اطلاع از نمایندگی های تعمیر ماشین لباسشویی سامسونگ یکی از خدماتی است که هنگام تعمیرات حتما به آن نیاز خواهید داشت. استاده در این صفحه به معرفی بهترین نمایندگی‌ها و تعمیرکاران تعمیر ماشین لباسشویی سامسونگ می‌پردازد و هزینه شفاف تعمیرات ماشین لباسشویی سامسونگ را در اختیار شما قرار خواهد داد. درپایان به عیب یابی و چگونگی نگهداری از لباسشویی سامسونگ اشاره خواهیم کرد.

هزینه تعمیر لباسشویی سامسونگ

در جدول زیر هزینه تعمیر ماشین لباسشویی سامسونگ را خواهید دید.

خدمتقیمت به تومان
هزینه نصب اولیه ماشین لباسشویی سامسونگ150.000
تعویض فیلتر و جرم‌گیری ماشین لباسشویی سامسونگ200.000
هزینه تعمیر و تعویض پمپ تخلیه ماشین لباسشویی سامسونگ270.000 الی 400.000
هزینه اجرت نصب پمپ تخلیه ماشین لباسشویی سامسونگ85.000
هزینه تعمیر و تعویض تایمر مکانیکی ماشین لباسشویی سامسونگ200.000 الی 400.000
هزینه تعویض تایمر دیجیتال لباسشویی سامسونگ250.000 الی 430.000
اجرت تایمر ماشین لباسشویی سامسونگ85.000
هزینه تعویض لاستیک درب ماشین لباسشویی سامسونگ200.000 الی 550.000
هزینه تعویض فنر ماشین لباسشویی سامسونگ210.000 الی 345.000
هزینه تعویض هیدرو استارت لباسشویی سامسونگ130.000 الی 280.000
هزینه تعویض شیر برقی لباسشویی سامسونگ145.000 الی 285.000
هزینه تعویض میکروسوئیچ لباسشویی سامسونگ95.000 الی 650.000
هزینه تخلیه لوله‌های تخلیه و پمپ و رفع گرفتگی لباسشویی سامسونگ80.000
هزینه تعویض و تعمیر کاسه‌نمد ، بلبرینگ و سه‌نظام لباسشویی سامسونگ450.000 الی 980.000
هزینه عیب‌یابی80.000

یکی از مؤلفه‌های مؤثر در میزان هزینه تعمیر لباسشویی، برند آن است. سامسونگ برندی است که جای خود را در میان سبد خرید و لوازم‌خانگی ایرانی پیداکرده است و همپای رقیبان خود به ایفای نقش در خانه‌های ما می‌پردازد. با توجه به تقاضای بالا برای قطعات یک برند، دسترسی به آن راحت‌تر می‌شود و این به‌نوبه خود می‌تواند کاهش‌دهنده هزینه باشد. نوع قطعه مورد نیاز و هزینه تعمیر ماشین لباسشویی سامسونگ را پس از عیب‌یابی می‌توان تخمین زد.

خدمات نمایندگی تعمیر لباسشویی سامسونگ

خدمات نمایندگی تعمیر لباسشویی سامسونگ می‌تواند طیف گسترده‌ای از سرویس‌ها و یا تعمیرات را شامل شود. برای مثال سرویس‌های دوره‌ای جهت افزایش عمر ماشین لباسشویی شامل بررسی و سرویس موتور، بررسی اتصالات بدنه و پمپ‌های آب ازجمله سرویس‌هایی  هستند که در خدمات نمایندگی‌های تعمیرات قرار خواهند گرفت. علاوه بر این در بسیاری از موارد نیز خدمات نمایندگی تعمیر ماشین لباسشویی سامسونگ می‌تواند ازجمله مواردی باشد که این نمایندگی‌ها با توجه به تخصص خود ارائه می‌دهند.

تعویض لاستیک درب لباسشویی

تعویض هیدرو استارت لباسشویی

تعویض کاسه‌نمد ، بلبرینگ و سه‌نظام

تعویض فیلتر و جرم‌گیری لباسشویی

تعویض فنر لباسشویی سامسونگ

هزینه تعویض میکروسوئیچ

نصب و تعویض پمپ تخلیه

تعویض تایمر مکانیکی و شیر برقی

تخلیه پمپ و رفع گرفتگی

عیب‌یابی و تعمیرات ماشین لباسشویی سامسونگ در محل

تعمیر و عیب یابی ماشین لباسشویی سامسونگ در محل بایستی توسط سرویس کار حرفه ای و متخصص انجام شود تا از هزینه‌های اضافه‌تر و یا مجدد برای شما جلوگیری نماید. عیب یابی ماشین لباسشویی سامسونگ در محل می‌تواند شامل بررسی از آبگیری ماشین لباسشویی تا شستشو و تخلیه و یا مدارهای الکتریکی دستگاه را شامل شود.

جابجا کردن نادرست ماشین لباسشویی سامسونگ علاوه بر ایجاد هزینه اضافی، موجب آسیب دیدن دستگاه نیز می‌شود. بنابراین، معمولاً به‌جای انتقال ماشین لباسشویی به نمایندگی سامسونگ و تعمیرگاه، نیروی متخصص را به محل و منزل خود می‌خوانیم. خدمات و تعمیر ماشین لباسشویی سامسونگ در محل می‌تواند موفقیت کار را نیز بالاتر ببرد. بررسی پریز و جریان برق، فاضلاب و محل خروج آب و نیز شرایطی که لباسشویی در آن قرارگرفته است می‌تواند به عیب‌یابی و روند تعمیر کمک کند.

شما همواره می‌توانید از متخصصین باتجربه و حرفه‌ای تعمیر ماشین لباسشویی در استاده برای انواع خدمات نصب، تعمیر و تعویض قطعات لباسشویی خود در محل کمک بخواهید.

چرا دکمه زده می‌شود، ولی ماشین روشن نمی‌شود؟

روشن نشدن ماشین لباسشویی سامسونگ به دلایل زیر میتواند نیاز به تعمیر را افزایش دهد::

 • قطعی برق دستگاه
 • درست بسته نشدن درب دستگاه
 • نقص سوییچ درب
 • نقص سوییچ استارت و تایمر
 • هرز شدن ولوم تایمر لباسشویی
 • نقص برد کنترل اصلی در لباسشویی

اگر دستگاه شما صدا دارد ولی حرکت نمی‌کند، مشکل را می‌توان در موتور دستگاه یافت.

چرا لباسشویی سامسونگ آب تخلیه نمی‌کند؟

 • شلنگ تخلیه و مسیر خروجی را چک کنید.
 • گرفتگی فاضلاب و یا مسیر خروجی موجب عدم تخلیه آب در دستگاه می‌شود.
 • معیوب بودن برد و تایمر نیز میتوانند دلیل تخلیه نشدن آب باشد.
 • فیلتر پمپ تخلیه را چک کنید. ممکن است بیش‌ازحد کثیف و مسدود شده باشد.

عدم رسیدگی به فیلتر موجب خرابی پمپ تخلیه می‌شود. در صورت خرابی پمپ، تخلیه انجام نمی‌گیرد و در نهایت نیاز به انجام تعمیر ماشین لباسشویی سامسونگ پیدا خواهید کرد.

خرابی میکروسوئیچ لباسشویی سامسونگ

این‌ یکی از متداول‌ترین ایرادهایی است که می‌تواند در ماشین لباسشویی سامسونگ بروز دهد. میکروسوئیچ قطعه‌ای است که از باز شدن درب در هنگام چرخش جلوگیری می‌کند. این قطعه می‌تواند سیگنال‌هایی به برد یا تایمر دستگاه ارسال کند و خراب شدن آن موجب ازکارافتادن دستگاه می‌شود. با تعویض قطعه می‌توان مشکل خرابی میکروسوئیچ لباسشویی سامسونگ را رفع کرد و نیاز به تعمیر ندارد.

تعمیر تایمر ماشین لباسشویی سامسونگ

برای تعمیر تایمر ماشین لباسشویی سامسونگ ابتدا باید دلیل معیوب شدن چک شود. اگر تایمر جلو نرفت، ابتدا میکروسوئیچ را چک کنید. خرابی این قطعه می‌تواند از عملکرد تایمر و شروع چرخش دستگاه جلوگیری کند. هیدروستات میزان آب موجود در دستگاه را اندازه‌گیری می‌کند و با رسیدن سطح آب به حد مشخصی، اجازه شروع چرخش را به تایمر یا برد ارسال می‌کند.

خرابی این قطعه می‌تواند از حرکت تایمر جلوگیری کند و نیاز به تعمیر دارد. همچنین ممکن است مشکل از عدم اتصال مناسب دستگیره کنترلی برنامه باشد. این قطعه می‌تواند دچار سایش و فرسودگی شود و اتصال آن مختل گردد. اگر قطعه شل شده باشد؛ می‌توانید آن را سفت کنید. اما مشکل می‌تواند از جهت موتور تایمر نیز باشد. بعد از عیب یابی می‌توانید برای تعمیر قطعات مربوطه و تعمیر تایمر ماشین لباسشویی سامسونگ اقدام کنید.

دلیل ریزش آب از ماشین لباسشویی سامسونگ

 • خرابی دیگ، بلبرینگ و کاسه‌نمد
 • شیلنگ می‌تواند دچار گرفتگی، پارگی و یا نشتی شده باشد.
 • اگر در طول شستشو شاهد مشکل نشت آب از ماشین لباسشویی هستید، ایراد را می‌توان در پمپ تخلیه یافت.
 • محل نشتی را چک کنید. اگر محل آن دور درب لباسشویی سامسونگ است، می‌تواند به لاستیک این قسمت مرتبط باشد و با تعویض لاستیک حل می‌شود.
 • ممکن است ریزش آب به دلیل خرابی شیر برقی که قطع و وصل آب را در دستگاه به عهده دارد باشد.

