دکمه تخلیه آب ماشین لباسشویی [ دوو، پاکشوما، بوش، ال جی، سامسونگ ]

دکمه تخلیه آب ماشین لباسشویی

ماشین لباسشویی یکی از لوازم ضروری هر منزلی به شمار می‌رود‌. اگر از عملکرد دکمه‌های ماشین لباسشویی آگاه باشید و از هر دکمه در زمان مناسب استفاده کنید، می‌توانید بهترین بهره را از دکمه تخلیه آب ماشین لباسشویی خود ببرید. یکی از دکمه‌های مهم در ماشین لباسشویی که همه باید با آن آشنایی داشته باشند، دکمه تخلیه آب ماشین لباسشویی است. این دکمه همان طور که از نامش پیداست، عملکرد مهم تخلیه آب ماشین لباسشویی را بر عهده دارد.

در برخی از ماشین لباسشویی‌های جدید این دکمه حذف شده است. بنابراین پس از شستشو، عملکرد تخلیه آب به صورت خودکار انجام می‌شود. ما در این مطلب از “خدمات آنلاین استاده” سعی داریم تا شما را با دکمه تخلیه آب ماشین لباسشویی آشنا کنیم. پس با ما تا ادامه مطلب از سری راهکارهای تعمیر ماشین لباسشویی همراه باشید.

دکمه تخلیه آب لباسشویی دوو

ماشین لباسشویی دوو یکی از دستگاه‌های برقی پرطرفدار و شناخته شده می‌باشد. اگر از ماشین لباسشویی دوو استفاده می‌کنید و یا قصد خرید آن را دارید، احتمالا با این پرسش که دکمه تخلیه آب ماشین لباسشویی دوو در کجا قرار دارد و به طور کلی دکمه تخلیه آب ماشین لباسشویی دوو چه کاربردی دارد، برخورد کرده‌اید. در ادامه سعی داریم تا پاسخ این پرسش را برای شما مطرح کنیم‌.

همانطور که پیش‌تر ذکر شد، ماشین لباسشویی دوو جزو آن دسته از لباسشویی‌هایی است که عملکرد تخلیه آب آن به‌طور خودکار انجام می‌شود.

لازم به ذکر است که این دستگاه علاوه بر اینکه به طور خودکار عملکرد تخلیه آب را انجام می‌دهد، دارای دکمه تخلیه آب نیز می‌باشد. این دکمه با Rinse/Spin نامگذاری و نمایش داده می‌شود. می‌توانید برای اطمینان و یا هنگامی که عملکرد تخلیه آب صورت نگرفت، از این دکمه استفاده کنید.

دکمه تخلیه آب لباسشویی پاکشوما

دکمه تخلیه آب ماشین لباسشویی پاکشوما

از محبوب‌ترین دستگاه‌های ایرانی، ماشین لباسشویی پاکشوما است. این دستگاه از عملکرد و قابلیت‌های گوناگونی برخوردار است. از قابلیت‌های این لباسشویی می‌توان به بهره‌مندی از برنامه‌های شستشوی متنوع که یکی از آنها آبکشی و تخلیه است، اشاره کرد. در صورت نیاز جهت اقدام برای تعمیر ماشین لباسشویی پاکشوما در استاده روی آن کلیک نمایید.

دکمه تخلیه آب لباسشویی پاکشوما همانند دوو می‌باشد. این دکمه با Rinse/Spin نمایش داده می‌شود که معنای تخلیه را می‌دهد. نحوه استفاده از این دکمه به این صورت است که زمانی که عملکرد شستشوی لباسشویی به اتمام رسید، باید این دکمه را فشار بدهید.

دکمه تخلیه آب لباسشویی بوش

امکان دارد هنگام استفاده از ماشین لباسشویی با مشکل عدم تخلیه آب مواجه شوید. امکان دارد این مشکل برای هر برندی از ماشین لباسشویی پیش بیاید. اما برطرف نکردن آن در ماشین لباسشویی بوش عواقب جبران ناپذیری خواهد داشت. ماشین لباسشویی بوش مانند برخی دیگر که پیش‌تر نیز اشاره شد، امکان تخلیه اتومات آب را به صورت مجزا از دکمه تخلیه آب ماشین لباسشویی برای شما فراهم کرده است. جهت آگاهی از جدول ارور ماشین لباسشویی بوش همراه راهکار رفع خطا کلیک کنید.

البته همه مدل‌های لباسشویی بوش دیزاین یکسانی ندارند و برخی دارای دکمه تخلیه آب لباسشویی هستند‌.

اگر از ماشین لباسشویی بوش استفاده می‌کنید و دکمه Empty را کنار دیگر دکمه‌ها مشاهده کرده‌اید، به این معنا است که شما می‌توانید هنگامی که با مشکل تخلیه نشدن آب روبه‌رو شدید از این دکمه استفاده مناسب را داشته باشید.

