باید بگوییم اگر با کدهای خطای یخچال اسنوا آشنا باشید، تا حدودی می‌توانید با انجام اقدامات لازم، به رفع آن خطاها بپردازید که در ادامه این مقاله از استاده به  بررسی برخی از ارور یخچال اسنوا از قبیل F1 – H1 – F9 – 520 – 810 در زمینه تعمیرات یخچال و رفع آن‌ها به صورت مختصری می‌پردازیم. 

شرکت اسنوا به دلیل تولید لوازم خانگی برقی پیشرفته و با کیفیت از جمله یخچال، توانسته مخاطبان قابل توجه‌ای داشته باشد. یخچال اسنوا در انواع مختلفی تولید و به بازار عرضه می‌شود اما ممکن است بر اثر شرایطی دچار خرابی شود. این یخچال هوشمند دارای مجموعه‌ای از کدهای خطا می‌باشد که این کد خطاها هر کدام بیانگر بروز مشکلی می‌باشند. در ادامه به بررسی و رفع خطا هر یک از ارور یخچال اسنوا خواهیم پرداخت.

رفع ارور f1 در یخچال اسنوا

در بعضی از مواقع، ارور f1 در صفحه نمایش یخچال اسنوا ظاهر می‌شود. آشکارترین دلیل ایجاد این ارور، یخ زدگی اپراتور یخچال می‌باشد. در واقع در چنین شرایطی اپراتور نمی‌تواند فضای یخچال اسنوا را سرد کند. برای مثال  اگر یکی از لوله‌های یخچال که محل تبادل گاز می‌باشد، سوراخ شود باعث نشتی گاز و در نتیجه گرم شدن اپراتور می‌شود. بنابراین نشتی گاز باعث گرم شدن یخچال اسنوا شده و یخچال اسنوا بیش از اندازه کار می‌کند که این عوامل باعث بروز مشکل در اپراتور شده و ارور f1 ایجاد خواهد شد.

 همچنین دلایل دیگری از قبیل خرابی برد، خرابی موتور، خرابی فن کندانسور نیز می‌تواند باعث ایجاد ارور f1 در یخچال اسنوا شود.

رفع ارور f1:

برای رفع ارور f1 در یخچال اسنوا باید هر کدام از دلایل ایجاد کننده ارور را به دقت بررسی نمایید. به همین منظور باید با تعمیرکاران متخصص تماس گرفته تا اقدامات لازم جهت بررسی خرابی برد، موتور، نشت گاز و… انجام شود.

ارور h1 در یخچال فریزر اسنوا 820

یکی از خطاهای رایجی که در بیشتر مواقع در صفحه نمایشگر اسنوا 820 مشاهده می‌شود، ارور h1 است.

علت ارور h1 در یخچال فریزر اسنوا 820:

معمولا این ارور زمانی ظاهر می‌شود که کابین‌های داخل یخچال، بیش از اندازه گرم شده باشند. عوامل زیادی باعث ایجاد این کدخطا می‌شود که از جمله آن‌ها می‌توان به باز ماندن درب یخچال اسنوا به صورت خیلی طولانی، خرابی درب یا نوار دور درب یخچال، خرابی برد فرمان، خرابی سنسور دما و… اشاره نمود. ( 12 تا از مهمترین دلایل سرد یا خنک نکردن یخچال )

رفع ارور h1 در یخچال فریزر اسنوا 820:

برای رفع این ارور باید اقداماتی انجام گیرد که برخی از آن‌ها به صورت زیر است.

  • یکی از دلایل مشاهده ارور h1 یخچال فریزر اسنوا، باز ماندن درب یخچال اسنوا به صورت طولانی مدت است. لذا توصیه می‌شود که از باز گذاشتن درب به صورت طولانی مدت، جدا خود داری فرمایید و در شرایط ضروری مانند مهمانی در صورتیکه درب یخچال را به تعداد دفعات زیادی باز می‌کنید لازم است که از حالت سرمایش سریع استفاده نمایید.
  • در صورت خرابی درب یخچال یا نوار دور آن، بهتر است با تعمیرکاران متخصص تماس گرفته. تعمیرکاران پس از بررسی لولای درب به تعمیر درب یخچال فریزر اسنوا می‌پردازند.
  • همچنین در صورت خرابی نوار دور درب یخچال می‌توانید با استفاده از سشوار، نوار دور درب را گرم کرده و سریعا درب را فشار دهید تا  بخشی از نوار که حالتی دفرمه دارد نیز بسته شود.
  • در مواقعی که برد فرمان یخچال اسنوا دچار خرابی شده است باید با تعمیرکاران تماس گرفته و به تعمیر آن بپردازید. در این صورت تعمیرکار به بررسی قطعات الکترونیکی پرداخته و آن‌ها را ترمیم و در صورت لزوم تعویض می‌کند. همچنین برای رفع این مشکل می‌توانید برد فرمان یخچال را با نمونه اصلی و شرکتی خود تعویض نمایید.
  • زمانیکه سنسور دمای یخچال اسنوا دچار مشکل می‌شود باید به بررسی اتصالات سوکت‌های سنسور دما بپردازید تا از اتصالات مطمئن شوید. اگر پس این بررسی باز هم ارور h1 مشاهده شد لازم است که سنسور دمای آن را با یک نمونه اصلی و شرکتی خود تعویض کنید.
ارور h1 در یخچال فریزر اسنوا 810