چرا درب لباسشویی سامسونگ بسته نمی‌شود؟

بسته نشدن درب لباسشویی سامسونگ می‌تواند از تمامی مراحل شستشو جلوگیری کند. خرابی در این قسمت را معمولاً می‌توان به‌راحتی علت‌یابی کرد:

 • قرار دادن لباس فراوان در ماشین لباسشویی
 • درب دچار ضربه فیزیکی شده باشد
 • شکسته شدن دستگیره
 • معیوب شدن لاستیک دور درب ماشین
 • ایراد از دکمه باز و بسته شدن
 • خراب شدن قفل و یا زبانه قفل
 • معیوب شدن میکروسوئیچ
 • مشکل در چشمک‌زن صفحه‌نمایش

نگهداری از ماشین لباسشویی سامسونگ

محل و شرایط نگهداری لباسشویی می‌تواند بر سلامت و عمر این دستگاه تأثیر چشمگیری داشته باشد. همچنین رسیدگی و سرویس حداقل 6 ماه یک‌بار برای لباسشویی لازم است و از بروز مشکلات جدی و پرهزینه جلوگیری می‌کند.

 • همواره از تمیز بودن فیلتر پمپ تخلیه اطمینان حاصل کنید. این می‌تواند به تمیزتر شدن لباس شما نیز کمک کند.
 • جرم‌گرفتگی‌های ناشی از شستشو با پودر و مایع لباسشویی را برطرف سازید.
 • جرم‌گیری و میکروب‌زدایی دستگاه
 • تعویض یا تمیز کردن لاستیک بخش‌های مختلف دستگاه
 • عدم استفاده از آب داغ
 • شستشوی حجم مناسب لباس
 • تعمیر به‌موقع ماشین لباسشویی سامسونگ
 • قرار ندادن اجسام سنگین بر روی لباسشویی سامسونگ
 • بهترین محل نصب

بهترین محل نصب برای ماشین لباسشویی

آشپزخانه همواره بهترین محل نصب لباسشویی بوده است. این موجب دسترسی راحت ماشین لباسشویی سامسونگ به فاضلاب و شیر آب می‌شود. به‌این‌ترتیب، مسیر ورودی و خروجی آب کوتاه‌تر می‌شود و احتمال بروز خرابی در آن‌ها کاهش می‌یابد.

در مقابل، حمام و حیاط‌خلوت از بدترین محیط‌های نگهداری ماشین لباسشویی سامسونگ شناخته می‌شوند. همواره توجه داشته باشید که لباسشویی بر روی فرش، ناهمواری، شیب، چسبیده به دیوار و مجاورت با دستگاه‌های گرمایشی قرار نگرفته باشد. محیط نگهداری لباسشویی سامسونگ باید معتدل باشد؛ نه بسیار گرم و نه بسیار سرد.

اتصالات ماشین لباسشویی سامسونگ

ماشین لباسشویی سامسونگ دارای اتصالات مختلفی است که عدم نصب حرفه‌ای، موجب کارکرد نامناسب، نشت و خرابی دستگاه می‌شود. شلنگ ورودی، شلنگ تخلیه و اتصالات الکتریکی ازجمله مواردی هستند که انجام صحیح و اصولی آن‌ها بسیار مهم است. سعی کنید لباسشویی سامسونگ را نزدیک به پریز، شیر آب و فاضلاب قرار دهید تا کشیدگی سیم و پارگی در شلنگ‌ها اتفاق نیفتد. در نصب شلنگ‌ها، به لاستیک‌ها و اتصال صحیح توجه داشته باشید تا از نشت آب جلوگیری شود.

بهترین شوینده برای لباسشویی سامسونگ

انتخاب شوینده مناسب می‌تواند در کیفیت شستشو و طول عمر ماشین لباسشویی سامسونگ تأثیر بگذارد و نیاز به تعمیر را کمتر کند. بنابراین مردم همواره در حال جستجو برای بهترین شوینده هستند. شوینده‌ها را به‌طورکلی می‌توان به انواع صابون، پودر، مایع، کپسول ژل، لکه‌بر و نرم‌کننده تقسیم کرد. صابون‌ها با توجه به ترکیبات طبیعی بسیار پرطرفدار هستند. برای شستشوی لباس‌های گران‌قیمت، معمولاً از کپسول ژل شستشو استفاده می‌شود که بر الیاف پارچه تأثیر مخرب ندارد. پودر و مایع لباسشویی نیز از موارد رایج در ایران هستند که با توجه به مواد فعال موجود در ترکیبات آن‌ها، شستشوی مناسبی را ایجاد می‌کنند.

آخرین مطالب تعمیر ماشین لباسشویی در استاده مگ