در صورت بروز مشکل و خرابی برای دستگیره درب یخچال و لباسشویی بهترین کار تماس با نمایندگی و گرفتن مشاوره از تعمیرکار است. زمانی که دیگر تعمیر کارساز نباشد و شما نیاز به تعویض دستگیره درب یخچال و یا تعویض دستگیره درب ماشین لباسشویی داشته باشید باید نسبت به تعویض آن‌ها اقدام کنید. شما می‌توانید با استفاده و کمک گرفتن از مطالب موجود در این صفحه از خدمات آنلاین استاده نسبت به تعویض دستگیره درب ماشین لباسشویی و یخچال اقدام کنید.

یخچال و لباسشویی جزو پرکاربردترین و پراستفاده‌ترین وسایل در هر خانه‌ای به شمار می‌روند. همچنین قسمتی که روزانه بارها با آن سروکار داریم دستگیره درب یخچال و لباسشویی است. گاهی مواقع ممکن است به دلیل استفاده نادرست و یا در اثر استفاده طولانی مدت این قطعات دچار مشکل شده باشند و نیاز به تعمیر یخچال و تعمیر ماشین لباسشویی باشد.

اگر خودتان قصد تعویض دستگیره درب ماشین لباسشویی و یا تعویض دستگیره درب یخچال را دارید با ما همراه باشید. در این صفحه نحوه تعویض دستگیره درب یخچال الکترواستیل و سامسونگ و همچنین تعویض دستگیره درب ماشین لباسشویی سامسونگ و ال جی و ارج موجود است.

تعویض دستگیره درب یخچال الکترواستیل

اگر شما از یخچال الکترواستیل استفاده می‌کنید و با خرابی دستگیره درب یخچال الکترواستیل روبه‌رو شده‌اید تا ادامه مطلب همراه ما باشید. هنگامی که تعمیر کارساز نباشد باید به تعویض دستگیره درب یخچال الکترواستیل اقدام کنید. این کار بسیار ساده است و برای اکثر یخچال‌ها مراحلی یکسان دارد.

تعویض دستگیره درب یخچال الکترواستیل
 • برای تعویض دستگیره درب یخچال الکترواستیل ابتدا باید محتویات موجود در درب آن را خالی کنید.
 • سپس درب را بلند کنید و پس از خم کردن آن صبر کنید تا لولای میانی خارج شود.
 • پس از مشخص کردن مکان واشر پایین درب سرپوش‌های پوشاننده دستگیره را باز کنید.
 • حال پیچ‌های دستگیره را باز کرده و سپس نسبت به تعویض دستگیره درب یخچال الکترواستیل اقدام کنید.
 • با کمک انبردست پین لولا را باز کرده و سپس آن را برعکس نگه داشته و بعد درون لولا بگذارید. در این مرحله درب را پایین نگه داشته و سپس لولا و پیچ‌ها را نصب کنید.

تعویض دستگیره درب یخچال سامسونگ

دستگیره درب یخچال سامسونگ نیز مانند سایر یخچال‌ها ممکن است روزی بر اثر استفاده نادرست و مداوم دچار مشکل و خرابی شود. اگر مشکل با تعمیر یخچال برطرف نمی‌شد تنها راه حل تعویض دستگیره درب یخچال سامسونگ است. پیش از اقدام به تعویض دستگیره درب یخچال سامسونگ محتویات موجود در درب یخچال را خالی کنید.

 1. برای تعویض دستگیره درب یخچال سامسونگ ابتدا باید درب را بلند کنید. سپس درب دستگاه را کمی کج کنید تا لولای میانی خارج شود.
 2. حال باید محل قرارگیری واشر پایین درب را مشخص کنید.
 3. در این مرحله باید سرپوش‌هایی که باعث پوشاندن پیچ دستگیره شده‌اند را باز کنید و سپس پیچ‌های دستگیره را باز کنید.
 4. سپس باید دستگیره جدیدی که متناسب با برند و مدل یخچال سامسونگ تهیه کرده‌اید را جایگذاری کنید و نسبت به تعویض دستگیره درب یخچال سامسونگ اقدام کنید.
 5. حال پین لولا را با انبر دست باز کنید. سپس آن را برعکس کرده و مجدد درون لولا قرار دهید.
 6. حالا باید درب یخچال را پایین نگه دارید تا لولا را نصب کنید.
 7. در آخر پیچ‌ها را سفت کنید و ببندید.