دکمه تخلیه آب لباسشویی ال جی

آشکار است که محصولات برند ال جی مخصوصا ماشین لباسشویی این برند، از کیفیت بالایی برخوردار هستند. دکمه تخلیه آب ماشین لباسشویی برای نسل جدید ال جی تعبیه نشده است. زیرا این عملکرد به صورت خودکار انجام خواهد شد. همه ارور ماشین لباسشویی ال جی و راهکار رفع خطاهایی لباسشویی ال جی را در این صفحه از استاده مطالعه کنید.

نکته حائز اهمیت این است که تخلیه نشدن آب در این لباسشویی با نمایش ارور OE در لباسشویی نسل جدید و همچنین ارور no drain در لباسشویی قدیمی این برند برای شما آشکار خواهد شد. رفع ارور OE لباسشویی ال جی را در اینجا بخوانید.

در مدل دوقلوی این دستگاه دکمه‌ای، با نام Rinse Hold وجود دارد که این دکمه باعث می‌شود تا آب دستگاه تخلیه نشود. در صورتی که به هر دلیلی از این دکمه استفاده کردید و با مشکل مواجه شدید، باید ابتدا از دکمه (خشک کن) و سپس (شروع) استفاده کنید. انجام این مراحل باعث می‌شود تا دستگاه آب باقی مانده را تخلیه کند.

دکمه تخلیه آب لباسشویی سامسونگ

دکمه تخلیه آب ماشین لباسشویی سامسونگ

برند سامسونگ جزو معروف‌ترین برندها برای لوازم برقی از جمله ماشین لباسشویی محسوب می‌شود. ماشین لباسشویی جدید سامسونگ کاملا پیشرفته و دیجیتال است. به همین دلیل عملکرد تخلیه آب به صورت خودکار و مجزا از دکمه تخلیه آب ماشین لباسشویی برای این مدل دستگاه وجود دارد. پس می‌توان گفت برای این دستگاه نیز دکمه تخلیه آب لباسشویی به صورت مجزا وجود ندارد. علت روشن نشدن ماشین لباسشویی سامسونگ و ال جی چیست؟

اگر زمانی این دستگاه عملکرد تخلیه آب را درست انجام ندهد، می‌توانید فیلتر پمپ تخلیه را بررسی کنید. آموزش و نحوه تعویض پمپ تخلیه ماشین لباسشویی را بخوانید.

بهتر است هر چند وقت یکبار به تمیز کردن فیلتر بپردازید. اگر این کار را انجام ندهید و مسیر آن مسدود شود، باید فیلتر را باز کنید و نسبت به تمیز کردن آن اقدام کنید. ارور لباسشویی سامسونگ همراه راهکار رفع خطا را در این صفحه از “استاده” دریابید.

دکمه تخلیه آب لباسشویی اسنوا

لباسشویی اسنوا بر خلاف سامسونگ و ال جی دارای دکمه تخلیه آب لباسشویی است که نام این دکمه Spin+Drain است. شما می‌توانید هر زمان که لازم بود از این گزینه برای تخلیه آب و خشک کردن استفاده کنید.

اگر هنگام استفاده از ماشین لباسشویی اسنوا آبی خارج نشد، می‌توانید مسیر شلنگ تخلیه را بررسی کنید. تعمیر پمپ تخلیه ماشین لباسشویی و هزینه تعمیرات را در استاده بخوانید.

اگر مشکل از شلنگ تخلیه نبود با کمک متخصص نسبت به عیب یابی پمپ تخلیه اقدام کنید. همانطور که از نامش پیداست این قطعه مسئول تخلیه آب ماشین لباسشویی اسنوا است. در صورتی که پمپ تخلیه آسیب ببیند باید نسبت به تعمیر و یا تعویض آن اقدام کنید.

جهت آگاهی از جدول ارور لباسشویی اسنوا و رفع خطاهای آن به این صفحه از استاده بروید.

دکمه تخلیه آب لباسشویی حایر

شما می‌توانید از دکمه Drain برای تخلیه آب در لباسشویی حایر استفاده کنید. البته دکمه تخلیه آب ماشین لباسشویی حایر شامل Rinse/Spin نیز می‌شود. ممکن است شما در هر مدل از ماشین لباسشویی حایر یکی از این دو دکمه را مشاهده کنید.

برای استفاده از دکمه دوم باید توجه داشته باشید که حتما از آب سرد استفاده کنید.

اگر پس از استفاده از دکمه‌های نام برده شده هنوز هم آب ماشین لباسشویی تخلیه نشد، لاستیک‌های زیر دیگ را بررسی کنید تا اگر لباسی در آن ناحیه محبوس شده بود، نسبت به خارج کردن آن اقدام کنید.

البته در بعضی موارد مشکل از تایمر لباسشویی حایر است. زیرا در صورت خرابی این قطعه امکان دارد با مشکل تخلیه نشدن آب نیز روبه‌رو شوید که باید با کمک تعمیرکار این قطعه را تعمیر کنید.

مطالب مرتبط برای شما...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *