در این مقاله از استاده مگ به بررسی علت روشن نشدن ماشین لباسشویی سامسونگ و ال جی خواهیم پرداخت و راهکارهایی را در این راستا در اختیار شما قرار خواهیم داد.

در صورت رفع نشدن مشکل روشن نشدن لباسشویی ال جی و سامسونگ می‌توانید با متخصصین تعمیرکار در استاده جهت تعمیر ماشین لباسشویی تماس بگیرید.

لباسشویی از کاربردی­ترین وسایل برقی در هر خانه‌­ای است که روشن نشدن آن می­‌تواند دردسرهای زیادی ایجاد کند. روشن نشدن ماشین لباسشویی دلایل مختلفی ممکن است داشته باشد که در این مقاله به بررسی آن­ها خواهیم پرداخت. با توجه به این که مشکلات شایع در ماشین­‌های لباسشویی که منجر به روشن نشدن آن­ها می­‌شوند، به برند ماشین لباسشویی وابسته نیست، نکات گفته شده در مورد انواع ماشین لباسشویی از جمله سامسونگ، ال جی و … صدق می­کند.

روشن نشدن ماشین لباسشویی سامسونگ و ال جی

علت روشن نشدن ماشین لباسشویی ال جی و سامسونگ به عوامل مختلفی بستگی دارد که به طور کلی می­توان علت­‌ها را به دو دسته تقسیم کرد :

  1. مشکلاتی که همه افراد قادر به رفع آن­ها هستند.
  2. مشکلاتی که برای رفع آن­ها به افراد متخصص و مجرب در این زمینه نیاز است.

رفع ارور CL و SE ماشین لباسشویی ال‌ جی را اینجا بخوانید.

علت روشن نشدن ماشین لباسشویی سامسونگ و ال جی به شرح زیر می­باشد:

  • موتور لباسشویی
  • برق لباسشویی
  • سوئیچ استارت و تایمر لباسشویی
  • ولوم تایمر
  • برد کنترل اصلی
  • کلید سوئیچ درب
  • قطعات دیگر

در ادامه به بررسی تک تک این علت‌­ها خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید.

برنامه شستشوی ماشین لباسشویی سامسونگ را اینجا مطالعه کنید.

مشکل در موتور لباسشویی

موتور لباسشویی، قطعه ای است که باعث چرخش دیگ لباسشویی در دو جهت می­شود. اگر علت روشن نشدن ماشین لباسشویی سامسونگ، ال جی و … همراه با ایجاد صدایی نویز مانند از سوی موتور است، می­توان تشخیص اولیه­ای داد که اشکال از موتور لباسشویی است. البته با توجه به حساسیت خاصی که موتور دارد، همه افراد نمی­توانند دست به تعمیر آن بزنند و باید برای انجام این کار از افراد متخصص کمک گرفت. می‌توانید ارور یا خطاهای ماشین لباسشویی سامسونگ را اینجا بخوانید.

داغ کردن موتور لباسشویی، یکی دیگر از نشانه‌­هایی است که اعلام می­کند موتور خوب کار نمی­کند و یکی دیگر از علت روشن نشدن ماشین لباسشویی سامسونگ، ال جی و … می‌شود. در اغلب ماشین لباسشویی­‌ها، با گرم شدن بیش از حد موتور، ماشین لباسشویی خاموش می‌­شود تا توسط فن خنک شده و دوباره شروع به کار کند. زمانی که فرآیند خاموش شدن خودکار ماشین لباسشویی بیش از حد رخ می­‌دهد، باید آن را جدی گرفت و قبل از این که آسیب جدی به موتور وارد شود، آن را تست و عیب نمود. در صورت بروز مشکل در تنظیمات میتوانید ارور یا خطاهای ماشین لباسشویی ال جی را بخوانید.

اشکال در برق لباسشویی

اگر وسایل برقی را مانند بدن انسان در نظر بگیریم، جریان برق، حکم خون را برای آن­ها بازی می­‌کند از این رو اگر مشکلی در ورود جریان برق به دستگاه‌­های برقی از جمله لباسشویی ال جی و سامسونگ وجود داشته باشد، طبیعتاً نمی‌­تواند روشن شود. بنابراین اولین و مهم­ترین موردی که هنگام روشن نشدن ماشین لباسشویی ال جی و سامسونگ باید چک شود، برق ورودی آن است. برای انجام این کار کافی است با استفاده از یک مولتی متر ولتاژ خروجی را اندازه بگیرید. و در صورتی که جریان برق در آن وجود نداشت باید پنل لباسشویی را بررسی کنید. مانند یک متخصص تنظیمات ماشین لباسشویی را انجام دهید.

سوئیچ استارت و تایمر لباسشویی

یکی از دلایل روشن نشدن ماشین لباسشویی­‌های قدیمی سامسونگ و ال جی، سوئیچ استارت می‌­باشد. سوئیچ استارت با فشار دادن دکمه تایمر روشن می‌شود و اگر با زدن دکمه تایمر این عمل انجام نمی­‌شود، باید برق این بخش از ماشین لباسشویی بررسی شود که به دلیل حساسیت و پیچیدگی آن، پیشنهاد می­شود توسط متخصصین بررسی و عیب یابی صورت گیرد. علت چشمک زدن چراغ ماشین لباسشویی سامسونگ چه عواملی می‌باشد؟

خرابی ولوم تایمر

در بعضی از ماشین لباسشویی­‌ها، سوئیچ استارت قسمتی از تایمر است(سری قدیمی ماشین لباسشویی‌های ال جی و سامسونگ). در این شرایط برای عیب یابی روشن نشدن ماشین لباسشویی، حتما ولوم تایمر چک شود که در صورت وجود مشکل در ولوم، اغلب نیاز به تعویض ولوم تایمر می­باشد. در صورت نیاز میتوانید رفع خطا یا ارور LE در ماشین لباسشویی ال جی و سامسونگ را اینجا مطالعه کنید.

ایراد در برد کنترل اصلی

وجود مشکل در برد کنترل اصلی، از دیگر علت‌های روشن نشدن ماشین لباسشویی ال جی و سامسونگ است. در صورتی که هرگونه مشکلی در برد کنترل اصلی وجود داشته باشد، کنترل اجزای ماشین لباسشویی از جمله موتور، که توسط برد صورت می­گیرد، دچار اختلال می­شود و ممکن است ماشین لباسشویی روشن نشود. تست و عیب یابی برد کنترل اصلی، کار پیچیده­ای است که به تجهیزات و وسایل تخصصی نیازمند است. از این رو بهتر است این کار توسط تکنسین‌­های مجرب صورت گیرد. فیوز ماشین لباسشویی سامسونگ و ال جی کجاست؟

خرابی کلید سوئیچ درب

درب اغلب ماشین لباسشویی‌­ها در برندهای مختلف از جمله ال جی و سامسونگ دارای یک سوئیچ است که پس از بسته شدن، سیگنالی مبنی بر بسته بودن درب ارسال می­کند و از این طریق اجازه روشن شدن ماشین لباسشویی صادر می­‌شود. به همین دلیل تا زمانی که درب ماشین لباسشویی کاملاَ بسته نشود، این سیگنال ارسال نشده و ماشین لباسشویی روشن نمی‌­شود. اما گاهی پس از بسته شدن درب ماشین لباسشویی، باز هم این سوئیچ خوب کار نمی‌­کند که در این مواقع اغلب نیاز به تعویض سوئیچ درب می‌­باشد.

دلایل دیگر در روشن نشدن ماشین لباسشویی

دلایلی از جمله بارگیری بیش از حد ظرفیت لباسشویی سامسونگ و ال جی، خرابی دوشاخه ماشین لباسشویی یا خرابی محافظ برق از دیگر دلایلی است که قبل از اقدام به اعزام تعمیرکار بهتر است حتما آن‌ها را چک کنید.

در پایان

علت­‌های شایع روشن نشدن ماشین لباسشویی سامسونگ، ال جی و … ، مواردی بود که ذکر شد. اما با توجه به اینکه ماشین لباسشویی، دارای قطعات زیادی است، ممکن است سایر قطعات نیز در ایجاد این مشکل نقش داشته باشند بنابراین بهتر است برای عیب یابی و تعمیر لباسشویی از یک متخصص کمک بگیرید.

طبقه بندی شده در