علت بسته نشدن درب یخچال چیست؟

تعویض دستگیره درب ماشین لباسشویی سامسونگ

تعویض دستگیره درب ماشین لباسشویی

دستگیره درب ماشین لباسشویی سامسونگ برای باز و بسته کردن درب دستگاه استفاده می‌شود. همچنین باید توجه داشته باشید وقتی دستگاه روشن و در حال شستشو است درب آن قفل می‌شود تا محتویات داخل آن بیرون ریخته نشود. به همین دلیل نباید با وارد کردن فشار و زور در هنگام روشن کردن دستگاه نسبت به باز کردن درب آن اقدام کنید.

به طور کلی کارکرد دستگیره درب ماشین لباسشویی سامسونگ برای ریختن و برداشتن البسه است. گاهی مواقع بر اثر استفاده در مدت زمان زیاد و فرسودگی و یا استفاده نادرست این قطعه با مشکل مواجه می‌شود و تنها راه حل تعویض دستگیره درب ماشین لباسشویی جهت تعمیر ماشین لباسشویی است.

نحوه تعویض دستگیره درب ماشین لباسشویی سامسونگ

 • برای تعویض دستگیره درب ماشین لباسشویی سامسونگ باید ابتدا دستگیره‌ای جدید تهیه کنید.

نکته مهم هنگام خرید دستگیره جدید، اورجینال بودن و هماهنگ بودن مدل آن با ماشین لباسشویی سامسونگ است. برند مورد نظر شما سامسونگ است و باید نسبت به خرید قطعه با این برند اقدام کنید. در صورت توجه نکردن به نکات ذکر شده امکان دارد هنگام تعویض دستگیره درب ماشین لباسشویی ساسمونگ به مشکل بخورید زیرا این قطعه مدل‌های مختلف با نحوه تعویض مختلف دارد.

 • حال باید به دنبال اهرم خلاص کننده درب دستگاه باشید. این اهرم اجازه بازگشایی درب را می‌دهد.(زمانی که دستگیره درب دستگاه به طور کامل قفل شود بدون وارد کردن فشار و ایجاد شکستگی در آن می‌توانید از این روش استفاده کنید.) برای پیدا کردن این اهرم باید محل قرارگیری آن را بشناسید. این قطعه معمولا در کنار فیلتر تخلیه و یا زیر قفل دستگاه است.
 • حال باید از همسویی زبانه با قفل درب دستگاه اطمینان حاصل کنید. این قطعه قسمتی از ایمنی دستگاه را شامل می‌شود که با قفل درب ماشین لباسشویی ارتباط تنگاتنگی دارد. در این مرحله باید نسبت به بررسی لولای درب که معمولا فلزی یا پلاستیکی است اقدام کنید. این قطعه باعث می‌شود تا درب به بدنه ماشین لباسشویی متصل بشود و گاهی وجود مشکل و خرابی و یا تنظیم نبودن آن باعث باز ماندن درب دستگاه خواهد شد.

اگر با این مشکل روبه‌رو شدید باید نصب لولا را بررسی کنید و در صورت نداشتن مهارت کافی از یک تعمیرکار لباسشویی سامسونگ برای این امر کمک بخواهید. پس از تعویض دستگیره درب ماشین لباسشویی سامسونگ باید از باز و بسته شدن درب به طور صحیح و روان اطمینان حاصل کنید.

