ممکن است در مواقع مختلف، شما با ارور لباسشویی پاکشوما مواجه شوید. در این صورت باید طبق خطایی که ماشین لباسشویی می‌دهد، به رفع خطا بپردازید تا ارور لباسشویی پاکشوما برطرف شود. در ادامه به بررسی انواع خطا ماشین لباسشویی پاکشوما و علت مواجه شدن با این ارورها می‌پردازیم؛ چرا که اگر قادر به تشخیص علت خطا نباشید، نمی‌توانید آن را برطرف کنید. اگر به هر دلیلی خطا برطرف نشد و یا مهارت کافی برای انجام اقدامات لازم را ندارید، می‌توانید از متخصصین معرفی شده جهت تعمیر ماشین لباسشویی در خدمات استاده در این زمینه کمک بگیرید.

جدول خطا لباسشویی پاکشوما

ارورهای لباسشویی پاکشوماعلت ارور یا خطا
ارور LE لباسشویی پاکشوماایراد تاخوایراد مقاومت تاخوایراد موتور دایرکت درایو
ارور DE لباسشویی پاکشوماایراد در میکروسوئیچ دربایراد در اتصال میکروسوئیچ درب به برد لباسشویی
ارور E10 لباسشویی پاکشوماایراد در فشار آبایراد در زمان جریان آبایراد در فیلتر شیر برقی و شلنگ فرمان هیدروستات
ارور FE لباسشویی پاکشومامعمولا ایراد در هیدروستات(شلنگ هیدروستات و کثیفی مخزن هوای هیدروستات)آب‌گیری بیش از حد
ارور PE لباسشویی پاکشومامربوط به مقاومت هیدروستات
ارور E30 لباسشویی پاکشوماایراد در اتصالات و میکروسوئیچ درب
ارور E1 لباسشویی پاکشوماایراد در مدت زمان کشیدن آبایراد در فیلترمشکل فشار آبایراد در شیر برقی
ارور E21 لباسشویی پاکشوماایراد در سنسور اتمام آبصادر نشدن فرمان قطع از تایمرتخلیه بیش از حد توسط پمپ
ارور E40 لباسشویی پاکشوماایراد در بردپاک شدن برنامهخطای اپیروم در تشخیص خطا
ارور CL لباسشویی پاکشومامشکل قفل کودک
ارور OE لباسشویی پاکشومامربوط به پمپ تخلیه است
ارورهای لباسشویی پاکشوماعلت ارور یا خطا
ارور E12 لباسشویی پاکشوماخرابی سنسور سطح آبپر شدن بیش از حد ماشینخراب بودن شیر برقی
ارور E60 لباسشویی پاکشومامشکل از موتور و اتصالات آن با مدار برد
ارور E20 لباسشویی پاکشومامشکل در تخلیه
ارور E36 لباسشویی پاکشوماگرم نشدن آب ماشین لباسشویی
ارور E34 لباسشویی پاکشوماتنطیم نبودن حرارت دستگاه
ارور E33 لباسشویی پاکشوماسنسور بررسی سطح آب
ارور E31 لباسشویی پاکشوماقفل  نشدن درب ماشین
ارور E41 لباسشویی پاکشوماپاک شدن برنامه شستشو از حافظه
ارور E3D لباسشویی پاکشومانوسان جریان برق
ارور E3C لباسشویی پاکشوماخراب شدن اتصالات المنت
ارور E35 لباسشویی پاکشوماخراب شدن سنسور حرارت سنج و ترمیستور
ارور E70 لباسشویی پاکشوماقطع اتصالات پنل و برد
ارور E80 لباسشویی پاکشوماخرابی برد اصلی

خطا DE لباسشویی پاکشوما

همانطور که در جدول آورده شد، دلیل ارور DE لباسشویی پاکشوما می‌تواند ایراد در میکروسوئیچ درب ماشین لباسشویی و یا ایراد در اتصال کابل میکروسوئیچ درب به برد لباسشویی پاکشوما باشد. این ایراد میتواند سوختگی میکروسوئیچ درب باشد و یا خراب شدن برد الکترونیکی دستگاه. اما برای بررسی ابتدا میکروسوئیچ را بررسی کنید، در صورتی که مشکلی وجود نداشت، برای بررسی برد الکترونیکی اقدام کنید. اگر مهارت لازم برای بررسی را ندارید، تکنسین‌های استاده به شما در این زمینه کمک می‌کنند.

