تعویض فیلتر یخچال ساید سامسونگ،‌ ال جی، دوو و اسنوا

تعویض فیلتر یخچال

یکی از اقدامات مهمی که باید پس از خرید یخچال ساید در برندهای مختلف از جمله سامسونگ، ال جی، دوو، اسنوا و… انجام دهید، تعویض فیلتر ساید است که باید به موقع انجام شود. معمولا تعویض این فیلتر، هر شش ماه یک بار توسط افراد متخصص انجام می‌شود. در واقع تعویض فیلتر یخچال ساید باعث آنتی باکتریال شدن آب، حفظ کیفیت آب آشامیدنی، دادن نیترات به آب و… می‌شود. معمولا دو نوع فیلتر برای تعویض در یخچال وجود دارد که شامل فیلتر داخلی یخچال و فیلتر بیرونی یخچال می‌باشند.

در این صفحه از خدمات تعمیر یخچال در منزل استاده سعی داریم که شما را با تعویض فیلتر یخچال ساید بای ساید سامسونگ، ال جی، دوو و اسنوا و همچنین هزینه آن آشنا سازیم تا با اطلاعات بیشتری به تعویض فیلتر یخچال ساید مورد نظر خود بپردازید.   

هزینه تعویض فیلتر یخچال

خدمتقیمت به تومان
تعویض فیلترهای لیوانیاز 150.000
تعویض فیلترهای موشکیاز 180.000

تعویض فیلتر توسط افراد متخصص انجام می‌گیرد که آن‌ها پس از بررسی و عیب یابی، هزینه تعویض فیلتر یخچال را به شما اطلاع می‌دهند. به صورت کلی می‌توان گفت عوامل زیادی باعث می‌شوند که هزینه تعویض فیلتر یخچال، متفاوت شود که از جمله مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره نمود.

 • نوع و مدل یخچال
 • خرابی دستگاه
 • کیفیت فیلتر تعویض شده
 • دستمزد کار

تعویض فیلتر یخچال ساید سامسونگ

برای تعویض فیلتر یخچال سامسونگ، می‌توانید به نمایندگی تعویض فیلتر یخچال سامسونگ مراجعه کرده و با مشورت آن‌ها به تعویض فیلتر بپردازید.

تعویض فیلتر داخلی یخچال ساید سامسونگ یکی از اقدامات مهمی است که باید هر شش ماه یکبار انجام شود. همچنین تعویض فیلتر آب یخچال، باعث افزایش کارایی یخچال می‌شود. در واقع تعویض فیلتر آب یخچال ساید سامسونگ، یکی از اقداماتی است که بیشتر افراد علاقه دارند، خود به انجام آن، بپردازند.

برای تعویض فیلتر ساید باید مراحل زیر را انجام دهید.

 • مرحله اول: باز کردن درب یخچال
 • مرحله دوم: چرخاندن فیلتر در خلاف جهت عقربه‌های ساعت و خارج کردن فیلتر
 • مرحله سوم: باز کردن بسته بندی فیلتر جدید
 • مرحله چهارم: نصب نمودن فیلتر جدید ( چرخاندن فیلتر در جهت عقربه‌های ساعت)
 • مرحله پنجم: خاموش کردن چراغ هشدار دهنده فیلتر ( برای خاموش نمودن چراغ هشدار دهنده فیلتر، باید دکمه Alarm که زیر آن Water نوشته شده را بزنید و دست خود را به مدت سه ثانیه نگه دارید تا چراغ اخطار فیلتر یخچال خاموش شود.)
تعویض فیلتر یخچال ساید سامسونگ

همچنین برای تعویض فیلتر بیرونی یخچال سامسونگ، ابتدا شیر ورودی آب را بسته و فیلتر قدیمی را خارج کرده و فیلتر جدید را آماده نصب کنید. بدین صورت باید شیلنگ یخچال به سمتی از فیلتر وصل شود که در آن قسمت روی فیلتر، کلمه Follow نوشته شده و به سمت دیگر فیلتر، شیر ورودی آب، وصل گردد که انجام این کار، در تصویر پایین، قابل مشاهده می‌باشد.

اقدام بعدی که در تعویض فیلتر ساید سامسونگ انجام می‌شود این است که به وصل کردن آن سمت از فیلتر که شیر ورودی آب به آن وصل می‌شود، بپردازید. سپس به کناره‌های فیلتر چند ضربه وارد نمایید تا همه ذرات اولیه، خارج شوند. بعد از انجام این کار شیر ورودی را ببندید و فیلتر را به یخچال خود وصل کنید.  

تعویض فیلتر یخچال ساید دوو

انجام تعویض فیلتر ساید دوو در زمان مناسب، باعث می‌شود آب آشامیدنی تصفیه شده با کیفیت باشد.  برای تعویض فیلتر آب یخچال ساید دوو باید ابتدا شیر ورودی آب یخچال را ببندید. (این شیر آب در پشت یخچال فریزر قرار دارد.) سپس محل قرار گیری فیلتر را در درون محفظه‌ی یخچال ساید دوو پیدا نمایید. حال برای باز شدن فیلتر درونی، باید آن را در جهت عقربه‌های ساعت بچرخانید. سپس محل قرار گیری فیلتر را با استفاده از یک پارچه نرم و تمیز، پاک کنید.

پس از در آوردن فیلتر قبلی یخچال، باید فیلتر جدید را جایگزین نمایید. بنابراین پوسته پلاستیکی روی فیلتر و همچنین درپوش محافظ را از آن جدا نمایید. سپس برای جا زدن فیلتر، آن را به طور عمودی داخل محفظه کرده و نیم دور بچرخانید تا سر جای خود ثابت شود و در آخر برای پاک کردن خطای مربوط به تعویض فیلتر، باید دکمه Alarm را به مدت چند ثانیه نگه دارید.

