گاز یخچال و قیمت شارژ گاز یخچال در منزل

شارژ گاز یخچال

گاز یخچال یکی از اجزای اصلی آن است که وظیفه خنک‌سازی در یک سیکل تبریدی را به عهده دارد. اگر میزان گاز یخچال به دلایل مختلفی کاهش یابد، عمل سرمایش یخچال دچار مشکل شده، دمای داخلی یخچال و فریزر بالا رفته و مواد غذایی و خوراکی درون یخچال دچار فساد می‌شوند. گاز یخچال انواع مختلفی داشته که باید هنگام شارژ گاز یخچال، به نوع یخچال و فریزر دقت نمود.

 کاهش سطح گاز یخچال با نشانه‌هایی مانند گرم شدن درون یخچال و خنک نبودن آن به میزان کافی، به مشام رسیدن بوی نامطبوع از یخچال و خنک بودن لوله‌های پشت یخچال نمایان می‌گردد. بهتر است به محض مشاهده‌‌ی این نشانه‌ها با تعمیرکار مجرب تماس بگیرید تا با حضور در محل، اقدامات لازم جهت شارژ گاز یخچال را انجام دهند. در این صفحه از خدمات تعمیر یخچال در استاده درباره شارژ گاز یخچال فریزر و اجرت و قیمت شارژ گاز یخچال صحبت خواهیم نمود.

قیمت شارژ گاز یخچال و اجرت

خدمتقیمت به تومان
شارژ گاز یخچالاز 400.000 تا 1.000.000
شستشوی مدار یخچال با گاز فریون300.000
شستشوی مدار یخچال با گاز ازت650.000
وکیوم کامل و رفع نشتیاز 150.000 تا 500.000
اضافه کردن کندانسور ضمیمهاز 150.000 تا 300.000

در این بخش درباره‌ی این که “هزینه شارژ گاز یخچال چقدر است؟” توضیح خواهیم داد. هزینه اینگونه خدمات به عوامل مختلفی وابسته می‌باشد. قیمت پر کردن گاز یخچال در ابتدا به نوع موتور یخچال و گاز مصرفی آن بستگی دارد. علاوه بر نوع گاز و هزینه‌ی مربوط به آن که با توجه به میزان تزریق گاز به یخچال محاسبه می‌شود، هزینه ایاب و ذهاب و اجرت تعمیرکار نیز در هزینه اثرگذار است.

همچنین اگر کم شدن گاز یخچال به دلیل نشتی در یکی از اجزای آن باشد، باید قبل از پر کردن گاز، نسبت به رفع نشتی اقدام شود. در این صورت هزینه تعمیر و رفع نشتی و وکیوم مسیر سیکل تبریدی بر قیمت پر کردن گاز یخچال افزوده خواهد شد.

گاهی نیز لازم است فیلتر موجود در یخچال هنگام شارژ گاز یخچال تعویض شود. در این مورد نیز هزینه فیلتر و تعویض آن بر قیمت و اجرت شارژ گاز یخچال تأثیر خواهد گذاشت. جهت اطلاع از بهترین روش‌های پیدا کردن و تشخیص نشتی گاز یخچال کلیک کنید.

جهت اقدام برای تعویض فیلتر یخچال ساید سامسونگ،‌ ال جی، دوو و اسنوا در استاده کلیک کنید.

خدمات شارژ گاز یخچال در منزل

تعمیرکار یخچال که وظیفه شارژ گاز یخچال را به عهده دارد، باید در این زمینه تسلط و تجربه کافی را داشته باشد؛ زیرا انواع گازهای یخچال با یکدیگر متفاوت بوده و باید از گاز مناسب برای شارژ گاز یخچال در محل یا شارژ گاز یخچال ساید استفاده نمود.

خدمات شارژ گاز یخچال در منزل

در صورتی که گاز شارژ شده بیشتر از حد لازم یخچال یا ساید باشد، لوله‌های پشت یخچال یخ زده و عملکرد یخچال دچار اختلال می‌گردد.