ارور E10 لباسشویی پاکشوما

اگر با ارور E10 مواجه شدید، یعنی ماشین لباسشویی پاکشوما به دلایل متفاوت، آبگیری را به طرز صحیح اجرا نمی‌کند. از دلایل آن می‌توان به این موارد اشاره کرد:

  • عدم جریان آب در لوله
  • ایراد در برد لباسشویی پاکشوما
  • ایراد در شلنگ، شیر آب یا شیر برقی
  • ایراد در هیدروستات

برای برطرف کردن این ارور لباسشویی پاکشوما، ابتدا شیر برقی، شیر آب جهت باز یا بسته بودن و عدم انسداد و شلنگ را چک کنید. اگر شیر آب بسته بود، آن را باز کنید تا جریان آب داشته باشید. اگر شیر برقی ایراد داشت، باید به تعویض آن بپردازید. در صورتی که شلنگ انسداد و یا پارگی و یا خمیدگی داشت، باید برطرف شود. اگر مهارت کافی برای انجام این بررسی‌ها. اقدامات را ندارید، از فرد ماهر در این زمینه کمک بگیرید. از متخصصین استاده جهت تعمیر لباسشویی کمک بگیرید.

در شرایطی ارور لباسشویی پاکشوما به دلیل خرابی هیدروستات باشد که در این وضعیت باید عوض شود. اگر همه‌ی این موارد را بررسی کردید و مشکلی وجود نداشت، احتمالا مشکل از برد و خازن‌های سوخته آن است که باید خازن‌های سالم جایگزین شوند. می‌توانید تنظیمات ماشین لباسشویی را مثل یک متخصص انجام دهید، کافی است روی آن کلیک کنید.

خطا FE لباسشویی پاکشوما

این ارور لباسشویی پاکشوما ممکن است در اثر آب زیاد درون ماشین لباسشویی و یا پر بودن بیش از اندازه آن باشد. می‌توانید برای برطرف کردن آن، شیر آب را بندید اما اگر از تکنسین ماهر برای رفع خطا FE لباسشویی پاکشوما کمک بگیرید، بهتر خواهد بود.

ارور PE لباسشویی پاکشوما

این خطا لباسشویی پاکشوما، مربوط به ایراد در مقاومت هیدروستات است. در واقع مقاومت هیدروستات باید بین 21 تا 23 باشد و اگر بعد از اندازه گیری متوجه تفاوت در مقاومت شدید، هیدروستات باید تعویض شود. اگر مهارت کافی در این زمینه ندارید، حهت رفع ارور PE لباسشویی پاکشوما خودتان دست به کار نشوید!

خطا E30 لباسشویی پاکشوما

ارور E30 لباسشویی پاکشوما مربوط به درب است و برای بررسی باید اتصالات درب چک شود؛ زیرا امکان آن هست که مواردی جلوی بستن صحیح درب لباسشویی را بگیرند. اگر مانعی وجود نداشت، میکروسوئیچ درب چک شود و در صورت نیاز، برد نیز بررسی شود که اتصال برد و میکروسوئیچ درست باشد.

ارور E21 لباسشویی پاکشوما

این خطا لباسشویی پاکشوما مربوط به اختلال در تخلیه آب است که ظاهر می‌شود. اگر پمپ تخلیه سوخته باشد، یا شلنگ تخلیه انسداد داشته باشد و یا برد ایراد داشته باشد، تخلیه با مشکل روبه‌رو می‌شود. برای رفع این خطا باید این موارد بررسی شوند. اپر پمپ تخلیه سوخته باشد، باید تعویض صورت بگیرد و در صورتی که شلنگ انسداد داشته باشد باید انسداد برطرف شود. درواقع مشکل ارور E21 لباسشویی پاکشوما می‌تواند از تایمر نیز باشد که فرمان قطع را صادر نمی‌کند. برای برطرف کردن این ایرادات، تکنسین‌های ماهر استاده می‌توانند به شما کمک کنند.

پیشنهاد می‌کنیم صفحه بررسی نشتی آب از زیر ماشین لباسشویی و راهکارهای آن را بخوانید و به رفع ایرادات آن بپردازید.

خطا E40 لباسشویی پاکشوما

ارور E40 لباسشویی پاکشوما ممکن است زمانی روی دهد که برنامه شستشو از مموری (حافظه) دستگاه حذف شده باشد و یا خطای اپیروم در تشخیص خطا برد اتفاق افتاده است. در این صورت باید برنامه‌ی شستشوی لباسشویی پاکشوما دوباره تنظیم شود.

ارور CL لباسشویی پاکشوما

خطا CL لباسشویی پاکشوما مربوط به قفل کودک است که در این صورت قفل فعال شده و خطا نمایان می‌شود. برای از بین بردن این ارور باید قفل کودک غیرفعال شود.

خطا OE لباسشویی پاکشوما

ارور OE لباسشویی پاکشوما به ایراد در پمپ تخلیه مربوط می‌شود و یا شاید برد ماشین لباسشویی مشکل داشته باشد. در این صورت پمپ تخلیه باید توسط تعمیرکاران حرفه‌ای بررسی شود تا در صورت وجود مشکل، برطرف شود. اگر مشکل از پمپ نبود، احتمالا از برد است و باید بررسی شود.

ارور E36 لباسشویی پاکشوما

این ارور لباسشویی پاکشوما به دلیل گرم نشدن آب رخ می‌دهد که در این صورت یا المنت آسیب دیده است و یا هیتر خراب شده است و باید بررسی شوند. مشکل می‌تواند از برد نیز باشد که باید بررسی شود. اگر مهارت کافی در عیب یابی و برطرف کردن عیب را ندارید، با کارشناسان استاده تماس بگیرید.

ارور E20 لباسشویی پاکشوما

این ارور لباسشویی پاکشوما مربوط به اختلالات تخلیه آب است و به همین دلیل، باید پمپ تخلیه و مدار پمپ تخلیه لباسشویی پاکشوما بررسی شوند. از فرد ماهر کمک بخواهید. استاده به شما برای عیب یابی پمپ تخلیه و مدار پمپ کمک می‌کند.

ارور E12 لباسشویی پاکشوما

یک از دلایل مهم ارور E12 مشیل لباسشویی پاکشوما، پر بودن بیش از اندازه ماشین. بنابراین لباسشویی را از این نظر بررسی کنید. ممکن است مشکل از پمپ تخلیه باشد. بنابراین پمپ تخلیه را بررسی کنید و اگر معیوب بود، باید آن را تعویض کنید. سنسور تشخیص میزان سطح آب نیز از عواملی است که اگر خراب شود، باعث ایجاد این ارور می‌شود. برای بررسی و رفع این خطا از تکنسین‌های استاده کمک بگیرید. شیر برقی را نیز بررسی کنید که اگر مشکلی داشت برطرف شود.

ارور E34 لباسشویی پاکشوما

این ارور لباسشویی پاکشوما مربوط به دما است. ممکن است ترمیستور معیوب شده باشد و یا سنسوری که حرارت و دما را بررسی می‌کند، خراب شده باشد.

ممکن است دمای روب برد به هم ریخته باشد، آن را نیز بررسی و تنظیم کنید.

ارور E33 لباسشویی پاکشوما

این ارور مربوط به سطح آب است که باید برای برطرف کردن آن، سنسور بررسی سطح آب چک شود تا اگر مشکلی دارد برطرف شود.

ارور E31 لباسشویی پاکشوما

این ارور مربوط به قفل درب است که ممکن است میکروسوئیچ مشکل داشته باشد و یا اتصالات آن قطع شده باشد. اتصالات میکروسوئیچ را بررسی کنید.

ارور E3D لباسشویی پاکشوما

این ارور مربوط به نوسانات جریان برق می‌باشد، که این نوسانات به دلیل نبود محافظ رخ می‌دهد که می‌توانید این مشکل را با یک محافظ برطرف کنید. اگر مشکل حل نشد، با کارشناسان استاده تماس بگیرید.

ارور E3C لباسشویی پاکشوما

این خطا مربوط به المنت لباسشویی است. اگر اتصالات المنت و یا خود المنت معیوب باشند، باید پس از عیب یابی برطرف شوند. برای انجام این کار از تکنسین‌های ماهر استاده کمک بگیرید.

ارور E35 لباسشویی پاکشوما

ابتدا دمایی که روی برد است را بررسی و در صورت نیاز تنظیم کنید، اگر مشکل برطرف نشد، باید به بررسی ترمیستور بپردازید.

ارور E70 لباسشویی پاکشوما

احتمالا دلیل بروز این ارور لباسشویی پاکشوما، قطع اتصال پنل و برد است، بنابراین اتصالات باید توسط تکنسین ماهر چک شود.

ارور E60 لباسشویی پاکشوما

این ارور لباسشویی پاکشوما، مربوط به موتور است و اگر موتور خراب شده باشد، باید تعویض شود. ممکن است مشکل از مدار برد باشد که باید بررسی شود. همچنین سیم کشی و اتصالات بین مدار برد و موتور بررسی شود.

ارور E41 لباسشویی پاکشوما

در صورت بروز این خطا برنامه شستشو از حافظه پاک شده است. برنامه را دوباره تنظیم کنید.

ارور E80 لباسشویی پاکشوما

در صورت مشاهده این ارور بدانید که باید مشکل از برد باشد و نیاز به بررسی و تعویض دارد و برای این کار از تکنسین‌های ماهر استاده کمک بگیرید.

طبقه بندی شده در