تعویض فیلتر یخچال ساید ال جی

تعویض فیلتر ساید ال جی یکی از سرویس‌هایی است که باید هر چند وقت یک بار، برای بهبود عملکرد یخچال انجام شود. در واقع فیلتر یخچال یا فیلتر ساید، فیلتری ساده است که آب ورودی به یخچال را تصفیه می‌کند.

تعویض فیلتر یخچال ساید ال جی

برای تعویض فیلتر بیرونی یخچال ال جی باید مراحل زیر را با دقت کامل، انجام دهید.

 • مرحله اول: در مرحله اول تعویض فیلتر آب یخچال ال جی باید کمی یخچال را به سمت جلو حرکت دهید تا فضایی برای پشت یخچال ایجاد شود تا بتوانید به پشت یخچال دسترسی داشته باشید.
 • مرحله دوم: در مرحله دوم باید به بستن شیر ورودی آب بپردازید.
 • مرحله سوم: در این مرحله باید فیلتر متصل بیرونی را خارج نمایید که این فیلتر حالت‌های مختلفی داشته و باید اقدامات خاصی را انجام دهید که به صورت زیر می‌باشند.

فیلتر با اتصال میله‌ای

در این حالت برای خارج کردن شیلنگ باید با استفاده از یک پیچ گوشتی تخت، شیلنگ را به سمت بیرون بکشید.

فیلتر با اتصال مهره‌ای

در این حالت باید مهره را باز کرده تا شیلنگ، رها شود. در بعضی از مواقع، ممکن است مهره خیلی سفت بسته شده باشد که در این شرایط می‌توانید شیلنگ را از محل اتصال ببرید. البته توجه داشته باشید که شیلنگ کوتاه نشود.

فیلتر با اتصال فیتینگی

در این حالت برای خارج نمودن فیلتر باید ضامنی که روی فیلتر قرار دارد  و شیلنگ به آن وصل شده است را به سمت داخل، فشار دهید تا شیلنگ آزاد گردد.

 • مرحله چهارم: در مرحله چهارم باید قسمتی از شیلنگ را که داخل فیلتر قرار دارد به صورت عمودی برش دهید. همچنین از سالم بودن شیلنگ، اطمینان کامل، حاصل نمایید.
 • مرحله پنجم: در این مرحله باید فیلتر جدید را به آن وصل کنید. توجه داشته باشید که شیلنگ آب ورودی به فیلتر و خروجی از آن را به صورت صحیح وصل نمایید. در حقیقت شیلنگ ورودی آب در قسمتی از فیلتر که INLET نوشته شده وصل می‌شود و خروجی از آن نیز به OUTLET وصل می‌گردد.
 • مرحله ششم: در مرحله ششم در قسمت خروجی آب، ظرفی را قرار داده و قبل از اینکه شیلنگ خروجی را به آن وصل نمایید، باید شیر آب را باز کنید. سپس با توجه به نوع فیلتر، صبر کنید تا به اندازه پنج الی ده لیتر آب از فیلتر عبور و خارج گردد. پس از انجام این کار، شیر آب را ببندید.
 • مرحله هفتم: در مرحله بعدی باید به وصل کردن شیلنگ خروجی از فیلتر بپردازید. ( شیلنگ خروجی، شیلنگی است که به یخچال وصل می‌شود و آب تصفیه شده  را تامین می‌کند.)
 • مرحله هشتم: در مرحله هفتم باید فیلتر را روی نگهدارنده قرار داده و در آخر، شیر آب ورودی را باز کنید.
 • مرحله نهم: در مرحله آخر باید به هوا گیری فیلتر با فشردن پدال آب خروجی  به مدت سی ثانیه بپردازید. (این عمل باید چهار نوبت، تکرار شود.)

تعویض فیلتر یخچال ساید اسنوا

هنگامیکه قصد تعویض فیلتر یخچال ساید اسنوا را دارید می‌توانید به نمایندگی اسنوا تماس گرفته و با کمک آن‌ها به تعویض بپردازید.

برای تعویض فیلتر ساید اسنوا باید مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید.

 1. در مرحله اول باید شیر ورودی آب را ببندید.
 2. در مرحله بعدی به دو سر آزاد لوله نیاز دارید. بدین صورت اگر از قبل، فیلتر بیرونی داشته‌اید باید واشر قرمز رنگ را با انگشت شصت خود بگیرید تا دو سر لوله آزاد شود و در غیر این صورت (اگر فیلتر بیرونی نداشته‌اید) با استفاده از قیچی، لوله را ببرید.
 3. در مرحله سوم باید فیتینگ‌ها را درون فیلتر قرار داده و محکم نمایید.
 4. در مرحله بعدی لوله‌ای که از شیر آب آمده را در یک سمت فیلتر ( قسمتی که flow نوشته نشده است.) وارد کرده و سر دیگر لوله را باید در سمت دیگر فیلتر (قسمتی که flow نوشته شده است) وارد نمایید. همچنین لازم است که در هر مرحله به سفت کردن پیچ بالایی فیتینگ بپردازید.
 5. در مرحله آخر، شیر آب را باز  کرده و به مقدار هفت الی ده پارچ آب را دور بریزید. (برای مصارف دیگر به جز آشامیدن، استفاده نمایید.)

نتیجه گیری

تعویض فیلتر یخچال موجب افزایش کارایی یخچال می‌شود و باید به موقع انجام گیرد که در این مقاله به توضیح تعویض فیلتر یخچال در برندهای مختلف پرداخته شد. جهت اقدام به تعویض فیلتر یخچال در استاده با شماره‌های موجود در همین صفحه تماس بگیرید و ثبت سفارش کنید.

مطالب مرتبط برای شما...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *