ما در این محتوا از خدمات آنلاین استاده سعی داریم انواع برنامه‌ شستشوی ماشین لباسشویی ال جی را همراه با ویژگی‌های هر برنامه بیان کنیم تا با تنظیمات درست در هنگام شستشوی لباس، بهترین نتیجه را دریافت نمایید. در نهایت نیز بتوانید از خدمات تعمیر ماشین لباسشویی برای رفع عیب دستگاه خود بهره‌مند شوید.

امروزه ماشین لباسشویی‌های جدید دارای ویژگی‌ها و قابلیت‌های گوناگون هستند. لذا آگاهی از آنها سبب می‌شود که بهترین عملکرد را از ماشین لباسشویی خود در برابر انواع البسه کثیف ببینیم. ماشین لباسشویی برند ال جی نیز یکی از برترین انواع ماشین‌های لباسشویی در جهان می‌باشد که مشمول این موضوع می شود.

بر روی این ماشین لباسشویی، برنامه‌های متنوعی برای شستشوی البسه‌های گوناگون وجود دارد که انتخاب صحیح آنها سبب می‌گردد تا بهترین کارکرد با برنامه شستشوی ماشین لباسشویی ال جی را داشته باشید.

برنامه شستشوی ماشین لباسشویی ال ‌جی 8 کیلویی

برنامه شستشوی ماشین لباسشویی ال جی 8 کیلویی

اولین نکته‌ای که در استفاده از انواع ماشین‌های لباسشویی باید رعایت شود، پر کردن آن متناسب با ظرفیت دیگ ماشین لباسشویی است. اگر بیشتر از حدی که برای ماشین لباسشویی تعیین شده، در آن لباس قرار دهید، لباسشویی امکان دارد که نتواند پروسه شستشوی لباس‌ها را تکمیل کند. بنابراین در آینده نزدیک احتمال خرابی و از کار افتادن آن نیز افزایش می‌یابد. علت روشن نشدن ماشین لباسشویی سامسونگ و ال جی را در استاده مطالعه کنید.

برنامه شستشوی ماشین لباسشویی مواردی چون جنس البسه قابل شستشو، دمای آب، میزان چرخش ماشین لباسشویی و مدت زمان شستشو را تعیین می‌نماید.

گفتنی است برنامه شستشوی انواع مختلف ماشین لباسشویی‌های ال جی عمدتا مشابه یکدیگر هستند. این برنامه‌ها برای طیف زیادی از انواع مدل‌ها یکسان می‌باشد.

در ادامه بهترین برنامه شستشوی ماشین لباسشویی ال جی 8 کیلویی که بسیار پرطرفدار است را به شما معرفی خواهیم نمود:

جهت آگاهی کامل از تنظیمات ماشین لباسشویی مثل یک متخصص! کلیک کنید.

برنامه شستشوی پنبه‌ای (Cotton)

این برنامه شستشو مناسب لباس‌های رنگی معمولی مانند لباس‌های راحتی و لباس‌های خواب است. در این برنامه شستشو، ماشین لباسشویی با دمای آب 60 درجه در جهت‌های گوناگونی می‌چرخد. در این راستا شستشوی لباس‌ها به بهترین نحو ممکن صورت گیرد.

برنامه شستشوی پنبه‌ای کم‌ انرژی (Cotton +)

این برنامه شستشو مانند برنامه قبلی می‌باشد. اما با دمای آب کمتر یعنی دمای 40 درجه سانتی‌گراد سعی می‌کند انرژی کمتری را برای ارائه خدماتی مشابه مصرف کند. علت صدای پمپ تخلیه ماشین لباسشویی چیست؟

برنامه شستشوی مختلط لباسشویی ال جی (Mix)

می‌توان گفت که این برنامه شستشوی ماشین لباسشویی ال جی، پرکاربردترین برنامه در میان برنامه‌های مختلف می‌باشد. همان‌گونه که از نام آن پیدا است، این برنامه مناسب انواع مختلف البسه به جز لباس‌های بسیار ظریف و آسیب‌پذیر، لباس‌های پشمی، ورزشی یا پرده است.

این برنامه شستشو در دمای 40 درجه سانتی‌گراد قادر به شستن چندین نوع البسه با جنس‌های مختلف می‌باشد. آموزش تراز کردن ماشین لباسشویی ال جی را اینجا بخوانید.