خطای f9 در یخچال اسنوا

در بعضی از مواقع، خطای f9 در صفحه نمایش یخچال اسنوا ظاهر می‌شود. این کد خطا به معنی خرابی هیتر فریزر می‌باشد.

رفع خطای f9 در یخچال اسنوا: برای رفع خطای f9 باید به بررسی و تعویض المنتی که روی اپراتور فریزر قرار دارد، بپردازید.

ارور یخچال اسنوا 520

همانطور که گفته شد یخچال اسنوا در انواع متفاوتی تولید می‌شود که یکی از آن‌ها، یخچال اسنوا 520 می‌باشد. در این نوع یخچال نیز به هنگام بروز مشکل، کد خطای مربوط به آن، روی صفحه نمایش یخچال ظاهر می‌شود که برخی از آن‌ها به صورت زیر است.

علت ارور f1 یخچال اسنوا 520 :

 یکی از دلایلی که باعث ظاهر شدن ارور f1 یخچال اسنوا 520  می‌شود، سرد نشدن اپراتور در زمان روشن بودن کمپرسور، است.

رفع ارور f1:  

برای رفع این ارور باید به بررسی مواردی از قبیل قطع نبودن سیم برق کمپرسور یا خرابی آن و نشتی گاز بپردازید. (
چگونه بفهمیم گاز یخچال تمام شده است؟)

علت ارور f3 یخچال اسنوا 520:

معمولا به دلیل خراب بودن فن یخچال اسنوا 520، ارور f3 روی صفحه نمایش مشاهده می‌شود.

رفع ارور f3:

برای رفع این ارور باید قداماتی نظیر بررسی قطعی سیم برق فن یخچال یا خرابی فن انجام گیرد. همچنین باید از شل نبودن کانکتورهای مربوطه نیز اطمینان حاصل نمایید.

علت ارور f5 یخچال اسنوا 520:

ظاهر شدن ارور f5 یخچال اسنوا 520 به دلیل خرابی سنسور یخچال صورت می‌گیرد.

رفع ارور f5:

برای رفع این ارور باید اقداماتی نظیر بررسی سیم‌های سنسور یا خرابی سنسور انجام شود.

علت ارور f8 یخچال اسنوا 520:

علت ارور f8 یخچال اسنوا 520

معمولا زمانی که برد یخچال یا سیم رابط آن دچار مشکل می‌شود، ارور f8 یخچال اسنوا 520 ظاهر می‌شود.

رفع ارور f8:

برای رفع ارور f8 یخچال اسنوا باید به بررسی برد و سیم رابط برد مادر و برد نمایشگر بپردازید تا از قطع نبودن سیم رابط اطمینان حاصل نمایید. همچنین لازم است که از شل نبودن کانکتورهای مربوط به سیم رابط برد مادر و برد نمایشگر یخچال نیز مطمئن شوید تا در صورت قطعی به وصل کردن آن، بپردازید.  

یخچال اسنوا انواع مختلفی دارد که ممکن است بر اثر شرایطی دچار خرابی شود. در حقیقت هنگامی که در یخچال اسنوا مشکلی ایجاد شود، بر صفحه نمایش آن، کد خطا ظاهر می‌گردد. این کد خطاها شامل حروف انگلیسی و اعداد هستند که هر کدام نشان دهنده‌ی بروز مشکل خاصی در یخچال اسنوا می‌باشند. گاهی با انجام اقدامات خاصی می‌توانید به رفع آن خطا بپردازید ولی گاهی اوقات مشکل، فنی است که در این صورت باید با تعمیرکاران متخصص تماس گرفته و به کمک آن‌ها به تعمیر یخچال اسنوا بپردازید.

در این مقاله سعی کردیم شما را تا حدودی با برخی از ارورهای یخچال اسنوا و چگونگی رفع آن‌ها آشنا سازیم تا هنگام مشاهده کد خطا، اقدامات لازم را انجام داده و به رفع آن ارور بپردازید.

طبقه بندی شده در