آشنایی با کارکرد لباسشویی در استفاده صحیح از آن به شما کمک خواهد کرد تا نیاز کمتری به تعمیرات لباسشویی داشته باشید. خشک کن لباسشویی یکی از موارد پرکاربرد در لباسشویی است. انواع خشک کن برای لباسشویی وجود دارد که به مدل و برند دستگاه شما وابسته است. ما در این مطلب سعی داریم تا به موضوع آموزش طریقه استفاده از خشک کن لباسشویی بپردازیم. همچنین اگر شما لباسشویی ال جی و سامسونگ دارید این مطلب را از دست ندهید زیرا آموزش طریقه استفاده از خشک کن لباسشویی ال جی و سامسونگ نیز در ادامه اشاره شده است.

آموزش طریقه استفاده از خشک کن لباسشویی

خشک کن لباسشویی برای زمانی که سریعا به یک لباس نیاز دارید و یا برای افرادی که در مناطق مرطوب زندگی می‌کنند کاملا کاربرد دارد. شما باید بر اساس جنس و سایز لباس نوع خشک کن را انتخاب کنید. نحوه عملکرد این مورد در لباسشویی به این صورت است که برای خشک کردن لباس‌ها، باعث چرخاندن هوای مناسب می‌شود. به همین دلیل باید پیش از پرداختن به موضوع آموزش طریقه استفاده از خشک کن لباسشویی به یک نکته کلیدی توجه کنید. به همین منظور باید پیش از استفاده از خشک کن حتما برچسب لباس را بررسی کنید.

اگر لباس شما قابلیت استفاده از خشک کن را نداشته باشد و شما از این گزینه استفاده کنید در نهایت به لباس شما آسیب خواهد رسید. همچنین استفاده نادرست و بدون داشتن آگاهی از این قابلیت باعث بالارفتن مصرف برق خواهد شد.

سایر نکاتی که پیش از استفاده از خشک کن لباسشویی باید بدانید:

 • برای اینکه این قابلیت به درستی عمل کند باید به مقدار لازم داخل خشک کن لباس بریزید. ریختن بیش از حد لباس‌ها در لباسشویی امکان خشک کردن کامل را از لباس‌ها خواهد گرفت. پس بهتر است زمانی که قصد خشک کردن لباس‌هایی با حجم بالا را دارید چند دفعه از خشک کن استفاده کنید. پد ضد لرزش ماشین لباسشویی چیست؟ همراه قیمت خرید
 • همانطور که پیش‌تر نیز اشاره شد باید با توجه به حجم البسه ویژگی مورد نظر از این قابلیت انتخاب شود‌. این نکته به این معنا است که اگر به طور مثال قصد خشک کردن پتو یا حوله‌ را دارید سعی کنید آن‌ها را به صورت مجزا داخل لباسشویی بیندازید. توجه کردن به حجم موارد استفاده شده در خشک کن لباسشویی از اهمیت بالایی برخوردار است زیرا اگر بیش از اندازه لباسشویی را پر کنید به لباسشویی آسیب خواهد رسید. برنامه شستشوی ماشین لباسشویی ال جی را اینجا مشاهده کنید.
 • لباس‌ها باید مرتب در این قسمت از لباسشویی باشند و نباید مچاله بشوند. اگر قصد خشک کردن لباسی بلند را دارید باید تا حد ممکن از مچاله شدن آن هنگام انداختن آن در لباسشویی جلوگیری کنید.
 • اگر لباس‌ها را خودتان به صورت دستی شسته‌اید و فقط قصد استفاده از خشک کن لباسشویی را دارید باید آب لباس را تا حد ممکن بگیرید.

حال نوبت به پرداختن به موضوع آموزش طریقه استفاده از خشک کن لباسشویی رسیده است. برای این منظور کافی است تا شما با دکمه مربوط به خشک کن لباسشویی و کارکرد آن آشنا شوید.

آموزش طریقه استفاده از خشک کن لباسشویی

دکمه‌های مربوط به خشک کن لباسشویی به همراه کارکرد آن‌ها

 • Spin: خشک کن
 • No spin: بدون خشک کن
 • Dry: خشک کن ۱۰۰٪
 • Dry only: فقط خشک کن
 • Rinse+spin: آب کشی و خشک کن
 • Wash+dry: شستشو و خشک کن
 • Eco dry: خشک کردن اقتصادی
 • Cupboard dry: خشک کردن پارچه‌های نخی و کتان

پس از آشنایی با اصطلاحات رایج برای خشک کن لباسشویی شما با توجه به لباس مورد نظر نوع خشک کن را باید انتخاب کنید. برای این منظور دکمه ولوم لباسشویی را بر روی گزینه مورد نظر قرار بدهید و سپس دمای خشک کن را تعیین کنید. حال دکمه استارت را فشار بدهید. دکمه تخلیه آب ماشین لباسشویی دوو، پاکشوما، بوش، ال جی، سامسونگ را در این صفحه بخوانید.

مثال: اگر شما قصد استفاده از گزینه spin را دارید  ولوم را بچرخانید و بر روی گزینه spin قرار بدهید. دور خشک کن را از ۴۰۰ تا ۱۲۰۰ مشخص کنید.

برای خشک کردن تعداد زیاد لباس و یا پتو و ملحفه از سرعت پایین این گزینه استفاده کنید.

آموزش تراز کردن ماشین لباسشویی [ ال جی – سامسونگ ] را اینجا بخوانید.

طریقه استفاده از خشک کن لباسشویی ال جی

شما می‌توانید با استفاده از لباسشویی ال جی لباس‌هایتان را پس از شستشو به راحتی خشک کنید. روش پیشنهادی: ابتدا از برنامه drain و سپس از برنامه spine استفاده کنید. به طور کلی تایم برنامه خشک کن در این لباسشویی ۱۲ دقیقه است که ممکن است برای هر لباس متفاوت باشد. جهت اقدام برای تعمیر ماشین لباسشویی ال جی روی آن کلیک کنید.

توجه داشته باشید که از لباس‌ها و پارچه‌هایی که جنس یکسانی ندارند را داخل خشک کن لباسشویی ال جی استفاده نکنید زیرا این کار باعث لرزش لباسشویی خواهد شد.

طریقه استفاده از برنامه خشک کن 100% لباسشویی ال جی

پیش از آموزش طریقه استفاده از خشک کن لباسشویی صد در صد ال جی باید به این نکته دقت کنید که با توجه به حجم خشک کن،حجم لباس‌ها را نیز مشخص کنید. به طور مثال حجم خشک کن لباسشویی ۸ کیلویی، ۴ کیلو است که نباید حجم لباس‌های مورد استفاده از این مقدار بالاتر باشد. زیرا در این صورت امکان کامل خشک شدن لباس‌ها وجود نخواهد داشت.

شما برای استفاده از خشک کن 100% لباسشویی ال جی باید برنامه wash+dry را انتخاب کنید زیرا پس از پایان کار لباسشویی ال جی وارد مرحله خشک کن صددرصد خواهد شد. اگر پس از پایان کار خشک کن، پیام cd برای شما ظاهر شد نگران نباشید. این پیام به معنای خنک کردن پس از خشک کردن 100% است. علت لرزش ماشین لباسشویی ال جی چیست؟

نحوه استفاده از خشک کن لباسشویی سامسونگ

نحوه استفاده از خشک کن لباسشویی سامسونگ

در صورت وجود مشکل هنگام استفاده از خشک کن ماشین لباسشویی سامسونگ می‌توانید جهت اقدام برای تعمیرات لباسشویی سامسونگ در محل اقدام کنید.

روش اول

 1. دکمه پاور را لباسشویی سامسونگ را بفشارید.
 2. برنامه مورد نظر برای شستشو را با چرخاندن عقربه انتخاب کنید.
 3. گزینه dry level را انتخاب کنید.
 4. شوینده مورد نظر را با توجه به جنس و حجم البسه داخل محفظه بریزید.
 5. دکمه start را بفشارید.

برای آگاهی از انواع ارور لباسشویی سامسونگ و رفع خطاهای لباسشویی سامسونگ کلیک کنید.

روش دوم

 1. با فشردن دکمه پاور لباسشویی سامسونگ را روشن کنید.
 2. با چرخاندن عقربه گزینه rinse+spine را انتخاب کنید. در لباسشویی سامسونگ با استفاده از این گزینه ابتدا لباس‌ها شسته و سپس خشک می‌شوند‌.
 3. شوینده را اضافه کنید.
 4. با فشردن دکمه استارت لباسشویی شروع به کار خواهد کرد.

نکاتی در رابطه با نحوه استفاده از خشک کن لباسشویی سامسونگ

 • برای آگاهی از طریقه استفاده از خشک کن لباسشویی سامسونگ همانند ال جی به حجم خشک کن توجه کنید و البسه را به میزان کافی و نه بیشتر داخل خشک کن بریزید.
 • اگر پس از شستشو دور لاستیک لباسشویی سامسونگ گرد و غبار جمع شد نسبت به تمیز کردن آن اقدام کنید.
 • برای کم کردن حرارت لباسشویی سامسونگ پس از خشک کردن می‌توانید درب آن را نیمه باز قرار دهید.

طبقه بندی شده در