برنامه شستشوی ضد چروک (Easy care)

این برنامه مناسب شستشوی لباس‌های روزانه‌ای است که جنس پارچه‌ آنها نیاز به اتوکشی ندارند. این برنامه نیز مانند برنامه شستشوی قبلی، در دمای 40 درجه سانتی‌گراد که مناسب‌ترین دما برای شستشوی ماشین لباسشویی ال جی است، عمل می‌کند.

برنامه شستشوی پر (Duvet)

این برنامه شستشوی ماشین لباسشویی ال جی، مخصوص شستن مواد داخل بالش، متکا، کوسن، پتو و روکش مبل در دمای 40 درجه سانتی‌گراد است. در این برنامه مرحله آبکشی طولانی‌تر و با دقت بیشتری انجام می‌گردد تا مواد شوینده در میان الیاف باقی نماند. علت کار نکردن پمپ تخلیه ماشین لباسشویی چیست؟

برنامه شستشوی ضد حساسیت (Allergy care)

این برنامه بهترین برنامه شستشوی ماشین لباسشویی ال جی برای لباس‌هایی مانند لباس زیر، حوله، روبالشی و ملحفه می‌باشد که در ارتباط مستقیم با پوست هستند. این برنامه در دمای 40 درجه سانتی‌گراد سعی می‌کند که اثری از مواد شوینده روی البسه باقی نماند. در این راستا موجب حساسیت‌های پوستی نمی‌گردد.

برنامه شستشوی لباس کودک (Baby Steam care)

این برنامه، مناسب شستشوی لباس‌ها و سایر مواردی است که ممکن است توسط کودکان در معرض لکه‌های غذا و… گیرد.

این برنامه در دمای 60 درجه سانتی‌گراد با آبکشی مناسب به تمیزی بیشتر البسه کمک می‌نماید.

برنامه شستشوی لباس‌های ورزشی (Sports wear)

این برنامه برای شستشوی بهتر لباس‌‌های اسپرت و کتانی ورزشی‌ کاربرد دارد. این برنامه می‌تواند با دمای آب 40 درجه سانتی‌گراد و چرخش‌های ملایم دیگ ماشین لباسشویی، به پاکیزگی هر چه بیشتر اقلام ورزشی شما کمک کند.

برنامه شستشوی ظریف لباسشویی ال جی (Gentle care)

بهترین برنامه شستشوی لباسشویی ال جی برای لباس‌های ظریفی که بیشتر در معرض آسیب هستند، این برنامه است. برنامه شستشوی ظریف در دمایی کمتر به اندازه 30 درجه و با چرخش‌های آرام‌تر دیگ ماشین لباسشویی برای جلوگیری از آسیب به بافت لباس، به شستشوی آن اقدام می‌نماید. فیوز ماشین لباسشویی ال جی کجاست؟

برنامه شستشوی لباس مشکی (Dark wash)

این برنامه برای شستن لباس‌های تیره رنگ در دمای پایین، یعنی 20 درجه سانتی‌گراد به منظور ممانعت از تغییر رنگ البسه به کار می‌رود.

لازم به ذکر است که حین استفاده از این برنامه، از مایع شوینده مخصوص البسه تیره استفاده نمایید.

برنامه شستشوی از بین‌بردن لکه (Stain care)

این برنامه ماشین لباسشویی ال جی به گونه‌ای تنظیم شده است که با افزودن دمای آب در حین شستشو، به آرامی انواع لکه‌ها از جمله لکه نوشیدنی‌ها، گل و لای و… را از بین ببرد.

برنامه شستشوی بی‌صدا (Silent wash)

این برنامه مخصوص شستن البسه معمولی در دمای 40 درجه سانتی‌گراد در شب می‌باشد. چرا که کم‌ترین میزان صدا و لرزش را در طی کارکرد خود ایجاد می‌نماید. علت لرزش ماشین لباسشویی ال جی چیست؟

برنامه شستشوی سریع نیم ساعته لباسشویی ال جی (Quick 30)

این برنامه برای شستشوی لباس‌های رنگی محدود با میزان کثیفی کم‌تر کاربرد دارد. این برنامه در دمای 30 درجه سانتی‌گراد و مدت زمان کوتاه 30 دقیقه‌ای، بهترین برنامه شستشوی ماشین لباسشویی ال جی است.

برنامه دانلود شده لباسشویی ال جی (Download cycle)

اگر برنامه خاصی برای شستشوی ماشین لباسشویی ال جی اعمال نکنید، این گزینه به‌طور اتومات در حالت آبکشی و خشک‌کردن دستگاه قرار می‌گیرد.

طبقه بندی شده در