برنامه شستشوی ماشین لباسشویی سامسونگ

امروزه بسیاری از افراد از ماشین لباسشویی سامسونگ استفاده می‌کنند. اگر شما نیز یکی از دارندگان ماشین لباسشویی سامسونگ هستید این مقاله از استاده مگ برای شما است. در این مطلب سعی داریم تا برنامه شستشوی ماشین لباسشویی سامسونگ از قبیل برنامه شستن پتو در لباسشویی سامسونگ و همچنین برنامه شستشوی دیگ ماشین لباسشویی سامسونگ را بررسی کنیم. جهت اقدام برای تعمیرات لباسشویی سامسونگ در استاده با شماره تماس‌های موجود در صفحه تماس بگیرید.

برنامه شستن پتو در لباسشویی سامسونگ

 • برای آگاهی یافتن از برنامه شستشوی ماشین لباسشویی سامسونگ باید با نوشته‌های روی ماشین لباسشویی آشنا شوید(زیرا در صورت استفاده غلط امکان دارد نیاز به تعمیر لباسشویی در محل داشته باشید.). برای شستن پتو در لباسشویی سامسونگ باید ابتدا برچسبی که در گوشه پتو وجود دارد را با دقت مطالعه کنید. زیرا بر روی آن اطلاعات شستشوی پتو ذکر شده است که یکی از مهم‌ترین آن‌ها قابل شستشو بودن یا نبودن پتو به وسیله ماشین لباسشویی است. اگر قابل شستشو بود شما می‌توانید به راحتی با ماشین لباسشویی سامسونگ نسبت به شستشوی آن اقدام کنید در غیر این صورت به هیچ عنوان این کار را انجام ندهید. زیرا اگر قابلیت شستشو با ماشین لباسشویی را دارا نباشد و شما با ماشین لباسشویی پتو را بشویید به احتمال زیاد دچار خرابی می‌شود و دیگر قابل استفاده نخواهد بود.
 • نکته مهم دیگر که ممنوعیت اتوکشی است نیز بر روی برچسب یادداشت شده است. این نکته به این دلیل پر اهمیت می‌باشد که پس از شستشو اگر اتوکشی ممنوع بود آن را طوری روی طناب یا مکانی مناسب پهن کنید که چروک نشود.
 • مورد دیگر مجاز بودن یا نبودن به استفاده از نرم کننده است که در صورت مجاز بودن می‌توانید به راحتی از آن استفاده کنید.
 • نکته آخر دمای مناسب برای شستن پتو است که این مورد نیز بر روی برچسب ذکر شده است.

دکمه تخلیه آب ماشین لباسشویی سامسونگ کجاست؟

دستورالعمل‌هایی پیش از شستن پتو در لباسشویی سامسونگ!

برنامه شستن پتو در لباسشویی سامسونگ

تمیز کردن پتو با تکاندن

اولین دستورالعمل تمیز کردن پتو با تکاندن است. این کار به علت انجام می‌شود که مو و کرک و یا مواردی از این دست از روی پتو خارج شوند. تا هنگام شستن این ضایعات در فیلتر لباسشویی گیر نکنند. در صورت انجام ندادن این کار و گیر کردن آشغال در فیلتر باید هزینه دیگری را برای تمیز کردن و یا تعمیر فیلتر بپردازید.

مشخص کردن وزن پتو و تطبیق آن با وزن قابل تحمل

می‌دانیم که با خیس شدن پتو هنگام شستشو ممکن است دو تا سه برابر سنگین تر از وزن معمولی و اولیه‌اش بشود. پیش از انداختن پتو داخل ماشین لباسشویی سامسونگ وزن پتو را مشخص کنید و با وزن قابل تحمل ماشین لباسشویی تطبیق دهید. مثلا نباید با ماشین لباسشویی 7 کیلویی اقدام به شستن پتوی 7 کیلویی کرد.

اگر پتویی با وزن بیشتر از تحمل ماشین لباسشویی را استفاده کنید باعث آسیب رسیدن به موتور و همچنین خارج شدن دیگ لباسشویی از حالت تعادل می‌شوید. در این صورت باید هزینه زیادی را برای تعمیر ماشین لباسشویی متقبل شوید.

تمیز کردن لک‌های خشک شدن پیش از انداختن پتو در لباسشویی

اگر پتو توسط ماده‌ای لک شده است قسمت خشک شده آن را تمیز کنید و سپس داخل ماشین لباسشویی بیندازید.

گرفتن تست رنگ پتو

اگر قرار است پتو را با لباس‌هایی دیگر داخل ماشین لباسشویی بیندازید بهتر است اول تست رنگ بگیرید. برای انجام این کار گوشه‌ای از پتو را خیس کنید .حال قسمت خیس را در یک حوله سفید بپیچید. اگر حوله رنگ گرفت یعنی پتو رنگ می‌دهد و نباید با لباس‌های دیگر داخل لباسشویی انداخته شود.