پر کردن گاز یخچال در محل تخصصی بوده و نباید توسط افراد بی‌تجربه انجام شود. تنها تزریق میزان دقیق و درست گاز به یخچال باعث کارکرد صحیح آن می‌شود.

گاز یخچال فریزر

در صورتی که در یخچال فریزر کمپرسور به صورت دائمی کار کند و یخچال فریزر گرم باشد، با کم بودن میزان گاز یخچال فریزر مواجه خواهید شد. برای بررسی نشت گاز یخچال فریزر از دستگاه‌های مخصوصی که نسبت به سرما حساسیت بالایی دارند و یا از مواد رنگی به خصوصی استفاده می‌شود که به یخچال فریزر تزریق می‌گردد. این مواد پس از طی یک سیکل کامل تبرید و سرمایش در یخچال فریزر، محل نشتی را مشخص می‌کنند.

قیمت پر کردن گاز یخچال فریزر به نوع و حجم گاز تزریقی، دستمزد تعمیرکار و هزینه رفت‌وآمد دارد.

فشار گاز r134a در یخچال

گاز r134a پرکاربردترین گاز یخچال است. زیرا نسبت به انواع دیگر گاز یخچال قیمت کم‌تری داشته و دسترسی به آن راحت‌تر است. گاز r134a با کمپرسورهای انواع مختلف یخچال‌ها سازگاری دارد. نکته مهمی که درباره گاز r134a یخچال وجود دارد این است که این گاز باید در فشار مشخصی باشد که تنظیم فشار آن و شارژ صحیح این گاز تنها از تعمیرکار یخچال باسابقه و ماهر برمی‌آید.

نحوه شارژ گاز یخچال r600

این نوع از گاز یخچال اصولا در یخچال‌های ساید بای ساید کاربرد دارند. از ویژگی‌های گاز r600 می‌توان به قیمت بالای آن و کم بودن اثرات مخرب محیط زیستی نسبت به سایر گازهای یخچال اشاره نمود. گاز r600 نسبت به انواع دیگر گازهای یخچال فشار کمتری را روی کمپرسور یخچال دارد. حجم مورد نیاز از این گاز نسبت به گاز r134a به میزان بسیار کم‌تری و حتی نصف آن است.

اما گاز r600 قابلیت آتش گرفتن داشته و همین موضوع سبب می‌شود که فرایند شارژ آن سخت‌تر از سایر گازهای یخچال باشد؛ برای مثال اگر کاهش گاز یخچال به دلیل ترک لوله‌های یخچال باشد، نمی‌توانید به جوشکاری لوله و برطرف نمودن محل ترک اقدام نمایید و ابتدا باید تمام گاز باقی‌مانده درون یخچال تخلیه شده و پس از رفع نشتی، پر کردن گاز r600 در فشار مخصوص و حجم لازم توسط تعمیرکار یخچال انجام شود.

نحوه شارژ گاز یخچال

تعمیر نشتی گاز یخچال

نشتی گاز یخچال می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد. به منظور تعمیر نشتی گاز یخچال باید بخش‌های گوناگونی مانند کندانسور، اواپراتور، لوله‌های مسی، کمپرسور و… را بررسی نمود. در برخی موارد نیز کم شدن گاز یخچال به دلیل نشتی از قسمت خاصی از یخچال نبوده و به مرور زمان سطح گاز مبرد در یخچال‌های قدیمی کم شده است.

تعمیرکار ابتدا باید محل نشتی گاز را پیدا کرده و مشکل آن را برطرف نماید؛ برای مثال اگر لوله‌های مسی دچار ترک‌خوردگی هستند، محل مورد نظر را جوش دهید و یا لوله‌ها را تعویض کنید. سپس بعد از اتمام مراحل فوق، گاز یخچال را شارژ می‌کنند.

مطالب مرتبط برای شما...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *