کد ارورهای مختلفی در ماشین لباسشویی ال‌جی وجود دارد که به راحتی می‌توانید مفهوم هر کدام را با مراجعه به دفترچه راهنمای لباسشویی یا جستجو در اینترنت بیابید. در این مقاله از “استاده مگ” در ارتباط با دو مورد از رایج‌ترین خطاها، یعنی ارور CL لباسشویی ال‌جی و ارور SE لباسشویی ال‌ جی را معرفی کرده و راهکار تعمیر ماشین لباسشویی برطرف کردن این ارورها توضیحاتی ارائه خواهیم داد.

امروزه یکی از ملزومات مهم هر خانه‌ای ماشین لباسشویی است. در کشور ما ماشین‌های لباسشویی در مدل‌ها و انواع گوناگون به فروش می‌رسند. در این میان طراحی پیشرفته ماشین‌های لباسشویی ال‌جی و ویژگی‌های آنها، این برند را به یکی از پرفروش‌ترین و پرطرفدارترین برندها تبدیل کرده است. با پیشرفت تکنولوژی، در مدل‌های جدیدتر قابلیت‌های متعددی به ماشین‌های لباسشویی اضافه شده است. یکی از این قابلیت‌ها نمایش ارور و خطاهای به وجود آمده در ماشین لباسشویی می‌باشد. ارور SE لباسشویی ال جی یا ارور CL از مهم‌ترین ارورهای آن هستند. این ویژگی سبب می‌شود تا از نوع مشکل پیش آمده آگاه شده و به طور صحیح و مناسبی برای رفع ارور آن اقدام نمایید.

ارور CL لباسشویی ال‌ جی

ارور CL لباسشویی ال جی

ارور CL لباسشویی ال‌ جی مخفف شده عبارت Child Lock است. هنگام نمایش این کد ارور، قفل کودک ماشین لباسشویی شما روشن است. قفل کودک یک ویژگی امنیتی می‌باشد که در اکثر لوازم و دستگاه‌ها مانند یخچال، لباسشویی، فر و حتی اتومبیل وجود دارد. زمان فعالیت قفل کودک امکان اعمال هیچگونه تغییرات در روند کاری دستگاه وجود ندارد و با فشار دادن سایر دکمه‌ها غیر از دکمه خاموش و روشن کردن ماشین لباسشویی، دستور جدیدی به برد الکترونیکی داده نمی‌شود.(جهت بهره‌مندی از خدمات تعمیرات برد ماشین لباسشویی کلیک کنید.)

ارور CL لباسشویی ال‌ جی در اکثر موارد بیانگر مشکل جدی برای لباسشویی نیست. احتمالا به طور ناخواسته کلید قفل کودک را فشرده‌اید. در این شرایط به راحتی می‌توانید لباسشویی را مجددا به حالت کار عادی برگردانید. همچنین می‌توانید در صورت نیاز، مجددا قفل کودک را فعال کرده و از ویژگی‌های حفاظتی آن در برابر کودکان استفاده نمایید.

رفع ارور PE لباسشویی ال جی را در این صفحه از استاده مگ مطالعه کنید.

برطرف نمودن خطا CL لباسشویی ال‌ جی

در صورت مشاهده این کد ارور بر روی سیستم نمایش ماشین لباسشویی خود نگران نشوید. با توجه به مدل ماشین لباسشویی راهکارهای ساده‌ای برای رفع ارور CL لباسشویی ال‌جی وجود دارد. ابتدا روی لباسشویی خود دنبال علامت قفل یا نوشته Child Lock بگردید؛ سپس دکمه قفل کودک را به مدت چند ثانیه لمس کنید. با این کار قفل کودک ماشین لباسشویی شما از کار می‌افتد و ارور CL لباسشویی ال‌ جی رفع می‌گردد.

در مدل‌های قبلی لباسشویی ال‌ جی دکمه جداگانه برای قفل کودک اختصاص داده نشده است. در این حالت با فشردن باهم دو دکمه WASH و RINSE به مدت چند ثانیه قفل کودک باز شده و سایر دکمه‌های ماشین لباسشویی فعال می‌شوند. در برخی لباسشویی‌ها نیز به جای این دو دکمه باید دکمه‌های OPTION و TEMP را مدت کوتاهی با یک دیگر نگه دارید.

زمانی که ارور CL لباسشویی ال‌ جی با راهکارهای مطرح شده رفع نشد، ماشین لباسشویی باید توسط اشخاص متخصص و حرفه‌ای عیب‌یابی شود.

ارور SE لباسشویی ال‌ جی

ارور SE لباسشویی ال جی

ارور SE لباسشویی ال‌ جی، یکی از جدی‌ترین کد خطاهای لباسشویی است. زمانی این کد ارور روی نمایشگر دیده می‌شود که قطعات اصلی لباسشویی خراب یا دچار ایراد شده باشند. در این شرایط ماشین لباسشویی نمی‌تواند بچرخد و از کار می‌افتد. در بیشتر موارد با نمایان شدن ارور SE لباسشویی ال‌ جی نیاز به تعویض یا تعمیر سنسور، برد الکترونیکی یا موتور لباسشویی دارید. عوامل مختلفی منجر به بروز این ارور می‌شوند. از جمله این عوامل می‌توان موارد زیر را نام برد:

  • شستشوی بیش از اندازه لباس و قرارگیری نامناسب آنها در ماشین لباسشویی و از کار افتادن موتور
  • نوسان شبکه برق و اتصالی کردن فیوز‌های ماشین لباسشویی
  • خراب شدن قطعات مربوط به کنترل دور و چرخش دیگ ماشین لباسشویی
  • از کار افتادن سنسور ماشین لباسشویی
  • خراب شدن برد و کشیده شدن بیش از حد جریان برق توسط مدار آن
  • نشت آب به قطعات الکترونیکی ماشین لباسشویی
  • بروز اشکال یا اتصالی در سیم‌کشی و سوکت‌ها

برطرف نمودن خطا SE لباسشویی ال‌ جی

با انجام روشی که در ادامه خواهیم گفت در خوش‌بینانه‌ترین حالت ارور SE لباسشویی شما برطرف خواهد شد. برای رفع ارور SE لباسشویی ال‌ جی، دو شاخه لباسشویی خود را از محافظ برق جدا کنید و چند دقیقه اجازه دهید که لباسشویی در همان حالت باقی بماند. سپس لباسشویی را مجددا به برق وصل کنید و برنامه‌ریزی لازم برای ادامه شستشو را انجام دهید. در صورتی که ارور SE لباسشویی ال‌ جی شما روی صفحه نمایشگر نباشد، ماشین لباسشویی به ادامه شستشویی که ناقص مانده بود می‌پردازد. علت روشن نشدن ماشین لباسشویی سامسونگ و ال جی در استاده

ممکن است ارور SE لباسشویی ال‌ جی به همین راحتی از بین نرود. در این صورت به یک تکنسین حرفه‌ای و کار بلد احتیاج دارید تا به درستی ایراد ماشن لباسشویی را تشخیص دهد و قطعات اصلی ماشین لباسشویی ال‌جی مانند موتور، سنسور و برد الکترونیکی و… را تعمیر یا تعویض نماید.

با توجه به اهمیت بسیار بالای تعمیر ماشین لباسشویی، و نیاز به داشتن تخصص و دانش فنی برای تعمیر و تعویض قطعات، بهتر هست خودتان به منظور باز کردن پنل پشتی ماشین لباسشویی اقدام نکنید.

طبقه بندی شده در