارور لباسشویی پاکشوما و رفع خطا لباسشویی پاکشوما را اینجا مشاهده کنید.

Normal : این چرخه برای پارچه‌های پنبه ​​است. این چرخه ترکیبی از عملکرد شست‌وشو با سرعت بالا و چرخش با سرعت بالا است که باعث می‌شود لباس سخت تر شود.

Heavy Duty : این چرخه را برای پارچه های محکم مانند حوله و شلوار جین انتخاب کنید. همچنین برای مواردی که به شدت آلوده شده‌اند نیز مناسب است. این چرخه یک چرخه شست‌وشوی طولانی‌تر را برای از بین بردن رطوبت هرچه بیشتر ارائه می‌دهد.

Bulky : بعضی از ماشین‌ها چرخه بزرگی برای وسایلی مانند پتو، روتختی، فرش و بالش دارند. این چرخه با یک دوره خیساندن شروع می‌شود تا آب و مواد شوینده به طور کامل در مواد نفوذ کند. از عمل شست‌وشو و چرخش متوسط ​​برای جلوگیری از عدم تعادل ماشین استفاده می‌شود.

نحوه استفاده از نرم کننده در ماشین لباسشویی را اینجا بخوانید.

Sheets : تنظیم sheets روی ماشین باید برای هر پارچه یا پارچه بزرگ استفاده شود. عمل شست‌وشو برای جلوگیری از درهم آمدن یا جمع شدن وسایل بزرگ به صورت توپ انجام می‌شود.

Whites : در اکثر دستگاه‌ها، چرخه سفیدها برای موارد سفید طراحی شده است. این چرخه، ماده سفید کننده کلر مایع را در زمان صحیح فرآیند شست‌وشو توزیع می‌کند. چرخه سفیدها دارای چرخه شست‌وشو و چرخش با سرعت بالا است.

Steam : بسیاری از ماشین‌های سطح بالا اکنون چرخه بخار را ارائه می‌دهند. چرخه بخار لباس‌ها را نمی‌شوید. باید از آن برای از بین بردن سریع چین و چروک و طراوت لباس استفاده شود. این چرخه، تمیز کردن عمیق را فراهم نمی‌کند.

Rinse and Spin : این چرخه از شوینده استفاده نمی‌کند و یا تمیز کردن عمیق را فراهم نمی‌کند. به راحتی لباس را شست‌وشو داده و سپس رطوبت پارچه‌ها را از بین می‌برد.

Soil Level : برخی از ماشین‌ها دارای تنظیمات آلودگی قابل تغییر هستند. اگر آلودگی کم را انتخاب کنید، زمان تکان‌ها کوتاه‌تر خواهد شد اما با تغییر تنظیمات افزایش می یابد.

Spin Speed : اگر ماشین لباسشویی شما تنظیمات برای سرعت چرخش نهایی دارد که می تواند تغییر کند، سرعت چرخش کمتری را برای پارچه‌های ظریف انتخاب کنید تا چین و چروک ، گره خوردن و آسیب دیدن پارچه را کاهش دهد. سرعت چرخش نهایی بالاتر، آب بیشتری استخراج می کند ، زمان خشک شدن را کاهش می دهد و به شما کمک می کند تا یک چرخه خشک کن سریعتر را انتخاب کنید.

طبقه بندی شده در