علت چشمک زدن چراغ ماشین لباسشویی سامسونگ را در این صفحه بخوانید.

مراحل شستن پتو در لباسشویی سامسونگ

 • پتو را داخل ماشین لباسشویی سامسونگ بیندازید.
 • برنامه شستشوی مورد نظرتان را انتخاب کنید.
  • در لباسشویی سامسونگ برنامه bedding برنامه شستشوی تخت خواب است. این برنامه معمولا برای شستشوی روتختی و ملحفه استفاده می‌شود. برای به کار بردن این برنامه باید از یک نوع پارچه استفاده کنید و وزن آن‌ها از ۲کیلو کمتر باشد.
  • برنامه blanket course نیز یکی دیگر از برنامه‌های شستن پتو در لباسشویی سامسونگ است.
  • با استفاده از برنامه شستشوی ماشین لباسشویی سامسونگ wool در لباسشویی سامسونگ می‌توانید پتو و لباس‌های پشمی و همچنین حوله را بشویید. در شستشو با استفاده از این برنامه وزن موارد داخل لباسشویی نباید بیش از ۲کیلو باشد.
  • برای شستن پتویی که به میزان زیادی آلوده است می‌توان از برنامه pre wash استفاده نمود. این برنامه یک بار پتو را آب کشی می‌کند. پس از شستن با این برنامه می‌توانید برنامه اصلی شستشو را انتخاب کنید.
 • مایع یا پودر مورد نظر و قابل استفاده را داخل جاپودری بریزید.
 • استارت را بزنید.

آموزش طریقه استفاده از خشک کن لباسشویی را مطالعه کنید.

برنامه شستشوی دیگ ماشین لباسشویی سامسونگ

برنامه شستشوی دیگ ماشین لباسشویی سامسونگ

یکی از مهم‌ترین کارهایی که سبب افزایش عمر ماشین لباسشویی می‌شود شستشوی دیگ ماشین لباسشویی سامسونگ است زیرا این کار باعث می‌شود تا باکتری به لباسشویی وارد نشود. بهتر است حدودا ماهی یک بار به شستشوی دیگ ماشین لباسشویی سامسونگ اقدام کنید.

آموزش تراز کردن ماشین لباسشویی سامسونگ را اینجا بخوانید.

داخل برنامه شستشوی ماشین لباسشویی سامسونگ، برنامه شستشوی دیگ نیز موجود است که با نام eco drum clean مشخص شده است. این برنامه نیز یکی دیگر از برنامه‌های شستشوی ماشین لباسشویی سامسونگ است که خودکار است. با کمک این برنامه می‌توانید جرم موجود درون دیگ لباسشویی سامسونگ را تمیز کنید. نحوه عمل کردن این برنامه به این صورت است که دمای آب زیاد می‌شود و سپس جرم و آلودگی‌هایی که جمع شده‌اند به وسیله درزگیر لاستیکی بیرون می‌روند و پس از هر ۴۰ بار شستشو این برنامه توسط لباسشویی یادآوری می‌شود.

 1. مراحل استفاده از برنامه eco drum clean برای شستشوی دیگ ماشین لباسشویی سامسونگ
 2. با فشار دادن دکمه power ماشین لباسشویی سامسونگ را روشن کنید.
 3. عقربه cycle selector را چرخانده و سپس برنامه مورد نظر را انتخاب کنید.
 4. استارت را بزنید.

چند نکته درباره استفاده از برنامه eco drum clean برای شستشوی دیگ ماشین لباسشویی سامسونگ

 1. زمان شستشوی لباس‌ها توسط لباسشویی از این برنامه شستشوی ماشین لباسشویی سامسونگ(برنامه شستشوی دیگ) صرفه نظر کنید زیرا امکان دارد سبب خرابی لباس‌ها و یا ماشین لباسشویی بشود.
 2. با استفاده از این برنامه شستشوی دیگ ماشین لباسشویی سامسونگ نیازی به مواد شوینده ندارید. اما اگر برای تمیزی بیشتر قصد استفاده از ماده شوینده را دارید از مواد شوینده دارای سفیدکننده اکسیژنه استفاده کنید و از مواد شوینده معمولی که برای لباس‌ها به کار می‌روند استفاده نکنید.
 3. هشداردهی برنامه شستشوی دیگ ماشین ماشین لباسشویی سامسونگ معمولا ماهی یک بار نمایش داده می‌شود. که البته این مقدار به تعداد شستشوی شما نیز بستگی دارد.
 4. اگر هشداردهی خودکار این برنامه ظاهر شد و شما پس از شش بار شستشو این برنامه را اجرا نکردید، صفحه هشدار این برنامه دیگر ظاهر نمی‌شود. البته این موضوع نشانه خرابی ماشین لباسشویی نیست.

مطالب مرتبط برای شما...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *