خطاها بر روی صفحه نمایشگر ماشین لباسشویی مشخص می‌شوند و می‌توان با کمی جستجو آن را پیدا کرد و در صورت نیاز از خدمات تعمیر ماشین لباسشویی با آگاهی کامل استفاده کنید.

هرکدام از لوازم برقی که خریداری می‌شود، یک کتابچه راهنما همراه خود دارد که در صورت بروز مشکل می‌توانید به آن دفترچه مراجعه و علت مشکل را پیدا کنید. در این بین درباره ماشین لباسشویی برای راه‌اندازی و کار با آن نیاز به آشنایی کامل با این وسیله است.

ماشین لباسشویی ال جی و سامسونگ نیز هرکدام خطاهای دستگاه را با علائم و حروفی متفاوت نمایش می‌دهند. اما خطای LE در هر دو دستگاه ماشین لباسشویی استفاده می‌شود. ولی هرکدام نشانگر خطای خاص در آن دستگاه است.

رفع ارور PF و PE در ماشین لباسشویی ال جی

رفع خطا LE در ماشین لباسشویی ال جی

وقتی بر روی صفحه نمایشگر ماشین لباسشویی ال جی خطا LE را میبینید، می‌تواند نشان‌دهنده اشکالاتی در روند کار موتور دستگاه باشد. البته دلایل مختلفی سبب می‌شود این هشدار دیده شود که هر کدام را ذکر می‌کنیم:

اگر مقدار زیادی مواد شوینده در محفظه ریخته شود و یا مواد شوینده نامناسب استفاده شود، این مشکل رخ می‌دهد، به طوری که در هنگام چرخش دستگاه مقدار زیادی آب و صابون خواهید دید.

اگر موتور دچار حرارت بیش از اندازه شده باشد، این خطا دیده خواهد شد. اگر حرارت موتور بیش از حد متعادل باشد، ممکن است به موتور صدمه وارد شود. به همین دلیل واشر لباسشویی ال‌جی سریعتر هشدار را نشان می‌دهد تا به دنبال راه‌حل باشید. چاره کار خنک شدن دستگاه است. باید دستگاه را برای حداقل نیم ساعت خاموش کنید و بعد دوباره روشن کنید. اما اگر دوباره با این خطا مواجه شده بهتر است جهت تعمیر ماشین لباسشویی LG با یک تعمیرکار ماهر تماس بگیرید.

اگر نصب ماشین لباسشویی ال جی به درستی صورت نگیرد ممکن است این خطا را ببینید که نشانه مشکل موتور نیست؛ بلکه ناشی از نصب نادرست آن است.

رفع ارور CL و SE ماشین لباسشویی ال‌ جی را همراه راهکار اینجا بخوانید.

اگر تعادل در ریختن لباس به داخل ماشین رعایت نشود، باز هم خطا دیده خواهد شد. اگر لباس‌ها بیش از حد باشد، روش شستشوی ملایم مربوط به لباس های ظریف را انتخاب کنید و از انتخاب روش شستشوی لباس پشمی صرفه نظر کنید. زیرا این گزینه برای تعداد کمی از لباس‌ها در نظر گرفته شده است. در هر حال در صورت مواجهه با این مشکل حین کار دستگاه ابتدا دکمه ستاره را ۵ ثانیه فشار دهید تا دستگاه خاموش شود. بعد از آن کمی از حجم لباس‌های داخل دیگ را کم کنید و بعد از نیم ساعت استراحت دادن به موتور دستگاه، ماشین لباسشویی را روشن کنید تا کار شستشو را ادامه دهد. چه دلایلی سبب ارور لباسشویی آاگ خواهد شد؟ روی آن کلیک کنید.

مشکل بعدی در نشان دادن خطا LE در ماشین لباسشویی ال‌جی می‌تواند مشکلات سیم پیچی دستگاه باشد. ممکن است قسمتی از سیم پیچی سوخته و یا بریده شده باشد و ماشین نتواند کار خود را به درستی انجام دهد. در این حالت نیز باید از یک تعمیرکار کمک بگیرید.

در این مقاله می‌توانید علت روشن نشدن ماشین لباسشویی سامسونگ و ال جی را مطالعه کنید و به راهکارهای آن عمل کنید.

ارور LE در ماشین لباسشویی سامسونگ

اگر خطا LE ماشین لباسشویی سامسونگ روبرو شدید، به معنای مشکلاتی در تامین آب دستگاه است. اگر نشتی در قسمتی از مسیر آب ماشین وجود داشته باشد، با این خطا روبرو می‌شوید. ممکن است موقعی که دستگاه در حال چرخش بوده، لوله های هوا از محل خود درآمده و سبب نشتی آب شود. در این صورت باید به سراغ محل اتصال هیتر بروید و آن را بررسی کنید. فیوز ماشین لباسشویی کجاست؟ سامسونگ و ال جی

ممکن است مواد شوینده بیشتر از مقدار متعادل در محفظه مواد شوینده ریخته باشید که در این صورت از قسمت جلوی درب ماشین شاهد هجوم کف خواهید بود. راه‌حل آسان است. در صورت مشاهده چنین صحنه‌ای به یاد داشته باشید که در دفعات بعدی میزان کمتری مواد شوینده استفاده کنید.

گاهی نیز این خطا به علت سفت بودن پیچ مخزن رخ می‌دهد و یا شاید شکستگی در دیگ دستگاه رخ داده باشد. حل این مشکل فقط توسط تعمیرکار ماشین لباسشویی سامسونگ امکان پذیر است. اگر حسگر نشتی نیز دچار آسیب شده باشد، این خطا را روی صفحه نمایشگر میبینید. موقعی که اتصال لوله به محفظه مواد شوینده دچار مشکل است، باز هم با این خطا مواجه می‌شوید.

در تمامی موارد ذکر شده هروقت خطا LE روی صفحه نمایش ماشین لباسشویی ال جی پدیدار می‌شود، نشان از یک نشتی داخلی در دستگاه است. به هر حال اتصالات شیرها را بررسی کنید و مقدار فشار آب را اندازه گیری کنید. همچنین باید دستگاه از نظر اتصالات سیم کشی و حسگر فشار آب بررسی شود.

در صورت ناتوانی در رفع مشکل سعی کنید شخصا اقدام به رفع آن نکنید. زیرا ممکن است باعث بروز مشکلات دیگری در دستگاه شود.

سخن پایانی

در این صفحه سعی شد به ارور و رفع خطا LE در ماشین لباسشویی ال‌جی و سامسونگ اشاره شود و راه حل رفع هر کدام نیز به اختصار بیان شد. البته اگر مشکل ناشی از مسائل فنی باشد، حتما از یک تعمیرکار کمک بگیرید اما میتوانید راهکارهای اولیه گفته شده را در نظر داشته باشید و از این وسیله به درستی استفاده کنید تا دچار مشکلات شدید نشود.

طبقه بندی شده در