نحوه تعویض دستگیره درب ماشین لباسشویی ال جی

نحوه تعویض دستگیره درب ماشین لباسشویی ال جی
 1. برای تعویض دستگیره درب ماشین لباسشویی ال جی ابتدا باید درب ماشین لباسشویی را از دستگاه جدا کنید.
 2. سپس پیچ‌های موجود بر روی درب ماشین لباسشویی ال جی را باز کنید.
 3. حال قطعات موجود بر روی درب دستگاه را از یکدیگر جدا کنید.
 4. با استفاده از نشانه موجود بر روی قسمت شیشه‌ای درب آن را بر روی قاب درب دستگاه آرام فشار بدهید تا ثابت بشود‌.
 5. فنر را بر روی دستگیره جدید قرار دهید و بعد آن را در پشت فلز زبانه دار قرار بدهید.
 6. حالا میله را از داخل آن رد کنید.(خمیدگی فنر باید پشت زبانه قرار گرفته باشد.)
 7. از قاب درب لباسشویی ال جی بدون شیشه برای بررسی درست جا زدن دستگیره استفاده کنید.
 8. بعد از تعویض دستگیره درب ماشین لباسشویی و جا زدن آن در قاب لباسشویی آن را بر عکس کنید و داخل  قسمت بیرونی درب چفت کنید.
 9. پیچ‌های درب ماشین لباسشویی ال جی را ببندید.(هنگام بستن پیچ‌ها به آن‌ها فشار وارد نکنید.)
 10. در این مرحله کارکردن دستگیره را بررسی کنید.
 11. پس از بررسی درست جازدن قطعات دستگیره حالا نوبت به بستن قطعات درب ماشین لباسشویی است به همین دلیل دوباره قطعات را جدا کنید.
 12. حال شیشه را بر روی قاب درب قرار دهید و سپس دستگیره را جا بزنید و زه پشت را نیز در محل قرارگیری خود بازگردانید.
 13. پیچ‌ها را ببندید.

تعویض دستگیره درب ماشین لباسشویی ال جی با موفقیت انجام شد. حهت اقدام برای تعمیر لباسشویی ال جی در استاده روی آن کلیک کنید.

تعویض دستگیره درب ماشین لباسشویی ارج

اگر شما نیز از ماشین لباسشویی ارج استفاده می‌کنید امکان دارد با خرابی دستگیره درب آن مواجه شده باشید. زمانی که درب ماشین لباسشویی ارج به درستی قفل نشود و یا این قطعه دچار خرابی و مشکل شده باشد شما نیاز دارید تا نسبت به تعویض دستگیره درب ماشین لباسشویی ارج اقدام کنید.

زمانی متوجه خرابی این قطعه می‌شوید که پس از تنظیمات تایمر و عمل کردن میکروسوییچ، دستگیره درب قفل نشود. در حالت عادی و سالم بودن درب و همچنین دستگیره درب ارج این اتفاق رخ نخواهد داد و دستگیره قفل شده و عملیات شستشو آغاز خواهد شد. همچنین پس از انجام عملیات قفل باز خواهد شد و شما می‌توانید به سادگی دستگیره را به آرامی به بیرون بکشید و درب دستگاه را باز کنید. همچنین در صورت وجود خرابی در دستگیره درب ارج ممکن است آب موجود در دستگاه به قسمت بیرونی ریخته بشود و یا اصلا عملیات انجام نشود.

نحوه تعویض دستگیره درب ماشین لباسشویی ارج

اولین نکته برای تعویض دستگیره درب ماشین لباسشویی ارج خرید دستگیره است. این قطعه باید مطابق با مدل ماشین لباسشویی ارج باشد و همچنین قطعه فیک نباشد.

دستگیره درب انواع گوناگونی دارد که شما باید هنگام خرید به مدل دستگاهتان توجه کنید در غیر این صورت امکان تعویض دستگیره درب ماشین لباسشویی ارج وجود نخواهد داشت.

برای کسب اطمینان کافی از روند تعویض و قطعه استفاده شده می‌توانید تعویض دستگیره درب ماشین لباسشویی ارج را به متخصصین و تعمیرکاران مجرب نمایندگی‌ها بسپارید. اگر خودتان قصد تعویض این قطعه را دارید در صورت قفل شدن و باز نشدن درب دستگاه باید به سراغ اهرم خلاص کننده بروید. (در ماشین لباسشویی دیجیتالی با ارور موجود بر روی صفحه متوجه باز نشدن درب دستگاه خواهید شد.) این قطعه در زیر قفل و یا کنار فیلتر تخلیه است که باعث می‌شود درب دستگاه باز بشود.

البته برخی مواقع وجود مشکل و خرابی در لولای درب باعث قفل شدن و باز نشدن درب دستگاه می‌شود که در این صورت باید با کمک یک تعمیرکار از نصب صحیح این قطعه اطمینان حاصل کنید.

طبقه بندی شده در